نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 69 از 70 نخستنخست ... 19596061626364656667686970 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

سلام دوستان لطفاً راهنمایی کنید.
    دوستان من ۲۱ سالمه لیسانسم رو یک ترم دیگه میگیرم و زبان انگلیسی آیلتس ۶/۵ دارم و دارم زبان آلمانی میخونم و هدف ۱۰۰ درصدی مهاجرت دارم اما متأسفانه پول کافی برای مهاجرت تحصیلی (حتی پول پرینت حساب برای سفارت) رو هم ندارم. چه کار کنم که بتونم مهاجرت کنم هدفم فقط رفتنه از هر راهی که شدنی باشه. لطفاً راهنمایی کنید.منکه دیگه دارم دیونه میشم وهیچ راهی به ذهنم نمی‌رسه.

Junior Member

سلام،دوستان بنده ۲۵ سالمه و دیپلم کامپیوتر دارم، الان خدمت ام، تصمیم دارم یعد خدمت ام واسه مقطع لیسانس؛ دانشگاه breda کشور هلند اقدام کنم، سوالم اینکه که وقتی بخوام اقدام کنم حدودا ۲۷ سالمه، آیا این سن واسه ادامه تحصیل توی این مقطع عجیبه ؟ اصلا شدنی هست ؟ بیشترین مسئله سفارت هستش، اگه بتونم پذیرش بگیرم اصلا آفیسر سفارت قبول میکنه ویزای تحصیلی توی ۲۷ سالگی واسه مقطع لیسانس بده ؟ ممنون‌میشم اگه منو راهنمایی کنید ( از نظر زبان هم مشکلی ندارم، توی این مدت هم کار مرتبط داشتم )

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_ja نمایش پست ها
    سلام،دوستان بنده ۲۵ سالمه و دیپلم کامپیوتر دارم، الان خدمت ام، تصمیم دارم یعد خدمت ام واسه مقطع لیسانس؛ دانشگاه breda کشور هلند اقدام کنم، سوالم اینکه که وقتی بخوام اقدام کنم حدودا ۲۷ سالمه، آیا این سن واسه ادامه تحصیل توی این مقطع عجیبه ؟ اصلا شدنی هست ؟ بیشترین مسئله سفارت هستش، اگه بتونم پذیرش بگیرم اصلا آفیسر سفارت قبول میکنه ویزای تحصیلی توی ۲۷ سالگی واسه مقطع لیسانس بده ؟ ممنون‌میشم اگه منو راهنمایی کنید ( از نظر زبان هم مشکلی ندارم، توی این مدت هم کار مرتبط داشتم )
    سن به شکل مستقیم مساله ای ندارد. در رقابت برای کسب رزومه و تعیین دلیل واقعی سفر و هدف از سوی مامور سفارت غیرمستقیم موثر است و برای ان بایذ مدارک قوی تری مثل تای و توان مالی ارایه کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    سن به شکل مستقیم مساله ای ندارد. در رقابت برای کسب رزومه و تعیین دلیل واقعی سفر و هدف از سوی مامور سفارت غیرمستقیم موثر است و برای ان بایذ مدارک قوی تری مثل تای و توان مالی ارایه کنید.
    از نظر مالی اسپانسر دارم ، اما خیلی این سنم منو درگیر کرده که شاید آفیسر سفارت منو ریجکت کنه

از نظر مالی اسپانسر دارم ، اما خیلی این سنم منو درگیر کرده که شاید آفیسر سفارت منو ریجکت کنه
    ببین اگر نگرانی، برای مستر در سی و یک سالگی بری اصلن عجیب نخواهد بود.
    میخوای همزمان یک حرکتی برای خوندن لیسانس تو ایران بکن، و ویزا را هم تست کن، اگر گذاشت بری که برو، نگذاشت سریع لیسانس را ایران استارت بزن و بیشتر از این وقت را از دست نده.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member

