نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 51 از 70 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Alchemisttt نمایش پست ها
    سلام دوستان. من کارشناسی حقوق رو از دانشگاه سراسری با معدل کم گرفتم. با رزومه فعلی شانسی برای پذیرش وجود نداره چه برسه به فاند. برای بهبود رزومه یکی از این 2 راه رو باید برم:
    1.
    آزمون ارشد شرکت کنم. با رتبه عالی و قبولی تو دانشگاه خوب قدم اول رو بردارم. رو زبان تو این 2 3 سال برای ازمون تاقل کار کنم و مطمئنا با قبولی تو یه دانشگاه خوب فرصت دادن مقاله و گرفتن توصیه نامه از اساتید برجسته مهیاتر از قبل میشه و فرصت برای فعالیتهای مرتبط هم وجود داره و راجع به معدل لیسانس هم امکان اینکه بتونم تو sop استاد رو قانع کنم وجود داره. مجموع این پروسه در خوشبیانه ترین حالت 3 سال زمان می بره.

2. با توجه جمع بندیم از مطالب این سایت به نظر می رسه تمرکز برای پذیرش و فاند بر روی معدل کارشناسی به خصوص دو سال اخرش هست و معدل خوب ارشد تو یه دانشگاه خوب نمیتونه به خوبی معدل کم کارشناسی رو بپوشونه.با این اوصاف بهتر نیست همون 3 سال رو که میخوام صرف خوندن برای ازمون وتحصیل ارشد بکنم دانشگاه ازاد بدون کنکور کارشناسی رو یک بار دیگه بخونم؟ (با توجه به صحبت های دوستان این فروم که گویا تفاوت چندانی نمی کنه مدرک دانشکاهی از سراسری باشه یا ازاد) هر چند راه دوم ازاردهنده هست و یک گام به عقب محسوب میشه و خودم میل چندانی به انجامش ندارم ولی به نظرتون با توجه به تاثیر بیشتر معدل کارشناسی اینطور بهتر نتیجه نمی گیرم؟
    سوال دیگه هم اینه که همه جا بحث بر سر نمره 3 از 4 و در برخی موارد 0.7 هست. منظور فقط معدل کارشناسی هست یا میانگین کارشناسی و ارشد؟ و ایا معدل مورد نظر همان معدل کسب شده هست یا معدل دروس اختصاصی؟
    سپاس فراوان

خب تا اونجایی که من فهمیدم شما میخواید برای دکترا پذیرش بگیرید. یه راهی هست که میتونید همزمان ارشد و کارشناسی رو بگیرید. شما برای ارشد شرکت کنید و دانشگاه سراسری قبول بشید و کارشناسی (همزمان با ارشد) رو توی دانشگاه پیام نور بخونید. اگه پایان خدمت یا معافیت دارین کارتون خیلی ساده تره ولی اگه معافیت تحصیلی دارین یه خورده کارا پیچیده تر میشه. این راهی که گفتم قاعدتا خیلی زحمت بیشتری داره ولی می ارزه که تو 2 سال و نیم همزمان هم ارشد بگیرین و هم کارشناسی دومتون رو.
    موفق باشید.

سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    برای خدمت مشکلی ندارم. تردید دیگه ای که برام
    پیش اومده اینه که بهتره بعد اینکه ارشد رو گرفتم برای مستر مجدد اقدام کنم یا دکتری؟ چون اون طور که تو مطالب فروم خوندم خیلی سخت پذیرش دکتری به کسی میدن که اینجا ارشدشو گرفته و ترجیحا باید از همون دانشگاه ارشدشو گرفته باشه.
    در ضمن به نظرتون این راهی که گفتید همزمان بخونم با توجه به اینکه دانشگاه ارشد خوب اساتیدش هر هفته انتظار دارن کنفرانس بدیم و برای تقویت رزومه باید فعالیت شغلی مرتبط و مقالات خوب ارایه بدم و وقت کافی برای اماده شدن برای امتحانات بذارم و همزمان زبانم رو تقویت کنم و ترم اخر تمام وقت رو پایان نامه کار کنم شدنیه؟ ضمن اینکه ممکنه امتحانات بینشون تداخل پیدا کنه و عملا غیر ممکن میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alchemisttt نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    برای خدمت مشکلی ندارم. تردید دیگه ای که برام
    پیش اومده اینه که بهتره بعد اینکه ارشد رو گرفتم برای مستر مجدد اقدام کنم یا دکتری؟ چون اون طور که تو مطالب فروم خوندم خیلی سخت پذیرش دکتری به کسی میدن که اینجا ارشدشو گرفته و ترجیحا باید از همون دانشگاه ارشدشو گرفته باشه.
    در ضمن به نظرتون این راهی که گفتید همزمان بخونم با توجه به اینکه دانشگاه ارشد خوب اساتیدش هر هفته انتظار دارن کنفرانس بدیم و برای تقویت رزومه باید فعالیت شغلی مرتبط و مقالات خوب ارایه بدم و وقت کافی برای اماده شدن برای امتحانات بذارم و همزمان زبانم رو تقویت کنم و ترم اخر تمام وقت رو پایان نامه کار کنم شدنیه؟ ضمن اینکه ممکنه امتحانات بینشون تداخل پیدا کنه و عملا غیر ممکن میشه.
    به نظرم قطعا برای دکترا.
    واقعا فکر نکنم اینجوری باشه!
    آره قاعدتا بار کاری خیلی سنگین میشه و مجبورید دوبرابر زحمت بکشین ولی یه نکته ای هست شما یه برتری که دارین اینه که قبلا درسای کارشناسی رو خوندین و میتونید درسهای کارشناسی رو بذارید برای یک ماه مونده به امتحان ها و بعد آروم آروم بخونید.
    ببینید اگه بخواید تو زمینه ی عملی رزومه ی قوی داشته باشید یا تو زمینه ی تئوری کاملا به خودتون بستگی داره. من میشناسم افرادی رو که مهندسی میخونن ولی تو رزومه فعالیت شغلی ندارن و بجاش فقط فعالیت های نظری دارین. اینکه شما میخواید هم معدل خوب کارشناسی + معدل خوب ارشد + مقاله + زبان + پایان نامه + کار مرتبط به نظرم یک خورده غیرمنطقی و نشدنیه. البته نظر منه. اونچیزهای که واقعا مهمه رو تو اولویت بذارین.
    فکر کنم برای تداخل کلاس ها و امتحانا میشه یه کارهای کرد که من نمیدونم ولی مطمئنم شدنی هست.

Junior Member

*******سلام به همه*******
    من ترم اول رشته برق الکترونیک در یک دانشگاه غیر انتفاعی در مقطع کاردانی به کارشناسی هستم.
    رشته قبلی من حسابداری بود که مدرک لیسانسش رو گرفتم.
    با توجه به اینکه 27 سال سن دارم و خدمت سربازی رو هم گذروندم و علاقه زیادی به این رشته الکترونیک و ادامه تحصیل در اون رو دارم، از دوستان عزیز خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن چه کارهایی باید در طول این چهار ترم پیش رو انجام بدم تا یک اپلای راحتو دو سال دیگه داشته باشم؟
    درضمن میخوام فاند هم بگیرم و هر زحمتی رو به جون میخرم فقط میخوام با راهنمایی افراد با تجربه پیش برم که یه وقت مسیری رو اشتباه نرم.

