نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 23 از 70 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان،
    من سر یه دو راهی سخت قرار گرفتم که امیدوارم که شما بتونین کمی راهنماییم کنین،
    من تو دانشگاه علم و صنعت درس می خونم، رشته ی مهندسی صنایع.۱۰۲ واحدمو هم گذروندم.
    الان گرین کارت امریکام اومده و الان ۱ ماهه توی آمریکا هستم.می‌خواستم بدونم از نظر شما بهتره که درسمو توی ایران ول کنم و بیام آمریکا درس بخونم؟یا اینکه برگردم و درسم و تموم کنم و بعد واسه مستر بیام؟و اگه بخوام اینجا دوباره شروع کنم بهتره از کالج شروع کنم یا دانشگاه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط raminsr نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من تو دانشگاه علم و صنعت درس می خونم، رشته ی مهندسی صنایع.۱۰۲ واحدمو هم گذروندم.
    الان گرین کارت امریکام اومده و الان ۱ ماهه توی آمریکا هستم.می‌خواستم بدونم از نظر شما بهتره که درسمو توی ایران ول کنم و بیام آمریکا درس بخونم؟یا اینکه برگردم و درسم و تموم کنم و بعد واسه مستر بیام؟و اگه بخوام اینجا دوباره شروع کنم بهتره از کالج شروع کنم یا دانشگاه؟
    قطعا و صد درصد امریکا بمانید. اگرمیتونید کارنامه رسمی از دانشگاه ایران تون بگیرید با دانشگاههای امریکا چک کنید شاید بعضی واحدهاتون رو قبول کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قطعا و صد درصد امریکا بمانید. اگرمیتونید کارنامه رسمی از دانشگاه ایران تون بگیرید با دانشگاههای امریکا چک کنید شاید بعضی واحدهاتون رو قبول کنند.
    ممنون.من الان توی ویرجینیا هستم.می‌شه بگین که بهتره از کالج شروع کنم یا یونیورسیتی؟چون باید واسه یونیورسیتی صبر کنم تا ساله دیگه.و اگه کالج کدوم کالج بهتره؟!

ApplyAbroad Guru

ممنون.من الان توی ویرجینیا هستم.می‌شه بگین که بهتره از کالج شروع کنم یا یونیورسیتی؟چون باید واسه یونیورسیتی صبر کنم تا ساله دیگه.و اگه کالج کدوم کالج بهتره؟!
    راستش خیلی با کالجها و دانشگاههای آن منطقه آشنا نیستم. وب سایت هایشان را چک کنید و بر اساس شهریه و داشتن رشته موردنظرتان و همینطور اینکه واحدهایتان را قبول میکنند یا نه تصمیم بگیرید.

Senior Member Simplex آواتار ها

سلام دوستان،
    چند واحد مونده که تموم کنی؟ و چقدر طول می کشه؟ اگر مثلا توی یک سال یا حتی دو سال می شه تموم کرد و مشکلی برای اقامتت به وجود نمی آید به نظرم درست رو تموم کن. نیمه کاره رها کردن گاهی وقت ها خیلی اذیت کننده می شه. به اضافه اینکه اگر توی آمریکا ادامه تحصیل بدی، اینکه لیسانست کجا بودی، مشکلی به وجود نمی آره. مگر اینکه بخواهی با لیسانس وارد بازار کار بشی.

وقتی شما مشکلی برای اقامت و ویزا نداشته باشی، احساس راحتی بیشتری می کنی و راحت تر توی ایران درست رو تموم می کنی. اینجوری از این یکی دو سال آخر توی ایران بودن بیشتر لذت می بری. حتی شاید بیشتر از قبل. به هر حال علم و صنعت هم دانشگاه معتبریه و راحت می تونی برای مستر پذیرش بگیری. البته شاید بتونی درست رو اونجا هم شروع کنی و همزمان هر دو رو پیش ببری و با کمی تاخیر مدرک ایران رو هم بگیری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی معماری شیراز

سلام دوستان
    من 23 سالمه و لیسانس معماري هستم و قصد دارم براي ادامه تحصيل در يك كشور اروپايي و یا آمریکا اقدام كنم آيا كسي مي تونه در ارتباط با انتخاب دانشگاه و مراحل پذيرش منو راهنمايي كنه؟
    در ضمن هیچ مدرک زبانی در حال حاضر ندارم.معدل کاردانی 17.5 و معدل کارشناسی 16.5
    میشه راهنماییم کنید چطور باید شروع کنم واسه پذیرش فاند؟ آیا امکان تغییر رشته از معماری به رشته های دیگه هست یا خیر؟
    ممنون

پیش فرض پاسخ : بورس دو رشته در دانشگاه آزاد یا سراسری تهران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Poooria_M نمایش پست ها
    سلام دوستان.

