نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 45 از 70 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member mh_attari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    معمولاً برای دوره زبان خیلی راحت به ایرانی ها ویزا نمی دهند، پیشنهاد می کنم اول زبان رو اینجا بخونید و پذیرش بگیرید، بعد از اتمام تحصیلات می تونید برای اقامت اقدام کنید.
    منظورم از دوره 9 ماهه تو ایران بود کلاس خصوصی برم و تا 9 ماه هر چی میتونم زبانم رو قوی کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mh_attari نمایش پست ها
    منظورم از دوره 9 ماهه تو ایران بود کلاس خصوصی برم و تا 9 ماه هر چی میتونم زبانم رو قوی کنم
    مساله زبان را هم که بتوانید حل کنید به لحاظ مینیمم معدل در اکثر موارد دانشگاههای کانادایی سخت گیر بوده و پیداکردن دانشگاهی که معدل شما را به عنوان Minimum Requirements قبول داشته باشد بعید است. بهتر است صرفا در صورتی سرمایه گذاری کنید که ابتدا از امکان پذیرش خود در یکی از دانشگاههای مقصد حداقل به لحاظ مینیممها مطمین شوید.

Junior Member

سلام! من دختری هستم ۲۲ساله سال آخر لیسانس مدیریت از دانشگاه فردوسی با‌معدل ۱۶ و در حین درس خوندن دارم المانی هم میخونم برای رفتن به المان میتونم برای ارشد اقدام کنم تا چند سال آینده؟
    یا برای ارشد ایران بمونم و برای دکترا برم المان ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hz_1371 نمایش پست ها
    سلام! من دختری هستم ۲۲ساله سال آخر لیسانس مدیریت از دانشگاه فردوسی با‌معدل ۱۶ و در حین درس خوندن دارم المانی هم میخونم برای رفتن به المان میتونم برای ارشد اقدام کنم تا چند سال آینده؟
    یا برای ارشد ایران بمونم و برای دکترا برم المان ؟
    برای انتخاب ارشد در ایران یا خارج بستگی به فاکتورهای زیادی باید تصمیم بگیرید که با این اطلاعات کم نمیشود راهنمایی مناسبی کرد
    در حالت کلی اگر هدفتان بازار کار است و به لحاظ تامین مالی نیز مشکلی ندارید بهتر است برای ارشد اقدام نمایید
    اگر به لحاظ مالی محدودیت دارید، رزومه شما هم به لحاظ رقابتی ضعیف تر از اخذ پذیرش با فاند است(در دوره مستر فاند عموما محدودتر هم هست) و امکان اخذ پذیرش مناسبی برای مستر ندارید بهتر است اینکار را برای دوره دکتری به تاخیر انداخته و با پذیرشی در دانشگاه خوب و رزومه ای بهتر اقدام برای مقطع PhD را هدف گذاری کنید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر دانشگاه ازاد

سلام دوستان خسته نباشید
    من پسری هستم 24 ساله.دانشجو کارشناسی ارشد کامپیوتر(نرم افزار)
    خیلی دوست دارم برای ادامه تحصیل به یک کشور دیگر برم.
    من کاردانی رو با رتبه 500 دانشگاه روزانه شهید چمران کرمان بودم.
    ترم اخر کاردانی بودم که امتحان کنکور دادم و یک دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم ولی چون میدونستم میتونم جای بهتری قبول بشم دوباره سال بعد کنکور دادم و با رتبه 27 (دو رقمی) دانشگاه شهید شمسی پور تهران قبول شدم ولی متاسفانه به دلیل وضعیت مالی نتونستم تهران بمونم.اون موقع مشکل وضعیت مالی داشتم که خداروشکر حل شد.
    بعد از کارشناسی دیگه درس نخوندم و یه راست رفتم دانشگاه ازاد.الان هم دانشجوی ترم 2 ارشد دانشگاه ازاد هستم.
    از نظر زبان انگلیسی هم باید بگم میتونم نمره 8.5 به بالا از ielts بگیرم.
    درسم خوبه برنامه نویسی هم در حد حرفه ای کار میکنم.
    برام خیلی مهمه که بتونم فاند بگیرم که فشاری به خانوادم نیاد.اگه دوستان کمک کنند و منو راهنمایی کنند خیلی ممنونشون میشم.
    با سپاس

Junior Member mecha90 آواتار ها

سلام من دانشجوی ترم 7 کارشناسی مکانیک دانشگاه فردوسی هستم.
    معدل کارشناسی: 18.53 (1st rank)
    نمره تافل 104 : R29 / L28 / S20 / W27
    مقاله : 1 کنفرانسی داخلی
    امسال چون GRE نداده بودم فقط برای دانشگاه های کانادا اقدام کردم. فقط از سه تا جا جواب ایمیل گرفتم. ( Manitoba, Saskatchewan and McGill) در حد تشویق به اپلای بدون مصاحبه. همین سه جا اپلای کردم و الان از Saskatchewan برای پاییز 2015 و Manitoba برای زمستان 2016 مستر فول فاند (تقریبا) پذیرش گرفتم. امسال ارشد احتمال قبولی در دانشگاه تهران شبانه رو دارم. می تونم همین امسال هم برم ارشد داخل ایران و بعد از ارشد، برای دکترا اقدام کنم.
    این رو هم بگم که احتمالا تا آخر تابستون می تونم براساس پروژه کارشناسیم 1 یا 2 تا مقاله ISI بدم.

