نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 24 از 70 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member iman2010 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_sh1620 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 23 سالمه و لیسانس معماري هستم و قصد دارم براي ادامه تحصيل در يك كشور اروپايي و یا آمریکا اقدام كنم آيا كسي مي تونه در ارتباط با انتخاب دانشگاه و مراحل پذيرش منو راهنمايي كنه؟
    در ضمن هیچ مدرک زبانی در حال حاضر ندارم.معدل کاردانی 17.5 و معدل کارشناسی 16.5
    میشه راهنماییم کنید چطور باید شروع کنم واسه پذیرش فاند؟ آیا امکان تغییر رشته از معماری به رشته های دیگه هست یا خیر؟
    ممنون
    سلام
    جهت اطلاع از روند پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور به قسمت ویکی سایت مراجعه نمایید.
    امکان تغییر رشته به چه رشته ای؟رشته های مرتبط مانند عمران (مدیریت پروژه و ساخت) مشکلی ندارند ولی رشته های غیر مرتبط سخت و نیازمند نشان دادن شما به علاقه در ان زمینه خاص مانند مقالات و .. و همچنین ذکر علت انجام این تغییر در sop به دپارتمان مربوطه و متقاعد کردن ان ها می باشد.
    موفق باشید

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arez0u نمایش پست ها
    خوبی ایدا؟ببین اینکه نیم فاندی باز از هیچی بهتره..یه کم با بچه های اون یونی تماس برقرار کن ببین چه جوره ساپورت مالی دانشگاه..سبک سنگین کن که احتمال فول فاد شدن چقدره بعد یه ترم.حواست باشه از الان که تصمیم میگیری واسه یه سال بی فاند با پول خودت بیای تا لحظه ای که پاتو می زاری بیرون با این اوضاع دلار ممکنه 5 تا 6 تا بیشتر لازمت بشه..حرفم اینه اون دلار گند حساب نداره.نمتونی بگی انقد میزارم کنار واسه یه سالم بسه..متوجهی چی می گم؟یه کم از بچه های اون دپارتمان پرس و جو کن ببین امار چه جوره؟ asu جزو یونی های گرون رو به بالاست پس باید با دقت انتخاب کنی. اخرم اخر اینکه n تا استاد به منم گفتنi encourage you to apply..اما حرفیه که می زنن عموما..همین asu ام یادمه استاده گفت اپلای کن..بماند که من نکردم چون احتمال کم میدادم بگیرن..حرفم اینه به این چیزا زیاد تمرکز نکن..تکلیفتو با پولی که داری معلوم کن.منظورم ریال که می خای به دلار تبدیل کنیه که هر روز داره بیشتر از روز قبل بی ارزش میشه..اگه واست مقدوره واسه یه سال..نیم فاندو از دست نده..میای اینجا خودتو نشون میدی اگه زرنگ باشی..فول فاند می گیری..یا چه میدونم taمیشی مثلا..در نهایت اگه ریالی اکی هستی..نیم فاند از بی فاند یه قدم جلوتره..نصف فشار از روش کمتره..
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    کاربر عزیز،
    من فقط به نکته ای رو ضروری دیدم که به شما گوشزد کنم. در نظر داشته باشید که استرس و اضطراب از ترس از دست دادن فاند کامل یا بدست نیاوردن آن در هنگام دوری و غربت بسیار می تواند آزاردهنده باشد و فشار روحی با اثرات نامطلوبی ایجاد کند.
    امیدوارم تصمیم منطقی بگیرید.
    به به آرزو خانم. خوبید؟ پارسال دوست امسال آشنا. مرسی از راهنماییت عزیزم. شما فکر میکنید چقدر میشه امید داشت به فول فاند بعد از یک یا دو ترم؟ شما الان فاند دارید؟ میشناسید کسایی که گرفته باشن؟ لطفا یکم از اوضاع اونجا بگید... مرسی

مصطفی عزیز. ممنون. بله دقیقا بخاطر همین نگرانی ها بود که بعد از این همه دردسر پذیرش و ویزا نرفتم. ولی واقعا انرژی اپلای دوباره را ندارم
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    ....
    مصطفی عزیز. ممنون. بله دقیقا بخاطر همین نگرانی ها بود که بعد از این همه دردسر پذیرش و ویزا نرفتم. ولی واقعا انرژی اپلای دوباره را ندارم
    به نظرم اگر واقعا قصد ادامه تحصیل دارید، دکتری داخل هم میتواند گزینه خوبی باشد. واقعا چه اصراری به ادامه تحصیل در کشور دیگر با این همه مشکلات و نگرانی است؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی

