نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 27 از 70 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    ممنون امید جان. در اینکه علاقه دارم هیچ شکی ندارم، ولی این دوراهی بدجوری ذهنمو مشغول کرده، راجع به اینکه اگه بخوام واسه مستر برم، بهم پذیرش میدن یا نه، نظری ندارید؟
    ممنون
    خواهش میکنم.
    نه متاسفانه هیچ اطلاعی ندارم که پذیرش میدن یا نه. شما میتونید دانشگاههایی را که این رشته را در دنیا ارائه میدن پیدا کنید. بعد با دانشجوهای مستر اونها تماس بگیرید بپرسید وضعیت پذیرش چطوریه. اونا معمولن بهتر میتونن راهنمایی بکنن.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان عزیــــــــــــــز:
    من تو یه دوراهی بد گیر افتادم و نمیدونم کدوم طرف برم، شرایطمو میگم هرکس میتونه یه کمکی به ما برسونه:
    من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد دارم با معدل 13. متاسفانه نه علاقه ای به این رشته دارم و نه استعدادی در این زمینه دارم. از حدود 1 سال پیش بفکر تغییر رشته افتادم تا بعد از کلی تحقیق و ... به علاقه و استعدادم رسیدم (در سن 24 سالگی!). صنعت توریسم و صنایع خدماتی وابسته به آن نتیجه ماهها فکر کردن بود... مهاجرت از وطن هدف نهایی من است و بخاطر همین گرفتار این دوراهی شدم:
    راه یکم: خواندن ارشد مدیریت جهانگردی در ایران در یک دانشگاه خوب (مثلا علامه) و سپس اپلای برای دکترا. که از طرفی سختی های کنکور ارشد و کم بودن ظرفیت و تغییر رشته و از همه مهمتر سیستم نه چندان جالب دانشگاههای ایران و از طرف دیگر مطمئن بودن(تقریبا) در زمینه گرفتن فاند در دکترا و مسیر راحتتر برای رسیدن به اقامت، ویژگی راه اول است. در ضمن بالا رفتن سن و کمتر بودن کار برای افراد دارای دکترا در خارج نیز مهم است.
    راه دوم: بیخیال شدن ارشد ایران و کار کردن در زمینه گردشگری در همین ایران تا 2-3 سال و جمع کردن مقدار پول و سپس اپلای برای مستر این رشته. که خب تو این راه تا دلمون بخواد باید پول خرج کنیم! البته احتمالا موقعیت های بیشتر کاری نیز از مزیت های این راه است. اگه این راهو انتخاب کنم چقدر احتمال داره به من که رشته لیسانسم کاملا غیر مرتبط بوده پذیرش بدن؟
    نظــــــــــــــــــر دوستـــــــــــــــــــــ ــــان؟؟؟
    دوست عزیز شما که سن خیلی ایده الی داری 24 سالگی سن خیلی خوبیه برای اینکار!

من اگر جای شما بودم کارای زیر را می کردم:

1- نمی دونم با جی ار ای یا جیمت چقدر آشنایی داری! اکثر دوستان بین 6 ماه تا 1 سال زمان صرف مطالعه برای اماده سازی خود جهت گرفتن نمره بالا در این ازمون صرف کردند. که برای شما اگر بخوای رشته های هم خانواده مدیریت بورس بگیری چه مستر چه دکتری الزامی هست. (شما بیشترین شانس را فقط در امریکا و کانادا داری که بیشترین امتیاز را به نمره این ازمون می دهند و تا حد بسیاری معدل لیسانس کم و تفاوت رشته را جبران می کند)

2- در مورد ازمون تافل یا ایلتس من سطح زبان شما را نمی دونم اگر از سن کم کلاس زبان رفتی 3 ماهه نمره 80 به بالای تافل یا 6.5 به بالای ایلتس را می گیری و گرنه اکثرا بین 6 ماه تا 1 سال وقت گذاشتن و چندین بار هم نمره کم اوردن تا بلاخره بار مثلا سوم نمره لازم را گرفتند.

