نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 48 از 70 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra_y نمایش پست ها
    با فرض اینکه دانشگاه آزاد تهران، یا غیرانتفاعی سجاد مشهد سطح علمی بهتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی‌ای که قبول می‌شم داشته باشه؛ شما چه توصیه‌ای بهم می‌کنید؟
    مدرک دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی مورد قبول هست برای دانشگاه‌های خوب؟
    توصیه میکنم فارغ از اسم دانشگاه، به جایی برید که بیشترین بستر برای رشد شما مهیا باشه. در انتهای دوره، معدل و تخصص و نمرۀ زبان و GRE شماست که تعیین میکنه شایسته هستید یا نه. اسم دانشگاه، زیر 5 درصد مؤثر هست.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    توصیه میکنم فارغ از اسم دانشگاه، به جایی برید که بیشترین بستر برای رشد شما مهیا باشه. در انتهای دوره، معدل و تخصص و نمرۀ زبان و GRE شماست که تعیین میکنه شایسته هستید یا نه. اسم دانشگاه، زیر 5 درصد مؤثر هست.

موفق باشید.
    واقعا اسم دانشگاه تاثیر زیادی نداره؟ من الان فقط نگران این هستم که اگر برم مکانیک فردوسی مشهد، برای ارشد در مثلا دانشگاه san jose state (کلا دوستش دارم) یا u of t به مشکل بخورم! من میتونم معدل حدود 18.50 برای دوره لیسانس بیارم و نهایتا یک مقاله. زبانم هم فول فول فول هست (قبلا هم گفتم، چند سال خارج از ایران زندگی کردم و زبان انگلیسیم تقریبا مثل یک نیتیو هست). با یکی از اساتید مکانیک فردوسی مشهد صحبت کردم گفتن اگر به دید این بری شریف که مثلا علوم پایه میخونی و اگر شد تغییر رشته بدی که چه بهتر، اگر نشد سعی بر 2 رشته ای کنی و اگر این هم نشد بدونی که باید برای ارشد خیلی سعی کنی تا مهندسی قبول شی، خوبه بری شریف. اما مکانیک مشهد هم خیلی خوبه و ما هم زیاد از مشهد برای ارشد به شریف دانشجو داریم! ولی من نمیخوام ارشد شریف برم، برای ارشد روی خارج از کشور (آمریکا و کانادا) تمرکز دارم.
    فاند هم چندان اهمیت نداره، با تمام این ها، آیا با توجه به اینکه در فردوسی تحصیل کنم با معدل بالا و مثلا 1 مقاله و زبان عالی، امید به پذیرش در چه رنجی از دانشگاه های آمریکا و کانادا هست؟ مثلا تاپ 50؟ 40؟ ممنون

از سایر دوستان هم که لطف کردن و کمکم کردن واقعا ممنونم.
    انشالله تا فردا شب انتخاب رشته میکنم... تنها نگران اینم که این نام فردوسی مشهد اثر منفی بزاره روی رزومه ام...

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط TheNoble نمایش پست ها
    واقعا اسم دانشگاه تاثیر زیادی نداره؟ من الان فقط نگران این هستم که اگر برم مکانیک فردوسی مشهد، برای ارشد در مثلا دانشگاه san jose state (کلا دوستش دارم) یا u of t به مشکل بخورم! من میتونم معدل حدود 18.50 برای دوره لیسانس بیارم و نهایتا یک مقاله. زبانم هم فول فول فول هست (قبلا هم گفتم، چند سال خارج از ایران زندگی کردم و زبان انگلیسیم تقریبا مثل یک نیتیو هست). با یکی از اساتید مکانیک فردوسی مشهد صحبت کردم گفتن اگر به دید این بری شریف که مثلا علوم پایه میخونی و اگر شد تغییر رشته بدی که چه بهتر، اگر نشد سعی بر 2 رشته ای کنی و اگر این هم نشد بدونی که باید برای ارشد خیلی سعی کنی تا مهندسی قبول شی، خوبه بری شریف. اما مکانیک مشهد هم خیلی خوبه و ما هم زیاد از مشهد برای ارشد به شریف دانشجو داریم! ولی من نمیخوام ارشد شریف برم، برای ارشد روی خارج از کشور (آمریکا و کانادا) تمرکز دارم.
    فاند هم چندان اهمیت نداره، با تمام این ها، آیا با توجه به اینکه در فردوسی تحصیل کنم با معدل بالا و مثلا 1 مقاله و زبان عالی، امید به پذیرش در چه رنجی از دانشگاه های آمریکا و کانادا هست؟ مثلا تاپ 50؟ 40؟ ممنون

