نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 3 از 70 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

باسلام:
    من فارغ التحصیل رشته ی طراحی صنعتی هستم با معدل لیسانس17 دانشگاه علم و صنعت،دارم کارای اپلای رو انجام می دم اما برای رشته طراحی شهری.
    امسال کنکور آزاد شرکت کردم و فوق طراحی شهری زنجان قبول شدم (تکمیل ظرفیت) بنظرتون ارزشش رو داره که یک یا 2 ترم برم اونجا بخونم،یعنی کمکی بهم می کنه با توجه به اینکه من می خوام تغییر رشته بدم و از طرفی هم دارم کارای مقاله و تافل و gre انجام می دم و هنوز امتحان ندادم و ممکنه فشار کاریم بیشتر بشه و همچنین دانشگاه آزاد برام هزینه هم داره!
    یا برم فوق رو بخونم برای دکترا اقدام کنم؟
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید چون فرصت زیادی برای تصمیم گیری ندارم...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azade.a نمایش پست ها
    باسلام:
    من فارغ التحصیل رشته ی طراحی صنعتی هستم با معدل لیسانس17 دانشگاه علم و صنعت،دارم کارای اپلای رو انجام می دم اما برای رشته طراحی شهری.
    امسال کنکور آزاد شرکت کردم و فوق طراحی شهری زنجان قبول شدم (تکمیل ظرفیت) بنظرتون ارزشش رو داره که یک یا 2 ترم برم اونجا بخونم،یعنی کمکی بهم می کنه با توجه به اینکه من می خوام تغییر رشته بدم و از طرفی هم دارم کارای مقاله و تافل و gre انجام می دم و هنوز امتحان ندادم و ممکنه فشار کاریم بیشتر بشه و همچنین دانشگاه آزاد برام هزینه هم داره!
    به نظر من که اینکار رو نکنید و الکی دیگه دانشگاه آزاد نکنید خودتون رو..... سعی کنین با تمام انرژی مقدمات رفتنتون رو فراهم کنید (حتی برای امسال....) و برید....
    میتونین اون انرژی رو برای ارشد خوندن روی همین چیز ها بزارید.... اگه ارشد بخونین هم میتونین برای دکترا اپلای کنین اما به نظر من خارج بهتره....
    در ضمن یک ترم ارشد خوندن هم شانستون رو خیلی زیاد نمیکنه برای قبولی...
    موفق باشید
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

سلام من ارشد مکانیک آزاد قبول شدم و ثبت نام کردم،از طرفی توی تکمیل ظرفیت مالک هم اسمم در اومده،میخاستم بدونم با توجه به اینکه دانشګاه مالک توی آخرین لیست تحریم های سازمان ملل هست،آیا واسه دکترا خارج از کشور مشکل داره؟
    اګه مشکل دار باشه آزادو ترجیح میدم.
    لطفا راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1985 نمایش پست ها
    سلام من ارشد مکانیک آزاد قبول شدم و ثبت نام کردم،از طرفی توی تکمیل ظرفیت مالک هم اسمم در اومده،میخاستم بدونم با توجه به اینکه دانشګاه مالک توی آخرین لیست تحریم های سازمان ملل هست،آیا واسه دکترا خارج از کشور مشکل داره؟
    اګه مشکل دار باشه آزادو ترجیح میدم.
    لطفا راهنماییم کنید.
    اینکه مشکل داره یا نه هیچ کس با قطعیت نمیتونه اظهار نظر کنه چون اون تحریمها صراحتا به نوع تحریم و یا جهت گیری جلوی دانشجوهای این دانشگاه اشاره نکرده. اما موضوع شما یه تصمیم گیری مهمه که به نظر من روزه شک دار نگیر و ریسک نکن و من جات باشم همون آزاد رو ادامه میدم.ضمنا یه trade off هستش. ببین تو میخوای بری دانشگاه سراسری برای اعتبار بیشتر مدرکش در صورتی که گزینت برای یه دانشگاه سراسری دانشگاهیه که ممکنه یه مشکل هم به مشکلاتت اضافه کنه.البته این نظر شخصی منه و ضمنا برای بررسی مشکل دانشگاه مالک اشتر موضوع ویژه وجود داره میتونی نظرات بقیه رو هم ببینی