3- این یک حقیقت است که تغییر رشته ان هم از یک رشته فنی به علوم انسانی ریسک گرفتن بورس را بالا می برد. من چون شما سن کمی داری پیشنهاد می کنم فوق لیسانس را در ایران حالا چه دانشگاه ازاد تهران و چه دانشگاه سراسری بگیری با معدل بالا مثلا 18 به بالا بعد اقدام کنی

4- در حین دوره فوق حتمااااااااااا زبان بخون تا طی اون 2 سال هم جی مت و هم تافل بگیری و هم بتونی SOP و سایر مدارک را تهیه کنید

5- میتونی در حین فوق لیسانست چند مقاله در زمینه مورد علاقت کار کنی که بتونه در SOP و متقاعد کردن استادا و دانشگاه برای دادن بورس و یا علت تغییر رشتت کمکت کنه

6- سابقه کار که گفته بودم اگر حدود 5 سال جور کنی خیلی رو اپلیکشنت تاثیر داره هم برای دکتری و هم مستر البته دکتری بیشتر

جمع بندی : بنظر من برای گرفتن مدارک زبان و اپلای پروسه شما حدود 1 سال طول میکشه تا یک دانشگاه خوب بتونی چه پولی و چه بورسیه بری مگر اینکه بخوای هند یا مالزی یا یک جای دیگر بری! بخاطر همین بنظر من اگه اینجا مستر بخونی بازم بنظر من دانشگاه ازادم بری که زود ازمون ورودی قبول شی و یا حتی از این دوره های MBA یکساله موسسات مورد تایید وزارت علوم که گرایش توریسم هم دارند فقط معدلت هر چه بالاتر بهتر بعد اپلای کنی شانست هم برای بورس و هم پذیرش از دانشگاه بهتر بیشتر میشه ! در فروم دقیقا یک نفر را می شناسم که همین کار را کرد دوره یکساله در یک موسسه داخلی گذراند الان از امریکا بورس شده در قسمت نتایج پذیرش بگرد اسمش میاد من حتی با ایشان تلفنی صحبت کردم خیلی انسان +++ بود و کلی راهنمایی کرد هر چی الان فکر کردم ای دیش یادم نیومد! بگرد پیدا می کنی

اینا نظر من بود بازم تصمیم گیرنده نهایی خودت هستی ولی کاش من هم سن شما بودم!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها

...جمع بندی : بنظر من برای گرفتن مدارک زبان و اپلای پروسه شما حدود 1 سال طول میکشه تا یک دانشگاه خوب بتونی چه پولی و چه بورسیه بری مگر اینکه بخوای هند یا مالزی یا یک جای دیگر بری! بخاطر همین بنظر من اگه اینجا مستر بخونی بازم بنظر من دانشگاه ازادم بری که زود ازمون ورودی قبول شی و یا حتی از این دوره های MBA یکساله موسسات مورد تایید وزارت علوم که گرایش توریسم هم دارند فقط معدلت هر چه بالاتر بهتر بعد اپلای کنی شانست هم برای بورس و هم پذیرش از دانشگاه بهتر بیشتر میشه ! در فروم دقیقا یک نفر را می شناسم که همین کار را کرد دوره یکساله در یک موسسه داخلی گذراند الان از امریکا بورس شده در قسمت نتایج پذیرش بگرد اسمش میاد من حتی با ایشان تلفنی صحبت کردم خیلی انسان +++ بود و کلی راهنمایی کرد هر چی الان فکر کردم ای دیش یادم نیومد! بگرد پیدا می کنی

اینا نظر من بود بازم تصمیم گیرنده نهایی خودت هستی ولی کاش من هم سن شما بودم!
    ممنونم. این کسی رو که میگین، دوره یکساله mba رو خونده؟ واسه دکترا بورس شده یا مستر؟
    با توجه به اینکه میگین کاش سن منو داشتین، الان پیشنهادتون برای من چیه؟ گرفتن مستر ایران (سراسری یا آزاد) یا دوره یکساله mba با گرایش توریسم؟ مرسی
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

