نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 57 از 70 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

ممنون . امروز اخرین روز انتخاب رشته است. با این تفاسیر اگه شما جای من بودید چیکار میکردید؟ جواب قاطع بدید خودم تصمیم میگیرم . اگه صنعتی اصفهان یا شیراز یا تبریز میشدید میرفتید یا نه؟ خیلی برام مهمه جواب این سوال ( البته با توجه به هدفم)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    ممنون. پس با توجه به صحبت های شما برای رفتن به این دانشگاه ، شهرستان این شانس را میگیرد؟ من الان سی سالمه . زمان را نباید از دست بدم. الان با توجه به هدفم من بین سه راه ماندم. فوق رو در کشورهایی مثل نروژ که رایگانه بگذرونم؟ دوباره ارشد کنکور بدم؟ یا برم شهرستان و انجا رزومه قوی درست کنم؟ فکر کنم شما گزینه سوم را مناسب نمیدانید. من در خیلی از فروم ها این سوال رو میپرسم چون باید سریعا انتخاب رشته کنم . و سوال دومم اینه که شما مستر اروپا رو پیشنهاد میدید یا جایی مثل شریف و تهران. در این مورد توی تاپیکهای مختلف حرفها مختلفه . با تشکر.
    بعد شما چه تضمینی داری دو سال دیگه تا وقتی ارشدت رو بگیری باز اوضاع روابط بین المللی گل و بلبل نشه؟ یادت نیست تا همین پارسال سفارت فرانسه و..... چه درصدی از ویزا ها رو ریجکت میکردند؟ شما اگر انتخاب داری شهرستان که هیچ تهران را هم ول کن بزن بیرون! یهو دیدی "حبس" شدی موندی. در همین ایران.

Junior Member

سلام دوستان

من دانشجوی ترم 4 ارشد هستم و میخوام برای دکتری پذیرش بگیرم. اما تا یک سال آینده این امکان برام وجود نداره.
    سوالی که دارم این هست که اگر بین دفاع ارشد و اقدام برای پذیرش مدتی فاصله بیوفته، آیا ممکنه در پذیرش به مشکل برخود کنم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa10g نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دانشجوی ترم 4 ارشد هستم و میخوام برای دکتری پذیرش بگیرم. اما تا یک سال آینده این امکان برام وجود نداره.
    سوالی که دارم این هست که اگر بین دفاع ارشد و اقدام برای پذیرش مدتی فاصله بیوفته، آیا ممکنه در پذیرش به مشکل برخود کنم؟
    سلام

هر چه پیوستگی بیشتر باشه، بهتره. یک سال فاصله ایرادی نداره و میشه با آزمون زبان و آماده سازی مدارک برای اپلای، توجیه منطقی کرد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    من دانشجوی ترم دوم فوق مخابرات شریفم با معدل حوالی ۱۸
    لیسانس هم تهران بودم و معدلم ۱۸.۳ شد
    اما و اما متاسفانه هیچ مقاله‌ای ندارم و از طرفی زبانم رو هم در اون حدی نمی‌بینم که به صورت همزمان برای تافل و جی آر ای بخونم و بتونم نتیجه ی فوق‌العاده‌ای بگیرم که نداشتن مقاله رو پوشش بده.
    حالا سوالم اینه که به نظرتون همین امسال با یه نمره‌ی زبان تافل و جی آر ای معمولی اپلای کنم یا اینکه صبر کنم تا سال بعد و حداقل نمره‌ی تافل و جی آر ای خودم رو بالا ببرم و بعد اپلای کنم؟ کلا می‌خوام جوری بشه که معدلم تا جای ممکن حیف نشه
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر-شهید باهنر کرمان

سلام دوستان.
    من یه سوال اساسی دارم.
    من هدفم تحصیل در خارج هست...واسه لیسانس...میخواستم ببینم کدوم کشور الان هزینه تحصیل نمیگیره برای لیسانس که برم مشخصات و شرایط اپلای رو بخونم براش..
    خودم یه فنلاند رو در نظر داشتم و شنیده بودم بقیه کشور ها مثل سوئد پولی شده تحصیلشون برای خارجی ها اما حالا گفتم بپرسم تا ببینم کدوم کشور ها هنوز رایگان هست تا برم دنبال بهترین انتخاب از بینشون.
    ممنون میشم راهنماییم کنین.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hodhod20 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم دوم فوق مخابرات شریفم با معدل حوالی ۱۸
    لیسانس هم تهران بودم و معدلم ۱۸.۳ شد
    اما و اما متاسفانه هیچ مقاله‌ای ندارم و از طرفی زبانم رو هم در اون حدی نمی‌بینم که به صورت همزمان برای تافل و جی آر ای بخونم و بتونم نتیجه ی فوق‌العاده‌ای بگیرم که نداشتن مقاله رو پوشش بده.
    حالا سوالم اینه که به نظرتون همین امسال با یه نمره‌ی زبان تافل و جی آر ای معمولی اپلای کنم یا اینکه صبر کنم تا سال بعد و حداقل نمره‌ی تافل و جی آر ای خودم رو بالا ببرم و بعد اپلای کنم؟ کلا می‌خوام جوری بشه که معدلم تا جای ممکن حیف نشه
    ممنون
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

