نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 50 از 70 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام
    34 سال سن دارم
    -1رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :کشاورزی آب دانشگاه دولتی بوعلی معدل نزدیک 13
    دانشجوی ارشد عمران سازه دانشگاه ازاد کرمانشاه معدل تا الان 14 تا 15 .ترم 3 هستم ولی واحد زیاد پاس نکردم
    دوستان راستش این ارشد ازاد منو ارضا نمی کنه دوس دارم ارشد عمران رو در یه دانشگاه بهتر دولتی مثه تهران یا امیرکبیر یا .... تحصیل کنم(حالا اگه ارشد ازاد تهران بود یه چیزی.گرچه من ارشد ازاد تهران قبول شدم و لی به خاطر هزینه مجبور شدم بزنم شهرستان نزدیکمون)
    بعدش با ارشد عمران دولتی خوب برای دکتری آمریکا یا کانادا اقدام کنم.چون به نظرم اگه ارشد دولتی باشی بهتر میشه برای دکتری فاند گرفت
    اگه بخونم قطعا ارشد عمران یکی از دانشگاه های تهران قبول میشم(خداییش اینو مطمن هستم)
    حالا به تظر شمااگه من ارشد 95 دولتی در رشته عمران یکی از دانشگاههای دولتی قبول شم میرزه از ارشد ازاد انصراف بدم؟
    یا اینکه با داشتن gre بالا و تافل بالا و یکی دو تا مقاله و با همین ارشد ازاد شهرستان برای دکتری اقدام کنم؟
    از طرفی سنم بالاست و بالاتر میره
    از طرفی نیم نگاهی هم به مهاجرت به کانادا دارم (زبانم هم خیلی خوبه)
    ممنون میشم منو راهنمایی کنین. خیلی گیج شدم
    با تشکر از همه دوستان خوبم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lawrence نمایش پست ها
    سلام
    34 سال سن دارم
    -1رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :کشاورزی آب دانشگاه دولتی بوعلی معدل نزدیک 13
    دانشجوی ارشد عمران سازه دانشگاه ازاد کرمانشاه معدل تا الان 14 تا 15 .ترم 3 هستم ولی واحد زیاد پاس نکردم
    دوستان راستش این ارشد ازاد منو ارضا نمی کنه دوس دارم ارشد عمران رو در یه دانشگاه بهتر دولتی مثه تهران یا امیرکبیر یا .... تحصیل کنم(حالا اگه ارشد ازاد تهران بود یه چیزی.گرچه من ارشد ازاد تهران قبول شدم و لی به خاطر هزینه مجبور شدم بزنم شهرستان نزدیکمون)
    بعدش با ارشد عمران دولتی خوب برای دکتری آمریکا یا کانادا اقدام کنم.چون به نظرم اگه ارشد دولتی باشی بهتر میشه برای دکتری فاند گرفت
    اگه بخونم قطعا ارشد عمران یکی از دانشگاه های تهران قبول میشم(خداییش اینو مطمن هستم)
    حالا به تظر شمااگه من ارشد 95 دولتی در رشته عمران یکی از دانشگاههای دولتی قبول شم میرزه از ارشد ازاد انصراف بدم؟
    یا اینکه با داشتن gre بالا و تافل بالا و یکی دو تا مقاله و با همین ارشد ازاد شهرستان برای دکتری اقدام کنم؟
    از طرفی سنم بالاست و بالاتر میره
    از طرفی نیم نگاهی هم به مهاجرت به کانادا دارم (زبانم هم خیلی خوبه)
    ممنون میشم منو راهنمایی کنین. خیلی گیج شدم
    با تشکر از همه دوستان خوبم
    ج
    سلام دوست عزیز، من فارغ التحصیل امیرکبیرم. ببینید شما برای فاند گرفتن به نمرات تافل، جی آر ای ، مقاله و توصیه نامه از اساتید خوب نیاز دارید. دو مورد اول (زبان) دست خودتونه ولی خدائیش تو زمینه مقاله استاد خوب کم پیدا میشه. ببین کجا میتونه این امکان رو برات به وجود بیاره، دانشگاه مهم نیست، استاد خوب و کار بلد مهمه، کسی که خوب مقاله بده اونم مقاله خوب

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام
    ممنون ازجوابتون
    پس من همین. فوق دانشگاه ازاد شهرستان رو ادامه. بدم؟
    اخه اینجا استاد خوب نداره
    همه دانشجوی دکتری هستن
    سطح علمی بالا نیست
    نه اینکه سطح علمی من خیلی بالا باشه
    .نه به بخدا.ولی سطح علمی دانشگاه ازاد های شهرستان خیلی پایینه
    با تشکر

