نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 54 از 70 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان، من به هیچ عنوان قصد برگشت ندارم و میخوام در یک کشور دیگه زندگی کنم که از نظر فرهنگی و اینجور مسائل سطحش بالا باشه، با تحصیل تو چه کشورهایی میشه بعدش اقامت گرفت؟ یعنی بدون اقامت کاری و غیره... صرفا با تحصیل ارشد و دکترا بشه اونجا موند؟ کلا کجا اپلای کنم که راحت تر بمونم؟

Junior Member

سلام به همگی ، من دانشجوی مهندسی شیمی هستم (البته اصلا به این رشته علاقه ندارم)و تا آخر تابستون لیسانسم رو می گیرم ایشالا ، از طرفی پدرم خانوادگی برای کانادا چند سال قبل اقدام کرده و احتمالا تا سال دیگه از ایران می ریم . ولی نمی خوام مهندسی شیمی رو ادامه بدم و می خوام دوباره از اول مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) بخونم . وقتی که بریم دیگه 24 ساله شدم و معدل مهندسی شیمی ام تا الان اصلا خوب نیست (13.5) و نهایت خیلی بتونم بهترش کنم 14 بشه تا تابستون ، دانشگاهم هم علوم تحقیقات تهران هست .
    نگرانیم این هست که 24 ساله می شم و با یک لیسانس که نمراتش خیلی بده ، ولی می خوام برای لیسانس دوم برم دانشگاه.
    به نظر شما امیدی هست توی ونکوور بتونم برم دانشگاه خوب؟مثل UBC؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shine94 نمایش پست ها
    سلام به همگی ، من دانشجوی مهندسی شیمی هستم (البته اصلا به این رشته علاقه ندارم)و تا آخر تابستون لیسانسم رو می گیرم ایشالا ، از طرفی پدرم خانوادگی برای کانادا چند سال قبل اقدام کرده و احتمالا تا سال دیگه از ایران می ریم . ولی نمی خوام مهندسی شیمی رو ادامه بدم و می خوام دوباره از اول مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) بخونم . وقتی که بریم دیگه 24 ساله شدم و معدل مهندسی شیمی ام تا الان اصلا خوب نیست (13.5) و نهایت خیلی بتونم بهترش کنم 14 بشه تا تابستون ، دانشگاهم هم علوم تحقیقات تهران هست .
    نگرانیم این هست که 24 ساله می شم و با یک لیسانس که نمراتش خیلی بده ، ولی می خوام برای لیسانس دوم برم دانشگاه.
    به نظر شما امیدی هست توی ونکوور بتونم برم دانشگاه خوب؟مثل UBC؟
    من افرادی رو دیده ام که با سن بالاتر از شما و معدل پایین تر در کانادا پذیرش لیسانس از دانشگاه گرفتند. حالا UBC هم نشد مهم نیست شما از هر دانشگاه دیگری برای لیسانس پذیرش بگیرید فرق نمیکند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام من امیر هستم از شیراز، دارم در حال حاضر در رشته ی محیط زیست از گرایش های منابع طبیعی تحصیل میکنم. اول اینم بگم که مشکل مالی خدا رو شکر در رابطه با برنامم راجع به اقدام به تحصیل در خارج از کشور وجود نداره.میخواستم ببینم اگه بخوام تغییر رشته بدم و در اتریش حقوق بخونم محدودیتی دارم یا خیر؟ اگر خیر از چه طریقی اقدام کنم و کدوم دانشگاه بهتره، در ضمن معدلم هم خیلی قابل توجه نیست!!
    و یه لطف دیگه ای هم کنید ممنون میشم: لطفا بگید که آیا رشته ی فعلی من در اتریش یا آلمان وضع خوبی داره یا نه؟ یعنی رشته ی مطرحی هست؟ و آیا بازارکار خوبی داره برای خارجی ها؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط amirski نمایش پست ها
    سلام من امیر هستم از شیراز، دارم در حال حاضر در رشته ی محیط زیست از گرایش های منابع طبیعی تحصیل میکنم. اول اینم بگم که مشکل مالی خدا رو شکر در رابطه با برنامم راجع به اقدام به تحصیل در خارج از کشور وجود نداره.میخواستم ببینم اگه بخوام تغییر رشته بدم و در اتریش حقوق بخونم محدودیتی دارم یا خیر؟ اگر خیر از چه طریقی اقدام کنم و کدوم دانشگاه بهتره، در ضمن معدلم هم خیلی قابل توجه نیست!!
    و یه لطف دیگه ای هم کنید ممنون میشم: لطفا بگید که آیا رشته ی فعلی من در اتریش یا آلمان وضع خوبی داره یا نه؟ یعنی رشته ی مطرحی هست؟ و آیا بازارکار خوبی داره برای خارجی ها؟
    شما اگه مشکل مالی ندارید، هر کجای اروپا که دوست داشتید می تونید هر رشته ای که دوست دارید بخونید. ولی انتظار نداشته باشید که در دانشگاه چندان معبتری بتونید ادامه تحصیل بدید.
    ولی به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر مشکل سربازی دارید، دانشگاهی که انتخاب می کنید باید در لیست مورد تایید وزارت علوم باشه تا بهتون مجوز خروج بدن.

