نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 52 از 70 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

Unhappy پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

سلام. من سال آخر کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری هستم. برای ادامه تحصیل قصد اپلای دارم الان معدلم بالای 16 هست و تا حالا روی 2 تا پروژه کار کردم که هنوز به نتیجه ی قطعی نرسیده ولی ازش مقاله در میاد و کار اکسپریمنتال داشتم توش. الان من نمیدونم برای دکترا مستقیم یا ارشد فاند میدن یا نه چون بعضی ها بهم میگن احتمال فاند برای دکترا مستقیم از آمریکا یک در ملیون هست و میگن ارشد ایران بخونم و برای دکترا اقدام کنم و بعضی ها میگن با توجه به اینکه الان توی کارشناسی تقریبا رزومه ی خوبی دارم بهتره برای دکترا مستقیم اقدام کنم!!! میشه داهنمایی کنید که کودوم بهتره؟ ضمنا من اگر امسال بخوام کنکور ارشد بدم چون شاگرد اول هستم رتبم یک سوم میشه ولی اگر بخوام برای تاقل یا GRE بخونم و کنکور رو ول کنم و بهم پذیرش با فاند ندن این فرصت هم از دستم میره

Junior Member

Question اپلای برای ارشد

سلام. من سال آخر کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری هستم. برای ادامه تحصیل قصد اپلای دارم الان معدلم 16 هست و تا حالا روی 2 تا پروژه کار کردم که هنوز به نتیجه ی قطعی نرسیده ولی ازش مقاله در میاد و کار اکسپریمنتال داشتم توش. الان من نمیدونم برای دکترا مستقیم یا ارشد فاند میدن یا نه چون بعضی ها بهم میگن احتمال فاند برای دکترا مستقیم از آمریکا یک در ملیون هست و میگن ارشد ایران بخونم و برای دکترا اقدام کنم و بعضی ها میگن با توجه به اینکه الان توی کارشناسی تقریبا رزومه ی خوبی دارم بهتره برای دکترا مستقیم اقدام کنم!!! میشه داهنمایی کنید که کودوم بهتره؟ ضمنا من اگر امسال بخوام کنکور ارشد بدم چون شاگرد اول هستم رتبم یک سوم میشه ولی اگر بخوام برای تاقل یا GRE بخونم و کنکور رو ول کنم و بهم پذیرش با فاند ندن این فرصت هم از دستم میره

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : اپلای برای ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط ma73had نمایش پست ها
    سلام. من سال آخر کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری هستم. برای ادامه تحصیل قصد اپلای دارم الان معدلم 16 هست و تا حالا روی 2 تا پروژه کار کردم که هنوز به نتیجه ی قطعی نرسیده ولی ازش مقاله در میاد و کار اکسپریمنتال داشتم توش. الان من نمیدونم برای دکترا مستقیم یا ارشد فاند میدن یا نه چون بعضی ها بهم میگن احتمال فاند برای دکترا مستقیم از آمریکا یک در ملیون هست و میگن ارشد ایران بخونم و برای دکترا اقدام کنم و بعضی ها میگن با توجه به اینکه الان توی کارشناسی تقریبا رزومه ی خوبی دارم بهتره برای دکترا مستقیم اقدام کنم!!! میشه داهنمایی کنید که کودوم بهتره؟ ضمنا من اگر امسال بخوام کنکور ارشد بدم چون شاگرد اول هستم رتبم یک سوم میشه ولی اگر بخوام برای تاقل یا GRE بخونم و کنکور رو ول کنم و بهم پذیرش با فاند ندن این فرصت هم از دستم میره
    سلام

معدل فعلی شما و کارهای پژوهشی انجام شده، نشان میده که میتونید پذیرش بگیرید. در نتیجه، من معتقدم که اگر تصمیم به رفتن دارید، برای ارشد برید بهتر از اینه که داخل ایران ارشد بخونید.

کلاً در امریکا بخش قابل توجهی از فاندها برای مقطع دکتراست چون میتونند از دانشجوی دکترا، انتظار پژوهش داشته باشند. با این وجود، دانشجوهای خوب مقطع ارشد هم بی نصیب نمی مونند. شاید به عنوان یک قاعدۀ سر انگشتی غیر رسمی بشه گفت که حدودای 75 درصد فاند موجود به دانشجوهای دکترا تعلق میگیره و بقیه به ارشدهای قوی.

شما اگر رزومۀ خوبی موقع اپلای داشته باشید (که ظاهراً میتونید داشته باشید)، هم میشه ارشد فول فاند گرفت هم دکترای مستقیم فول فاند. کلاً دانشگاهی که به دانشجوی دکتراش فاند میده، نمیاد بگه چون شما دکترای مستقیم پذیرفته شدید بهتون فاند نمیدم. کسی که دکترای مستقیم پذیرش میگیره، یعنی رزومۀ رقابتی داره و نباید نگران حواشی باشه.

من و سایر مخاطب ها جای شما نیستیم اما اگر من در شرایط مشابه شما در معرض انتخاب قرار میگرفتم، بدون شک بلافاصله بعد از اتمام دورۀ لیسانس، عازم میشدم؛ چه برای ارشد چه برای دکترای مستقیم.

