نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 28 از 70 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member sa1990 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی (دانشگاه آزاد شیراز)
    2. معدل:13.39
    3. رشته: فیزیک
    4. نمره زبان:100 تافل
    5.نمره GRE: دارم ميخونم و نمره خوبی میگیرم
    6. تعداد مقاله و نوع:1سابمیت شده و در دست داوری.1 ISI
    7. کشورهای مورد نظر: آمریکا
    کارشناسی ارشد روزانه نیشابور قبول شدم. ارزش 2سال موندن و این جا درس خوندن رو داره یا اینکه مستر امریکا پذیرش بگیرم. رنک برام مهم نیست
    .Don't stop when it hurts, stop when you're done

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sa1990 نمایش پست ها
    کارشناسی ارشد روزانه نیشابور قبول شدم. ارزش 2سال موندن و این جا درس خوندن رو داره یا اینکه مستر امریکا پذیرش بگیرم. رنک برام مهم نیست
    سلام دوست عزیز
    معدل لیسانس شما پایینه. همین احتمال گرفتن فاند را خیلی پایین میاره.
    اگه مشکل مالی ندارید ، برید و اونجا مستر بخونید. حتی میتونید به کشورهایی مثل ترکیه هم برید که شرایطش راحت تره.
    ولی اگه مشکل مالی دارید ، مستر را همینجا بخونید و سعی کنید رزومه تان را قوی کنید.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sa1990 نمایش پست ها
    شاید اگه ارشد رو ایران بخونید الان براتون بهتر باشه و طی ارشد خودتون رو برای GRE سابکت فیزیک آماده کنید تا بتونه معدلتون رو پوشش بده.

Junior Member

دوستان عزیر سلام
    من ایروزا حسابی سردرگم شدم و از این سردرگمی کلافه.. ممنون میشم کمک کنید.
    من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد مشهد هستم، و سه ساله که درسم تموم شده، و علاقه ی زیادی به بازرگانی و بیزینس دارم. تا حالا کنکور ارشد شرکت نکردم به این دلیل که نخواستم اینجا بخونم و بمونم.
    قصد داشتم برا ارشد برم آلمان و بیزینس بخونم ولی الان متوجه شدم که نمیتونم ( اول به دلیل معدل پایینم - 14.20 - و دوم به این دلیل که برا ارشد یه رشته دیگه خیلی سخت و یا اصلا پذیرش نمیدن )
    حالا دو تا راه دارم ..
    راه اول :
    بخونم برا کنکور - میدونم دانشگاه های تهران مدیریت بازرگانی قبول میشم - ارشد رو همینجا بخونم، رزومم رو قوی کنم و بعد برا دکترا برا دانشگاه های امریکا یا کانادا یا استرالیا اقدام کنم.
    تو این مدت هم سابقه کارم بیشتر میشه هم میتونم رزومه ی قوی ای آماده کنم.
    میخوام بدونم چقدر احتمال پذیرش با فاند گرفتن از دانشگاه های آمریکا در صورت تغییر رشته از آی تی به بازرگانی هست ؟ یه مشاور اعزام دانشجو میگفت برا مستر تغییر رشته ندی که دیگه نمیتونی دکترا پذیرش بگیری. درست میگفت ؟
    راه دوم :
    اینکه ارشد رو برم کشورایی مثل چین ( که ظاهرا دانشگاه هاش رنکینک زیر 100 دارن و هزینه زندگی خیلی بالا نیست و ... )، مالزی یا ... همین آی تی رو ادامه بدم و بعد دکترا رو برا آمریکا یا کانادا و ... اقدام کنم.