دوستان این گپ تحصیلی دقیقا چجوری حساب میشه ؟ مثلا یه نفر دیپلم رو سال ۹۰ گرفته باشه فوق دیپلم رو سال ۹۹ بگیره، تا قبل ۹۹ که ۹ سال گپ تحصیلی داشه ! حالا که فوق دیپلم داره، بخواد اقدام کنه واسه تحصیل در خارج با بجود اینکه اخیرا فوق دیپلم گرفته ( یعنی در حال تحصیل بوده دیگه، از درس دور نبوده ) گپ تحصیلیش رو چجوری حساب میکنند ؟ با وجود اون ۹ سالی که از گرفتن این مدرک فوقش دور بوده از درس

دوستان این گپ تحصیلی دقیقا چجوری حساب میشه ؟ مثلا یه نفر دیپلم رو سال ۹۰ گرفته باشه فوق دیپلم رو سال ۹۹ بگیره، تا قبل ۹۹ که ۹ سال گپ تحصیلی داشه ! حالا که فوق دیپلم داره، بخواد اقدام کنه واسه تحصیل در خارج با بجود اینکه اخیرا فوق دیپلم گرفته ( یعنی در حال تحصیل بوده دیگه، از درس دور نبوده ) گپ تحصیلیش رو چجوری حساب میکنند ؟ با وجود اون ۹ سالی که از گرفتن این مدرک فوقش دور بوده از درس
    سلام

گپ تحصیلی همونطور که خودتون گفتین مدت زمانی هست که از محیط درس دور بودین. بنابراین اگر اخیرا یک مقطع تحصیلی رو گذروندین گپ حساب نمی شه. ضمن این که فک می کنم برای لیسانس می خواید اقدام کنید. برداشت من این هست که از دیپلم و فوق دیپلم به لیسانس گپ تحصیلی به اندازه مقاطع تحصیلات تکمیلی حائز اهمیت نباشه.

موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    سلام

گپ تحصیلی همونطور که خودتون گفتین مدت زمانی هست که از محیط درس دور بودین. بنابراین اگر اخیرا یک مقطع تحصیلی رو گذروندین گپ حساب نمی شه. ضمن این که فک می کنم برای لیسانس می خواید اقدام کنید. برداشت من این هست که از دیپلم و فوق دیپلم به لیسانس گپ تحصیلی به اندازه مقاطع تحصیلات تکمیلی حائز اهمیت نباشه.

موفق باشید.
    اینجور که من متوجه شدم پس از نظر گپ تحصیلی مشکلی پیش نمیاد، بله من واسه لیسانس میخوام اقدام کنم . از نظر سن چی ؟ واسه مقطع لیسانس مثلا با سن بالای ۲۷ میشه قدام کرد برای لیسانس ؟ ( عجیب نیست واسه سفارت این سن و مقطع ؟ ) البته من نظرات همه ی دوستان رو خوندم و بازم دوس دارم از تجربه دیگر عزیزان هم استفاده کنم.

Junior Member

سلام
    رزمه من : 35 ساله
    لیسانس الکترونیک دانشگاه آزاد معدل 16 - فوق لیسانس الکترونیکمعدل 19 - سال سربازی - 6 سال هم کار در زمینه تحقیق و توسعه الکترونیک-- رزومه کاری خوبی دارم - 4 تا کنفرانس هم داشتم یه مقاله علمی پژوهشی
    رزومه خانمم : فوق لیسانس حقوق

بیشتر به فکر مهاجرت هستیم و برامون کشور زیاد مهم نیست - تحصیلی یا کاری هم فرق نمیکنه
    فک کنم کاری رفتن خیلی سخته یه مدتی رزومه زیاد فرستادم این ور اون ور ولی خبری نشد -
    تحصیلی هم که تقریبا 8 سال از فوق لیسانسم میگذره یکم دور افتادم ولی میتونم شروع کنم

نهایت بتونم خونه رو بفروشم حدود 1 میلیارد بشه ولی دیگه بقیه رو نمیدونم چه انتخاب هایی پیش روم هست .
    یکم راهنمایی کنید که چطور تصمیم بگیرم و چه فرایندی رو شروع کنم
    ضمنا تا حالا اپلای نکردم و مدرک زبان ندارم ولی زبانم بد نیست .

