نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 4 از 70 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

Question پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام
    من دانشجوی ترم 8 کارشناسی عمران دانشگاه آزاد هستم میخوام واسه 2012 fall اپلای کنم. معدلم الان17.5 هستش.البته یه ترم مونده!!
    سربازی معاف هستم.
    دو دل شدم : بشینم بکوب واسه ارشد بخونم تا یه دانشگاه خوب دولتی قبول بشم و بیخیال اپلای بشم یا بشینم واسه آیلتس بخونم و ارشد ایرانو بیخیال بشم!!
    البته وضع مالی متوسط هستش و فاند یا نیمه فاند میخوام. زبانمم خوبه میتونم آیلتس 7 بیارم. مقاله هم ندارم!!!
    واسه کانادا و اروپا میخوام اپلای کنم
    حالا به نظر شما با این شرایط چه کارکنم؟؟؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

چرا هر دو کار رو انجام نمیدید؟ بشینید بکوب هم برای ارشد داخل بخونید هم برای آیلتس. یک کمی فشار بیشتر باعث میشه موقعیتهای بهتری هردوطرف گیرتون بیاد.

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

پیش فرض پاسخ : چه دانشگاهی را بر اساس شرایط من برای پذیرش و فاند پیشنهاد میکنید؟

سلام به همگی ....
    ترم 6 هستم و میخوام برای fall 2012 اپلای کنم.
    معدل 18.03 ... ایلتس 7 ... 2تا همایشی داخلی ... و مقاله هایی که ممکنه از سمینارم در بیاد ... دانشگاه تهران.
    میخوام بعد از خوندن Master چند سالی کار کنم بعد برم برای phd ..

برای اروپا :
    اگه الان اقدام کنم برای اروپا (آلمان. فنلاند و ...) احتمال پذیرشم زیاده. ولی مشکل زبان خواهم داشت توی مثلا آلمان. ولی خوبیش اینه تو قلب اروپام و چند سالی بعد از درسم میتونم زندگی کنم. مسافت کمه و خیلی مزیت های دیگه.

برای امریکا :
    ضعف زبان دارم و اگر بخوام برم امریکا باید 9 ترمی کنم. از طرفی دانشگا های خوب و موقعیت شغلیم برای امریکا بیشتره ولی ریسک ویزا داره.

راهنماییم کنید دوستان باتجربه...

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : چه دانشگاهی را بر اساس شرایط من برای پذیرش و فاند پیشنهاد میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    سلام به همگی ....
    ترم 6 هستم و میخوام برای fall 2012 اپلای کنم.
    معدل 18.03 ... ایلتس 7 ... 2تا همایشی داخلی ... و مقاله هایی که ممکنه از سمینارم در بیاد ... دانشگاه تهران.
    میخوام بعد از خوندن Master چند سالی کار کنم بعد برم برای phd ..

برای اروپا :
    اگه الان اقدام کنم برای اروپا (آلمان. فنلاند و ...) احتمال پذیرشم زیاده. ولی مشکل زبان خواهم داشت توی مثلا آلمان. ولی خوبیش اینه تو قلب اروپام و چند سالی بعد از درسم میتونم زندگی کنم. مسافت کمه و خیلی مزیت های دیگه.

برای امریکا :
    ضعف زبان دارم و اگر بخوام برم امریکا باید 9 ترمی کنم. از طرفی دانشگا های خوب و موقعیت شغلیم برای امریکا بیشتره ولی ریسک ویزا داره.

یعنی چی ضعف زبان دارم؟مگه آیلس 7 ندارید؟چه رشته ای هستید؟دنبال مستر هستید یا دکترا؟باید توضیحات کامل بدید تا دوستان راهنمایی کنن

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

ضعف زبان یعنی فکر نمیکنم بتونم خودم رو برای gre اماده کنم ... دنبال مستر هستم..