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    اینکه مشکل داره یا نه هیچ کس با قطعیت نمیتونه اظهار نظر کنه چون اون تحریمها صراحتا به نوع تحریم و یا جهت گیری جلوی دانشجوهای این دانشگاه اشاره نکرده. اما موضوع شما یه تصمیم گیری مهمه که به نظر من روزه شک دار نگیر و ریسک نکن و من جات باشم همون آزاد رو ادامه میدم.ضمنا یه trade off هستش. ببین تو میخوای بری دانشگاه سراسری برای اعتبار بیشتر مدرکش در صورتی که گزینت برای یه دانشگاه سراسری دانشگاهیه که ممکنه یه مشکل هم به مشکلاتت اضافه کنه.البته این نظر شخصی منه و ضمنا برای بررسی مشکل دانشگاه مالک اشتر موضوع ویژه وجود داره میتونی نظرات بقیه رو هم ببینی
    بخاطر پاسخت سپاس
    خودم هم سبک سنگین کردم دیدم آزاد بهتره ،اخه ممکنه بعدا مشکلاته دیگه ای هم پیش بیات ،
    شنیدم که تویه مالک اشتر پایان نامه دفاعی نظامی واسه دانشجواش تعریف میکنن!! که اینم میتونه مشکل ساز بشه.

Junior Member

سلام
    من مهندس نساجی دانشگاه آزاد خوندم معدلمم 16.6 خدمتمم تا آخر امسال تموم میشه. تافل امتحان ندادم (2ماه بعد عید میتونم امتحان بدم و نمره خوبی بیارم) به رشتم بخاطر ترس از موقعیت کاریش تو ایران علاقه چندانی ندارم خیلی به کامپیوتر علاقه دارم و از کارای فنی ومدیریتی هم خوشم میاد
    بنابراین میخام دو رشته IT و مهندسی صنایع تو فوق برا یکی از این دو تا یا هردو اپلی کنم تو این مدت فقط سرچ داشتم و چند دانشگاه تو فنلاند پیدا کردم ولی نمیدونم میتونم خودمو به پذیرش امسال برسونم یا نه؟(با دانشگاه مکاتبه داشتم ولی هنوز جواب ندادن)
    پارسال مهندسی صنایع سیستم تهران جنوب شرکت کردم ولی قبول نشدم(پذیرشش محدود و متقاضی زیاد)
    نمیدونم اگه به پذیرش امسال نرسم که خیلی احتمالش زیاده(بخاطر نمره تافل) انرژیمو بزارم رو آزاد و فوق رو تو صنایع تو شهرستان بخونم یا نه نمره تافلمو بالا ببرم و برا کشورای خارجی اقدام کنم
    2- دوستان عزیز من که میخام رشتمو تو فوق عوض کنم(مهندسی نساجی به iIT & صنایع) از نظر دانشگاههای خارجی مشکل داره و باید پیش نیاز باید بگذرونم؟
    دوستان نظر بدن ممنون میشم

Junior Member

پیش فرض دکتری در ایران یا خارج کشور

سلام.
    جدیدا از وقتی که دکتری را سازمان سنجش بر گذار میکند .شرط قبولی مدارک خارج از کشور در مقطع دکتری را قبولی در این امتحان نیمه متمرکز قرار داده است.
    با توجه به این و هزار تا گیرهای از پیش تعیین نشده ای آیا به نظر شما خواندن دکتری در ایران بهتر است حتی در بدترین دانشگاه ایران یا خارج از کشور با تحمل گیر های بعدی؟

