نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 5 از 70 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : چه دانشگاهی را بر اساس شرایط من برای پذیرش و فاند پیشنهاد میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    یعنی به نظر شما امریکا ارزش 1 سال صبر کردن رو نداره ؟
    استرالیا و انگلیس که گرونه ... تو اروپا میمونه آلمان و فنلاند که همین امسال هم اقدام میکنم .. بورس شم از المان میرم در غیر اینصورت میمونم سال بعد هم آلمان هم آمریکا ... چطوره ؟؟
    دوست عزیز

کاملا بسته به دانشگاهش داره و کشور صرفا یکی از فاکتورهای خیلی مهمه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : چه دانشگاهی را بر اساس شرایط من برای پذیرش و فاند پیشنهاد میکنید؟

یعنی به نظر شما امریکا ارزش 1 سال صبر کردن رو نداره ؟
    استرالیا و انگلیس که گرونه ... تو اروپا میمونه آلمان و فنلاند که همین امسال هم اقدام میکنم .. بورس شم از المان میرم در غیر اینصورت میمونم سال بعد هم آلمان هم آمریکا ... چطوره ؟؟
    تصمیم با خودتون هست اما به نظرم شما فاند بدست میارید اگه فوقتون رو از ایران بگیرید و برای دکترا برید. یه خورده به نظرم آرمان گرایی میکنید. به نصیحت احسان توجه کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

اول از همه ممنون از احسان و rezacomposite و Mehdi.Chem.Eng عزیز که جواب دادن.

بعد هم اینه ترس من هم از ارشد خوندن تو ایران اینه که :
    1. نتونم برای دکتری جای خوبی برم
    2. منی که بعد از ارشد دنبال کارم تو همون کشور ... مطمئنا مستر رو تو اون کشور خوندن یه امتیاز محسوب میشه.

میدونم الان میگید سطح دانشگاه های ایران تو ارشد خوبه و خیلی ها از همین دانشگاه ها به بهترین جاها رفتن ... اما !!!! در مورد رشته من کاملا فرق میکنه. یه رشت ی نوپاس که واقعا اساتید تو مقطع ارشد هیچ حرفی ندارن برای زدن.. دانشجوها عملا هم از فرصت ارشد برای معافیت تحصیلی استفاده میکنن و وقتشون رو حروم .....این رو از دوستام در ارشد شنیدم و وقعا از کارهایی که میکنن میشه فهمید که کاری نمیکنن !!! من خودم اصلا نیازی ندارم کنکور ارشد بدم چون شاگرد اولم و مستقیم میرم ولی واقعا حاضرنیستم وقتم رو اینجا تلف کنم.

بازم ممنون.

اول از همه ممنون از احسان و rezacomposite و Mehdi.Chem.Eng عزیز که جواب دادن.

بعد هم اینه ترس من هم از ارشد خوندن تو ایران اینه که :
    1. نتونم برای دکتری جای خوبی برم
    2. منی که بعد از ارشد دنبال کارم تو همون کشور ... مطمئنا مستر رو تو اون کشور خوندن یه امتیاز محسوب میشه.

میدونم الان میگید سطح دانشگاه های ایران تو ارشد خوبه و خیلی ها از همین دانشگاه ها به بهترین جاها رفتن ... اما !!!! در مورد رشته من کاملا فرق میکنه. یه رشت ی نوپاس که واقعا اساتید تو مقطع ارشد هیچ حرفی ندارن برای زدن.. دانشجوها عملا هم از فرصت ارشد برای معافیت تحصیلی استفاده میکنن و وقتشون رو حروم .....این رو از دوستام در ارشد شنیدم و وقعا از کارهایی که میکنن میشه فهمید که کاری نمیکنن !!! من خودم اصلا نیازی ندارم کنکور ارشد بدم چون شاگرد اولم و مستقیم میرم ولی واقعا حاضرنیستم وقتم رو اینجا تلف کنم.

بازم ممنون.
    من يه پيشنهاد به ذهنم مي رسه. شما كه لازم نيست كنكور بدي راحت ميتوني بري ارشد. همزمان اپلاي هم بكن. اگه اپلاي نتيجه داد راحت اينجا انصراف ميدي. البته تلاش و زحمت مي خواد.

با اين حال در نظر داشته باشيد كه گرفتن فاند فقط و فقط به مسائل علمي بستگي نداره. اگه بتونيد يه استادي پيدا كنيد كه با ايراني ها كار كرده و ازشون راضي بوده
    اگه بتونيد حضوري با اساتيد خارجي صحبت كنيد
    همه اينها مي تونه موثر باشه
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نمایش پست ها
    من يه پيشنهاد به ذهنم مي رسه. شما كه لازم نيست كنكور بدي راحت ميتوني بري ارشد. همزمان اپلاي هم بكن. اگه اپلاي نتيجه داد راحت اينجا انصراف ميدي. البته تلاش و زحمت مي خواد.

