نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 20 از 70 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

سلام دوستان ، من یه سوال داشتم
    دوستم الان تو امریکاست وتازه گرین کارت گرفته. چون مجبور بود از ایران بره و برنگرده نتونست لیسانسشو تمام کنه.از دانشگاه ohio state university ادمیشن گرفته برای تکمیل لیسانسش، و حالا اون جا به حالت transition داره 3 ترم واحدهای پاس نشده را میگذرونه.
    هدفش اینه که برای مستر حتما توی دانشگاههای تاپ امریکا مثل Stanford یاUCLA بره.
    دو راه حل داره ، یکی اینکه همین پروسه رو ادامه بده و سال دیگه واسه مستر اپلای کنه که در اون صورت معدلش با معدل ایران که کم هم هستش(14) جمع میشه و شانس قبولیش تا حدی میاد پایین. (زمان تلف شده 1 سال)
    راه دیگه اینکه کلا از اول بره اون جا لیسانس رو بخونه و بعد با معدلی خوب اپلای کنه و نمره های ایران رو کلا فراموش کنه و بعد برای UCLA و .. اپلای کنه. (زمان تلف شده 3.5 سال)
    چون رزیدنت هم هست مشکل مالی نداره فقط فاکتور زمان مطرحه. خودشم 23 سالشه.
    به نظر شما کدوم راهو بهتره که انتخاب کنه؟

اوه راستی یادم رفت که بگم دوستم برق شهید بهشتی تهران خونده، زیر شاخه ی الکترونیک
    پاینده باشید
    ویرایش توسط ariaie : January 12th, 2013 در ساعت 11:37 PM دلیل: ترکیب پستها

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

هیچ کسی هیچ نظری نداره؟

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط baharehosseini نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من یه سوال داشتم
    دوستم الان تو امریکاست وتازه گرین کارت گرفته. چون مجبور بود از ایران بره و برنگرده نتونست لیسانسشو تمام کنه.از دانشگاه ohio state university ادمیشن گرفته برای تکمیل لیسانسش، و حالا اون جا به حالت transition داره 3 ترم واحدهای پاس نشده را میگذرونه.
    هدفش اینه که برای مستر حتما توی دانشگاههای تاپ امریکا مثل Stanford یاUCLA بره.
    دو راه حل داره ، یکی اینکه همین پروسه رو ادامه بده و سال دیگه واسه مستر اپلای کنه که در اون صورت معدلش با معدل ایران که کم هم هستش(14) جمع میشه و شانس قبولیش تا حدی میاد پایین. (زمان تلف شده 1 سال)
    راه دیگه اینکه کلا از اول بره اون جا لیسانس رو بخونه و بعد با معدلی خوب اپلای کنه و نمره های ایران رو کلا فراموش کنه و بعد برای UCLA و .. اپلای کنه. (زمان تلف شده 3.5 سال)
    چون رزیدنت هم هست مشکل مالی نداره فقط فاکتور زمان مطرحه. خودشم 23 سالشه.
    به نظر شما کدوم راهو بهتره که انتخاب کنه؟

اوه راستی یادم رفت که بگم دوستم برق شهید بهشتی تهران خونده، زیر شاخه ی الکترونیک
    پاینده باشید
    خوب این کاملا به خود شخص بر می گرده. هیچ مشکل مالی نداره. فقط زمانش مطرحه. باید ببینه می خواد در آینده چه کار کنه. پیشنهاد کار داره یا نه؟ اصلا می خواد وارد وادی علم بشه یا نه... همه این ها رو باید مدنظر قرار بده بعد یکی رو انتخاب کنه.
    درکل اگر می خواد جای تاپ بره (که واقعا برای زندگی در آمریکا زیاد براشون مهم نیست کدوم دانشگاه رفتی) من میگم از ابتدا بره لیسانس.
    اما معمولا دانشگاه های آمریکایی معدل 2 سال آخر رو توجه خاص می کنند (چون اکثر دروس تخصصی لیسانس تو 4 ترم آخر هست). اگر بتونه معدلشو واقعا بطور قابل توجهی بالا بکشونه (A)، می تونه برای ارشد هم امیدوار باشه. مخصوصا که بورس هم نمی خواد.
    معملا دختر خانم ها می تونن معدل رو بالا بکشونن چون همت و پشتکارشون خیــــــلی بیشتر از پسر هاست، البته استرسشون هم به همون اندازه بیشتره و فشار میاد. پسر ها هم که کلا دلشون خوشه و می گن می تونیم و می رن جلو همه ترم ها رو مشروط می شن! باید ببینه چند مرده حلاجّه، بعد تصمیم قطعی بگیره.