حالا انتخاب هایی که دارم از این قرار است که یا امسال یکی از این دانشگاه هایی که قبول هستم برم یا یکسال دیگر صبر کنم و رزومه و تافل و GRE رو بالا ببرم. هدفم هم بهترین رنک دانشگاه برای دوره دکتری هست.
    پیشاپیش از کمکتان ممنونم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mecha90 نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ترم 7 کارشناسی مکانیک دانشگاه فردوسی هستم.
    معدل کارشناسی: 18.53 (1st rank)
    نمره تافل 104 : R29 / L28 / S20 / W27
    مقاله : 1 کنفرانسی داخلی
    امسال چون GRE نداده بودم فقط برای دانشگاه های کانادا اقدام کردم. فقط از سه تا جا جواب ایمیل گرفتم. ( Manitoba, Saskatchewan and McGill) در حد تشویق به اپلای بدون مصاحبه. همین سه جا اپلای کردم و الان از Saskatchewan برای پاییز 2015 و Manitoba برای زمستان 2016 مستر فول فاند (تقریبا) پذیرش گرفتم. امسال ارشد احتمال قبولی در دانشگاه تهران شبانه رو دارم. می تونم همین امسال هم برم ارشد داخل ایران و بعد از ارشد، برای دکترا اقدام کنم.
    این رو هم بگم که احتمالا تا آخر تابستون می تونم براساس پروژه کارشناسیم 1 یا 2 تا مقاله ISI بدم.

حالا انتخاب هایی که دارم از این قرار است که یا امسال یکی از این دانشگاه هایی که قبول هستم برم یا یکسال دیگر صبر کنم و رزومه و تافل و GRE رو بالا ببرم. هدفم هم بهترین رنک دانشگاه برای دوره دکتری هست.
    پیشاپیش از کمکتان ممنونم
    سلام

با توجه به رزومه ای که تا الان آماده شده و به فرض این که تخمین یک یا دو مقالۀ ISI شما تا حوالی آذر ماه امسال محقق بشه، تصور من اینه که با تکرار آزمون تافل برای ارتقای اسپیکینگ به 26 و گرفتن نمرۀ GRE حداقل 315 و ترجیحاً 320 به بالا، میتونید عازم دانشگاه های برتر بشید؛ البته برای مقطع دکترای مستقیم.

بدون شک، زودتر عازم شدن بهتر از موندن در ایران و تحصیل در مقطع ارشد در اینجاست؛ حتی در دانشگاه تهران. اما با شرایطی که شما دارید، اگر کمی صبور باشید و با برنامه پیش برید، میتونید یک سال دیگه در یک دانشگاه معتبر امریکایی، شروع به تحصیل در دورۀ دکترا کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام
    دوستان زیاد مطمئن نیستم که تاپیک انتخابیم برای سوالم مناسبه یا نه فقط نخواستم تاپیک جدیدی بزنم براش
    برای ادامه تحصیل در دوره phd به شرط داشتن تمامی شرایط برای گرفتن فاند شرط تاهل چه طوریه؟ این که آدم متاهل باشه مزیته و یا امتیاز منفی حساب می شه؟ اگر امتیاز منفیه آیا می شه بعد پذیرش و گرفتن فاند واسه ازدواج اقدام کرد و این که طول پروسه اش چقدره؟ ممنون می شم بهترین راهکار رو معرفی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط birdenemedir نمایش پست ها
    سلام
    دوستان زیاد مطمئن نیستم که تاپیک انتخابیم برای سوالم مناسبه یا نه فقط نخواستم تاپیک جدیدی بزنم براش
    برای ادامه تحصیل در دوره phd به شرط داشتن تمامی شرایط برای گرفتن فاند شرط تاهل چه طوریه؟ این که آدم متاهل باشه مزیته و یا امتیاز منفی حساب می شه؟ اگر امتیاز منفیه آیا می شه بعد پذیرش و گرفتن فاند واسه ازدواج اقدام کرد و این که طول پروسه اش چقدره؟ ممنون می شم بهترین راهکار رو معرفی کنید
    در پروسه پذیرش هیچ تاثیری نداره.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاربران گرامی؛

تعدادی از ارسال های نامرتبط و همچنین پاسخ های داده شده به آن ها، بدون ارسال پیام خصوصی حذف شدند. لطفاً پیش از درج نمودن پست جدید و یا پاسخ دادن به ارسال های موجود، به تطابق موضوعی با عنوان و محتوای تاپیک توجه کنید.

با تشکر از همراهی شما
    مدیریت انجمن
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)