شما ترم دوم فوق هستین و هنوز فارغ التحصیل نشدین و یک سال وقت دارید که روی مقاله هاتون کار کنید حداقل. خب چرا این کار رو نکنید؟!
    بعدشم از همین الان زبانتون رو بخونید در حین تحصیلتون. حیفه با این رزومه و دانشگاه هایی که بودین به خاطر نبود مقاله و نمره زبان اهدافتون لولش پایین بیاد

در مورد اپلای هم: من جاتون باشم سعی میکنم توی ترم چهارم شروع کنم به اپلای کردن (البته نظرم کاملا شخصیه و ممکنه نظر درستی برای شخص و مورد شما نباشه)
    به هر حال شاید الان اگه ذهن و فکرتون رو روی تحصیل و مقاله و پایان نامه و زبانتون بذارید خیلی بهتر باشه که تا اینکه خودتون رو درگیر سیستم اپلای کنید با تمام دغدغه هایی که داره

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

هر چه پیوستگی بیشتر باشه، بهتره. یک سال فاصله ایرادی نداره و میشه با آزمون زبان و آماده سازی مدارک برای اپلای، توجیه منطقی کرد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa10g نمایش پست ها
    سلام دوستان

در تکمیل حرف دوستمون:

بیشتر از یه سال هم هیچ موردی نداره. ایده ال اینه که پیوسته باشه (شاید از لحاظ ذهن من!!) ولی دوستانی بودند و هستند که بعد از ۳ یا ۴ سال اختلاف و حتی دوست نزدیک خودم بعد از ۶ سال اختلاف زمانی (الان استرالیا هستند با فاند کامل) تونستن به هدفشون برسند
    شما هدفتونو پی بگیرید و سعی کنید در بهترین زمانی که میتونید بهش برسید

موفق باشید

Junior Member Reza2kn آواتار ها

با سلام به همه دوستان.

من چندین بار تغییر رشته دادم، که آخرین هاش به این صورت بوده که کارشناسیم رو مترجمی زبان گرفتم و برای ارشد رفتم سراغ فیزیولوژی ورزشی بالینی.

بیشتر سایت های دانشگاه های خارج رو که می بینم، یکی از پیش نیاز هاشون برای دکترا، گذروندن یک دوره کارشناسی ارشد حداقل 4 ساله تو اون زمینه هست.. از اونجایی که کلا ارشد تو ایران 2 سال طول داره و مدرک کارشناسی من هم روی یه چیز دیگه بوده، یعنی نمیتونم به این فکر باشم که بتونم دکترای همین رشته فیزیولوژی ورزشی بالینی رو تو خارج بگیرم؟ یا اینکه اگه شرایطم از لحاظ سطح زبان و ارائه مقاله و اینا خوب باشه باهام راه میان؟

ممنون.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza2kn نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان.

من چندین بار تغییر رشته دادم، که آخرین هاش به این صورت بوده که کارشناسیم رو مترجمی زبان گرفتم و برای ارشد رفتم سراغ فیزیولوژی ورزشی بالینی.

بیشتر سایت های دانشگاه های خارج رو که می بینم، یکی از پیش نیاز هاشون برای دکترا، گذروندن یک دوره کارشناسی ارشد حداقل 4 ساله تو اون زمینه هست.. از اونجایی که کلا ارشد تو ایران 2 سال طول داره و مدرک کارشناسی من هم روی یه چیز دیگه بوده، یعنی نمیتونم به این فکر باشم که بتونم دکترای همین رشته فیزیولوژی ورزشی بالینی رو تو خارج بگیرم؟ یا اینکه اگه شرایطم از لحاظ سطح زبان و ارائه مقاله و اینا خوب باشه باهام راه میان؟

ممنون.
    موفق باشید
    دوست عزیز من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

تکلیف دانشگاه هایی که شرایطشونو اعلام کردن که معلومه و بهتره به منشی همون دانشگاه ها ایمیل بزنید و ببینید امکانی وجود داره برای شرایط شما یا نه
    ولی در کل اینجوری نیست که نتونید رشته ارشدتون رو ادامه بدین. یه نمونه ش وکنسی های اروپاییه که معمولا با رزومه شما سر و کار دارن و مهم اینه چقدر به پروژه مورد نظر نزدیک هستین و رزومه تون (که شامل لیسانس و ارشد و مقاله و زبان و ....) میشه چقدر مورد نظرشونه
    بودند دوستانی که از رشته های غیر مرتبط حتی ارشد به دکترای رشته ای رفتن که ربطی ندشاته روی کاغذ حداقل به ارشدشون
    شما هم اگه رزومه قوی داشته باشید میتونید شانستون رو امتحان کنید ....وکنسی های اروپایی یه نمونه و مثاله...حالا ممکنه دانشگاه ها و استادهایی هم باشند که فقط ارشد شما رو در نظر بگیرن (عرض کردم ممکنه چون ازش بی اطلاعم و بهترین راهش همون پیگیری از خود دانشگاهه)

در کل همیشه یه راهی هست و اینجوری نیست که نا امید باشید
    امیدوارم به هدف هاتون برسید

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)