امیدوارم که عنوان مناسبی برای پستم انتخاب کرده باشم و مدیران محترم هم پاکش نکنن...

میشه لطفا" منو راهنمایی کنید؟

من تا چند ماه دیگه سوم دبیرستان رو تموم می کنم و دو راه پیش رو دارم: یا بشینم واسه کنکور بخونم، یا اینکه راه دوم رو انتخاب کنم:
    من شرایطی دارم که می تونم از دانشگاه آزاد شهر خودم(قزوین) برای مقطع کارشناسی بورس بگیرم،(یعنی کاملا" رایگان اینجا درس بخونم) و احتمالا" هم بتونم برای دو رشته همزمان اقدام کنم.(نرم افزار+الکترونیک یا سخت افزار+الکترونیک) و هر دو رشته رو با معدل 17-18 تموم کنم. دانشگاه آزاد قزوین هم در زمینه ی رباتیک خیلی قویه. (بورسی که میتونم بگیرم هم مربوط به همین میشه).

اگر هم بخوام کنکور بخونم، می تونم کامپیوتر امیر کبیر یا برق(یا کامپیوتر) علم و صنعت قبول شم.

حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه من تصمیم دارم بعد از گرفتن لیسانس اپلای کنم، به نظر شما بهتره کدوم راه رو انتخاب کنم؟ خودم به شخصه دومی (آزاد) رو ترجیح میدم، ولی نمیدونم، کدوم راه برای رزومه سازی بهتره؟؟ چون با توجه به شنیده ها، آزاد قزوین با علم و صنعت یا امیر کبیر برای درصد بالایی از دانشگاهای اونور هیچ فرقی نمی کنه!

و یه سوال دیگه: دوتا لیسانس همزمان (اونم از آزاد) چقدر میتونه در بک گراند آدم موثر باشه؟

خیلی وقته درگیر این سوالم، لطفا" نظرات و تجربیاتتون رو دریغ نکنید!

درود.
    سلام دوست من. به نظر من هر دو راه ارزش داره ولی آخرش همه چیز به خودت ببهترین راه همین راهی هست که خودت هم بهش علاقه داری. اینکه بتونی دو رشته ی همزمان بخونی خودش یه مزیته و همونطور که اینجا توضیح دادم اسم دانشگاه نقش خیلی مهمی برای پذیرش بازی نمی کنه(البته برای دانشگاه های خیلی تاپ چرا) و در کل نگران اسم دانشگاه نباشید.

با تشکر

Senior Member aida8404 آواتار ها

دوستان من به شدت مردد هستم و واقعا نیاز به راهنمایی دارم. ممنون میشم کمکم کنید

من ترم گذشته از دانشگاه ASU برای مستر پذیرش گرفتم که برخلاف قولی که استاد اونجا مبنی بر فول فاند بودنم داده بود پارشال فاند داد. من هم به خاطر نگرانی بابت هزینه ها نرفتم. ولی احتمالا میتونم دیفر کنم و خیلی نگرانم که ایا تصمیم درستی گرفتم یا خیر.

حالا هر چی فکر میکنم که بهترین تصمیم چیه نتیجه ای نمیگیرم. میشه بگید اگه شما جای من بودید چی کار می کردید؟ (من مستر دارم از سوئد و استاد دانشگاه ASU تشویقم کرد به اپلای برا مستر مجدد چون deadline دکترا در اون زمان گذشته بود)
    1. اینکه به همین پارشال فاند دل خوش کنم و امید داشته باشم بعد ار یکی دو ترم فول فاند بشم (چون واقعا بیشتر از 1 سال هم نمیتونم از هزینه شخصی بدم)
    2. اینو بی خیال بشم و به فکر اپلای مجدد باشم برای دکترا. ولی ایا چقدر میشه به فول فاند امید داشت؟! چون الان میبینم خیلیا حتی برای دکترا هم دارن با هزینه شخصی میرن و همچنین بخاطر تحریم هزینه های اپلای هم بالاست و بیشتر از هزینه ها اعصاب خوردی پرداخت های انلان هست.
    3. اصلا آمریکارو بی خیال شم چون الان ویزا دارم و چون ازش استفاده نکردم دیگه بهم ویزا نمیدن و فقط روی اروپا تمرکز کنم.