لطفا پیش از پرسیدن سوال تون به تاپیک های مرتبط با سوالتون سر بزنید. حتما جوابش رو پیدا خواهید کرد.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

مرسی بابت جواب، راستش من این پیام رو تو یه تاپیک دیگه گذاشتم ولی فکر کردم که اشتباه باشه، حذفش کردم.مشکل سربازی ندارم ولی اصل مشکل من اینه که بدونم تغییر رشته بهتره یا همینو ادانه دادن، چون میدونم که این رشته ی فعلی من رو خیلی راحت پذیرش میدن.
    ممنون بابت پاسخ دادن

Junior Member

سلام دوستان
    حقیقتا من دانشجو مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد هستم و رنک اول رشته‌ی خودمم در ورودی‌های خودمون. معدلم ۱۹.۳۲ هست.
    حالا مشکل اینه، یک موقعیتی پیش اومده تا بتونم برم دانشگاه شریف، در صورت اینکه ۲ ترم از معدل میانگین ورودی‌های خودم بالاتر باشم و همینطور بالای ۱۷ (تا ۱۸) باشه معدل ۲ ترمم (هنوز دانشکده مهندسی مکانیک شریف نگفته که ۱۸ یا ۱۷)، کلا منتقل بشم شریف و مدرکم هم از شریف صادر میشه دیگه.

سوالم اینه، با توجه به اینکه من رو الان اساتیدمون در فردوسی خوب میشناسن و میشه از اغلبشون ریکام بگیرم، و اینکه زبان انگلیسیم هم مشکلی نداره و معدل کل لیسانسم در فردوسی مطمئنم بالای ۱۹.۳۰ میشه، آیا ارزششو داره برم شریف؟ با توجه به اینکه ممکنه معدلم افت بکنه!

یعنی آیا در فرآیند اپلای تاثیر مثبتی خواهد داشت؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان. میشه لطف کنین و منا راهنمایی کنین ممنونم.
    من 28 سالمه. مهندسی نرم افزار کامپیوتر.
    معدل کاردانی 15 و کارشناسی 13 هر دو از دانشگاه آزاد.
    شغل اصلیم برنامه نویس جاوا هست و تقریبا 1.5 ساله که سابقه دارم.
    زبان مدرک ندارم و فقط در حد مکالمه ساده و خوندن معمولی بلدم.
    حالا سوال هام. (لطفا جواب هر سوال رو جداگونه بدین تا بهتر متوجه بشم)
    1= امکان اینکه نمره های پایین و زیر 10 و زیر 12 را حذف کنم از لیست نمره های کارشناسی وجود داره تا معدل بالاتر بره؟ (آخه نمره های دروس تخصصیم همه بالای 15 16 هستن فقط عمومی ها بودن که با 10 11 پاس شدن. مثلا یه بار بخاطر تقلب بهم 0.25 دادن یه درس سه واحدی )

2= اگه مورد 1 نا ممکن باشه. آیا امکان اینکه یه بار دیگه کارشناسی نرم افزار رو برم دانشگاه هست؟ و اینکه تاثیری بر روی روند پذیرش و اپلای نداره؟ (که چرا دوباره کارشناسی خوندم؟)

3= کشور اروپایی و آمریکایی واسه تحصیل خیلی برام فرقی ندارن (البته که آمریکا رو بیشتر دوست دارم) و رتبه بالای دانشگاه هم خیلی برام مهم نیست تا 400 - 500 هم باشه اوکی هست. پذیرش با فاند کامل واسم مهمه امکانش هست؟ (اگه معدلم رو بالاتر ببرم و مثلا آیتلس 6 بگیرم چطور؟ با همین معدل و زبان 6 چطور؟)

4= با توجه به سنم که 28 هست آیا پذیرش میکنن؟

ممنون میشم اگه جواب بدین. تا دیرتر نشده میخوام یه کاری بکنم.

Junior Member

دوستان یه سوال دارم
    بنده الان تو ترکیه با بورس دارم مستر میخونم تو رشته ی مهندسی کامپیوتر ولی این رشته رو دوس ندارم و علاقه دارم MBA, marketing و کلا اینحور درسا رو بخونم

دوست هم ندارم تو ترکیه این رشته ها رو بخونم چون هم ارزششو نداره همم بورسمو از دست میدم (میتونم تغییر رشته بدم ولی نمیخوام ) میخواستم بدونم من ارشدو اینجا تموم کنم دوباره واسه ارشد رشته های مورد علاقه ام تو کشوری مثل آمریکا اپلی کنم آیا توصیه نامه که واسه ارشد میخوان رو باید از اساتید کارشناسیم بگیرم یا از همین استادام بگیرم میشه؟؟

چون دانشگاه کارشناسیم دانشگاه تبریز بود و نسبت به دانشگاه ترکیه ام خیلی رنکش پایین هست و پذیرشم سخته
    ممنون میشم راهنماییم کنید !

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninj72 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دارم
    بنده الان تو ترکیه با بورس دارم مستر میخونم تو رشته ی مهندسی کامپیوتر ولی این رشته رو دوس ندارم و علاقه دارم MBA, marketing و کلا اینحور درسا رو بخونم

دوست هم ندارم تو ترکیه این رشته ها رو بخونم چون هم ارزششو نداره همم بورسمو از دست میدم (میتونم تغییر رشته بدم ولی نمیخوام ) میخواستم بدونم من ارشدو اینجا تموم کنم دوباره واسه ارشد رشته های مورد علاقه ام تو کشوری مثل آمریکا اپلی کنم آیا توصیه نامه که واسه ارشد میخوان رو باید از اساتید کارشناسیم بگیرم یا از همین استادام بگیرم میشه؟؟

چون دانشگاه کارشناسیم دانشگاه تبریز بود و نسبت به دانشگاه ترکیه ام خیلی رنکش پایین هست و پذیرشم سخته
    ممنون میشم راهنماییم کنید !
    از استاد دانشگاه ترکیه هم میتونید توصیه نامه بگیرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)