در ضمن این لینک پستت رو (پست 192) رو برای کاربرهای با تجربه تالار پیام خصوصی کن که بیان جواب بدن. یکی مثل این دوستمون خیلی نظر های خوب و قشنگی میده (حتما نظرش رو جویا شو): Krig1960 .

هم خودت هم دوستت موفق باشین.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی-دانشگاه رازی

سلام اینجانب کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه بوعلی سینا با معدل 14.53 و کارشناسی ارشد زیاضی کاربردی گرایش بهینه سازی با معدل 16.64 از دانشگاه رازی می باشم دارای مقالات پذیرفته شده در مجالات زیر می باشم :
    1.one of journals taylor francis with impact factor 0.56
    2. one of journal elsevier with impact factor 1.5
    و ده تا دیگه نیز برای مجالات معتبر فرستادم هنوز جوابشان نیامده ,و یکی از مقالاتم در یکی از مجله springer با impact factor: 1.35 ریوایز خورده است . در ضمن مدرک زبان هم ندارم با این روزمه میتونم جای خوبی بورس بگیرم یا نیاز به مدرک زبان دارم ؟؟؟؟

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezakimiaei نمایش پست ها
    سلام اینجانب کارشناسی ریاضی محض از دانشگاه بوعلی سینا با معدل 14.53 و کارشناسی ارشد زیاضی کاربردی گرایش بهینه سازی با معدل 16.64 از دانشگاه رازی می باشم دارای مقالات پذیرفته شده در مجالات زیر می باشم :
    و ده تا دیگه نیز برای مجالات معتبر فرستادم هنوز جوابشان نیامده ,و یکی از مقالاتم در یکی از مجله springer با impact factor: 1.35 ریوایز خورده است . در ضمن مدرک زبان هم ندارم با این روزمه میتونم جای خوبی بورس بگیرم یا نیاز به مدرک زبان دارم ؟؟؟؟
    سلام،
    رشته شما در همه جا از کشت نخود فرنگی رو کف اقیانوس تا کشت نخودفرنگی رو مریخ یا پزشکی یا مهندسی یا اقتصاد یا مدیریت یا تجارت.... خلاصه همه جا کاربرد داره. بخاطر همین محیط بازی برای پذیرشتون هست.
    معدلتون خوبه... مقاله هاتونم نشون دهنده اینه که اهل ریسرچ هستید (طبیعت رشتتون). یه آیلتس خوب رزومه شما رو کامل می کنه. البته نمی دونم GRE لازم دارید یا نه. باید دانشگاه ها رو چک کنید.
    و بحث بورس. از شرایط مالی دانشگاه ها در علوم پایه خبری ندارم. اما هیچ دانشگاهی از بالابردن پتانسیل ریاضیش بدش نمیاد. بخاطر همین حاضره سرمایه گذاری کنه. اما روی مواردی که ارزشش رو داشته باشه.

در کل فکر می کنم با تلاش و پشتکار می تونید جای متوسط به بالایی برید.

البته نظر شخصی من هست، دوستان با تجربه تر هم باید نظر بدن.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

ApplyAbroad Guru

بدون مدرک زبان از هیچ جایی نمیتونید پذیرش بگیرید. برای امریکا باید GRE هم امتحان بدید.

Senior Member Simplex آواتار ها

همانطور که ghlobe گفتند، باید مدرک زبان خوبی هم داشته باشی. در واقع تمام مدارک مورد نیاز آن دانشگاه را باید داشته باشی. معمولا gre هم می خواهند، که باید ببینی توی اون دانشگاه و دانشکده چه چیزهای مورد نیاز است.
    به علاوه اینکه، حتی اگر جایی ازت مدرک زبان نخواستند، باز توجیهی برای زبان نخواندن نیست. شما اگر جایی برید که نتوانید با همکارنتان ارتباط درست و خوب برقرار کنید، کاملا منزوی خواهی شد، هیچ راه میان بری هم نداره که آدم بدون زبان خوب بتونه توی یک کشور دیگه موفق شه. یعنی راحت و روان حرف زدن رو بگذار جز ضروریات کارت، و گرنه واقعا نمی تونی موفق شی.
    وقتی اونقدر تمرین کردی که از سطح زبانت راضی بودی، خب یک امتحان هم می دی و نمره اش رو می گیری.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام دوستان.من بعد از 7 ماه درس خوندن برای ارشد عمران به علت استاندارد بودن سوالات سنجش!!! الان وضعیتم معلوم نیست.من آزاد درس خوندم و الان شدیدن کلافم.هدف اصلی من پذیرش گرفتنه ولی فکر می کنم منوط بر خوندن ارشد در سراسری می باشد.جواب ها نیمه دوم اردیبهشت میاد.به نظرتون اگه قبول نشدم چیکار کنم؟اگه این 7 ماه رو ibt می خوندم بالای 100 می شدم!!!
    اعصاب دوباره ارشد خوندنم ندارم چون سنجش داره با زندگی ما قمار بازی می کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSS - RWTH Aachen

پیش فرض بورس دو رشته در دانشگاه آزاد یا سراسری تهران؟

سلام دوستان.