اگر سؤال دیگری داشتید، در تاپیک های مرتبط بپرسید تا جواب دقیق بگیرید.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Genetics

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام من يك راهنمايي ميخواستم ممنون ميشم منو راهنمايي كنين،من genetic خوندم دانشكاه سراسري شهركرد معدلمم 16/50 هست ليسانسمو 7 ترمه تموم كردم مقاله و سابقه ي كار هم ندارم اخه واسه رشته ي genetic دوره ي كارشناسي زياد جاي مانور واسه مقاله و اينها نداره الان هم دارم واسه ارشد وزارت بهداشت ميخونم ولي هدف اصلي من اينه كه برم ميخواستم بدونم با اين سوابق من ميتونم فول فاند بگيرم يا واسه فول فاند بايد كاراي تحقيقي يا مقاله داشت؟
    ممنون از جوابتون

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasim1993 نمایش پست ها
    سلام من يك راهنمايي ميخواستم ممنون ميشم منو راهنمايي كنين،من genetic خوندم دانشكاه سراسري شهركرد معدلمم 16/50 هست ليسانسمو 7 ترمه تموم كردم مقاله و سابقه ي كار هم ندارم اخه واسه رشته ي genetic دوره ي كارشناسي زياد جاي مانور واسه مقاله و اينها نداره الان هم دارم واسه ارشد وزارت بهداشت ميخونم ولي هدف اصلي من اينه كه برم ميخواستم بدونم با اين سوابق من ميتونم فول فاند بگيرم يا واسه فول فاند بايد كاراي تحقيقي يا مقاله داشت؟
    ممنون از جوابتون
    سلام

شما همین حالا با همین معدل هم میتونید تصمیم به خروج از ایران بگیرید و با آماده کردن نمرۀ زبان مناسب، پذیرش بگیرید. برای گرفتن فاند باید رزومۀ شما موقع اپلای مورد بررسی قرار بگیره. فاندهای مختلفی برای دانشجوها وجود داره که تنها عامل تصمیم گیری، مقاله نیست. معدل، نمرۀ زبان، نمرۀ GRE (در صورت نیاز)، و رکورد پژوهشی میتونند روی فاند اثرگذار باشند.

اگر تصمیم به خواندن ارشد در ایران دارید، معدل دورۀ ارشد + رکورد پژوهشی + نمرۀ زبان میتونه اثرگذار باشه. اگر تصمیم به خروج از ایران در همین مقطع دارید، معدل لیسانس + نمرۀ زبان برای شما نقش مهمی ایفا میکنه.

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Genetics

ممنونم از پاسختون،به نظر شما من واسه ارشد اپلاي كنم يا اينكه ارشدمو همينجا بخونم بعد از ارشد اپلاي كنم؟(دانشگاه هاي كانادا مد نظرم هستش ترجيحا استان كبك)

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ممنونم از پاسختون،به نظر شما من واسه ارشد اپلاي كنم يا اينكه ارشدمو همينجا بخونم بعد از ارشد اپلاي كنم؟(دانشگاه هاي كانادا مد نظرم هستش ترجيحا استان كبك)
    ترجیحات من و شما ممکنه با هم یکسان نباشه به این خاطر که اولاً شرایط زندگی شما با شرایط زندگی من یکسان نیست و ثانیاً توان مالی شما از جانب من قابل پیش بینی نیست. اگر برای خروج از ایران در مقطع فعلی مشکلی ندارید و پذیرش بدون فاند هم براتون مطلوبه، تصور میکنم تعلل به هیچ وجه جایز نباشه و بهتره برای ارشد عازم بشید.

شرایط تخصیص فاند در مقطع ارشد خیلی رقابتی هست و تضمینی برای دریافت فاند نیست. رشتۀ شما هم جزء رشته هایی نیست که فاند فراوانی به دانشجوی ارشد داده بشه. بنابراین، علیرغم این که شانس برای پذیرش فول فاند دارید، باید به این مسائل هم توجه کنید.

اگر نمرۀ زبان خوبی بگیرید، با معدل قابل قبولی که دارید، ممکنه بتونید با رایزنی با استادها و جلب نظر اونها و مانور دادن روی فابلیت های پژوهشی بالقوۀ خودتون، فاند هم بگیرید. با این حال، حساب ویژه روی فاند باز نکنید. البته اگر گرفتن فاند براتون حیاتی باشه، میتونید روی نمرۀ زبان بالا مانور بدید تا بلکه TA دریافت کنید.

خلاصۀ کلام این که خودتون با در نظر گرفتن شرایط خودتون باید تصمیم بگیرید. همیشه در تصمیم گیری هاتون به این نکته توجه داشته باشید که اگر بنای رفتن دارید و برای رفتن هم مصمم هستید، هر چه زودتر برید بهتره. دلیل اصلی من اینه که هر چه زودتر و با سن کمتر وارد جامعۀ جدید بشید، شانس شبکه سازی و شناخت کشور جدید هم بیشتر خواهد بود. کسی که از مقطع لیسانس میره، درسته که بخاطر مسائل عاطفی ممکنه فشار بیشتری بهش بیاد اما بخاطر سنش، خیلی بهتر میتونه توی جامعۀ جدید جا بیفته و شبکه سازی کنه. برای ادامۀ حیات و موفقیت در جامعۀ جدید، شبکه سازی خیلی میتونه کمک کنه. بنابراین، زودتر رفتن (ترجیحاً برای ارشد) فرصتی به شما میده تا زودتر اقدام به شناخت جامعۀ جدید بکنید.

