نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 21 از 70 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من بعد از 7 ماه درس خوندن برای ارشد عمران به علت استاندارد بودن سوالات سنجش!!! الان وضعیتم معلوم نیست.من آزاد درس خوندم و الان شدیدن کلافم.هدف اصلی من پذیرش گرفتنه ولی فکر می کنم منوط بر خوندن ارشد در سراسری می باشد.جواب ها نیمه دوم اردیبهشت میاد.به نظرتون اگه قبول نشدم چیکار کنم؟اگه این 7 ماه رو ibt می خوندم بالای 100 می شدم!!!
    اعصاب دوباره ارشد خوندنم ندارم چون سنجش داره با زندگی ما قمار بازی می کنه.
    با حرفت راجع به قمار کاملا موافقم.
    شما اگر ارشد آزاد می خونید که ادامه بدین، اما اگر لیسانسیت برای آزاد ثبت نام کنید و حتما برید. ببینید بعضی دانشگاه ها مثل آزاد نمره می ده حداقل... شاید مثل دانشگاه تهران نباشه اما نمره می ده و اینه که تو پذیرش مهمه. خودتون باید همت داشته باشید و همزمان درس بخونید تا قوی بشید تا قابل پذیرفتن برای دکتری بشید.
    هرچند تو این دانشگاه ها یه استاد هایی گیر میاد که آدم شرمش میاد بگه استاد... هیچ درک و فهمی از درس ندارن.
    یه کم به خودت وقت بده.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تبریز مکانیک-ساخت و تولید

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام من فارغ التحصیل دانشگاه تبریز هستم رشته ی مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید. معدل کارشناسیم 13 هست میخوام برا پاییز 2013 برا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به یه دانشگاه معتبر در یک کشور خارجی برم .مدرک تافل رو تا اواسط تیرماه 1392 میتونم آماده کنم.اگه هزینه هاش ماهی بیش از 250 یورو باشه کشوری باشه که بشه توش کار کرد چون من هر ماه فقط تا 250 یا 300 یورو میتونم هزینه کنم.من میخوام برا پاییز 2013 حتما(!) پذیرش بگیرم.به نظرتون کدوم دانشگاه و کشور بهتره؟خواهشا هرکی جواب میده توضیح کامل بده چون من زیاد از دانشگاههای خارجی اطلاع ندارم....با تشکر.....

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

پیش فرض پاسخ : بورس دو رشته در دانشگاه آزاد یا سراسری تهران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Poooria_M نمایش پست ها
    سلام دوستان.

امیدوارم که عنوان مناسبی برای پستم انتخاب کرده باشم و مدیران محترم هم پاکش نکنن...

میشه لطفا" منو راهنمایی کنید؟

من تا چند ماه دیگه سوم دبیرستان رو تموم می کنم و دو راه پیش رو دارم: یا بشینم واسه کنکور بخونم، یا اینکه راه دوم رو انتخاب کنم:
    من شرایطی دارم که می تونم از دانشگاه آزاد شهر خودم(قزوین) برای مقطع کارشناسی بورس بگیرم،(یعنی کاملا" رایگان اینجا درس بخونم) و احتمالا" هم بتونم برای دو رشته همزمان اقدام کنم.(نرم افزار+الکترونیک یا سخت افزار+الکترونیک) و هر دو رشته رو با معدل 17-18 تموم کنم. دانشگاه آزاد قزوین هم در زمینه ی رباتیک خیلی قویه. (بورسی که میتونم بگیرم هم مربوط به همین میشه).

اگر هم بخوام کنکور بخونم، می تونم کامپیوتر امیر کبیر یا برق(یا کامپیوتر) علم و صنعت قبول شم.

حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه من تصمیم دارم بعد از گرفتن لیسانس اپلای کنم، به نظر شما بهتره کدوم راه رو انتخاب کنم؟ خودم به شخصه دومی (آزاد) رو ترجیح میدم، ولی نمیدونم، کدوم راه برای رزومه سازی بهتره؟؟ چون با توجه به شنیده ها، آزاد قزوین با علم و صنعت یا امیر کبیر برای درصد بالایی از دانشگاهای اونور هیچ فرقی نمی کنه!

و یه سوال دیگه: دوتا لیسانس همزمان (اونم از آزاد) چقدر میتونه در بک گراند آدم موثر باشه؟

خیلی وقته درگیر این سوالم، لطفا" نظرات و تجربیاتتون رو دریغ نکنید!

