نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 65 از 70 نخستنخست ... 1555565758596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

نقل قول نوشته اصلی توسط Behroozi100 نمایش پست ها
    با سلام
    اولین مرحله برای گرفتن پذیرش چیه؟ آیا باید اساتید رو از دانشگاههای مختلف پیدا کرد و رزومه رو بهشون ایمیل کرد یا مدارک رو برای دانشگاه فرستاد و بعد به اساتید ایمیل فرستاد؟
    من کارشناسی ارشد شیمی از علم و صنعت با معدل ۱۸ هستم و دو تا مقالهISIو یک ثبت اختراع دارم و به تازگی دکترا در دانشگاه سراسرس تهران قبول شدم اما میخوام برای فول فاند دکترا اقدام کنم بنظرتون شانسی دارم؟
    من جدیدا میخوام اقدام به اپلای کنم و از نحوه اپلای کردن چیزی نمیدونم لطفا راهنمایی بفرمایید از کجا باید شروع کنم. ممنون
    به عنوان کسی که قبلا در وضعیت شما بودم بهترین راهنمایی اینه که تمام این فروم رو نخونید بلکه شخم بزنید.
    I am still here. I am alive.

Junior Member

Question پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

سلام دوستان من یک طراح صنعتی هستم که چندین سال قبل دانشگاه شروع کرده بودم به کار و تجربه و تا الان هم دارم همون کارو میکنم.
    از دانشگاه انصراف دادم و چون پیوسته بود رشتم، مدرک کاردانیو تو رشته مکانیک ماشینهای کشاورزی گرفتم.
    و الان هم در حال خدمت سربازی هستم و تو این بازه خدمت هم دارم رو زبان و ایجاد یک رزومه قوی که همون کارهام هست فعالیت میکنم.
    بعد از صحبت دوستان خوبم تصمیم به ادامه تحصیل گرفتمو خودم علاقه مند به تحصیل از اول تو مقطع کارشناسی تو ایالت متحده هستم .
    کسی از دوستان اگر هست که تجربه داره تو رشته های هنر بهم کمک کنه که بدونم مسیر این کار به چه صورتی است ممنون میشم (من فری لنسر کار میکنم و اینکه اگر تو دوره تحصیل از طریق فری لنسرینگ کار کنی و درآمد داشته باشی ایا خارج از قانون مثلا 10 ساعت کار در هفته میشه؟ و اینکه چطور بتونم فول اپلایی کنم )
    و این که اگر کسی از دوستان نظری و یا تجربه ای داره خوشحال میشم کامنت کنه برام.

ارادتمند شما شهرام

پیوست در مورد سطح کاری:

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رها کردن 4ترم مهندسی مکانیک و گرفتن پذیرش برای لیسانس

**********فوری
    سلام دوستان عزیز
    من در حال حاضر دانشجوی ارشد ترم 2 مهندسی شیمی فردوسی هستم و برای بورس دولتی ایران-مجارستان برای مقطع ارشد درخواست دادم. در مراحل اولیه از طرف دولت مجارستان پذیرفته و برای مصاحبه دعوت شدم. سوالم اینه که با توجه به این که من مدارک مربوط به دوره لیسانسمو فرستادم و قرار هستش که دوباره ارشد بخونم آیا از طرف دولت ایران هم این امکانو به من میدن یا نه؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : رها کردن 4ترم مهندسی مکانیک و گرفتن پذیرش برای لیسانس

سلام دوست عزیز

امشب خبرهای خوب پذیرشها همه پشت سرهم میرسد و خیلی عالی است.

اگر دوره ارشدی که در مجارستان هست یک ساله است من فکر میکنم از دانشگاه ایرانی درخواست مرخصی تحصیلی کنیدو اصلا دلیلی ندارد که قبول نکنند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedssh نمایش پست ها
    **********فوری
    سلام دوستان عزیز
    من در حال حاضر دانشجوی ارشد ترم 2 مهندسی شیمی فردوسی هستم و برای بورس دولتی ایران-مجارستان برای مقطع ارشد درخواست دادم. در مراحل اولیه از طرف دولت مجارستان پذیرفته و برای مصاحبه دعوت شدم. سوالم اینه که با توجه به این که من مدارک مربوط به دوره لیسانسمو فرستادم و قرار هستش که دوباره ارشد بخونم آیا از طرف دولت ایران هم این امکانو به من میدن یا نه؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