امیدوارم که عنوان مناسبی برای پستم انتخاب کرده باشم و مدیران محترم هم پاکش نکنن...

میشه لطفا" منو راهنمایی کنید؟

من تا چند ماه دیگه سوم دبیرستان رو تموم می کنم و دو راه پیش رو دارم: یا بشینم واسه کنکور بخونم، یا اینکه راه دوم رو انتخاب کنم:
    من شرایطی دارم که می تونم از دانشگاه آزاد شهر خودم(قزوین) برای مقطع کارشناسی بورس بگیرم،(یعنی کاملا" رایگان اینجا درس بخونم) و احتمالا" هم بتونم برای دو رشته همزمان اقدام کنم.(نرم افزار+الکترونیک یا سخت افزار+الکترونیک) و هر دو رشته رو با معدل 17-18 تموم کنم. دانشگاه آزاد قزوین هم در زمینه ی رباتیک خیلی قویه. (بورسی که میتونم بگیرم هم مربوط به همین میشه).

اگر هم بخوام کنکور بخونم، می تونم کامپیوتر امیر کبیر یا برق(یا کامپیوتر) علم و صنعت قبول شم.

حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه من تصمیم دارم بعد از گرفتن لیسانس اپلای کنم، به نظر شما بهتره کدوم راه رو انتخاب کنم؟ خودم به شخصه دومی (آزاد) رو ترجیح میدم، ولی نمیدونم، کدوم راه برای رزومه سازی بهتره؟؟ چون با توجه به شنیده ها، آزاد قزوین با علم و صنعت یا امیر کبیر برای درصد بالایی از دانشگاهای اونور هیچ فرقی نمی کنه!

و یه سوال دیگه: دوتا لیسانس همزمان (اونم از آزاد) چقدر میتونه در بک گراند آدم موثر باشه؟

خیلی وقته درگیر این سوالم، لطفا" نظرات و تجربیاتتون رو دریغ نکنید!

درود.
    There is a hunger still unsatisfied...

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : لطفا" نظرتون رو بگید: بورس دو رشته در دانشگاه آزاد یا سراسری تهران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Poooria_M نمایش پست ها
    سلام دوستان.

امیدوارم که عنوان مناسبی برای پستم انتخاب کرده باشم و مدیران محترم هم پاکش نکنن...

میشه لطفا" منو راهنمایی کنید؟

من تا چند ماه دیگه سوم دبیرستان رو تموم می کنم و دو راه پیش رو دارم: یا بشینم واسه کنکور بخونم، یا اینکه راه دوم رو انتخاب کنم:
    من شرایطی دارم که می تونم از دانشگاه آزاد شهر خودم(قزوین) برای مقطع کارشناسی بورس بگیرم،(یعنی کاملا" رایگان اینجا درس بخونم) و احتمالا" هم بتونم برای دو رشته همزمان اقدام کنم.(نرم افزار+الکترونیک یا سخت افزار+الکترونیک) و هر دو رشته رو با معدل 17-18 تموم کنم. دانشگاه آزاد قزوین هم در زمینه ی رباتیک خیلی قویه. (بورسی که میتونم بگیرم هم مربوط به همین میشه).

اگر هم بخوام کنکور بخونم، می تونم کامپیوتر امیر کبیر یا برق(یا کامپیوتر) علم و صنعت قبول شم.

حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه من تصمیم دارم بعد از گرفتن لیسانس اپلای کنم، به نظر شما بهتره کدوم راه رو انتخاب کنم؟ خودم به شخصه دومی (آزاد) رو ترجیح میدم، ولی نمیدونم، کدوم راه برای رزومه سازی بهتره؟؟ چون با توجه به شنیده ها، آزاد قزوین با علم و صنعت یا امیر کبیر برای درصد بالایی از دانشگاهای اونور هیچ فرقی نمی کنه!

و یه سوال دیگه: دوتا لیسانس همزمان (اونم از آزاد) چقدر میتونه در بک گراند آدم موثر باشه؟

خیلی وقته درگیر این سوالم، لطفا" نظرات و تجربیاتتون رو دریغ نکنید!

درود.
    سلام دوست عزیز
    ببینید درسته که دانشگاه آزاد قزوین در رباتیک قویه ، ولی من اگه جای شما بودم خوب کنکور میخوندم تا بتونم از یک دانشگاه مشهور قبول بشم.
    اساتید خارجی یا کلا دانشگاه های ایرانی را نمیشناسند ، یا اینکه ایران را با دانشگاه های شریف و تهران و امیرکبیر میشناسند.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)