درود.
    راستش من با نظر اقا امید موافقم.درسته دانشگاه ازاد قزوین توی رباتیک قویه ولی اگه این توانایی رو توی خودتون می بینین که تهران قبول بشین بنظرم تاثیر بهتری روی رزومه میزاره.گرچه تا اونجایی که من شنیدم بجز پلی تکنیک و شریف و تهران بقیه ی دانشگاه ها رو نمیشناسن ولی خب اگه میگین که میتونین این دانشگاه ها قبول شین صد در صد اولی بهتره.

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

دوست خوب من ، اگر من در وضعیت شما بودم کمی متفاوت تر از نظر سروران عزیز عمل می کردم . ببینین دیدگاه من تا زمانی که به این سن نرسیده بودم همین بود وقت برای کنکور یک دانشگاه خوب ، بله بسیار عالیست اما یک بعد از زندگی رو پوشش می ده ، همه پروسه ی زندگی ما به تحصیل منحصر نشده ، عوامل دیگه ای هم رو قضایای اپلای تاثیر داره و مهمتر از ازون وقت هست. همونطور که سروران در جریان هستن در شرایط حاکم فعلی ، ثباتی در امور وجود نداره که احتمالی برای تحقق امور در آینده در نظر گرفت . روز به روز هم شرایط برای ایران سخت تر ، تنگ تر و محدود تر میشه و سیر رو به بهتر شدن پیش رو نیست . از این رو اینکه احتمال و امید داشت که فلان چیز در فلان دانشگاه حتما قبول میشم بله خیلی خوبه اما احتمال نشدنش هم هست البته نه بخاطر عدم توانایی فرد بلکه به خاطر بسیاری از عوامل نامرتبط که تاثیرات مستقیم و غیر مستقیمی بر امور داره . چیزی که رزومه رو قوی می کنه توانایی شماست البته کاملا صحیح هست که نام دانشگاه و محیط اون که دوستان فرمودن تاثیر بسزایی در اپلای داره اما این امکان هم وجود داره حالا به هر دلیلی نشه . نمونش رو می گم من مدتی قبل آماده شده بودم که اپلای کنم موقعی که می خواستم برای تمدید گذرنامه اقدام کنم بهم گقتن بنا به دلایل محل خدمتی امکان خروج از کشور تا 3 سال برای شما وجود نداره . تمام برنامه هام ریحت بهم بعد دوباره برنامه ریزی کردم تا اینکه سال 2013 اقدام کنم که ماجراهای ارز و غیره اومد جلو که باز عرصه تنگ تر شد و ... این ها رو عرض کردم که ببینین چه مواردی پیش رو دارین که اصلا ربطی به توانایی هی شما نداره اما تاثیر بسزایی در امور تحصیل و هدف شما داره . از این رو می گم اگر من جای شما بودم قدم هام رو آهسته و پیوسته ور می داشتم همین کار رو الان هم انجام می دم گزینه دانشگاه آزاد رو انتخاب می کردم چون نقد هست روی توانایی های خودم در زمینه اپلای کار میکردم . باز این نظر من بود .

حتما دوست خوب من تاپیک اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟ این رو مطالعه کنین و نظرات دوستان عزیزم رو هم مد نظر داشته باشین که راهنمای بزرگی هست

موفق باشید .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSS - RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