حالا ممنون میشم نظرتون رو بدید
    اول اینکه تغییر رشته چقدر تاثیر میذاره ؟ اصلن مهمه یا نه ؟
    دوم نظرتون در مورد راه اول و راه دوم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MorBah نمایش پست ها
    دوستان عزیر سلام
    من ایروزا حسابی سردرگم شدم و از این سردرگمی کلافه.. ممنون میشم کمک کنید.
    من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد مشهد هستم، و سه ساله که درسم تموم شده، و علاقه ی زیادی به بازرگانی و بیزینس دارم. تا حالا کنکور ارشد شرکت نکردم به این دلیل که نخواستم اینجا بخونم و بمونم.
    قصد داشتم برا ارشد برم آلمان و بیزینس بخونم ولی الان متوجه شدم که نمیتونم ( اول به دلیل معدل پایینم - 14.20 - و دوم به این دلیل که برا ارشد یه رشته دیگه خیلی سخت و یا اصلا پذیرش نمیدن )
    حالا دو تا راه دارم ..
    راه اول :
    بخونم برا کنکور - میدونم دانشگاه های تهران مدیریت بازرگانی قبول میشم - ارشد رو همینجا بخونم، رزومم رو قوی کنم و بعد برا دکترا برا دانشگاه های امریکا یا کانادا یا استرالیا اقدام کنم.
    تو این مدت هم سابقه کارم بیشتر میشه هم میتونم رزومه ی قوی ای آماده کنم.
    میخوام بدونم چقدر احتمال پذیرش با فاند گرفتن از دانشگاه های آمریکا در صورت تغییر رشته از آی تی به بازرگانی هست ؟ یه مشاور اعزام دانشجو میگفت برا مستر تغییر رشته ندی که دیگه نمیتونی دکترا پذیرش بگیری. درست میگفت ؟
    راه دوم :
    اینکه ارشد رو برم کشورایی مثل چین ( که ظاهرا دانشگاه هاش رنکینک زیر 100 دارن و هزینه زندگی خیلی بالا نیست و ... )، مالزی یا ... همین آی تی رو ادامه بدم و بعد دکترا رو برا آمریکا یا کانادا و ... اقدام کنم.

حالا ممنون میشم نظرتون رو بدید
    اول اینکه تغییر رشته چقدر تاثیر میذاره ؟ اصلن مهمه یا نه ؟
    دوم نظرتون در مورد راه اول و راه دوم ؟
    سلام دوست عزیز
    1. تغییر رشته به هر حال مهم است ؛ اینطوری نیست که تاثیر نداشته باشه. اما نه در اون حدی که بهتون گفتند. (در همین فروم کسانی را داشتیم که از ریاضی محض تغییر رشته دادن به هنر و برای مستر تونستن فاند هم بگیرن.)
    2. اگه به بازرگانی و بیزینس خیلی علاقه دارید ، راه اول خوبه. به خصوص اگه بتونید از دانشگاه های خوب تهران قبول بشید و معدل خوبی در ارشد بیارید. ولی اگه IT هم براتون خوبه و فرق چندانی با بازرگانی براتون نداره ، و همچنین میتونید پول فراهم بکنید ، راه دوم هم خوبه. (البته کشور ترکیه را هم میتونید به لیستتون اضافه کنید و حتی شانس فاند هم داشته باشید.)
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    1. تغییر رشته به هر حال مهم است ؛ اینطوری نیست که تاثیر نداشته باشه. اما نه در اون حدی که بهتون گفتند. (در همین فروم کسانی را داشتیم که از ریاضی محض تغییر رشته دادن به هنر و برای مستر تونستن فاند هم بگیرن.)
    2. اگه به بازرگانی و بیزینس خیلی علاقه دارید ، راه اول خوبه. به خصوص اگه بتونید از دانشگاه های خوب تهران قبول بشید و معدل خوبی در ارشد بیارید. ولی اگه IT هم براتون خوبه و فرق چندانی با بازرگانی براتون نداره ، و همچنین میتونید پول فراهم بکنید ، راه دوم هم خوبه. (البته کشور ترکیه را هم میتونید به لیستتون اضافه کنید و حتی شانس فاند هم داشته باشید.)
    موفق باشید
    خیلی ممنون امید جان
    خیلی از اطرافیان من بودن که رفتن مالزی، چین و آلمان و همونجا و تو همون دانشگاه دکتری رو ادامه دادن و نتونستن از دانشگاه های آمریکا و کانادا پذیرش بگیرن. علتش هم ظاهرا این بوده که فشار درسی و واحد های درسی زیاد که باید هر ترم پاس بشه و محیط جدید و عوامل دیگه باعث شده چندان نتونن به ارائه مقاله و کار آزمایشگاهی داشته باشن .
    با این اوصاف به نظر شما اگه کسی مستر رو ایران یه دانشگاه خوب بخونه و با رزومه خوب و معدل بالا ، احتمال پذیرش و فاند گرفتن از دانشگاه های خوب دنیا رو بیشتری داره یا دانشگاه های کشورهایی مثل ترکیه و چین و مالزی ؟
    تصور من در مورد خوندن ارشد اونطرف درسته ؟
    آخه این خیلی مهمه برام که برا دکتری بتونم برا آمریکا و یا کانادا اقدام کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط MorBah نمایش پست ها
    خیلی ممنون امید جان
    خیلی از اطرافیان من بودن که رفتن مالزی، چین و آلمان و همونجا و تو همون دانشگاه دکتری رو ادامه دادن و نتونستن از دانشگاه های آمریکا و کانادا پذیرش بگیرن. علتش هم ظاهرا این بوده که فشار درسی و واحد های درسی زیاد که باید هر ترم پاس بشه و محیط جدید و عوامل دیگه باعث شده چندان نتونن به ارائه مقاله و کار آزمایشگاهی داشته باشن .
    با این اوصاف به نظر شما اگه کسی مستر رو ایران یه دانشگاه خوب بخونه و با رزومه خوب و معدل بالا ، احتمال پذیرش و فاند گرفتن از دانشگاه های خوب دنیا رو بیشتری داره یا دانشگاه های کشورهایی مثل ترکیه و چین و مالزی ؟
    تصور من در مورد خوندن ارشد اونطرف درسته ؟
    آخه این خیلی مهمه برام که برا دکتری بتونم برا آمریکا و یا کانادا اقدام کنم
    خواهش میکنم.
    ببینید این به خود شما بستگی داره.
    ما در همین فروم کسانی را هم داشتیم که مستر را مالزی بودند و برای دکتری از کانادا پذیرش گرفتند.
    این خود شما هستید که باید تلاش بکنید تا معدل تان را بالا نگه دارید و در کنار درسها بتونید مقاله هم ارائه بدید. حالا میخاد دانشگاه تهران باشه یا دانشگاه های مالزی و ترکیه و آلمان و . . .
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لطفا کمک کنید