INGWAY
    Guest

پیش فرض پاسخ : چه دانشگاهی را بر اساس شرایط من برای پذیرش و فاند پیشنهاد میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط banoo0 نمایش پست ها
    یه چیز دیگه من ایران ارشدمو بگیرم بهتره و phd رو بزارم یه کشور دیگه یا نه واسه همین ارشد همه فکر و ذهنمو بزارم واسه اپلای؟
    من به شخصه به کسی ادامه تحصیل در ایران رو به هیچ کسی در هیچ مقطعی توصیه نمی کنم! این یه نظره کاملا شخصیه و مخالفان زیادی اینجا داره که همه دست برقضا همه تو ایران بودن (ای کاش از بچه های شریف که از لیسانس رفتن هم اینجا کسی بود )، من خودم اگرچه الان دارم فوق رو توی بهترین دانشگاه ایران (تو گرایش خودم در برق) می گیرم و چیزای زیادی هم یاد گرفتم اما فکر نمی کنم به صرف هزینه زمانی دوسال (در مورد من و سه سال در مورد اکثریت) بیارزه تنها اتفاقی که می تونه بیفته اینه که شما چشم و گوشت یه مقدار بازتر می شه که اگه اونم از لیسانس به فکرش باشی تا موقعی که درست تمام می شه می تونی با دید باز و امادگی کامل اپلای کنی (اتفاقی برای شریفی ها میفته)

پس فقط: ممکنه بهتر اپلای کنی نه به خاطر دلایلی که دوستان میارن که معدلم زیاد شد یا مقاله دادم یا هرچی (اگرچه اینا می تونه تاثیراتی داشته باشه ولی از لحاظ اکادمیک اصل همون لیسانس هست و معدلش)، بازم می گم این یه نظر شخصیه و اگرچه من در نتیجه این 2 سال اضافه وقتی که ازم صرف شده (تا الان یه سال و نیم) کلی چیز (درسی و غیره) یاد گرفتم (که عملا 95 درصدش یه چیزه خودجوش بوده و من این کارا رو در لیسانس هم می شد بکنم) به نظرم به هزینه زمانی که شما می کنی در ایران نمی ارزه، اگه کسی بود که منو راهنمایی کنه من همون لیسانس می شد برم و phd رو دو سال زودتر می گرفتم، پس شما هم چون شانس دارین به فکر سال های عمرتون باشین و همین الان به فکر رفتن باشین! امریکایی ها در خرج کردن عمرشون بسیار بسیار خصیصن و همه جور تمهیداتی هم در دانشگاه ها شون دارن که عمرشون تلف نشه یکیش همین MS/PhD سرهم هست که حداقل یک سال در عمر صرفه جویی می شه، این سالها جوانی رو وقتی 40 رو رد کردین حسرتشو می خورین من نمونه عملیشو دارم می بینم (محض اطلاع شما که سه ساله لیسانس گرفتین)

من در این مورد ساعت ها می تونم با دوستان مخالف صحبت کنم ولی همین جا بحث و تموم می کنم و امیدوارم پاکش نکنن
    ویرایش توسط INGWAY : February 5th, 2011 در ساعت 06:04 AM

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط azade.a نمایش پست ها
    باسلام:
    الان زمان زیادی از این پست شما گذشته و فقط هم یک پست توی این فروم دارید... نمی دونم این جواب اصولا به دردتون میخوره یا نه، ولی برای دوستانی که مثل شما می خوان تصمیم بگیرن میگم : طراحی شهری زیر مجموعه معماری هست و اکثر قریب به اتفاق دانشگاهها برای این رشته از اپلیکنت ها پرتفولیو می خوان. ( مگر اینکه توی requirement ها ذکر نکرده باشن)... بنابراین در صورتی میشه از رشته های دیگه برای این رشته ها اپلای کرد که شما تجربه ی کار قبلی داشته باشین.

نمی دونم جای درست مطرح کردم یا نه
    راستش من با یکی از استادهای دانشگاه کلمسون مکاتبه کردم پس از کلی بحث گفت که من از رزومت خوشم میاد ولی یه شرط داره اون هم اینه که یه نامه بنویسی و بگی که فقط برای سال اول مبلغ 20 هزار دلار رو بابت ریسرچ میدی در عوض از تمام هزینه مریوط به شهریه و ... معافی و من بهتTA
    میدم تا فردا بایر بهش جواب بدم گفته فقط سال اوله که این جوره
    من الان موقعیت کاری خوبی دارم ولی اگه برم امریکا کارم رو ازدست می دم شما منو راهنمایی کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)