دوست خوب من ، اگر من در وضعیت شما بودم کمی متفاوت تر از نظر سروران عزیز عمل می کردم . ببینین دیدگاه من تا زمانی که به این سن نرسیده بودم همین بود وقت برای کنکور یک دانشگاه خوب ، بله بسیار عالیست اما یک بعد از زندگی رو پوشش می ده ، همه پروسه ی زندگی ما به تحصیل منحصر نشده ، عوامل دیگه ای هم رو قضایای اپلای تاثیر داره و مهمتر از ازون وقت هست. همونطور که سروران در جریان هستن در شرایط حاکم فعلی ، ثباتی در امور وجود نداره که احتمالی برای تحقق امور در آینده در نظر گرفت . روز به روز هم شرایط برای ایران سخت تر ، تنگ تر و محدود تر میشه و سیر رو به بهتر شدن پیش رو نیست . از این رو اینکه احتمال و امید داشت که فلان چیز در فلان دانشگاه حتما قبول میشم بله خیلی خوبه اما احتمال نشدنش هم هست البته نه بخاطر عدم توانایی فرد بلکه به خاطر بسیاری از عوامل نامرتبط که تاثیرات مستقیم و غیر مستقیمی بر امور داره . چیزی که رزومه رو قوی می کنه توانایی شماست البته کاملا صحیح هست که نام دانشگاه و محیط اون که دوستان فرمودن تاثیر بسزایی در اپلای داره اما این امکان هم وجود داره حالا به هر دلیلی نشه . نمونش رو می گم من مدتی قبل آماده شده بودم که اپلای کنم موقعی که می خواستم برای تمدید گذرنامه اقدام کنم بهم گقتن بنا به دلایل محل خدمتی امکان خروج از کشور تا 3 سال برای شما وجود نداره . تمام برنامه هام ریحت بهم بعد دوباره برنامه ریزی کردم تا اینکه سال 2013 اقدام کنم که ماجراهای ارز و غیره اومد جلو که باز عرصه تنگ تر شد و ... این ها رو عرض کردم که ببینین چه مواردی پیش رو دارین که اصلا ربطی به توانایی هی شما نداره اما تاثیر بسزایی در امور تحصیل و هدف شما داره . از این رو می گم اگر من جای شما بودم قدم هام رو آهسته و پیوسته ور می داشتم همین کار رو الان هم انجام می دم گزینه دانشگاه آزاد رو انتخاب می کردم چون نقد هست روی توانایی های خودم در زمینه اپلای کار میکردم . باز این نظر من بود .

حتما دوست خوب من تاپیک اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟ این رو مطالعه کنین و نظرات دوستان عزیزم رو هم مد نظر داشته باشین که راهنمای بزرگی هست

موفق باشید .

محمدرضا
    خیلی ممنون از توجهتون.
    والا نظر منم خیلی به نظر شما نزدیکتره!!
    من زبانم در حدیه که اگه قرار باشه برم آزاد و کلاس زبانمو ول نکنم، تا قبل از ورود به دانشگاه حتما" تافلمو می گیرم.
    اگه از سال اول هم GRE رو نم نمک بخونم و معدلمم بیارم بالا و با یکی دو تا مقاله رزوممو تقویت کنم، خیلی شانسم بالاتره، تا اینکه بخوام زبانو ول کنم، دو سال از زندگیم بزنم واسه کنکور، که اونم معلوم نیس آخرش چی بشه!

خیلی ممنون که پاسخ دادید... اگه نکته یا حرف دیگه ای هم هست من مشتاقانه منتظرم بشنوم...

دوستان عزیز، از هر نظر یا تجربه ای شدیدا" استقبال میشه! لطفا" ما رو بی بهره نذارید...

درود.
    There is a hunger still unsatisfied...

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

خیلی ممنون از توجهتون.
    والا نظر منم خیلی به نظر شما نزدیکتره!!
    من زبانم در حدیه که اگه قرار باشه برم آزاد و کلاس زبانمو ول نکنم، تا قبل از ورود به دانشگاه حتما" تافلمو می گیرم.
    اگه از سال اول هم GRE رو نم نمک بخونم و معدلمم بیارم بالا و با یکی دو تا مقاله رزوممو تقویت کنم، خیلی شانسم بالاتره، تا اینکه بخوام زبانو ول کنم، دو سال از زندگیم بزنم واسه کنکور، که اونم معلوم نیس آخرش چی بشه!

خیلی ممنون که پاسخ دادید... اگه نکته یا حرف دیگه ای هم هست من مشتاقانه منتظرم بشنوم...

دوستان عزیز، از هر نظر یا تجربه ای شدیدا" استقبال میشه! لطفا" ما رو بی بهره نذارید...

درود.
    دوست سمپادی عزیز
    بهتره قبل از هر تصمیمی خوب همه جوانب کار را بسنجی تا در آینده پشیمان نشوی.
    من هم در دوران لیسانس تقریبا مثل شما فکر میکردم. میگفتم کارها و پروژه های عملی خیلی باارزش تر از مقاله است. حتی در این مورد اساتید را به شدت انتقاد کردم که چرا به مقاله بیش از حد اهمیت میدن !! تا جاییکه رئیس دانشکده بنده را احضار کرد !!!! اما الان حسرت میخورم که ای کاش اون موقع من هم مقاله کار میکردم تا رزومه ام قوی بود . . .
    شما هم حتما آن تاپیکی که آقا محمدرضا معرفی کردند را حتما از اول تا آخر بخونید. یکی از گران قیمت ترین تاپیک های این فروم هست !!
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Mathematics