مرسی از توجه و راهنماییتون
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها

من ترم گذشته از دانشگاه ASU برای مستر پذیرش گرفتم که برخلاف قولی که استاد اونجا مبنی بر فول فاند بودنم داده بود پارشال فاند داد. من هم به خاطر نگرانی بابت هزینه ها نرفتم. ولی احتمالا میتونم دیفر کنم و خیلی نگرانم که ایا تصمیم درستی گرفتم یا خیر.

حالا هر چی فکر میکنم که بهترین تصمیم چیه نتیجه ای نمیگیرم. میشه بگید اگه شما جای من بودید چی کار می کردید؟ (من مستر دارم از سوئد و استاد دانشگاه ASU تشویقم کرد به اپلای برا مستر مجدد چون deadline دکترا در اون زمان گذشته بود)
    1. اینکه به همین پارشال فاند دل خوش کنم و امید داشته باشم بعد ار یکی دو ترم فول فاند بشم (چون واقعا بیشتر از 1 سال هم نمیتونم از هزینه شخصی بدم)
    2. اینو بی خیال بشم و به فکر اپلای مجدد باشم برای دکترا. ولی ایا چقدر میشه به فول فاند امید داشت؟! چون الان میبینم خیلیا حتی برای دکترا هم دارن با هزینه شخصی میرن و همچنین بخاطر تحریم هزینه های اپلای هم بالاست و بیشتر از هزینه ها اعصاب خوردی پرداخت های انلان هست.
    3. اصلا آمریکارو بی خیال شم چون الان ویزا دارم و چون ازش استفاده نکردم دیگه بهم ویزا نمیدن و فقط روی اروپا تمرکز کنم.

مرسی از توجه و راهنماییتون
    خوبی ایدا؟ببین اینکه نیم فاندی باز از هیچی بهتره..یه کم با بچه های اون یونی تماس برقرار کن ببین چه جوره ساپورت مالی دانشگاه..سبک سنگین کن که احتمال فول فاد شدن چقدره بعد یه ترم.حواست باشه از الان که تصمیم میگیری واسه یه سال بی فاند با پول خودت بیای تا لحظه ای که پاتو می زاری بیرون با این اوضاع دلار ممکنه 5 تا 6 تا بیشتر لازمت بشه..حرفم اینه اون دلار گند حساب نداره.نمتونی بگی انقد میزارم کنار واسه یه سالم بسه..متوجهی چی می گم؟یه کم از بچه های اون دپارتمان پرس و جو کن ببین امار چه جوره؟ asu جزو یونی های گرون رو به بالاست پس باید با دقت انتخاب کنی. اخرم اخر اینکه n تا استاد به منم گفتنi encourage you to apply..اما حرفیه که می زنن عموما..همین asu ام یادمه استاده گفت اپلای کن..بماند که من نکردم چون احتمال کم میدادم بگیرن..حرفم اینه به این چیزا زیاد تمرکز نکن..تکلیفتو با پولی که داری معلوم کن.منظورم ریال که می خای به دلار تبدیل کنیه که هر روز داره بیشتر از روز قبل بی ارزش میشه..اگه واست مقدوره واسه یه سال..نیم فاندو از دست نده..میای اینجا خودتو نشون میدی اگه زرنگ باشی..فول فاند می گیری..یا چه میدونم taمیشی مثلا..در نهایت اگه ریالی اکی هستی..نیم فاند از بی فاند یه قدم جلوتره..نصف فشار از روش کمتره..

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها

کاربر عزیز،
    من فقط به نکته ای رو ضروری دیدم که به شما گوشزد کنم. در نظر داشته باشید که استرس و اضطراب از ترس از دست دادن فاند کامل یا بدست نیاوردن آن در هنگام دوری و غربت بسیار می تواند آزاردهنده باشد و فشار روحی با اثرات نامطلوبی ایجاد کند.
    امیدوارم تصمیم منطقی بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)