دوستان من میخوام از دانشگاه ملی سئول پذیرش بگیرم ولی واقعا نمیدونم چجوری.خیلی پراکنده اطلاعات دارم.
    معدل دیپلمم 19/13 معدل کتبی سومم 17/84 .زبان کره ای رو دارم یاد میگیرم و زبان انگلیسی هم در حد ایلتس بلدم ولی چون الان دارم برای کنکور میخونم نمیتونم امتحانشو بدم.
    حالا با این شرایط من چیکار باید بکنم؟اصلا شانسی دارم؟؟؟
    یه چیز دیگه.اگر من داروسازی قبول بشم میتونم از اواسط دانشجویی پذیرش بگیرم؟یعنی دو سال تو دانشگاه داروسازی بخونم و از پذیرش بگیرم و از ادامش تو دانشگاه سئول بخونم یا نه دوباره باید از اول بخونم و اون دو سال هیچی میشه؟؟؟؟؟
    لطفااااااااااا جوابمو بدین.من واقعا نمیدونستم کجا باید این سوالو مطرح کنم.خواهشا اگه کسی میدونه که باید چیکار کنم بهم بگه!
    ممنون

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

با سلام من یه سوال دارم: اگه کسی امکان رفتن به آمریکا براش مهیا باشه (گرین کارت) وبخواد اونجا در آمریکا برای کارشناسی ارشد بخونه ، به نظرتون می شه که تا زمانیکه در ایران هستش مدرک تافلش رو بگیره و بعد که رفت اونجا برای ادامه تحصیل اقدام کنه؟ منظورم اینه که در این حالت چطوری میشه؟

من معدل لیسانسم کمه (13) و به همین دلیل امیدی به گرفتن فاند و پذیرش از دانشگاههای آمریکا ندارم ولی می خوام حتما ادامه تحصیل بدم چطوری می تونم؟ اگه بخوام بدون پذیرش از دانشگاهها و با در دست داشتن ویزا برای رفتن به اامریکا اینکار رو انجام بدم میشه؟ چطوری؟

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

با سلام من یه سوال دارم: اگه کسی امکان رفتن به آمریکا براش مهیا باشه (گرین کارت) وبخواد اونجا در آمریکا برای کارشناسی ارشد بخونه ، به نظرتون می شه که تا زمانیکه در ایران هستش مدرک تافلش رو بگیره و بعد که رفت اونجا برای ادامه تحصیل اقدام کنه؟ منظورم اینه که در این حالت چطوری میشه؟

من معدل لیسانسم کمه (13) و به همین دلیل امیدی به گرفتن فاند و پذیرش از دانشگاههای آمریکا ندارم ولی می خوام حتما ادامه تحصیل بدم چطوری می تونم وقتی که رفتم اونجا شروع کنم به درس خوندم در مقطع ارشد؟ راستش من راهش رو اصلا نمی دونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)