نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 44 از 70 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط mrzrm نمایش پست ها
    یعنی واقعا رسیدن به چنین هدفی برای من غیر ممکن هستش؟! آیا راهی وجود داره؟! میخوام هر راهی رو امتحان کنم...
    در کل با شرایط من و با فرض اینکه زبان رو هرچه سریع تر شروع کنم و نمره خوبی بگیرم، برای MS تو چه رده هایی از رنک شانس پذیرش دارم و برای کدوم دانشگاه ها می تونم اقدام کنم؟
    روی هم رفته پیشنهادتون برای من چیه؟
    هیچ چیزی در دنیا غیرممکن نیست. اگر نمره زبان بالا و GRE عالی داشته باشید ممکنست بتوانید از دانشگاههای متوسط امریکا برای مستر پذیرش بگیرید. اینکه چه رده ای اقدام کنید به نمرات تان بستگی دارد.

Junior Member Yeamfox آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

سلام.
    من یک سوال خیلی کلی دارم و هیچ تاپیکی پیدا نکردم که مرتبط باشه. من که الان در این پروسه هستم، بزرگترین مشکلم شده رشته و انتخاب اون. چون چند رشته در نظرم هست ولی نمی دونم کدوم بهتره، کدوم رو میخوام و تو کدوم استعداد دارم!!!

ببینید، من در حال حاضر دانشجوی رشته ی ریاضی هستم ولی از معدل 12.60 ام مشخصه که خیلی سختمه این رشته و اگر صادقانه بخوام بگم، هیچ علاقه ای به ریاضی و مهندسی ندارم. اون موقعی که کنکور دادم داشتم، الان ندارم... رشته هایی که مد نظرم هست: مدیریت (بیشتر Marketing)، گرافیک (به خصوص انیمیشن)، طراحی صنعتی، اقتصاد (که خدایی فکر نمیکنم دوست داشته باشم.) و تنها چیزی که از مهندسی ها فکر میکنم بدم نیاد : IT و فقط اگر بتونم برای طراحی سایت ازش استفاده کنم. خودم تمایل به هنر دارم، ولی مشکل مالی دارم و لازم هست که فاند بگیرم... بعد برای هنر باید Portfolio داشته باشم...و خب این یعنی باید برم کلاس و خب هم وقت گیره و هم هزینه بر، و هیچ تضمینی هم نیست که بتونم Fund بگیرم.

رشته های مدیریت هم همه میگن فقط برای PhD میشه فاند گرفت... من برای ارشد دارم زور میزنم. داشنجوی کارشناسی ام تا دو سال دیگه هم درسم تمومه. سرتون رو درد نیارم، مشکل بزرگ من این هست:
    آیا من میتونم تو دانشگاه های مختلف در رشته های مختلف Apply کنم؟ یا توی یک دانشگاه توی دو رشته...؟ یعنی با دوتا Department مختلف در ارتباط باشم؟ نمیگن این نمی تونه تصمیم بگیره...؟! مثلا"، الان فقط گرافیک رو برم دنبالش بعد که خواستم واسه ی طراحی صنعتی Apply کنم از همون رزومه ی گرافیکم کمک میگیرم... مدیریت و اقتصاد هم که خب مشکلی نیست. در ضمن، زبانم هم خیلی خوبه و هیچ مسئله ای نیست... فقط معدلم مشکله. شاید بشه تو این چهار ترم آینده آوردش روی 13-14 ... اگه امید پیدا کنم واسه درس خوندن!!!!