م دوستان
    ممنون ميشم پاسخ سوال من بديد
    ٣٣ سال دارم
    ليسانس من مديريت بازرگاني و فوقم مديريت بازرگاني گرايش بين الملل هست
    ٤ سال سابقه تدريس و ٣ سابقه كار دارم البته بدون بيمه متاسفانه

كار من در مورد كشاورزي هست و مي خواستم حوزه مطالعاتي هم به اين رشته سو بدم

براي فوق ليسانس گرايش تجارت كشاورزي مي تونم فاند و پذيرش بگيرم باتوجه به اينكه براي فوق دوم دارم اقدام مي كنم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من فکرمیکنم تا حد زیادی بستگی به کشور و دانشگاه هدفتان دارد که باید مشخص بفرمایید. من اشنایی زیادی با این رشته ندارم - به واقع هنوز چنین رشته ای را ندیده ام - ولی به شکل کلی فاند برای ارشد خیلی رقابتی هست.

اگر منظور شما مساله تاثیر سن هست در عمده کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی سن مانعی برای ادامه تحصیل و فاند و ... نیست.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_hf نمایش پست ها
    م دوستان
    ممنون ميشم پاسخ سوال من بديد
    ٣٣ سال دارم
    ليسانس من مديريت بازرگاني و فوقم مديريت بازرگاني گرايش بين الملل هست
    ٤ سال سابقه تدريس و ٣ سابقه كار دارم البته بدون بيمه متاسفانه

كار من در مورد كشاورزي هست و مي خواستم حوزه مطالعاتي هم به اين رشته سو بدم

براي فوق ليسانس گرايش تجارت كشاورزي مي تونم فاند و پذيرش بگيرم باتوجه به اينكه براي فوق دوم دارم اقدام مي كنم
    ویرایش توسط susighton : June 16th, 2019 در ساعت 07:13 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام.
    من دانشجوی ترم آخر کارشناسی پرستاری تو دانشگاه شهید بهشتی هستم و برای تصمیم گیری درباره ی پلن هایی که برای آینده چیدم نیاز به همفکری دارم. معدلم لیسانسم ۱۸ هست و زبانم در حد خیلی خوبیه.
    مدت زیادیه دارم درباره ی گرفتن پذیرش و مهاجرت تحقیق میکنم. و در نهایت به سه تا آپشن رسیدم:

۱. ایران ارشد بخونم و برای PhD اپلای کنم به کانادا با فاند (سوال: آیا فاند گرفتن برای رشته ی من ممکنه؟ بدون فاند نمیشه اپلای کرد...) قصدم از ادامه تحصیل بعدا امکان گرفتن اقامت دائم و کار هست.

۲. ایران ارشد بخونم، بعد برم دو سال طرح که سابقه کار داشته باشم و با مدرک مستر و سابقه کار با اکسپرس اینتری اقدام به مهاجرت کاری کنم (مهاجرت کاری با این شرایط راحت تره یا اپلای تحصیلی با امید گرفتن فاند؟ کدوم زودتر به نتیجه میرسه؟)

۳. بعد لیسانس یک راست برم طرح و با مدرک لیسانس و دو سال سابقه کار مهاجرت کاری کنم. (فکر میکنم این از همه سخت تر باشه، اما عوضش وقتم برای گرفتن مستر هدر نمیره.)

خیلی خیلی ممنون میشم نظرتون رو بگید و کمکم کنید بهترین تصمیم رو بگیرم.

Junior Member

با سلام.من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سیالات هستم.لیسانسم رو توی یه گرایش دیگه در دانشگاه دولتی(شبانه) خوندم. و ارشدم رو دانشگاه آزاد.معدل لیسانس 15. و ارشد تقریبا 17.یه مقاله کنفرانسی هم دارم. نرم افزار های رشته خودمو بلدم.یه سری دوره های تححصی رشته خودم رو هم رفتم که مدارکش قابلیت ترجمه رو داره.زبانم در حد متوسط هستش.28سالمه و خدمت هم رفتم.امیدوارم راهنماییم کنید آیا میتونم اقدام کنم واسه رفتن؟؟اصلا شرایطش رو دارم؟اگه زبانم رو تقویت کنم تا 1سال دیگه شانس رفتن دارم که بتونم تحصیلی برم؟

Junior Member

سلام دوستان
    برای کیس خودم نیاز شدید به همفکری دارم.