منتظر راهنمایی های زیباتون هستم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان
    من یه سوالی دارم، می خوام نظرتون رو بدونم
    من و خانم م هر دو فارق التحصیل کارشناسی ارشد پلی تکنیک هستیم و آی تی خوندیم و تازه ازدواج کردیم.
    الان وضعیتی که به خاطر رشته مون داریم خوب پول می گیریم و پیشرفت هم داریم (در آمد هر دومون 7 میلیون در ماه هست).
    الان تو وضعیتی هستیم که داریم برای دکتری تصمیم میگیریم، که بشینیم زبان بخونیم و یا کنکور دکتری داخل (لازم به ذکر هست که هر دو مون عشق علم نیستیم، اما به تایتل ش نیاز داریم.)
    به نظرتون منطقی هست که زندگی که داریم می سازیم و شغلی که داریم رو تا زمانی که بریم (مهر 96) خراب کنیم، بریم 4-5 سال دکتری بخونیم و برگردیم با بازار کاری ناشناخته مواجه بشیم ؟
    یا اینکه منطقی به نظر می آد که همین جا هم درس خوند و هم کار کرد و همه اونچه که داری رو خراب نکنی ؟

ممنون می شم که راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ali643 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوالی دارم، می خوام نظرتون رو بدونم
    من و خانم م هر دو فارق التحصیل کارشناسی ارشد پلی تکنیک هستیم و آی تی خوندیم و تازه ازدواج کردیم.
    الان وضعیتی که به خاطر رشته مون داریم خوب پول می گیریم و پیشرفت هم داریم (در آمد هر دومون 7 میلیون در ماه هست).
    الان تو وضعیتی هستیم که داریم برای دکتری تصمیم میگیریم، که بشینیم زبان بخونیم و یا کنکور دکتری داخل (لازم به ذکر هست که هر دو مون عشق علم نیستیم، اما به تایتل ش نیاز داریم.)
    به نظرتون منطقی هست که زندگی که داریم می سازیم و شغلی که داریم رو تا زمانی که بریم (مهر 96) خراب کنیم، بریم 4-5 سال دکتری بخونیم و برگردیم با بازار کاری ناشناخته مواجه بشیم ؟
    یا اینکه منطقی به نظر می آد که همین جا هم درس خوند و هم کار کرد و همه اونچه که داری رو خراب نکنی ؟

ممنون می شم که راهنمایی کنید.
    اگر فقط عنوانش را لازم دارید و نهایتا هم میخواهید برگردید اصلا برای چه بروید؟ خوب همان ایران یک دکترای الکی از یک جایی بگیرید.

سلام
    من کارشناسی مهندسی سخت افزار دارم از دانشگاه دولتی شیراز با معدل 14.7
    دلم میخواد مهندسی الکترونیک و یا رباتیک و چیزی شبیه این برای ارشد بخونم

2-3 ماه برای کنکور ارشد امسال خوندم، ولی به سرم زد برای پاییز سال بعد واسه اروپا اپلای کنم!
    اما چون معدلم کمه فکر نکنم دانشگاه درست و حسابی بتونم پذیرش بگیرم (البته فاند نمیخوام و خودم هزینه شو میدم)

یک سوال اساسی دارم که سه دفعه پرسیده ام و پاک شده، امیدوارم اینبار پاک نشه و دوستان راهنمایی کنن!

سوال اساسی من اینه که آیا بیخیال پذیرش از دانشگاه متوسط اروپایی واسه ارشد بشم و همین ایران توی دانشگاه خوب دولتی مثل شریف/تهران/امیرکبیر و یا دولتی های تهران، ارشد رو بگیرم و بعد برای آمریکا اقدام کنم! و یا اروپایی ها برای این هدف مناسب ترند؟

هدف نهایی من اینه تاپ 50 و یا 100 تو آمریکا بتونم دکترا بخونم.

