نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 56 از 70 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام. من دانشجو ترم 6 نرم افزارم و درسم نه ترمه تموم میشه. الان معدلم 12.80 هس و زبانم هم چندان تعریفی نیس. میخوام بورس تحصلی بگیرم ولی پولش برام مهمه. چون نمیتونم زیاد هزینه کنم. به نظرتون اصلا میتونم بورسیه بگیرم و برم یه کشور دیگه ارشد بگیرم؟ و اینکه کدوم کشور برای رشته نرم افزار بهتره؟

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام دوستان من قبلا فکر کنم اینجا سوالم رو مطرح کردم. من هدفم فقط رفتنه و قصدم هم گرفتن فاند از تاپ تن هست علی الخصوص استنفورد. لیسانس من ازاد هست و هیچ رزومه قوی ندارم. به همین خاطر تصمیم گرفتم فوق را بخوانم تا جایی مثل شریف قبول شم و در فوق یه رزومه قوی درست کنم. این دومین سالی بود که شرکت کردم ولی امسال رتبه ام 900 شد . حالا نمیدونم چیکار کنم یعنی صلاحم چیه این که برم دانشگاههای شهرستان یا این که فوق از کشوری اروپایی بگیرم و دکتری به دانشگاهی که گفتم اپلای کنم؟ واقعا نمیدونم . دوستان من چیکار کنم بهتره ؟ در ضمن من مکانیک هستم و من مدنظرم گرفتن فاند هم هست نه صرفا پذیرش. با تشکر.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Leyla_shk نمایش پست ها
    سلام. من دانشجو ترم 6 نرم افزارم و درسم نه ترمه تموم میشه. الان معدلم 12.80 هس و زبانم هم چندان تعریفی نیس. میخوام بورس تحصلی بگیرم ولی پولش برام مهمه. چون نمیتونم زیاد هزینه کنم. به نظرتون اصلا میتونم بورسیه بگیرم و برم یه کشور دیگه ارشد بگیرم؟ و اینکه کدوم کشور برای رشته نرم افزار بهتره؟
    برای آمریکا اگر میخواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی ادامه بدید باید حداقل معدل لیسانستون 3 از 4 باشه که تقریبا 15 میشه به سیستم ایران.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام دوستان من قبلا فکر کنم اینجا سوالم رو مطرح کردم. من هدفم فقط رفتنه و قصدم هم گرفتن فاند از تاپ تن هست علی الخصوص استنفورد. لیسانس من ازاد هست و هیچ رزومه قوی ندارم. به همین خاطر تصمیم گرفتم فوق را بخوانم تا جایی مثل شریف قبول شم و در فوق یه رزومه قوی درست کنم. این دومین سالی بود که شرکت کردم ولی امسال رتبه ام 900 شد . حالا نمیدونم چیکار کنم یعنی صلاحم چیه این که برم دانشگاههای شهرستان یا این که فوق از کشوری اروپایی بگیرم و دکتری به دانشگاهی که گفتم اپلای کنم؟ واقعا نمیدونم . دوستان من چیکار کنم بهتره ؟ در ضمن من مکانیک هستم و من مدنظرم گرفتن فاند هم هست نه صرفا پذیرش. با تشکر.
    دوست گرامی شما باید رزومه اتون رو قوی کنید. اینکه بگید رزومه قوی ندارم و میخوام برم استنفورد و کنکور هم رتبه خوبی نیاوردم که نمیشود!! اگر فوق رو در کشور های اروپایی بگیرید به مراتب بهتر از دانشگاه های شهرستان در ایران هست، بدلیل زبان انگلیسی تدریس و ریسرچ و همچنین شناخته تر بودن. ولی بازهم صرف گرفتن فوق مطرح نیست، شما باید فوق رو با دستاوردهای خوب از جمله معدل، موضوع تحقیقاتی خوب و مقاله و نمره های زبان خوب به پایان برسونید. در این صورت میتونید به استنفورد و دانشگاه های دیگه برای گرفتن پذیرش با فاند برای دکتری فکر کنید. به این فکر کنید که برای رفتن به این دانشگاه ها با بهترین های نه تنها آمریکا بلکه دنیا باید رقابت کنید، پس کار آسونی نیست ولی شدنی است. موفق باشید.

ممنون. پس با توجه به صحبت های شما برای رفتن به این دانشگاه ، شهرستان این شانس را میگیرد؟ من الان سی سالمه . زمان را نباید از دست بدم. الان با توجه به هدفم من بین سه راه ماندم. فوق رو در کشورهایی مثل نروژ که رایگانه بگذرونم؟ دوباره ارشد کنکور بدم؟ یا برم شهرستان و انجا رزومه قوی درست کنم؟ فکر کنم شما گزینه سوم را مناسب نمیدانید. من در خیلی از فروم ها این سوال رو میپرسم چون باید سریعا انتخاب رشته کنم . و سوال دومم اینه که شما مستر اروپا رو پیشنهاد میدید یا جایی مثل شریف و تهران. در این مورد توی تاپیکهای مختلف حرفها مختلفه . با تشکر.

