نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 26 از 70 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط kh11 نمایش پست ها
    -------------------------------------
    معدل فعلا 14 هنوز 2 ترم دیگه دارم
    دانشگاه: غیر انتفاعی نقش جهان اصفهان
    زبان فعلا ندارم
    ----------------
    علاقه به مبحث امنیت دارم
    برای کانادا معدلتون پایین است. تحقیق در امنیت اطلاعات در اکثر دانشگاهها هست وموضوع رایجی است.

Junior Member

سلام

مدرک کارشناسی ارشدم و از دانشگاه تربیت مدرس تهران با معدل 17/5 رشته طراحی شهری گرفتم . تا حالا جدی به قضیه ادامه تحصیل فکر نکرده بودم و اصلا نمی دونم باید از کجا شروع کنم .

زبان مدرکی ندارم ولی در سطح خوبی هستم
    مقاله و... ندارم
    3 سال هم سابقه تدریس در دانشگاه آزاد رو دارم

حالا می خواستم از دوستان با تجربه خواهش کنم که از الان باید چه کار هایی رو انجام بدم ؟ و اینکه کدام دانشگاه ها می تونم اقدام کنم . اطلاعاتم در این زمینه تقریبا صفر هست .

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط karin88 نمایش پست ها
    سلام

مدرک کارشناسی ارشدم و از دانشگاه تربیت مدرس تهران با معدل 17/5 رشته طراحی شهری گرفتم . تا حالا جدی به قضیه ادامه تحصیل فکر نکرده بودم و اصلا نمی دونم باید از کجا شروع کنم .

زبان مدرکی ندارم ولی در سطح خوبی هستم
    مقاله و... ندارم
    3 سال هم سابقه تدریس در دانشگاه آزاد رو دارم

حالا می خواستم از دوستان با تجربه خواهش کنم که از الان باید چه کار هایی رو انجام بدم ؟ و اینکه کدام دانشگاه ها می تونم اقدام کنم . اطلاعاتم در این زمینه تقریبا صفر هست .
    دوست عزیز! اگر هدف شما آمریکا باشه که الان یه مقدار از برنامه عقب هستین چون برای آمریکا نیاز به تافل و GRE دارید که GRE زمان بر خواهد بود و همچنین ددلاین اپلای کردن برای دانشگاه های آمریکا زودتر از کانادا هستش. برای کانادا فقط نیاز به تافل دارید ( به جز چند دانشگاه مطرح) و زمان زیادی هم تا ددلاین اونها باقی مونده. البته شما معدل کارشناسی رو نگفتین چون اون هم مهمه اما به نظر من الان روی تافل تمرکز کنید و سعی کنید نمره خوبی بگیرید( بالای 100) . از حدود مهر و آبان هم شروع کنید به ایمیل زدن برای استاد ها. برای اپلای کردن هم با توجه به وضعیت شما بهتره خیلی دنبال دانشگاه های ممتاز نباشید و از رنک 50 به بالا رو امتحان کنید. البته ضرر نداره اگه یکی یا دو دانشگاه ممتاز رو هم اپلای کنید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodstar نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه سوالی داشتم که هیچ جایی توی فروم عینش رو ندیدم.

من دانشجوی ترم دوم دکتری هستم، ناگفته نمونه که زیاد به دکتری داخل علاقه ندارم. شاید به این دلیل که شرایط رو اصلا مساعد برای انجام تزی که می خوام انجام بدم نمی بینم! و بیشتر وقتم رو دارم کار می کنم تا این که درس بخونم!

از طرفی معتقدم کسی برای دکتری خارج می ره که بعدش هم بخواد بمونه و به عبارتی کارش در خارج از کشور تضمین شده باشه.

حالا کسی هست بتونه راهنمایی مفید بکنه که با این وضع بنده آیا اقدام برای دکتری خارج و بعدا انصراف عقلایی هست یا نه؟ آیا روی کار و ماندن خارج می تونم سفت و اساسی حساب کنم یا ننوشته است؟

با سپاس
    به نظر من دکتری خوندن تو ایران فایده نداره حتی اگه تصمیم موندن تو یه کشور خارجی رو نداشته باشی باز هم بهتره بری اونوور. با این سطح امکانات و همچنین ساپرت دانشگاههای داخل کشور ، دکتری خوندن مثه وقت هدر دادنه . بهترین دانشگاه های کشور شریف و امیرکبیر و تهران هستن که تو رنکینگ جهانی بالای 500 هستند ( البته امیرکبیر 427 شد امسال) و حرقی برای گفتن ندارند. به نظر من شما یک پذیرش با ساپرت مالی مناسب بگیر و اون موقع انصراف بده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hatamizadeh نمایش پست ها
    دوست عزیز! اگر هدف شما آمریکا باشه که الان یه مقدار از برنامه عقب هستین چون برای آمریکا نیاز به تافل و GRE دارید که GRE زمان بر خواهد بود و همچنین ددلاین اپلای کردن برای دانشگاه های آمریکا زودتر از کانادا هستش. برای کانادا فقط نیاز به تافل دارید ( به جز چند دانشگاه مطرح) و زمان زیادی هم تا ددلاین اونها باقی مونده. البته شما معدل کارشناسی رو نگفتین چون اون هم مهمه اما به نظر من الان روی تافل تمرکز کنید و سعی کنید نمره خوبی بگیرید( بالای 100) . از حدود مهر و آبان هم شروع کنید به ایمیل زدن برای استاد ها. برای اپلای کردن هم با توجه به وضعیت شما بهتره خیلی دنبال دانشگاه های ممتاز نباشید و از رنک 50 به بالا رو امتحان کنید. البته ضرر نداره اگه یکی یا دو دانشگاه ممتاز رو هم اپلای کنید.
    دوست عزیز ، از اینکه پاسخ سوالم رو دادید ممنونم .
    ممکنه درمورد دانشگاههای اروپا نیز اطلاعاتی در اختیارم بذارید و اینکه زمان اپلای معمولا کی هست و به نظر شما گرفتن مدرک آیلتز بهتر به کارم می یاد یا تافل