ممنونم. این کسی رو که میگین، دوره یکساله mba رو خونده؟ واسه دکترا بورس شده یا مستر؟
    با توجه به اینکه میگین کاش سن منو داشتین، الان پیشنهادتون برای من چیه؟ گرفتن مستر ایران (سراسری یا آزاد) یا دوره یکساله mba با گرایش توریسم؟ مرسی
    والا من جای شما بودم فوق ایران می خوندم بعد اپلای می کردم ولی در مورد اعتبار MBA در این موسسات با niusha11981 مشورت کنید. در نهایت هم میتونی با mehrabounr و vahidM هم از دوستان بسیار مطلع فروم هستند، مشورت کنید. من دیگه بیشتر از این اطلاعات ندارم این بزرگواران از من مطلع تر هستند.
    ویرایش توسط Saaaaam : July 26th, 2013 در ساعت 01:32 PM
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

سلام دوستان عزیــــــــــــــز:
    من تو یه دوراهی بد گیر افتادم و نمیدونم کدوم طرف برم، شرایطمو میگم هرکس میتونه یه کمکی به ما برسونه:
    من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد دارم با معدل 13. متاسفانه نه علاقه ای به این رشته دارم و نه استعدادی در این زمینه دارم. از حدود 1 سال پیش بفکر تغییر رشته افتادم تا بعد از کلی تحقیق و ... به علاقه و استعدادم رسیدم (در سن 24 سالگی!). صنعت توریسم و صنایع خدماتی وابسته به آن نتیجه ماهها فکر کردن بود... مهاجرت از وطن هدف نهایی من است و بخاطر همین گرفتار این دوراهی شدم:
    راه یکم: خواندن ارشد مدیریت جهانگردی در ایران در یک دانشگاه خوب (مثلا علامه) و سپس اپلای برای دکترا. که از طرفی سختی های کنکور ارشد و کم بودن ظرفیت و تغییر رشته و از همه مهمتر سیستم نه چندان جالب دانشگاههای ایران و از طرف دیگر مطمئن بودن(تقریبا) در زمینه گرفتن فاند در دکترا و مسیر راحتتر برای رسیدن به اقامت، ویژگی راه اول است. در ضمن بالا رفتن سن و کمتر بودن کار برای افراد دارای دکترا در خارج نیز مهم است.
    راه دوم: بیخیال شدن ارشد ایران و کار کردن در زمینه گردشگری در همین ایران تا 2-3 سال و جمع کردن مقدار پول و سپس اپلای برای مستر این رشته. که خب تو این راه تا دلمون بخواد باید پول خرج کنیم! البته احتمالا موقعیت های بیشتر کاری نیز از مزیت های این راه است. اگه این راهو انتخاب کنم چقدر احتمال داره به من که رشته لیسانسم کاملا غیر مرتبط بوده پذیرش بدن؟

نظــــــــــــــــــر دوستـــــــــــــــــــــ ــــان؟؟؟
    سلام معین جان،
    بنظر بنده شما اگه مشکل مالی نداری (منظورم اینه که از پس هزینه ها بر میای، حالا از هر منبعی) یک دانشگاه پایین و حتی کشورهایی که راحت تر پذیرش میدن یا هزینه هاشون پایین تره مثل مالزی اپلای کن و برای ارشد برو. هر چی زودتر هم بهتر. غیر مرتبط بودن رشته لیسانس که مسأله ای طبیعیه. نکته مهمتر از اون معدل شما هست. بهمین خاطر عرض می کنم دانشگاه های پایین. مگر اینکه با یک نمره بالای GRE جبرانش کنی.

اما اگه از پس هزینه ها بر نمیای و یا حتماً دنبال فاند هستی گزینه اول خیلی بهتره. قبول شدن در ارشد جهانگردی علامه هم اصلاً کار سختی نیست. اونوقت با بک گراند خوب در حوزه توریسم می تونی با فاند اپلای کنی. ضمن اینکه همونطور که گفتی مهاجرت از این طریق کم دردسر تر و سریع تر هم هست. البته درسته که موقعیت های شغلی برای دکترا کمتر هست. اما بهرحال هست! اگر در کشورهایی که صنعت توریسم قوی دارند مثل استرالیا، فرانسه، کانادا، انگلیس یا آمریکا پذیرش بگیری فرصت کار آکادمیک در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی شون در زمینه توریسم هم قاعدتاً هست.
    البته این نظر شخصی بنده هست و قطعاً شما نظر بقیه رو هم می گیری.
    موفق باشید
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