از سایر دوستان هم که لطف کردن و کمکم کردن واقعا ممنونم.
    انشالله تا فردا شب انتخاب رشته میکنم... تنها نگران اینم که این نام فردوسی مشهد اثر منفی بزاره روی رزومه ام...
    دوست عزیز؛

اگر خواستید، من می نویسم و با خون خودم مهر می زنم که از مهندسی مکانیک فردوسی مشهد، حتی می تونید به top 10 امریکا راه پیدا کنید.

متأسفانه در ایران این طور باب شده که فقط فارغ التحصیل های دانشگاه های بخصوصی می تونند به امریکا برند. اینطور نیست. بیش از اسم دانشگاه، تلاش های شماست که مورد ارزیابی قرار می گیره. فارغ التحصیل های شریف، به خاطر اسم دانشگاه نیست که عازم بهترین ها میشند؛ این بچه ها عمدتاً عصاره های دیپلم ریاضی و فیزیک ایران هستند که از این افراد، جز این هم انتظار نمی ره.

مطمئن باشید که اگر از ترم 1 تلاش کنید که هیچ درسی دست کم گرفته نشه، از فردوسی مشهد می تونید عازم استنفورد بشید. تلاش کنید در انتهای ترم 6، رزومه ای داشته باشید در حد دانشجوهای خوب دانشگاه شریف. در این صورت هست که فردوسی و شریف، فرق آنچنانی نخواهند کرد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical eng=IUST

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

با سلام
    من لیسانس مهندسی دارم از دانشگاه دولتی ولی با معدل کم...
    دوست دارم ارشد مدیریت بازرگانی بخونم ولی بیشترشون لیسانس مرتبط میخواد...
    میخواستم کمکم کنید که کشوری رو انتخاب کنم که هم مینیمم لیسانسش کم باشه هم شهریه دانشگاه کم باشه چون میدونم اصلا نمیشه به فاند فکر کرد و با هزینه شخصی میخوام برم
    هم لیسانس مهندسی رو قببول کنه
    واسه زبان مشکلی ندارم...
    مرسی از کمکتون خیلی سردرگمم

Junior Member

با سلام

دوستان من دیپلم کامپیوتر کاردانی رو دارم
    و میخام برای ادامه برم خارج
    از نظر مالی متوسط به بالا هستم

چه کشورهایی رو میتونم انتخاب کنم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاکتورهای مهم برای پذیرش گرفتن

سلام من ترم سوم ارشد هستم دوست دارم فاند برای دکترا بگیرم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم و یه سوال دیگه هم دارم برای دکترا کانادا بهتره یا اروپا؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : فاکتورهای مهم برای پذیرش گرفتن

نقل قول نوشته اصلی توسط masper نمایش پست ها
    سلام من ترم سوم ارشد هستم دوست دارم فاند برای دکترا بگیرم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم و یه سوال دیگه هم دارم برای دکترا کانادا بهتره یا اروپا؟
    دوست عزیز
    میتونید فرم های مربوطه به کشور های مختلف رو برای مقطع دکترا دنبال کنید. اطلاعات خوبی میتونید گیر بیارید.
    در مورد سوالتون در مورد کانادا و اروپا نمیشه جواب خاصی داد
    هر کدوم مزیت ها و معایبی دارند
    ولی "معمولا" کانادا رو بچه ها قبل از اروپا تست میکنند