Junior Member

ایا بدون کنکور میشه اپلای کرد یا باید کنکور داد ؟

لینکی از اطلاعات جامعی برای اپلای از پیش دانشگاهی یا قبلش ارائه میدید ممنون

Junior Member

سلام دوستان اگر ممکنه منو راهنمایی کنید لطفا که به شدت به کمک احتیاج دارم.....!!امیدورام اشتباه نکرده باشم ولی این تاپیک فکر میکنم میتونست پاسخگوی سوال من باشه
    من ترم اخر کارشناسی معماری هستم 1ماهه دیگه درسم تموم میشه معدلم تا الان 16.5 هست دانشجوی دانشگاه آزاد قزوینم.زبانم خوبه میدونم میتونم نمره تافل خوبی بگیرم مقاله ندارم اصلا.. مد نظرم امریکا هست برای ارشد میخوام یه رشته ای بخونم که بیشتر تو بخش تیوری معماری باشه تا طراحی.. و چون طراحی زیاد مورد علاقه ام نیست بیشتر به سرچ و مطالعات معماری علاقمندم قصد تغییر رشته دارم !دوتا سوال دارم
    اول اینکه چه شاخه هایی پیشنهاد می کنید مثلا MBA مدیریت ایا گزینه خوبی که جای مانورشم بیشتر باشه؟تو زمینه های طراحی خیلی محدودیت هست مثل فاند ندادن
    دوم اینکه من با لیسانس معماریم اگر اقدام کنم شانس بیشتری دارم برای پذیرفته شدن یا اول تغییر رشته مو تو ایران بدم و ارشد بخونم و بعد دوباره برای MASTER اقدام کنم؟؟؟!!
    ببخشید اگر سوالام کلیه ولی اگر کمکم کنید خیلی خیلی ممنون میشم چون خیلی گیج شدم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MINASHE نمایش پست ها
    سلام دوستان اگر ممکنه منو راهنمایی کنید لطفا که به شدت به کمک احتیاج دارم.....!!امیدورام اشتباه نکرده باشم ولی این تاپیک فکر میکنم میتونست پاسخگوی سوال من باشه
    من ترم اخر کارشناسی معماری هستم 1ماهه دیگه درسم تموم میشه معدلم تا الان 16.5 هست دانشجوی دانشگاه آزاد قزوینم.زبانم خوبه میدونم میتونم نمره تافل خوبی بگیرم مقاله ندارم اصلا.. مد نظرم امریکا هست برای ارشد میخوام یه رشته ای بخونم که بیشتر تو بخش تیوری معماری باشه تا طراحی.. و چون طراحی زیاد مورد علاقه ام نیست بیشتر به سرچ و مطالعات معماری علاقمندم قصد تغییر رشته دارم !دوتا سوال دارم
    اول اینکه چه شاخه هایی پیشنهاد می کنید مثلا MBA مدیریت ایا گزینه خوبی که جای مانورشم بیشتر باشه؟تو زمینه های طراحی خیلی محدودیت هست مثل فاند ندادن
    دوم اینکه من با لیسانس معماریم اگر اقدام کنم شانس بیشتری دارم برای پذیرفته شدن یا اول تغییر رشته مو تو ایران بدم و ارشد بخونم و بعد دوباره برای MASTER اقدام کنم؟؟؟!!
    ببخشید اگر سوالام کلیه ولی اگر کمکم کنید خیلی خیلی ممنون میشم چون خیلی گیج شدم
    برای رشته لیسانس شما امکان ادامه تحصیل در گرایشهایی نظیر مدیریت پروژه و مدیریت ساخت و MBA و نظایر آن نیز در ارشد وجود دارد ولی امکان دریافت فاند به ویژه در این شاخه ها نیز محدود است. برای ادامه تحصیل و انتخاب ارشد متفاوت در ایران و سپس اقدام برای دکتری در خارج از کشور با رزومه ای مناسبتر من شانس بهتری را خمیبینم فقط در گرایشهایی نزدیک که این تغییر خود عامل مشکل سازی در آینده برایتان ایجاد نکند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ciscoi نمایش پست ها
    ایا بدون کنکور میشه اپلای کرد یا باید کنکور داد ؟

لینکی از اطلاعات جامعی برای اپلای از پیش دانشگاهی یا قبلش ارائه میدید ممنون
    برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی اینجا را ببینید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ارشناسی
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام.
    من یک سوال خیلی کلی دارم و هیچ تاپیکی پیدا نکردم که مرتبط باشه. من که الان در این پروسه هستم، بزرگترین مشکلم شده رشته و انتخاب اون. چون چند رشته در نظرم هست ولی نمی دونم کدوم بهتره، کدوم رو میخوام و تو کدوم استعداد دارم!!!

ببینید، من در حال حاضر دانشجوی رشته ی ریاضی هستم ولی از معدل 12.60 ام مشخصه که خیلی سختمه این رشته و اگر صادقانه بخوام بگم، هیچ علاقه ای به ریاضی و مهندسی ندارم. اون موقعی که کنکور دادم داشتم، الان ندارم... رشته هایی که مد نظرم هست: مدیریت (بیشتر Marketing)، گرافیک (به خصوص انیمیشن)، طراحی صنعتی، اقتصاد (که خدایی فکر نمیکنم دوست داشته باشم.) و تنها چیزی که از مهندسی ها فکر میکنم بدم نیاد : IT و فقط اگر بتونم برای طراحی سایت ازش استفاده کنم. خودم تمایل به هنر دارم، ولی مشکل مالی دارم و لازم هست که فاند بگیرم... بعد برای هنر باید Portfolio داشته باشم...و خب این یعنی باید برم کلاس و خب هم وقت گیره و هم هزینه بر، و هیچ تضمینی هم نیست که بتونم Fund بگیرم.

