نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 22 از 70 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بورس دو رشته در دانشگاه آزاد یا سراسری تهران؟

If you have money, do not wast your time in that country, apply abroad even to European countries

If you don't have money, I think studying in sharif, tehran, amirkabir, elmoos, xaje or shahid beheshti is better than Qazvin
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Engineering Science - University Of Tehran

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان .. من یه شرایط پیچیده ای دارم ... به یه مقدار همفکری نیاز دارم ...

من دانشجوی مهندسی علوم دانشگاه تهرانم گرایش الگوریتم و محاسبات ، ترم دوم ... بنده تیر ماه سال 98 پدرم 65 سال تمام میشه و من قانونا باید معاف بشم اون موقع . هدفم فول فاند گرفتن از یه دانشگاه خوب تو امریکاست ... الان من دو کار میتونم انجام بدم ... اول اینکه لیسانس و ارشد رو ایران بگیرم و برای دکترا اپلای کنم ... دومی اینکه لیسانس رو 6 ساله بگیرم ، سبک واحد بردارم و تمرکز کنم روی معدل بالای 18 ، روی مقالات فیلد رشتم کار کنم ( علوم مهندسی پژوهشی ترین رشته ی مهندسیه ... ) و خلاصه من میتونم یه رزومه ی خیلی قوی رو 6 سال جمع کنم اما نگرانم که دانشگاه های مقصد 6 ساله تموم کردن کارشناسی رو یه نقطه ضعف بدونن و ریجکت کنن .. وضعیت زبان من هم خوبه و تجربه ی تدریس و ترجمه رو هم دارم و قطعا نمره ی بالای میانگین رو میتونم بیارم ... دلیل اصلی که میخوام با کارشناسی اپلای کنم اینه که در نهایت بتونم 2 بار سطح علمی دانشگامو بالا ببرم... چه کنم ؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kamixray نمایش پست ها

من دانشجوی مهندسی علوم دانشگاه تهرانم گرایش الگوریتم و محاسبات ، ترم دوم ... بنده تیر ماه سال 98 پدرم 65 سال تمام میشه و من قانونا باید معاف بشم اون موقع . هدفم فول فاند گرفتن از یه دانشگاه خوب تو امریکاست ... الان من دو کار میتونم انجام بدم ... اول اینکه لیسانس و ارشد رو ایران بگیرم و برای دکترا اپلای کنم ... دومی اینکه لیسانس رو 6 ساله بگیرم ، سبک واحد بردارم و تمرکز کنم روی معدل بالای 18 ، روی مقالات فیلد رشتم کار کنم ( علوم مهندسی پژوهشی ترین رشته ی مهندسیه ... ) و خلاصه من میتونم یه رزومه ی خیلی قوی رو 6 سال جمع کنم اما نگرانم که دانشگاه های مقصد 6 ساله تموم کردن کارشناسی رو یه نقطه ضعف بدونن و ریجکت کنن .. وضعیت زبان من هم خوبه و تجربه ی تدریس و ترجمه رو هم دارم و قطعا نمره ی بالای میانگین رو میتونم بیارم ... دلیل اصلی که میخوام با کارشناسی اپلای کنم اینه که در نهایت بتونم 2 بار سطح علمی دانشگامو بالا ببرم... چه کنم ؟
    سلام دوست عزیز
    تجربه به من نشان داده که روی قوانین به خصوص قوانین سربازی اصلا حساب باز نکنم. همین 7-8 ماه پیش بود که شب خوابیدم و صبح که پا شدم دیدم سربازی 4-5 ماهه من شده 21 ماه !!!! خیلی ها هم بودن که درسشان را طول داده بودن تا معافیت کفالت بگیرند ولی درست یکی دو روز مونده به تولد 59 سالگی پدرشان قانون شد 65 سال !!!! پس اصلا و ابدا روی اینجور قوانین حساب باز نکن که متضرر میشی.
    از من میشنوی درست را خوب بخون ؛ معدلت را تا جایی که میتونی بکش بالا ؛ کار تحقیقاتی و مقاله انجام بده و . . .
    یک سر به تاپیک "اگه زمان به عقب برمیگشت چیکار میکردید!؟" حتما بزن و از تجارب طلایی دوستان استفاده بکن.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Guru