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی آلی - دانشگاه آزاد تهران - واحد مرکزی

سلام. من معدل کارشناسیم پایین هست. می خواستم بدونم برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا دچار مشکل میشم یا خیر؟
    سوال دیگرم این هست که برای کسی که زبانش در حد متوسط یا نسبتا خوب هست. آمادگی برای امتحان GRE general چقدر زمان خواهد برد؟ بهتره کلاس برم یا خیر؟
    معدل لیسانس 13.14 (دانشگاه آزاد) معدل فوق لیسانس 16.14با تز (دانشگاه آزاد)
    رشته : شیمی آلی
    مقاله: 1 مقاله در ژورنال با ایمپکت در حدود 1 که نفر ششم مقاله هستم (8 نفر هستیم!) -احتمالا تا زمستان 1 یا دو مقاله دیگر خواهم داشت(نفر سوم یا چهارم خواهم بود)
    زبان: امتحان خواهم داد. بهتر است پس از مکاتبه با استاد ها و مشخص شدن دانشگاه/دانشگاهها امتحان بدم یا اینکه اول امتحان بدم و بعد در زمان پذیرش مدرک را دوباره رسما درخواست کنم که برای دانشگاه ارسال بشه(که در اینصورت باید هزینه اضافی کنم). وقتی با استاد مکاتبه میکنم و مدرک تافل یا آیلتس داشته باشم رو استاد تاثیر خوبی میذاره یا چندان مهم نیست؟ از طرفی ممکنه نمره امتحانم خوب درنیاد و نتیجه کمتر از مینیمم برای دانشگاه ارسال بشه. در مورد GRE چطور؟

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

سلام دوستان عزیــــــــــــــز:
    من تو یه دوراهی بد گیر افتادم و نمیدونم کدوم طرف برم، شرایطمو میگم هرکس میتونه یه کمکی به ما برسونه:
    من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد دارم با معدل 13. متاسفانه نه علاقه ای به این رشته دارم و نه استعدادی در این زمینه دارم. از حدود 1 سال پیش بفکر تغییر رشته افتادم تا بعد از کلی تحقیق و ... به علاقه و استعدادم رسیدم (در سن 24 سالگی!). صنعت توریسم و صنایع خدماتی وابسته به آن نتیجه ماهها فکر کردن بود... مهاجرت از وطن هدف نهایی من است و بخاطر همین گرفتار این دوراهی شدم:
    راه یکم: خواندن ارشد مدیریت جهانگردی در ایران در یک دانشگاه خوب (مثلا علامه) و سپس اپلای برای دکترا. که از طرفی سختی های کنکور ارشد و کم بودن ظرفیت و تغییر رشته و از همه مهمتر سیستم نه چندان جالب دانشگاههای ایران و از طرف دیگر مطمئن بودن(تقریبا) در زمینه گرفتن فاند در دکترا و مسیر راحتتر برای رسیدن به اقامت، ویژگی راه اول است. در ضمن بالا رفتن سن و کمتر بودن کار برای افراد دارای دکترا در خارج نیز مهم است.
    راه دوم: بیخیال شدن ارشد ایران و کار کردن در زمینه گردشگری در همین ایران تا 2-3 سال و جمع کردن مقدار پول و سپس اپلای برای مستر این رشته. که خب تو این راه تا دلمون بخواد باید پول خرج کنیم! البته احتمالا موقعیت های بیشتر کاری نیز از مزیت های این راه است. اگه این راهو انتخاب کنم چقدر احتمال داره به من که رشته لیسانسم کاملا غیر مرتبط بوده پذیرش بدن؟