Junior Member Yeamfox آواتار ها

سلام

دوستان ، برای کسی که می خواد از رشته ی ریاضی (کارشناسی) برای اگر شد کنکور ارشد سال دیگه و یا Apply کردن ولی تحصیل در یک رشته ی دیگه - از نظرتون چه رشته ای مناسب هست؟

رشته ای که دنبالش هستم ولی هنوز نمی دونم چیه می خوام...
    1. خیلی سخت نباشه. ( هوش مصنوعی، نجوم، فیزیک، ... )
    2. رشته ای که به ریاضی مربوط باشه.
    3. رشته ای که اشباع نشده باشه. ( MBA ، معماری ، صنایع )
    4. رشته ای که شانس پذیرشش خوب باشه ( جای Research توش باشه، Fund بدن... مثل ریاضی، فیزیک، علوم کامپیوتر، شیمی، ... )
    5. رشته ای که به علایقم حداقل کمی نزدیک باشه، علایق شخصی بنده : کامپیوتر و تکنولوژی ، فیلم و سینما ، نویسندگی ، محاسبه ، نجوم و سفر.
    6. به Transition از ریاضی خیلی فکر کنید! مثلا" خوندن کارگردانی اصلا" منطقی نیست، ولی باز حداقل IT یا مدیریت رو میشه یه جوری ربط داد.

خلاصه که هرچی رشته می دونید که در سطح کارشناسی ارشد وجود داره و با نکات بالا تقریبا" میخونه، بیان کنین! بالاخره می رم تحقیق میکنم راجع بهش و تهش و در میارم که خوشم میاد یا نه. خودم که همچنان نمی دونم CS یا IT یا مدیریت!
    I find it kind of funny, I find it kind of sad... the dreams in which I'm dying are the best I've ever had

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام

دوستان ، برای کسی که می خواد از رشته ی ریاضی (کارشناسی) برای اگر شد کنکور ارشد سال دیگه و یا Apply کردن ولی تحصیل در یک رشته ی دیگه - از نظرتون چه رشته ای مناسب هست؟

رشته ای که دنبالش هستم ولی هنوز نمی دونم چیه می خوام...
    1. خیلی سخت نباشه. ( هوش مصنوعی، نجوم، فیزیک، ... )
    2. رشته ای که به ریاضی مربوط باشه.
    3. رشته ای که اشباع نشده باشه. ( MBA ، معماری ، صنایع )
    4. رشته ای که شانس پذیرشش خوب باشه ( جای Research توش باشه، Fund بدن... مثل ریاضی، فیزیک، علوم کامپیوتر، شیمی، ... )
    5. رشته ای که به علایقم حداقل کمی نزدیک باشه، علایق شخصی بنده : کامپیوتر و تکنولوژی ، فیلم و سینما ، نویسندگی ، محاسبه ، نجوم و سفر.
    6. به Transition از ریاضی خیلی فکر کنید! مثلا" خوندن کارگردانی اصلا" منطقی نیست، ولی باز حداقل IT یا مدیریت رو میشه یه جوری ربط داد.

خلاصه که هرچی رشته می دونید که در سطح کارشناسی ارشد وجود داره و با نکات بالا تقریبا" میخونه، بیان کنین! بالاخره می رم تحقیق میکنم راجع بهش و تهش و در میارم که خوشم میاد یا نه. خودم که همچنان نمی دونم CS یا IT یا مدیریت!
    سلام

علوم کامپیوتر هم ارتباط معقولی با رشتۀ ریاضی داره، هم جای تحقیق زیادی داخلش وجود داره، هم فاند خوبی میدند، هم بازار کارش گسترده هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member Yeamfox آواتار ها

درسته، ولی قبول نمیشم خوب چون خیلی شبیه درس های خودمون توی کنکورش هست ( دروس مشترک پایه اشون که همه رو من پاس کرده ام... با 10! ). مهندسی کامپیوتر چطور؟ نرم افزار، معماری، رباتیک، حتی شبکه؟ از IT راحت تر به نظر میرسه برای من!
    I find it kind of funny, I find it kind of sad... the dreams in which I'm dying are the best I've ever had

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط lawrence نمایش پست ها
    سلام
    ممنون ازجوابتون
    پس من همین. فوق دانشگاه ازاد شهرستان رو ادامه. بدم؟
    اخه اینجا استاد خوب نداره
    همه دانشجوی دکتری هستن
    سطح علمی بالا نیست
    نه اینکه سطح علمی من خیلی بالا باشه
    .نه به بخدا.ولی سطح علمی دانشگاه ازاد های شهرستان خیلی پایینه
    با تشکر
    پیشنهاد من به شما این نبود که اونجا ادامه بدید یا ندید. اون تصمیم خودتونه، پیشنهاد من اینه که با یک استاد خوب یا دانشجوی دکترای خوب لینک بزنید که بتونید مقاله بدید. با یکی که داره تو زمینه کاری شما خوب مقاله میده صحبت کنید و از اون بخواین که شما رو در قسمتی از کار سهیم کنه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    درسته، ولی قبول نمیشم خوب چون خیلی شبیه درس های خودمون توی کنکورش هست ( دروس مشترک پایه اشون که همه رو من پاس کرده ام... با 10! ). مهندسی کامپیوتر چطور؟ نرم افزار، معماری، رباتیک، حتی شبکه؟ از IT راحت تر به نظر میرسه برای من!
    خب اگه میدونید قبول نمیشید پس چرا توی سؤالتون برای نظر گرفتن از دیگران، ذکر کردید؟!