تا شش سال دیگه که معلوم نیست چی بشه. شما درستون رو منظم بخونید و بیخودی طولانیش نکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

مچکرم بابت نظراتتون دوستان ، اما موردی که هست اینه که متاسفانه چون رشته ی من توی ایران چند سالی بیشتر نیست که اومده ، ارشد این رشته فعلا وضعیتش رو هواست ! و برای ارشد ، بیشتر دوستان باید کنکور ارشد خوشه ی تخصصیشون رو بدن و ادامه تحصیل تو خود علوم مهندسی ممکن نیست ... واسه همین من مصمم هستم که با کارشناسی اپلای کنم و رشته خودمو ادامه بدم ... که با شرایط سربازیم یه مقدار گیج کننده شده ...

ApplyAbroad Guru

مچکرم بابت نظراتتون دوستان ، اما موردی که هست اینه که متاسفانه چون رشته ی من توی ایران چند سالی بیشتر نیست که اومده ، ارشد این رشته فعلا وضعیتش رو هواست ! و برای ارشد ، بیشتر دوستان باید کنکور ارشد خوشه ی تخصصیشون رو بدن و ادامه تحصیل تو خود علوم مهندسی ممکن نیست ... واسه همین من مصمم هستم که با کارشناسی اپلای کنم و رشته خودمو ادامه بدم ... که با شرایط سربازیم یه مقدار گیج کننده شده ...
    اصلا این رشته علوم مهندسی امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکترا رو داره؟ تا جایی که من دیده ام مثل اینکه در مقطع لیسانس یک حالت عمومی تر داره و برای مقاطع بالاتر باید رشته های تخصصی مهندسی رو انتخاب کنید، اینطور نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

صلا این رشته علوم مهندسی امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکترا رو داره؟ تا جایی که من دیده ام مثل اینکه در مقطع لیسانس یک حالت عمومی تر داره و برای مقاطع بالاتر باید رشته های تخصصی مهندسی رو انتخاب کنید، اینطور نیست؟
    ، گرایش و خوشه ی مهندسی رو در همون مقطع کارشناسی در سال دوم و سوم انتخاب میکنند . خود علوم مهندسی امکان ادامه رشته تا دکترا رو در خارج کشور داره ، الان در دانشگاه تهران فقط در گرایش محاسباتی این رشته رو در ارشد گذاشتن که فعلا وضعیتش معلوم نیست و کسی به طرفش نمیره . چون امکان ادامه تحصیل در خود علوم مهندسی فعلا اینجا ممکن نیست ، کسی که بخواد ایران بمونه مجبوره کنکور ارشد خوشه ی تخصصیشو بده و برای مثال کسی که خوشه اش علوم مهندسی مکانیک سازه است مجبور ارشد عمران رو بده و ادامه تحصیلش در رشته ی عمران باشه...

عموما دوستان این سوال واسشون پیش میاد که فرق مثلا علوم مهندسی - مخابرات با برق مخابرات چیه .... در علوم مهندسی سعی در اینه که با ایجاد بستر قوی تئوری ، فرد بتونه موضوعاتی رو که تاحالا مهندسی نشدن و در حد تئوری به روی کاغذ میان رو مهندسی بکنند ... واسه همین خیلی حیفه کسی که علوم مهندسی خونده ارشدش رو بره مهندسی خوشه اش ... کل تلاشش بی ثمر میمونه

ApplyAbroad Guru

عموما دوستان این سوال واسشون پیش میاد که فرق مثلا علوم مهندسی - مخابرات با برق مخابرات چیه .... در علوم مهندسی سعی در اینه که با ایجاد بستر قوی تئوری ، فرد بتونه موضوعاتی رو که تاحالا مهندسی نشدن و در حد تئوری به روی کاغذ میان رو مهندسی بکنند ... واسه همین خیلی حیفه کسی که علوم مهندسی خونده ارشدش رو بره مهندسی خوشه اش ... کل تلاشش بی ثمر میمونه
    خوب دکترای مهندسی هم عموما همین کار سنگین تئوری میشه دیگه. ممکنه یک لینک به مقطع دکترای علوم مهندسی در یکی از دانشگاههای خارج بدید که بهتر بشه نظر داد؟ چونمن خودم ارشد این رشته رو درکانادا دیدم ولی تا حالا دکتراش رو ندیدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