نظــــــــــــــــــر دوستـــــــــــــــــــــ ــــان؟؟؟
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi100 نمایش پست ها
    سلام. من معدل کارشناسیم پایین هست. می خواستم بدونم برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا دچار مشکل میشم یا خیر؟
    سوال دیگرم این هست که برای کسی که زبانش در حد متوسط یا نسبتا خوب هست. آمادگی برای امتحان GRE general چقدر زمان خواهد برد؟ بهتره کلاس برم یا خیر؟
    معدل لیسانس 13.14 (دانشگاه آزاد) معدل فوق لیسانس 16.14با تز (دانشگاه آزاد)
    رشته : شیمی آلی
    مقاله: 1 مقاله در ژورنال با ایمپکت در حدود 1 که نفر ششم مقاله هستم (8 نفر هستیم!) -احتمالا تا زمستان 1 یا دو مقاله دیگر خواهم داشت(نفر سوم یا چهارم خواهم بود)
    زبان: امتحان خواهم داد. بهتر است پس از مکاتبه با استاد ها و مشخص شدن دانشگاه/دانشگاهها امتحان بدم یا اینکه اول امتحان بدم و بعد در زمان پذیرش مدرک را دوباره رسما درخواست کنم که برای دانشگاه ارسال بشه(که در اینصورت باید هزینه اضافی کنم). وقتی با استاد مکاتبه میکنم و مدرک تافل یا آیلتس داشته باشم رو استاد تاثیر خوبی میذاره یا چندان مهم نیست؟ از طرفی ممکنه نمره امتحانم خوب درنیاد و نتیجه کمتر از مینیمم برای دانشگاه ارسال بشه. در مورد GRE چطور؟
    من دقیقا رشته شما...دقیقا معدل لیسانس 13...دیدم واسه دکتری فاند گرفتن از امریکا..از میشیگان...
    زبانو gre رو باید حسابی بخونید...راجع به دانشگاه ها تحقیق کنید..درسته معدل لیسانستون پایینه...اما پیدا میشه دانشگاهی که بهتون واسه دکترا فاند بده..

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیــــــــــــــز:
    من تو یه دوراهی بد گیر افتادم و نمیدونم کدوم طرف برم، شرایطمو میگم هرکس میتونه یه کمکی به ما برسونه:
    من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد دارم با معدل 13. متاسفانه نه علاقه ای به این رشته دارم و نه استعدادی در این زمینه دارم. از حدود 1 سال پیش بفکر تغییر رشته افتادم تا بعد از کلی تحقیق و ... به علاقه و استعدادم رسیدم (در سن 24 سالگی!). صنعت توریسم و صنایع خدماتی وابسته به آن نتیجه ماهها فکر کردن بود... مهاجرت از وطن هدف نهایی من است و بخاطر همین گرفتار این دوراهی شدم:
    راه یکم: خواندن ارشد مدیریت جهانگردی در ایران در یک دانشگاه خوب (مثلا علامه) و سپس اپلای برای دکترا. که از طرفی سختی های کنکور ارشد و کم بودن ظرفیت و تغییر رشته و از همه مهمتر سیستم نه چندان جالب دانشگاههای ایران و از طرف دیگر مطمئن بودن(تقریبا) در زمینه گرفتن فاند در دکترا و مسیر راحتتر برای رسیدن به اقامت، ویژگی راه اول است. در ضمن بالا رفتن سن و کمتر بودن کار برای افراد دارای دکترا در خارج نیز مهم است.
    راه دوم: بیخیال شدن ارشد ایران و کار کردن در زمینه گردشگری در همین ایران تا 2-3 سال و جمع کردن مقدار پول و سپس اپلای برای مستر این رشته. که خب تو این راه تا دلمون بخواد باید پول خرج کنیم! البته احتمالا موقعیت های بیشتر کاری نیز از مزیت های این راه است. اگه این راهو انتخاب کنم چقدر احتمال داره به من که رشته لیسانسم کاملا غیر مرتبط بوده پذیرش بدن؟

نظــــــــــــــــــر دوستـــــــــــــــــــــ ــــان؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    تصمیم سختی است و من نمیخام بگم کدومش را انتخاب بکنید. چون این خودتون هستید که باید در آخر تصمیم بگیرید.
    فقط خواستم اینو بگم که تغییر رشته همیشه هم بد نیست. در همین فروم کسانی بودند که از رشته ریاضی به رشته هنر رفتن و فاند هم گرفتند. اتفاقا تغییر رشته میتونه یک SOP فوق العاده قوی و متمایز بسازه اگه روش حسابی وقت بذارید. میتونه نشون بده که واقعا علاقه دارید به رشته انتخابی تان.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تصمیم سختی است و من نمیخام بگم کدومش را انتخاب بکنید. چون این خودتون هستید که باید در آخر تصمیم بگیرید.
    فقط خواستم اینو بگم که تغییر رشته همیشه هم بد نیست. در همین فروم کسانی بودند که از رشته ریاضی به رشته هنر رفتن و فاند هم گرفتند. اتفاقا تغییر رشته میتونه یک SOP فوق العاده قوی و متمایز بسازه اگه روش حسابی وقت بذارید. میتونه نشون بده که واقعا علاقه دارید به رشته انتخابی تان.
    موفق باشید
    ممنون امید جان. در اینکه علاقه دارم هیچ شکی ندارم، ولی این دوراهی بدجوری ذهنمو مشغول کرده، راجع به اینکه اگه بخوام واسه مستر برم، بهم پذیرش میدن یا نه، نظری ندارید؟
    ممنون
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)