ولی در کل همه چی به رشته و نوع پوزیشن های موجود و تلاش و علاقه خودتون داره

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - IUST

سلام

من کارشناسی برق قدرت رو با معدل کل 16.37 تموم کردم. بعد همون دانشگاه خودم پذیرش مستقیم بدون کنکور برای ارشد گرفتم (در گرایش ماشین). الان دو ترم ارشد تموم شده و معدلم تا این جا نزدیک 18 است.
    همچنین در ارشد TA یه استاد تمام شدم و رابطم با استادا رو بهتر کردم. میخوام دوباره اپلای کنم برای ارشد. دلیلم اینه که اولا دوست ندارم 5 سال برای دکترا خوندن تلف کنم. و این که کار پیدا کردن در صنعت با ارشد راحت تره (منظورم در خارجه)
    حالا از بین این دو حالت کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا؟

حالت اول: کلا از این ارشد این جا حرفی نزنم. اصلا میشه اینو پنهان کنم؟ در این صورت مشکلی پیش نمیاد؟ میتونم بگم دانشجو نبودم ولی همین طوری TA این استادا بودم؟ نمیپرسن که چرا 2 سال فاصله انداختی؟

حالت دوم: همه چیز رو بگم. و برای ارشد در گرایش متفاوت (سیستم) اقدام کنم. و براشون توضیح بدم که من ارشد گرایش ماشین رو در ایران شروع کردم. ولی بعد دیدم علاقم بیشتر در زمینه های گرایش سیستم هست. و من که یه بار تجربه ی ارشد رو داشتم، وقتی بیام اونجا یه سر و گردن از بقیه بالاتر خواهم بود.

یه نکته: دانشگاه من بدون آزاد کردن مدرک هیچ ریز نمره ی رسمی نمیده. هزینه مدرک کارشناسیم 8 میلیون و مدرک ارشدم 13 میلیون میشه. اگر حالت دوم رو بهتر میدونید، در این حالت آیا من مجبورم مدرک ارشدم رو هم آزاد کنم و ریز نمرات رسمی رو براشون بفرستم؟

Junior Member

دوستان من ترم آخر کارشناسی هستم با معدل 13:30 رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد:| با توجه به مشکلاتی که پیش اومد علاقه چندانی به ادامه تحصیل و نمره گرفتن نداشتم تا این اواخر که کلا تصمیمم عوض شد
    حالا با توجه به اینکه دانشگاه آزاد هستم میتونم با یک ترم ترمیم معدلم رو تا 14 بالا ببرم..از طرفی نمیدونم برای کنکور ارشد بخونم اینجا و با معدل خوب برای دکترا اپلای کنم..یا با همین کارشناسی برای مستر اقدام کنم
    میتونم شهریه هم بدم..چون تو سوئد آشنا داریم خیلی تاکید میکنه که با نمره زبان خوب میتونم از دانشگاهای خوبش پذیرش بگیرم..و میگن میتونم از ترمهای بعد با نمره های خوب شهریه رو هم کمتر بدم!! حالا نمیدونم چقدر درسته
    حالا به نظر شما با این شرایط کدوم راه بهتره؟میتونم دانشگاه خوب قبول شم ایران و معدل خوبی بیارم ولی خوب از طرفی هم این پروسه نزدیک به 3 سال طول میکشه
    و اینکه با GRE و نمره زبان خوب میشه این معدل رو برای مستر پوشش داد؟
    ممنون میشم اگر نظری دارید راهنماییم کنید
    ویرایش توسط Positron : August 20th, 2015 در ساعت 02:21 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط eb051 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان من دیپلم کامپیوتر کاردانی رو دارم
    و میخام برای ادامه برم خارج
    از نظر مالی متوسط به بالا هستم

چه کشورهایی رو میتونم انتخاب کنم؟
    شما می تونید با دیپلمتون برای کارشناسی اقدام کنید (البته باید دیپلم 12 ساله باشه، اگه نیست معادل سازی کنید) و اگر بخواید با هزینه خودتون برید اکثر دانشگاه های دنیا راحت بهتون پذیرش میدن، دیگه انتخاب کشور و دانشگاهش به خودتون بستگی داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)