خوب دکترای مهندسی هم عموما همین کار سنگین تئوری میشه دیگه. ممکنه یک لینک به مقطع دکترای علوم مهندسی در یکی از دانشگاههای خارج بدید که بهتر بشه نظر داد؟ چونمن خودم ارشد این رشته رو درکانادا دیدم ولی تا حالا دکتراش رو ندیدم.
    این لینک برای هاروارد :
    http://www.seas.harvard.edu/academics/graduate
    http://www.seas.harvard.edu/academic...ering-sciences
    اینم برای دانشگاه لویزیانا :
    http://www.eng.lsu.edu/academics/gra...grsci/overview

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Administration, Ross School of Business

پیش فرض پاسخ : بورس دو رشته در دانشگاه آزاد یا سراسری تهران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Poooria_M نمایش پست ها
    سلام دوستان.

امیدوارم که عنوان مناسبی برای پستم انتخاب کرده باشم و مدیران محترم هم پاکش نکنن...

میشه لطفا" منو راهنمایی کنید؟

من تا چند ماه دیگه سوم دبیرستان رو تموم می کنم و دو راه پیش رو دارم: یا بشینم واسه کنکور بخونم، یا اینکه راه دوم رو انتخاب کنم:
    من شرایطی دارم که می تونم از دانشگاه آزاد شهر خودم(قزوین) برای مقطع کارشناسی بورس بگیرم،(یعنی کاملا" رایگان اینجا درس بخونم) و احتمالا" هم بتونم برای دو رشته همزمان اقدام کنم.(نرم افزار+الکترونیک یا سخت افزار+الکترونیک) و هر دو رشته رو با معدل 17-18 تموم کنم. دانشگاه آزاد قزوین هم در زمینه ی رباتیک خیلی قویه. (بورسی که میتونم بگیرم هم مربوط به همین میشه).

اگر هم بخوام کنکور بخونم، می تونم کامپیوتر امیر کبیر یا برق(یا کامپیوتر) علم و صنعت قبول شم.

حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه من تصمیم دارم بعد از گرفتن لیسانس اپلای کنم، به نظر شما بهتره کدوم راه رو انتخاب کنم؟ خودم به شخصه دومی (آزاد) رو ترجیح میدم، ولی نمیدونم، کدوم راه برای رزومه سازی بهتره؟؟ چون با توجه به شنیده ها، آزاد قزوین با علم و صنعت یا امیر کبیر برای درصد بالایی از دانشگاهای اونور هیچ فرقی نمی کنه!

و یه سوال دیگه: دوتا لیسانس همزمان (اونم از آزاد) چقدر میتونه در بک گراند آدم موثر باشه؟

خیلی وقته درگیر این سوالم، لطفا" نظرات و تجربیاتتون رو دریغ نکنید!

درود.
    1- دو رشته نزدیک مثل الکترونیک و کامپیوتر زیاد فرقی با یک لیسانس نداره. اگه مثلا یکی فیزیک و یا ریاضی بود و دیگری مهندسی انوقت چرا میتونست شاید کمک کنه
    2 - من به طور کلی دانشگاه ازاد قزوین رو پیشنهاد نمیکنم، هرچند که روبتیکش توی ایران نامبر وان هستش. اما تو همیشه میتونی بری مثلا امیرکبیر و بعد توی گروه روباتیک قزوین هم کار کنی
    3- همرده های ادم در دانشگاه بسیار بسیار مهم هستند. و در واقع در شکل گیری شخصیت تو نقش اساسی دارن توی این قسمت هم من باز پیشنهاد نمیکنم بری قزوین چون در دانشگاه های دیگه میتونی با رقیبها و دوستهای قویتری در ارتباط باشی.
    4- پیشنهاد من اینه درس بخون برای کنکور بدی او هدفت یکی از دانشگاه های شریف، امیرکبیر، تهران، صنعتی اصفهان، علم و صخنعت باشه

در اخر هم بدون که باید 4 سال خیلی خیلی سخت روی همه چیز شامل درس و زبان و قس علی هذا کار کنی تا بتونی موفق شی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)