من نظری ندارم در مورد اینکه کدوم بهتره ، ولی چند تا نکته به ذهنم رسیدکه شاید در تصمیم گیری کمکتون کنه:
    اگر به یه سری دانشگاهای خیلی تاپ و خاص فکر می کنین ، کمی بیشتر بررسی کنید، سیاست های پذیرش دادن در دانشگاه ها خیلی فرق می کنه ، کم نیستن کسانی که با GRE , TOEFL و GRE Subject فوق العاده ، و معدل نزدیک 4 ریجکت میشن ازین دانشگاها! به نظر من در پروسه پذیرش دادن خیلی از دانشگاهها ، دانشگاه کارشناسی شناخته شده ، معدل و درسهای گذرانده شده و ریکام از استادهای معتبر و شناخته شده برای اون دانشگاه مهمترین فاکتورها هستن. نمرات زبان و GRE خوب بیشتر شرط لازم برای پذیرش گرفتن ازین دانشگاها هستند. Research هم به نظر من ممکنه خیلی تاثیری ندارشته باشه!البته در مورد رشته من که ریاضیه اینجوریه.
    اما در مورد دانشگاهای کمی پایین تر: با معدل خوب و درسهای گذرانده شده مناسب، حتی از دانشگاهی که شناخته شده نباشه ، و نمرات GRE خوب که تاییدی بر معدل و استعداد و دانش شما باشن ، و research که شخصیت اکادمیک شما رو نشون میده و تطابق research شما با استادهای اون دانشگاه ، و مکاتبه با استاد میشه پذیرش گرفت.
    دوم اینکه با توجه به اینکه سمپادی هم هستید، شاید دانشگاه ازاد خیلی به روحیاتتون نسازه.
    سوم اینکه شاید زندگی احتمالا خوابگاهی در یه شهر دیگه به روحیاتتون نسازه!من دوستان زیادی رو دیدم اذیت شدن واقعا...
    چهارم هم همون چیزایی که جناب FanTasTic گفتن + همه ابعاد زندگیتونو در نظر بگیرید، حتی اگه همین الان مثلا از stanford به شما پذیرش بدن ، بازم رفتن و نرفتنش جای فکر کردن داره!؟ البته شاید در مثلا امیر کبیر بهتر بتونید بقیه ابعاد زندگیتونو بسازید، شایدم فقط از خوابگاه برید دانشگاه و برگردید و فقط درس بخونید!و روابطتون محدود بشه به استاد و چند نفره دیگه که اونا هم فقط درس می خونن.
    اخرم اینکه تصمیم گیری درست خیلی کار سختیه(نشدنی؟!) ، خیلی وقتا سعی می کنیم همه جوانبو در نظر بگیریم ، اما اخرش تصمیم گیری مون در حد سکه انداختنه!

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

یک نکته دیگه هم که به ذهنم رسید ، اینه که شما بهتره الان برید دانشگاه آزاد قزوین و با دانشجوهای سال بالایی و ترجیحا سال آخری صحبت کنید. ازشون بپرسید که آیا از انتخابشان راضی هستند یا خیر. ازشون بپرسید که اگه مثلا از امیرکبیر قبول میشدند کدام را انتخاب میکردند.
    به نظرم شما دارید صرفا به خاطر مطرح بودن این دانشگاه در زمینه رباتیک میرید اونجا ؛ این چیز خاصی نیست که. خیلی از دانشگاه ها در این زمینه قوی هستند. امکانات کافی هم دارند.
    قبل از تصمیم تان خوب فکر کنید.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Banned

سلام . از اینکه از حالا به فکر اپلای هستی خیلی خوبه ولی برا خودت مایل استون تنظیم کن و برنامتو جلو ببر.وگرنه اگه بخوای همه رو با هم انجام بدی خوب نمیشه. در مورد تصمیم گیریت ، کسی نمیتونه بهت بگه چه کار کن، بقیه فقط میتونن بهت بگن که کدوم یونی بهتره و اینا. من بهت میگم به نظر من تهران امیرکبیر شریف بسیار بسیار بهتر هستند از همه لحاظ. موضوع قبول شدنشون یه چیزه دیگست.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSS - RWTH Aachen

یه سوال دیگه: دوتا لیسانس همزمان (اونم از آزاد) چقدر میتونه در بک گراند آدم موثر باشه؟
    ممنون از پاسخ ها.
    دوستان لطفا" نظرتون رو درباره ی این بند هم بیان کنید.
    درود
    There is a hunger still unsatisfied...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)