پیش فرض راهنمایی در مورد اقدام برای پذیرش

با سلام.
    من فارغ التحصیل دانشگاه خواجه نصیر در مقطع کارشناسی ارشد هستم. معدل کل من برابر16.51( با در نظر گرفتن نمره تز)و معدل کارشناسی برابر (16.61) در داشگاه آزاد واحد کرج در رشته مهندسی برق می باشد.
    من هنوز نه مقاله ای دارم ونه امتحان تافل دادم و نه GRE می خواستم تا من را راهنمایی کنید.
    با توجه به معدل ، من باید چه نمره ای در تافل و GRE داشته باشم تا از یک دانشگاه عالی با فاند خوب پذیرش بگیرم. (من هنوز روی مقاله کار می کنم و فکر می کنم که بتوانم چند مقاله بدهم.)
    با تشکر

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    به نظرم اگر واقعا قصد ادامه تحصیل دارید، دکتری داخل هم میتواند گزینه خوبی باشد. واقعا چه اصراری به ادامه تحصیل در کشور دیگر با این همه مشکلات و نگرانی است؟
    اصرار به ادامه تحصیل در کشور دیگه دقیقا بخاطر اینه که واقعا قصد ادامه تحصیل دارم نه هدر دادن جوانیم با یه مشت بی سواد. من ارشدم را سوئد خوندم. الان که اومدم استاد سابق خودم شاگرد خصوصیم هست. و وقتی با دوستام که ارشد دارن دارم کار میکنم واقعا از سطح پایین سوادشون متعجب میشم. نمیدونم تجربه تحصیل در خارج از کشور را داشتید یا نه ولی حرف من را فقط کسی درک میکنه که در دانشگاه خوب اروپا یا امریکا یا کانادا درس خونده باشه
    و برگشته باشه ایران. چون تا اونجایی اصلا متوجه این تفاوت ها نمی شید. به هر حال هر که یه نظری داره ولی من اگه قرار باشه دکترا در ایران باشم ترجیح میدم همون ارشد بمونم.
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    اصرار به ادامه تحصیل در کشور دیگه دقیقا بخاطر اینه که واقعا قصد ادامه تحصیل دارم نه هدر دادن جوانیم با یه مشت بی سواد. من ارشدم را سوئد خوندم. الان که اومدم استاد سابق خودم شاگرد خصوصیم هست. و وقتی با دوستام که ارشد دارن دارم کار میکنم واقعا از سطح پایین سوادشون متعجب میشم. نمیدونم تجربه تحصیل در خارج از کشور را داشتید یا نه ولی حرف من را فقط کسی درک میکنه که در دانشگاه خوب اروپا یا امریکا یا کانادا درس خونده باشه
    و برگشته باشه ایران. چون تا اونجایی اصلا متوجه این تفاوت ها نمی شید. به هر حال هر که یه نظری داره ولی من اگه قرار باشه دکترا در ایران باشم ترجیح میدم همون ارشد بمونم.
    به هر حال هرکس صلاح خودش را بهتر میداند. در شرایط فعلی و با رشد تحصیلات تکمیلی در کشور می توان انتظار داشت شرایط رو به بهبود باشد. به عقیده من، گزینه ادامه تحصیل در خارج برای کسی مناسب است که به دنبال کار و زندگی در همانجا باشد. به هرصورت ادامه تحصیل در داخل نیز امتیازات خودش را دارد.
    شاد باشید.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

کیست مرا یاری کند؟!!!
    جواب ارشد سراسری اومد و امید قوی به قبولی در رشته دلخواه در دانشگاه تبریز دارم.از افراد با تجربه کسی هیت لطف کنه با هم یه جدول زمان بندی شده واسه وقت امتحان تافل و GRE و ... تهیه کنیم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

پیش فرض پاسخ : بورس دو رشته در دانشگاه آزاد یا سراسری تهران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Poooria_M نمایش پست ها
    سلام دوستان.