الان سر یک دوراهی بزرگ هستم که خوندن ارشد رو بذارم کنار و برای زبان بخونم و یا الکی خودم رو یکسال عقب نندازم و همین کنکور ارشد رو بخونم؟؟؟

همچنین درباره پذیرش مشروط کسی اطلاعاتی داره؟؟ من دانشگاه های اروپا رو که میدیم اکثرا تا 15 ژانویه(یعنی 2 ماه دیگه) ددلاین پاییزشون هست، که میشه آخرای دی ماه. آیا میشه بدون مدرک زبان برای پذیرش اقدام کرد، و بعد از اینکه کنکور زبان رو دادم(15 اردیبهشت سال بعد) بشینم برای زبان بخونم و فرضا اواسط تابستان، مدرک زبان رو ارائه بدم؟!
    البته زبانم بد نیست و فکر میکنم با 2-3 ماه وقت گذاشتن (شایدم کمتر) بتونم نمره 90 که مورد نظرشون هست رو بیارم!

شدیدا چند روزه درگیرم که کدوم راه بهتره که برم؟؟؟؟؟

به بچه های شریف-تهران-امیرکبیر راحت تر پذیرش دکترای آمریکا میدن یا به کسایی که تو دانشگاه های متوسط اروپا (مثلا رنک 200-300 usnews) ارشد گرفته؟؟ اصلا رنک 200-300 به من پذیرش کاندیشن میده؟
    اگر کاندیشن نده، می ارزه کنکور ارشد رو ول کنم و این 1-2 ماهه بکوب زبان بخونم؟؟؟

Junior Member

درود
    نیاز به راهنماییتون دارم
    من فوق لیسانس فیزیک دارم با یه مقاله ISI و یک مقاله داخلی و معدل ارشدم الف از یه دانشگاه روزانه در شهرستان هست و همسرم لیسانس مهندسی برق قدرت هست که کاردانی رو دانشکده فنی بوده وکارشناسی رو علمی کاربردی و الان در زمینه آسانسور به عنوان تکنسین مشغول به کاره با یکسال سابقه بیمه آسانسور. باهم قصد گرفتن مدرک زبان رو داریم. هم چنین قصد مهاجرت داریم حالا یا ویزای تحصیلی یا ویزای کاری یا هر دو با هم. همسرم اصرار داره من امسال آزمون دکتری شرکت کنم تا فاصله زیادی از تاریخ فارغ التحصیلیم نگذره (بهمن 93 فارغ التحصیل شدم) و دکتری رو داخل بخونم و بعد برای مهاجرت اقدام کنیم. اما من نظر خودم اینه آزمون ندم و تا دو سال دیگه صبر کنم و تو این فاصله آزمون GRE و تافل یا آیلتس بدم و نمره بالا بیارم و بعد اپلای کنم. اما نگرانم که اگه فاصله فارغ التحصیلی زیاد بشه پذیرش و فاند گرفتن سخت تر بشه. این دو سال فاصله ای هم که عنوان کردم برای زبان و افزایش سابقه بیمه همسرم هست.
    خواهش میکنم راهنماییم کنید دکتری رو داخل بخونم یا نه؟

Junior Member

سلام
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    شاید خیلی زود باشه..
    ب خاطر اینکه در ایران درآمد چند رشته(پزشکی دندان و..)قابل قبول هست دومین سالی هست که برای کنکور میخونم
    اما علاقه ای به این رشته ها ندارم
    رشته پژوهشی یا آزمایشگاهی مد نظرمه..یا علوم پایه(شیمی+هماتولوژی مخصوصا)
    و هدفم اینه ک حتما برای ارشد یا دکترا آمریکا ادانه تحصیل بدم
    خیلی خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنین
    بازم ممنونم

Junior Member

پیش فرض گرفتن کارشناسی پیام نور در کنار کارشناسی ارشد

سلام

راستش من ترم آخر لیسانس در رشته ریاضی هستم. و معدلم اصلا بالا نیست .
    میخواستم برای جبران این معدل در کنار ارشد که میخواستم علوم کامپیوتر بخونم کارشناسی علوم کامپیوتر از داشنگاه پیام نور بگیرم .
    به نظر شما این کار درست هست؟ و میتوانم جبران کنم انچه اتفاق افتاده رو؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)