ApplyAbroad Guru

ممنون. پس با توجه به صحبت های شما برای رفتن به این دانشگاه ، شهرستان این شانس را میگیرد؟ من الان سی سالمه . زمان را نباید از دست بدم. الان با توجه به هدفم من بین سه راه ماندم. فوق رو در کشورهایی مثل نروژ که رایگانه بگذرونم؟ دوباره ارشد کنکور بدم؟ یا برم شهرستان و انجا رزومه قوی درست کنم؟ فکر کنم شما گزینه سوم را مناسب نمیدانید. من در خیلی از فروم ها این سوال رو میپرسم چون باید سریعا انتخاب رشته کنم . و سوال دومم اینه که شما مستر اروپا رو پیشنهاد میدید یا جایی مثل شریف و تهران. در این مورد توی تاپیکهای مختلف حرفها مختلفه . با تشکر.
    بسته به توانایی تون هر جای بهتری که الان امکان دارید بروید. طبعا نروژ بهتر از شریف است و شریف بهتر از شهرستان. مزیت این روش اینست که اگر استنفورد و مانند آن بدست نیامد لااقل در همین مرحله انتخاب خوبی کرده باشید.

پس شما رفتن به دانشگاه اوسلو ، یا برگن رو ارجح تر میدونید تا بشینم برای ارشد بخوانم که بتونم به شریف برم و بعد برای دکتری به دانشگاه های عالی فکر کنم؟ کلا از ارشد شهرستان مثل صنعتی اصفهان یا شیراز نمیشه به گرفتن فاند از دانشگاه های تاپ تن فکر کرد؟

ApplyAbroad Guru

پس شما رفتن به دانشگاه اوسلو ، یا برگن رو ارجح تر میدونید تا بشینم برای ارشد بخوانم که بتونم به شریف برم و بعد برای دکتری به دانشگاه های عالی فکر کنم؟ کلا از ارشد شهرستان مثل صنعتی اصفهان یا شیراز نمیشه به گرفتن فاند از دانشگاه های تاپ تن فکر کرد؟
    اولا قبولی شریف بهیچ عنوان دانشگاههای تاپ تن رو برای شما تضمین نمیکنه و در هر حال مسلما دانشگاههای نروژ شهرت بهتری نسبت به ایران دارند. در ثانی امیدواری و هدف رو بالا قرار دادن خیلی خوب است ولی صرف خواستن چیزی تضمین موفقیت آن نیست. رزومه و بک گراند فعلی شما هنوز چیزی نشون نداده که شما در حد اپلیکنت های استنفورد و ام آی تی باشید. از کجا میدونید که با خواندن ارشد در هر دانشگاهی قادر خواهید بود رزومه خودتان را به حد آن دانشگاهها برسانید؟ برای استنفورد تلاش بکنید ولی انتخاب های خودتان را هم بنحوی انجام بدهید که اگر به تاپ تن نرسیدید لااقل بهترین نتیجه ممکن را گرفته باشید.