امیدوارم بتونید با بهترین تصمیم به بهترین نتایج برسید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Genetics

مرسي از راهنماييتون،بحث گرفتن فاند واسم حياتي نيست من بدون فاند هم ميتونم برم ولي اگر اشتباه نكنم هزينه ي ارشد داخل كشور كانادا بين 22000 تا 32000 دلار متغير هست اگر قرار باشه من حدود 200 ميليون واسه ارشد هزينه كنم فكر ميكنم با همين مقدار يا كمي بيشتر با توجه به معدل ديپلمم كه 19/21 هست ميتونم توي يه كشور اروپايي رشته هاي پزشكي رو بخونم من با توجه به اينكه رشتمو واقعا دوست دارم ولي استرس اينو خيلي دارم كه با توجه به اين هزينه اي كه واسه ارشد بدون فاند و phd مي كنم واسه اينده ي اين رشته توي كانادا ارزششو داره يا نه؟

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

مرسي از راهنماييتون،بحث گرفتن فاند واسم حياتي نيست من بدون فاند هم ميتونم برم ولي اگر اشتباه نكنم هزينه ي ارشد داخل كشور كانادا بين 22000 تا 32000 دلار متغير هست اگر قرار باشه من حدود 200 ميليون واسه ارشد هزينه كنم فكر ميكنم با همين مقدار يا كمي بيشتر با توجه به معدل ديپلمم كه 19/21 هست ميتونم توي يه كشور اروپايي رشته هاي پزشكي رو بخونم من با توجه به اينكه رشتمو واقعا دوست دارم ولي استرس اينو خيلي دارم كه با توجه به اين هزينه اي كه واسه ارشد بدون فاند و phd مي كنم واسه اينده ي اين رشته توي كانادا ارزششو داره يا نه؟
    در مورد آیندۀ شغلی طبعاً من نمیتونم اظهارنظر کنم چون تخصصی در ارتباط با رشتۀ شما ندارم. در این مورد بهتره در تاپیک های اختصاصی کشور کانادا (یا کشور مورد نظرتون) سؤال بپرسید تا دوستان مطلع از شرایط کاری رشتۀ شما اظهارنظر دقیق بکنند.

من بین صحبتهایی که کردم، نگفتم هم برای ارشد هم برای دکترا از هزینۀ شخصی استفاده کنید. عرض من این بود که در مقطع فعلی علیرغم این که میتونید پذیرش فول فاند بگیرید، اگر شرایط مالی مساعدی دارید، اگر فرصتی هست، با هزینۀ شخصی عازم بشید تا ارشد در ایران نباشید. در ادامه میتونید فرصت های خوبی بدست بیارید و اگر این فرصت ها منجر به گرفتن فاند در مقطع ارشد هم که نشه، دست کم میتونید برای دورۀ دکترا، فرصت های به مراتب بهتری بدست بیارید. در واقع، اگر ارشد در کشور مورد نظرتون یا کشور دیگری جز ایران بخونید، فرصت ارتباط سازی با دانشگاه ها و استادهای باب دل براتون بیشتر مهیا میشه.

اگر تمایل به رشتۀ پزشکی دارید، ظاهراً در کانادا هم میتونید با داشتن همین لیسانس، وارد رشتۀ پزشکی بشید. البته من نمیدونم شرایط مورد نیاز برای دانشکده ها و شرایط مالی پیش روی شما چی هست ولی تصور نمیکنم ایدۀ بدی باشه که برای ادامه دادن رشتۀ خودتون یا ورود به رشتۀ پزشکی عازم کانادا بشید.

ارزش داشتن یا نداشتن، فقط زمانی قابل تعیین هست که ملاک ارزشمند بودن از دیدگاه شما مشخص باشه. طبعاً شخص شما بهترین فرد برای ارزیابی این ایده هاست چون نهایتاً شما باید از انتخابهاتون رضایتمند باشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اگر تمایل به رشتۀ پزشکی دارید، ظاهراً در کانادا هم میتونید با داشتن همین لیسانس، وارد رشتۀ پزشکی بشید. البته من نمیدونم شرایط مورد نیاز برای دانشکده ها و شرایط مالی پیش روی شما چی هست ولی تصور نمیکنم ایدۀ بدی باشه که برای ادامه دادن رشتۀ خودتون یا ورود به رشتۀ پزشکی عازم کانادا بشید.
    .
    فقط یک نکته اینکه دانشکده های پزشکی کانادا عموما دانشجوی بین المللی قبول نمیکنند و قبولی رشته پزشکی در کانادا برای خود کاناداییها هم بسیار دشوار است. ولی ایشون میتوانند در رشته های علوم پایه پزشکی تحصیل کنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)