رشته های مدیریت هم همه میگن فقط برای PhD میشه فاند گرفت... من برای ارشد دارم زور میزنم. داشنجوی کارشناسی ام تا دو سال دیگه هم درسم تمومه. سرتون رو درد نیارم، مشکل بزرگ من این هست:
    آیا من میتونم تو دانشگاه های مختلف در رشته های مختلف Apply کنم؟ یا توی یک دانشگاه توی دو رشته...؟ یعنی با دوتا Department مختلف در ارتباط باشم؟ نمیگن این نمی تونه تصمیم بگیره...؟! مثلا"، الان فقط گرافیک رو برم دنبالش بعد که خواستم واسه ی طراحی صنعتی Apply کنم از همون رزومه ی گرافیکم کمک میگیرم... مدیریت و اقتصاد هم که خب مشکلی نیست. در ضمن، زبانم هم خیلی خوبه و هیچ مسئله ای نیست... فقط معدلم مشکله. شاید بشه تو این چهار ترم آینده آوردش روی 13-14 ... اگه امید پیدا کنم واسه درس خوندن!!!!
    امکان اقدام برای بیش از یک دپارتمان با پرداخت اپلیکیشن فی و فرم درخواست جداگانه امکانپذیر است و اشکالی هم ایجاد نمیکند
    تغییر رشته عموما شانس پذیرش را به جز شرایط خاص کم میکند
    معدل فارغ التحصیلی در این حد نیز اصولا برای پذیرش مشکلساز است و از مینیممهای تعریف شده نیز در اغلب موارد کمتر است بهتر است قبل از هرتصمیمی نسبت به بهبود وضعیت معدل و شرایط رزومه ای خود در فرصت باقیمانده اقدام کنید. اگر قصد تغییر رشته دارید بهتر است امکان تغییر آن در همین مقطع فعلی و به رشته مورد علاقه خود را بررسی فرمایید.

Junior Member

با سلام ...
    من الان دانشجوی کاردانی رشته کامپیوتر نرم افزار ، ترم 3 هستم و در دانشگاه فنی حرفه ای مهاجر اصفهان (دولتی و دومین دانشگاه فنی ایران برای اونایی که از هنرستان اومدن) درس میخونم . هدفم بیشتر برای پذیرش در کارشناسی ارشد هست.
    زبان هم مدرک آموزشگاهی Advanced دارم و موقع نیازش آزمون GRE هم میدم.
    رتبه برتر هم تو مسابقات هم برنامه نویسی هم دارم .(تخصصم برنامه نویسی اندروید هست) معدلم هم 17 هست و بیشتر روی همین رنج کاردانی را تمام خواهم کرد. یه موضوعی که هست در اصفهان برای مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی برای رشته کامپیوتر نیست (کسایی که از هنرستان اومدن) و حالا باید به تهران یا شهر های دیگه رفت و یک مقداری هم به انتخاب دانشگاه آزاد نجف آباد اصفهان شک دارم .
    حالا میخواستم این را بدونم که آیا دانشگاه دولتی اگه برم تو مقطع کارشناسی خیلی فرقشه با مثلا اون آزادی که نام بردم ؟ (مطمعنا سعی میکنم تو کارشناسی معدل را بهتر هم بکنم)
    آیا اصلا برا کسایی که تو دانشگاه های فنی حرفه ای هستن پذیرش میشن ؟

Junior Member mh_attari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering

سلام و وقت بخیر

پیشاپیش عذر میخوام اگر سوالم رو جای بدی مطرح کنم.

من لیسانس عمران هستم، از دانشگاه ازاد با معدل نزدیک به 14، سربازی بودم 21 ماه و الان تمام شدم، قصد دارم برای فوق به کانادا سفر کنم و بعدphd؛ زبانم چندان خوب نیست قصد دارم یک دوره 9 ماهه رو بگذرونم تا بتونم تا اونجایی که ممکنه آماده شم. میخوام بعد از تحصیل هم اقامت بگیرم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mh_attari نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر

پیشاپیش عذر میخوام اگر سوالم رو جای بدی مطرح کنم.

من لیسانس عمران هستم، از دانشگاه ازاد با معدل نزدیک به 14، سربازی بودم 21 ماه و الان تمام شدم، قصد دارم برای فوق به کانادا سفر کنم و بعدphd؛ زبانم چندان خوب نیست قصد دارم یک دوره 9 ماهه رو بگذرونم تا بتونم تا اونجایی که ممکنه آماده شم. میخوام بعد از تحصیل هم اقامت بگیرم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    معمولاً برای دوره زبان خیلی راحت به ایرانی ها ویزا نمی دهند، پیشنهاد می کنم اول زبان رو اینجا بخونید و پذیرش بگیرید، بعد از اتمام تحصیلات می تونید برای اقامت اقدام کنید.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)