از دکتری عمران خودم رو تیرماه ۹۸ دفاع کردم‌. همسرم کارشناسی ارشد عمران دارن فارغ التحصیل سال ۹۲. هردومون در طول دوره دکتری من مقالات مشترک داشتیم. که ژورنالهای isi چاپ شدن. رزومه من شامل ۵ مقاله isi هست البته بدون درنظر گرفتن مقالات فارسی و کنفرانس. رزومه همسرم هم ۳ مقاله isi بدون مقالات فارسی هست.

اما سوالات
    ۱. برای ادامه تحصیل بنظرتون برای phd مجدد من اقدام بشه بهتره؟ برای postdoc من یا phd همسرم؟
    ۲. اگر برای همسرم phd اقدام کنیم بنظرتون امکان فاند کامل وجود داره چون الان ۳۲ سالشون هست؟

سوال خیلی مهم من
    ۳. من الان باید برای دوره سربازی اقدام کنم. با توجه به این که اگر از بنیاد ملی اقدام کنم حداقل باید سال ۲۰۲۱ برای این موارد تحصیلی اقدام کنم ایا پیشنهاد شما این هست که قبل از اقدام با وثیقه خارج بشم یا منتظر سربازی و کارت پایان خدمت بمونم؟ ارزشش رو داره؟ اگر خارج بشیم با این شرایط سربازی رو به چه صورتی میشه اکی کرد؟

خیلی عذرخواهی میکنم بابت سوالات زیاد
    ممنون میشم اگر تجربیاتتون رو در اختیارم بزارید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سوالات شما متنوع و متعدد هست و من فکر میکنم لازم است دوستان زیادی همفکری کنند تا شما به جمع بندی مناسب برسید.

یکی دو نکته ای که من شاید بتوانم همفکری کنم

اول این است که سن همسر شما برای شروع دکتری بسیار مناسب است و از نظر من مشروط به داشتن دیگر شرایط پذیرش "سن" مانعی برای دریافت فاند در اروپای غربی /اسکاندیناوی و آمریکای شمالی نیست.
    دوم اینکه پسا دکتری را باید شغل ببینید نه تحصیل و این دو با هم خیلی تفاوت دارند. هم از بعد شرایط گرفتن شعل یا پذیرش دکتری از دانشگاهها و مراکز علمی و هم ار بعد ویزا شدن که ویزای کار با ویزای دانشجویی کاملا متفاوت است. به همین صورت امکانات مالی که در اختیارتان قرار میگیرد بسیار متفاوت است. در دکتری با فاند بالاخره شرایط دانشجویی است و منابع مالی که خواهید داشت خیلی محدود است.

سوم اینکه دکتری و گست دکتری و خود و همسرتان را به صورت این یا ان نبینید و میتوانید همزمان خودتان برای دکتری "و" ÷ست دکتری جستجو و تلاش کنید و هم همسرتان برای دکتری به شکل مستقل از شما. به این صورت فرصتهای پیش روی شما متنوع تر و بیشتر خواهند بود.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط Samiha نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای کیس خودم نیاز شدید به همفکری دارم.

از دکتری عمران خودم رو تیرماه ۹۸ دفاع کردم‌. همسرم کارشناسی ارشد عمران دارن فارغ التحصیل سال ۹۲. هردومون در طول دوره دکتری من مقالات مشترک داشتیم. که ژورنالهای isi چاپ شدن. رزومه من شامل ۵ مقاله isi هست البته بدون درنظر گرفتن مقالات فارسی و کنفرانس. رزومه همسرم هم ۳ مقاله isi بدون مقالات فارسی هست.

اما سوالات
    ۱. برای ادامه تحصیل بنظرتون برای phd مجدد من اقدام بشه بهتره؟ برای postdoc من یا phd همسرم؟
    ۲. اگر برای همسرم phd اقدام کنیم بنظرتون امکان فاند کامل وجود داره چون الان ۳۲ سالشون هست؟

سوال خیلی مهم من
    ۳. من الان باید برای دوره سربازی اقدام کنم. با توجه به این که اگر از بنیاد ملی اقدام کنم حداقل باید سال ۲۰۲۱ برای این موارد تحصیلی اقدام کنم ایا پیشنهاد شما این هست که قبل از اقدام با وثیقه خارج بشم یا منتظر سربازی و کارت پایان خدمت بمونم؟ ارزشش رو داره؟ اگر خارج بشیم با این شرایط سربازی رو به چه صورتی میشه اکی کرد؟

خیلی عذرخواهی میکنم بابت سوالات زیاد
    ممنون میشم اگر تجربیاتتون رو در اختیارم بزارید

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)