ApplyAbroad Guru

سلام به همگی ....
    برای اروپا :

برای امریکا :

حالا چرا کانادا رو از لیستتون حذف کردید؟ جی آر ای که نمیخواد، بعد از مسترتون اقامت رسمی هم بهتون میده، ویزاش هم که آسونتره.

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    حالا چرا کانادا رو از لیستتون حذف کردید؟ جی آر ای که نمیخواد، بعد از مسترتون اقامت رسمی هم بهتون میده، ویزاش هم که آسونتره.
    رشته من رو نداره.. 1-2تا از دانشگاهاش هم که داره برنامه اش با علاقه من مطابقت نداره.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    یعنی چی ضعف زبان دارم؟مگه آیلس 7 ندارید؟چه رشته ای هستید؟دنبال مستر هستید یا دکترا؟باید توضیحات کامل بدید تا دوستان راهنمایی کنن
    البته شما از مسائل مالی چیزی نگفتید. اما من اگه جای شما بودم با این معدل عالی 2 تا کار میکردم. یا اینکه میومدم شانس خودم رو از دانشگاه های کانادا و استرالیا و سوئد و نروژ امتحان میکردم برای بورس. اگه بورس نمیشدم تو ایران فوق رو میگرفتم برای دکترا میرفتم یه کشور سطح اول. مطمئنا شما رشته خوبی قبول خواهید شد در ارشد. ارشد رو جوری میتونید کار کنید که حتی مقاله هم ازش در بیاد. ظاهرا کار و پول در آوردن برای شما مهم هست. خب مفتی فوق رو بگیرید در عوض دکترا بورس میشید و میتونید پول پس انداز کنید. اینم خودش یه کار هست. باید اینو در نظر داشته باشید که احتمال بورس شدن تو فوق کمتر از دکترا هست.

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    البته شما از مسائل مالی چیزی نگفتید. اما من اگه جای شما بودم با این معدل عالی 2 تا کار میکردم. یا اینکه میومدم شانس خودم رو از دانشگاه های کانادا و استرالیا و سوئد و نروژ امتحان میکردم برای بورس. اگه بورس نمیشدم تو ایران فوق رو میگرفتم برای دکترا میرفتم یه کشور سطح اول. مطمئنا شما رشته خوبی قبول خواهید شد در ارشد. ارشد رو جوری میتونید کار کنید که حتی مقاله هم ازش در بیاد. ظاهرا کار و پول در آوردن برای شما مهم هست. خب مفتی فوق رو بگیرید در عوض دکترا بورس میشید و میتونید پول پس انداز کنید. اینم خودش یه کار هست. باید اینو در نظر داشته باشید که احتمال بورس شدن تو فوق کمتر از دکترا هست.
    یعنی به نظر شما امریکا ارزش 1 سال صبر کردن رو نداره ؟
    استرالیا و انگلیس که گرونه ... تو اروپا میمونه آلمان و فنلاند که همین امسال هم اقدام میکنم .. بورس شم از المان میرم در غیر اینصورت میمونم سال بعد هم آلمان هم آمریکا ... چطوره ؟؟

یعنی به نظر شما امریکا ارزش 1 سال صبر کردن رو نداره ؟
    استرالیا و انگلیس که گرونه ... تو اروپا میمونه آلمان و فنلاند که همین امسال هم اقدام میکنم .. بورس شم از المان میرم در غیر اینصورت میمونم سال بعد هم آلمان هم آمریکا ... چطوره ؟؟
    تا اونجا كه من توي پيج دانشگاهها ديدم همگي علنا مي گويند كه فاند براي ارشد خيلي محدود هست و به افراد خيلي خاصي تعلق مي گيره. حتي خيلي از دانشجوها بعد از ثبت نام و يك ترم درس خوندن و راضي بودن اساتيد مي تونن صلاحيت فاند رو به دست بيارند. از ليسانس به دكترا هم كه ديگه خيلي سخته.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)