با اين حال در نظر داشته باشيد كه گرفتن فاند فقط و فقط به مسائل علمي بستگي نداره. اگه بتونيد يه استادي پيدا كنيد كه با ايراني ها كار كرده و ازشون راضي بوده
    اگه بتونيد حضوري با اساتيد خارجي صحبت كنيد
    همه اينها مي تونه موثر باشه
    برم ارشد دیگه نمیتونم از معافیت تحصیلی برای ارشد استفاده کنم ... این نکته هم هست !!!
    بر هرچی خدمته لعنت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I am Back

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان ... نیاز به مشورت دارم. ممنون میشم هرکسی میتونه راهنماییم کنه.
    من ترم 6 لیسانس هستم و میخواستم برای فال 2012 برای امریکا و المان اقدام کنم. احتمال پذیرشم زیاده. ولی نمیتونم 15 تومن وثیقه رو جور کنم. میخوام بعد از تیر 91 که فارغ التخصیل شم برم خدمت (مال من 14 ماهه). بعد برای 2014 اقدام کنم...

موندم از یه طرف 2 سال عقب میفتم ولی از طرف دیگه 15 تومن رو نمیدم ... به جای 1 تومن مدرکم رو با کاریابی ازاد میکنم.. 1 تومن وامم رو قسط بندی میکنم. زبانم بهتر میشه و شاید موقع خدمت مقاله های خوبی بدم...

ولی واقعا موندم حیفم میاد 2012 اقدام نکنم ... کمکم کنید !!!!!
    I am Back

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

من ترم 6 لیسانس هستم و میخواستم برای فال 2012 برای امریکا و المان اقدام کنم. احتمال پذیرشم زیاده. ولی نمیتونم 15 تومن وثیقه رو جور کنم. میخوام بعد از تیر 91 که فارغ التخصیل شم برم خدمت (مال من 14 ماهه). بعد برای 2014 اقدام کنم...

موندم از یه طرف 2 سال عقب میفتم ولی از طرف دیگه 15 تومن رو نمیدم ... به جای 1 تومن مدرکم رو با کاریابی ازاد میکنم.. 1 تومن وامم رو قسط بندی میکنم. زبانم بهتر میشه و شاید موقع خدمت مقاله های خوبی بدم...

سلام.

1. شما اول تکلیف خدمت را روشن کن
    2. مثلا اقدام کردی و پذیرش گرفتی می توانی 15 میلیون بدی
    3.مدرک زبان خیلی مهمه
    4. مدرک gre برای آمریکا
    5.آلمان هم تحقیق کن ببین اون دانشگاهی که می خواهی بری چه مدارکی می خواهد مثلا یک رشته ای بود برای یکی از دوستان مدرک GRE را می خواست .

سعی کن نمرات خوبی بگیری

موفق باشی.

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام.

1. شما اول تکلیف خدمت را روشن کن
    2. مثلا اقدام کردی و پذیرش گرفتی می توانی 15 میلیون بدی
    3.مدرک زبان خیلی مهمه
    4. مدرک gre برای آمریکا
    5.آلمان هم تحقیق کن ببین اون دانشگاهی که می خواهی بری چه مدارکی می خواهد مثلا یک رشته ای بود برای یکی از دوستان مدرک GRE را می خواست .

سعی کن نمرات خوبی بگیری

موفق باشی.
    سلام دوست عزیز.

1. یعنی برم خدمت ؟؟؟
    2. نه !!
    3. ایلتس 7 دارم ..
    4. اگر خوام تا مهر میگیرم.
    5. رشته من نمیخواد
    I am Back

Member sharifi.chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی، شهید بهشتی

به نظر من هرچه که از دوره لیسانس شما بگذره سخت تر می تونی پذیرش بگیری
    مخصوصا با این اوضاع جهان هر سال سخت تر از پارسال فاند و پذیرش میدن
    من اگر جای شما بودم سخت کار می کردم و همین لیسانسم و یه کم طول میدادم
    ولی سربازی به نظرم انتخاب خوبی نیس! کلا ممکنه کاملا از هدفت دیسترکتت کنه
    این نظر من بود

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi.chem نمایش پست ها
    به نظر من هرچه که از دوره لیسانس شما بگذره سخت تر می تونی پذیرش بگیری
    مخصوصا با این اوضاع جهان هر سال سخت تر از پارسال فاند و پذیرش میدن
    من اگر جای شما بودم سخت کار می کردم و همین لیسانسم و یه کم طول میدادم
    ولی سربازی به نظرم انتخاب خوبی نیس! کلا ممکنه کاملا از هدفت دیسترکتت کنه
    این نظر من بود
    پیشنهاد خوبیه.. ممنون.. دوستان دیگه نظری ندارن؟ خیلی مهمه برام نظرای برادرا و خواهرای با تجربه ام..
    I am Back

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)