امیدوارم که عنوان مناسبی برای پستم انتخاب کرده باشم و مدیران محترم هم پاکش نکنن...

میشه لطفا" منو راهنمایی کنید؟

من تا چند ماه دیگه سوم دبیرستان رو تموم می کنم و دو راه پیش رو دارم: یا بشینم واسه کنکور بخونم، یا اینکه راه دوم رو انتخاب کنم:
    من شرایطی دارم که می تونم از دانشگاه آزاد شهر خودم(قزوین) برای مقطع کارشناسی بورس بگیرم،(یعنی کاملا" رایگان اینجا درس بخونم) و احتمالا" هم بتونم برای دو رشته همزمان اقدام کنم.(نرم افزار+الکترونیک یا سخت افزار+الکترونیک) و هر دو رشته رو با معدل 17-18 تموم کنم. دانشگاه آزاد قزوین هم در زمینه ی رباتیک خیلی قویه. (بورسی که میتونم بگیرم هم مربوط به همین میشه).

اگر هم بخوام کنکور بخونم، می تونم کامپیوتر امیر کبیر یا برق(یا کامپیوتر) علم و صنعت قبول شم.

حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه من تصمیم دارم بعد از گرفتن لیسانس اپلای کنم، به نظر شما بهتره کدوم راه رو انتخاب کنم؟ خودم به شخصه دومی (آزاد) رو ترجیح میدم، ولی نمیدونم، کدوم راه برای رزومه سازی بهتره؟؟ چون با توجه به شنیده ها، آزاد قزوین با علم و صنعت یا امیر کبیر برای درصد بالایی از دانشگاهای اونور هیچ فرقی نمی کنه!

و یه سوال دیگه: دوتا لیسانس همزمان (اونم از آزاد) چقدر میتونه در بک گراند آدم موثر باشه؟

خیلی وقته درگیر این سوالم، لطفا" نظرات و تجربیاتتون رو دریغ نکنید!

درود.
    دوست من شما بخون واسه کنکور چیزی رو از دست نمیدی که درسته؟شد شد نشد که قزوین امادس
    ببینید اصلا استرس لازم نیست:تنها مزیت امیرکبیر شاید راحت تر بودن دادن مقاله هستش و لاغیر...
    شما بخون بدون استرس واسه کنکور که کم مونده دیگه؟اگه امیرکبیر شد برو وگرهنه این مملکت همش سر و ته یه کرباسه ونشد هم همون قزوین ادامه تحصیل بده
    نظر من اینه که شما فعلا به کنکور فکر کن
    سربلند باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - دانشگاه نقش جهان اصفهان

Post ارشد مهندسی نرم افزار بهتره یا مهندسی فناوری اطلاعات it

سلام
    من الان کارشناسی مهندسی نرم افزار درس میخونم . یه سوال داشتم برای ادامه تحصیل!!!

من اگر بخوام ارشد امتحان بدم مهندسی نرم افزار بخونم یا مهندسی فناوری اطلاعات it ؟؟؟؟؟؟

آخه من شنیدم که مهندسی فناوری اطلاعات it بهتره ولی دکتری که بخوام باز ادامه بدم ایران نداره ؟؟؟؟
    آیا این حرف صحت داره؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

با تشکر

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارشد مهندسی نرم افزار بهتره یا مهندسی فناوری اطلاعات it

نقل قول نوشته اصلی توسط kh11 نمایش پست ها
    سلام
    من الان کارشناسی مهندسی نرم افزار درس میخونم . یه سوال داشتم برای ادامه تحصیل!!!

من اگر بخوام ارشد امتحان بدم مهندسی نرم افزار بخونم یا مهندسی فناوری اطلاعات it ؟؟؟؟؟؟

آخه من شنیدم که مهندسی فناوری اطلاعات it بهتره ولی دکتری که بخوام باز ادامه بدم ایران نداره ؟؟؟؟
    آیا این حرف صحت داره؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

با تشکر
    سلام دوست عزیز
    به نظر من هر کدام را که بیشتر علاقه داری همون را ادامه بده.
    ولی اگه من بودم فوق لیسانس را اپلای میکردم یک کشور دیگه که هم سطح دانشگاهش بالاتر باشه و هم فاند بده. مثل کانادا ، هلند یا حتی ترکیه.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)