مهندسی کامپیوتر بیرون ایران یا در دانشکدۀ برق هست (Computer Eng) یا در دانشکدۀ علوم (Computer Science). اگر در مورد علوم کامپیوتر شک دارید، احتمالاً دانشکدۀ برق هم موفق نمیشید. رشتۀ مهندسی نرم افزار بیرون ایران وجود خارجی نداره. رباتیک هم انتخاب معقولی برای شما نیست چون رشتۀ راحتی نیست و پایۀ مکانیکی میخواد. معماری هم که رویکرد هنری داره و زمین تا آسمون با ریاضی و کامپیوتر فرق داره.

شبکه و IT میتونند گزینه های نسبتاً نرمالی باشند. البته قبل از هر تصمیمی ببینید توانمندی شما در پاس کردن دروس چقدر هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام دوستان. من کارشناسی حقوق رو از دانشگاه سراسری با معدل کم گرفتم. با رزومه فعلی شانسی برای پذیرش وجود نداره چه برسه به فاند. برای بهبود رزومه یکی از این 2 راه رو باید برم:
    1.
    آزمون ارشد شرکت کنم. با رتبه عالی و قبولی تو دانشگاه خوب قدم اول رو بردارم. رو زبان تو این 2 3 سال برای ازمون تاقل کار کنم و مطمئنا با قبولی تو یه دانشگاه خوب فرصت دادن مقاله و گرفتن توصیه نامه از اساتید برجسته مهیاتر از قبل میشه و فرصت برای فعالیتهای مرتبط هم وجود داره و راجع به معدل لیسانس هم امکان اینکه بتونم تو sop استاد رو قانع کنم وجود داره. مجموع این پروسه در خوشبیانه ترین حالت 3 سال زمان می بره.

2. با توجه جمع بندیم از مطالب این سایت به نظر می رسه تمرکز برای پذیرش و فاند بر روی معدل کارشناسی به خصوص دو سال اخرش هست و معدل خوب ارشد تو یه دانشگاه خوب نمیتونه به خوبی معدل کم کارشناسی رو بپوشونه.با این اوصاف بهتر نیست همون 3 سال رو که میخوام صرف خوندن برای ازمون وتحصیل ارشد بکنم دانشگاه ازاد بدون کنکور کارشناسی رو یک بار دیگه بخونم؟ (با توجه به صحبت های دوستان این فروم که گویا تفاوت چندانی نمی کنه مدرک دانشکاهی از سراسری باشه یا ازاد) هر چند راه دوم ازاردهنده هست و یک گام به عقب محسوب میشه و خودم میل چندانی به انجامش ندارم ولی به نظرتون با توجه به تاثیر بیشتر معدل کارشناسی اینطور بهتر نتیجه نمی گیرم؟
    سوال دیگه هم اینه که همه جا بحث بر سر نمره 3 از 4 و در برخی موارد 0.7 هست. منظور فقط معدل کارشناسی هست یا میانگین کارشناسی و ارشد؟ و ایا معدل مورد نظر همان معدل کسب شده هست یا معدل دروس اختصاصی؟
    سپاس فراوان

Junior Member

سلام خدمت دوستان خوبم
    من لیسانس مکانیک (ساخت و تولید) از دانشگاه آزاد شهرستان دارم با معدل 14 و 31 سالمه و سال 87 فارق التحصیل شدم و از اون موقع تا الان مشغول به کارم و سابقه کارم غیر از 1 سالش که تو صنایع خودرو بودم بقیش تو شرکتهای خوب عسلویه هست که تو همش کارم مرتبط با رشتم هست. زبانم هم خوبه و الان دارم برا ایلتس میخونم. راستی متاهلم و بچه هم دارم . واقعیتش من برنامه ادامه تحصیل (و اقامت) تو خارج از ایران دارم اما نمیدونم کجا و چطور بهتره...؟ فقط سایت های المان رو سر زدم و دیدم که دانشگاه هاش رایگانه.
    میشه از دوستانی که تو این راه اطلاعاتی دارن بخوام که منو راهنمایی کنند. اگه فاند کامل هم نباشه برام خوبه ولی مهم برام شهریه دانشگاهه که رایگان باشه و زبانش انگلیسی باشه و در ضمن خونوادم کنارم باشن.

با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)