Junior Member

سلام وقتتون بخير
    اگر راهنماييم کنيد لطف بزرگي کرديد راهنمايي شما ممکنه مسير زندگيمو عوض کنه ..
    من دانشجوي رشته فناوري اطلاعاتم ترم دومم ميرم 3 تو يک دانشگاهي که مطرح نيست معدلم تا الان حدود 19.5 بوده
    اين حرفي که ميخوام بزنم شايد بچه گونه بنظر بياد من به رياضيات بسيار علاقه دارم و به خاطر اين علاقه رشته ي مهندسي برق رو نزديک تر به خودم ميبينم تا کامپيوتر
    يجورايي ميشه گفت من تو کامپيوتر گمم راهم معلوم نيست اما به برق يک ديد کلي و البته سطحي دارم رشته ي برق تا اونجايي که من ميدونم کلا سرو کارش با رياضياته و پيشرفتش محدود به دانشگاه طوري که درس
    مقاله و پژوهشم در محيط دانشگاهه و يا حداقل از دانشگاه سرچشمه ميگيره و مثل کامپيوتر نيست که فردي در خارج از دانشگاه با ياد گرفتن دو سه زبون برنامه نويسي بتونه کار پيدا کنه و مني که توي دانشگاه داشتم
    واحد پاس ميکردم با نمره بالا هيچ... و اگه من ميخواسته باشم مثل اون بنده خدا عمل کنم به چند مشکل برميخورم اول مجبورم از خوندن عمقي دروس بکاهم مجبورم از اماده شدن براي ازمونايي که براي اپلاي واجبه
    بکاهم و وقت کثيري رو به ياد گرفتن زبون برنامه نويسي بزارم اونم از صفر شروع کنم با اين سن که خيلي جالب نيست (براي من فاند گرفتن بسيا مهمه-زبون برنامه نويسي هم يکي بلدم نيستم گرچه فکر کنم کامپيوتر همش برنامه نويسي نيست)
    از طرفي ميشه گفت ميترسم برم مهندسي برق تا اونجايي که من ديدم فاند گرفتن در مهندسي برق سخت تر از کامپيوتره(نتايج پذيرش همين سايت) و اگرم بخوام توي ايران باشم بازارکارش جالب نيست
    نميدوم چيکار کنم برم دنبال علاقم علاقه اي که بخاطر رياضياته يا بمونم و برنامه نويسي رو از صفر شروع کنم در کنارش دروس دانشگاهو. پاس کنم و ... که کارو سخت ميکنه با توجه به وسعت برنامه نويسي...
    شما که رشتتون برقه يا کامپيوتر يا هر رشته اي ديگه اگه راهنماييم کنيد همونطوري که گفتم ممکنه مسير زندگيمو عوض کنيد و لطف بزرگي کرديد
    مرسی

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط eagle007 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخير
    اگر راهنماييم کنيد لطف بزرگي کرديد راهنمايي شما ممکنه مسير زندگيمو عوض کنه ..
    من دانشجوي رشته فناوري اطلاعاتم ترم دومم ميرم 3 تو يک دانشگاهي که مطرح نيست معدلم تا الان حدود 19.5 بوده
    اين حرفي که ميخوام بزنم شايد بچه گونه بنظر بياد من به رياضيات بسيار علاقه دارم و به خاطر اين علاقه رشته ي مهندسي برق رو نزديک تر به خودم ميبينم تا کامپيوتر
    يجورايي ميشه گفت من تو کامپيوتر گمم راهم معلوم نيست اما به برق يک ديد کلي و البته سطحي دارم رشته ي برق تا اونجايي که من ميدونم کلا سرو کارش با رياضياته و پيشرفتش محدود به دانشگاه طوري که درس
    مقاله و پژوهشم در محيط دانشگاهه و يا حداقل از دانشگاه سرچشمه ميگيره و مثل کامپيوتر نيست که فردي در خارج از دانشگاه با ياد گرفتن دو سه زبون برنامه نويسي بتونه کار پيدا کنه و مني که توي دانشگاه داشتم
    واحد پاس ميکردم با نمره بالا هيچ... و اگه من ميخواسته باشم مثل اون بنده خدا عمل کنم به چند مشکل برميخورم اول مجبورم از خوندن عمقي دروس بکاهم مجبورم از اماده شدن براي ازمونايي که براي اپلاي واجبه
    بکاهم و وقت کثيري رو به ياد گرفتن زبون برنامه نويسي بزارم اونم از صفر شروع کنم با اين سن که خيلي جالب نيست (براي من فاند گرفتن بسيا مهمه-زبون برنامه نويسي هم يکي بلدم نيستم گرچه فکر کنم کامپيوتر همش برنامه نويسي نيست)
    از طرفي ميشه گفت ميترسم برم مهندسي برق تا اونجايي که من ديدم فاند گرفتن در مهندسي برق سخت تر از کامپيوتره(نتايج پذيرش همين سايت) و اگرم بخوام توي ايران باشم بازارکارش جالب نيست
    نميدوم چيکار کنم برم دنبال علاقم علاقه اي که بخاطر رياضياته يا بمونم و برنامه نويسي رو از صفر شروع کنم در کنارش دروس دانشگاهو. پاس کنم و ... که کارو سخت ميکنه با توجه به وسعت برنامه نويسي...
    شما که رشتتون برقه يا کامپيوتر يا هر رشته اي ديگه اگه راهنماييم کنيد همونطوري که گفتم ممکنه مسير زندگيمو عوض کنيد و لطف بزرگي کرديد
    مرسی
    اوضاع پذیرش گرفتن و کار بعد از فارغ التحصیلی برای هر دو این رشته در آمریکا خوبه الان. البته علوم کامپیوتر به مراتب بهتره و پذیرش گرفتن خیلی راحت تر نسبت به برق. ضمن اینکه لازم نیست از دانشگاه خاصی هم فارغ التحصیل بشید تا کار پیدا کنید ولی برای برق همچنان دانشگاه میتونه مهم باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)