Junior Member Rosamund آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics- IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط hasan3098 نمایش پست ها
    سلام
    رزمه من : 35 ساله
    لیسانس الکترونیک دانشگاه آزاد معدل 16 - فوق لیسانس الکترونیکمعدل 19 - سال سربازی - 6 سال هم کار در زمینه تحقیق و توسعه الکترونیک-- رزومه کاری خوبی دارم - 4 تا کنفرانس هم داشتم یه مقاله علمی پژوهشی
    رزومه خانمم : فوق لیسانس حقوق

بیشتر به فکر مهاجرت هستیم و برامون کشور زیاد مهم نیست - تحصیلی یا کاری هم فرق نمیکنه
    فک کنم کاری رفتن خیلی سخته یه مدتی رزومه زیاد فرستادم این ور اون ور ولی خبری نشد -
    تحصیلی هم که تقریبا 8 سال از فوق لیسانسم میگذره یکم دور افتادم ولی میتونم شروع کنم

نهایت بتونم خونه رو بفروشم حدود 1 میلیارد بشه ولی دیگه بقیه رو نمیدونم چه انتخاب هایی پیش روم هست .
    یکم راهنمایی کنید که چطور تصمیم بگیرم و چه فرایندی رو شروع کنم
    ضمنا تا حالا اپلای نکردم و مدرک زبان ندارم ولی زبانم بد نیست .
    سلام دوست عزیز
    من نظر خودم رو عرض میکنم شما میتونید نظر سایر دوستان رو هم جویا بشید.
    ببینید، 8 سال گپ تحصیلی اینجا وجود داره که البته قابل توجیه هست: شما سابقه کار مرتبط دارید و این موضوع میتونه نکته مثبتی محسوب بشه.
    اگر هدفتون مهاجرت هست، اتفاقا ً باید برای انتخاب کشور کمی وسواس به خرج بدید. زندگی کردن توی کشوری که انگلیسی زبان نیست یا اقامتش طولانی مدته خیلی فرق داره با کشوری که گرفتن اقامتش آسونتره.
    من - بر اساس اطلاعات محدود و ناقص خودم- کانادا رو برای شما نسبت به سایر کشورها مناسب میدونم. هم میتونید به صورت کاری اقدام کنید، هم تحصیلی. برای هردوش شانس دارید. منتهی هیچ قطعیتی وجود نداره.

مدرک زبان الزامی و جزو اساسی ترین چیزهایی هست که نیاز دارید. اگر بخواید به صورت تحصیلی مهاجرت کنید برای مثال باید آیلتس آکادمیک بدید و در غیر این صورت جنرال.
    اول کشور رو انتخاب کنید. به نظر من رزومه شما شانس نسبی برای به دست آوردن یک پوزیشن دکترا در کانادا رو برای یک دانشگاه متوسط داره؛ منتهی اگر واقعاً مشتاق تحصیل و دوندگی‌های دوره دکترا نیستید، بهتره سراغ روشهای مربوط به مهاجرت کاری برید. مثل اکسپرس اینتری.

اگر بخواید از روش تحصیلی اقدام کنید، اول مدارکتون رو باید آزاد کنید (که فکر نمیکنم شما در این باره مشکلی داشته باشید چون 6 سال مشغول به کار بودید)
    و بعد از اون آماده سازی نمرات زبان، نگارش رزومه و ...
    و بعد ایمیل زدن به اساتید دانشگاه های مختلف در اون کشور - با یک دید منطقی- و اپلای کردن با توجه به پاسخهایی که اساتید میدن.

این فروم تقریباً هر اطلاعاتی رو که لازم دارید در خودش داره. در کنار خوندن پستهای این انجمن بهتره درباره روشهای مهاجرت از طریق کاری هم تحقیق کنید. ان شالله بهترین تصمیم رو بگیرید.

پیروز باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)