سلام
    خواهشا تا آخرش بخونید و بعد جواب بدید
    یکمی کمک میخواستم درباره پذیرش برای دانشگاه من 17 سالمه میخوام بعد از خوندن پیشم برای فوق دیپلم پزشکی برای خارج اقدام کنم ولی خیلی شانسم کمه چون یه جورایی تا اون موقع سرباز به حساب میام و حق خروج ندارم تا اولای عید امتحان تافلمو میدم معدل 3 سال اول دبیرستانم هم 17.22 شده و اول از همه کانادارو برای تحصیل موردنظر دارم بعدش نروژ و بعدشم انگلیس. توی کانادا و انگلیس آشنا ندارم ولی توی نروژ چرا. خواهرم هم از راه ویزای تحصیلی برای نروژ اقدام کرد ولی 2 سال طول کشید تا کارش راه افتاد.
    یکمی غیر عاقلانه میاد که بخوام انقدر زود پذیرش بگیرم چون وضع فعلی ایران جوریه که بیشتر خانوادمون قصد مهاجرت رو دارن. میخواستم بدونم که اصلا برای من امکان گرفتن پذیرش تا قبل از تیر 93 هست یا نه؟
    اگر هست چطور از شر سربازی خلاص بشم؟
    از اون جایی هم که ددلاین دانشگاه ها یکسری تا زمستان و یکسری تا بهار هست منی که تافلم رو نزدیک به عید میدم اصلا میرسم که درخواست پذیرش کنم؟
    خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید چون خدایی به کلی راهنمایی احتیاج دارم و امسال اگر نتونم پذیرش بگیرم گرفتار کنکور و سربازی میشم که دیگه شاید غیر ممکن باشه رفتن من.
    متاسفانه سایت رو هم ه یلتر کردن خیلی سخت میتونم وارد بشم لطف کنید جواب هارو به این ایمیل بفرستیداعلام آدرس ایمیل خلاف قوانین است)
    بازم ممنون
    ویرایش توسط ariaie : September 4th, 2013 در ساعت 06:24 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

سلام دوستان من کارشناسی مهندسی‌ مکانیکم میرم ترم ۷ از دانشگاه دولتی اراک با معدله کل ۱۵.۴ و ۳۵ واحد مونده.بشدت می‌خوام برم کانادا یا آمریکا.۲راه دارم:1- بذارم ساله بد ارشد بدم و معدلمو تا حدود ۱۵.۹ برسونم 2- همین معدلو ثابت نگاه دارم و واسه ارشد خوب بخونم و امسال جای خوب قبول شم بعد واسه دکترا اقدام کنم

شما چیه پیشنهادتون؟(نیازمند پیشنهادات سبزتان هستیم)

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط milania نمایش پست ها
    سلام دوستان من کارشناسی مهندسی‌ مکانیکم میرم ترم ۷ از دانشگاه دولتی اراک با معدله کل ۱۵.۴ و ۳۵ واحد مونده.بشدت می‌خوام برم کانادا یا آمریکا.۲راه دارم:1- بذارم ساله بد ارشد بدم و معدلمو تا حدود ۱۵.۹ برسونم 2- همین معدلو ثابت نگاه دارم و واسه ارشد خوب بخونم و امسال جای خوب قبول شم بعد واسه دکترا اقدام کنم

اوضاع مالي؟ شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

به فاند نیاز دارم

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

به فاند نیاز دارم
    سلام
    البته شما به سوابق پژوهشی / مقالات و همینطور مدارک زبان آیلتس/تافل (و جی آر ای در صورت وجود) اشاره نکردید.
    اما با بررسی واقع بینانهء شرایط رزومهء شما و همینطور معدل شما, باید گفت بخت بالایی برای پذیرش در دانشگاه های کانادا/آمریکا با قاند برای شما وجود نداره و من اکیدا توصیه می کنم ارشد رو در ایران بخونید تا بتونید برای تقویت رزومه در دو مورد اشاره شده در جمله قبل, زمان کافی داشته و بتونین برنامه ریزی جامعی بکنید
    موفق باشید
    چندان که غم به جان تو بارید, باران به کوهسار نیامد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)