نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 7 از 70 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : افزایش مبلغ 4برابری خرید مدرک برای ورودی های 89

آقا نمی دونم کجا باید این سوالو مطرح کنم، من الان مصاحبه کردم برای ویزای آمریکا و منتظر ام. نتیجه کنکور ام هم اومده و ممکنه شریف (شبانه شایدم روزانه) و حتماً تهران قبول میشم. به نظر تون انتخاب رشته کردن ضرری داره برام اگه بخوام دو سه ماه دیگه از لیسانس فارغ التحصیل شم و برم آمریکا؟ سربازی هم دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88 نمایش پست ها
    آقا نمی دونم کجا باید این سوالو مطرح کنم، من الان مصاحبه کردم برای ویزای آمریکا و منتظر ام. نتیجه کنکور ام هم اومده و ممکنه شریف (شبانه شایدم روزانه) و حتماً تهران قبول میشم. به نظر تون انتخاب رشته کردن ضرری داره برام اگه بخوام دو سه ماه دیگه از لیسانس فارغ التحصیل شم و برم آمریکا؟ سربازی هم دارم.
    نه چه ضرری ؟؟ حتما انتخاب رشته کنین چون وضعیت کلیرنس خیلی معلوم نیس

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88 نمایش پست ها
    انتخاب رشته کردن نه مشکلی نیست شما چه بخوای از ایران بری چه بمونی مجازی انتخاب رشته کنی و بعدش ثبت نام نکنی. ولی اگر انتخاب رشته کردی و قبول شدی فرضا تهران و رفتی ثبت نام کردی اون موقع برای ارشدت معافیت تحصیلی صادر میشه و نمیتونی معافیت دوم(چه داخل چه خارج ) بگیری.
    پ.ن 1: رتبه 1 ارشد 3 سال پیش ما انتخاب رشته کرد همزمان فاند هم گرفته بود شریف قبول شد ولی از ایران رفت.الانم استنفورد دکترا میخونه!
    پ.ن 2: من شرایط خاص تو رشته خودم دیدم باز یه نفر از همکلاسیام ارشد تهران قبول شد باز فاند گرفت رفت از ایران بعد 2 ماه از اونجا پشیمون شد برگشت ولی این دفعه نرفت دانشگاه تهران رفت دانشگاه لیسانسش با شرط معدل الان اونجا ارشد میخونه! 2 تا معافیت تو 2 ماه گرفت!(چه خر تو خریه!!!)
    پ.ن 3: این مثال ها رو هرچند خود من و خیلیای دیگه دیدیم ولی بازم بیشتر بپرس.
    موفق باشی دوست نخبه ی من
    ویرایش توسط mahmoudb : May 27th, 2011 در ساعت 03:19 PM دلیل: اشتباه تایپی

Member
    رشته و دانشگاه
    LUT - Lappeenranta - Finland

پیش فرض گرفتن پذیرش دکتری با مدرک ارشد دانشگاه آزاد

دوستان می خواستم بدونم اگه یکی ارشدش از دانشگاه آزاد باشه(مهندسی سیستم های انرژی واحد علوم تحقیقات)، ولی معدلش بالا باشه،
    1- چقدر میتونه رو گرفتن پذیرش دکتری با بورس از دانشگاه های خوب اروپا یا امریکا و کانادا حساب باز کنه؟
    2- میشه تو همون 2 سال ارشد، مقاله رو به سرانجام رسوند که در اپلایش ازش استفاده کنه؟ (یعنی 1 جورایی سال اول مقالش رو تموم کنه و تابستونش بفرسته، تا زمان اپلای نتیجش معلوم بشه)
    یا اینکه به نظرتون بهتره 1 سال دیگه هم صبر کنه و ارشد رو در یه دانشگاه متوسط اروپایی (پلی تکنیک تورین) بگیره، تا واسه دکتری گزینه های بهتری داشته باشه. البته 1 سال عمره دیگه!
    اینم بگم که من لیسانسم سیالات از دانشگاه سراسری هستش.

Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش دکتری با مدرک ارشد دانشگاه آزاد

تو هر دو صورت شانس دارین ولی شانستون از راه دوم نه خیلی زیاد و نه خیلی کم بیشتره

Member
    رشته و دانشگاه
    LUT - Lappeenranta - Finland

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    تو هر دو صورت شانس دارین ولی شانستون از راه دوم نه خیلی زیاد و نه خیلی کم بیشتره
    یعنی منظورتون اینه که این یک سال رو صبر کنم و از ارشد برم اونور؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

اگه پذیرش میگیری و فاند یا هزینه برات مهم نیست برو، شک نکن. یه سال عمر هم چیزی نیست!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دوستان، وقتتون بخیر
    راستش این روزا تو بلاتکلیفی شدیدی گیر کردم. انتخاب یکی از گزینه های سوال این تاپیک واقعا برام غیر ممکن شده. ممنون میشم اگه ی کم راهنماییم کنید. شرایطم به این صورته:
    فارغ التحصیل لیسانس الکترونیک با معدل 15.2 از دانشگاه آزاد( برج 5 امسال دفاع کردم). رشته برق-الکترونیک. علاقه مند به مباحث طراحی و ساخت ادوات نیمه رسانا بخصوص نانو دیوایس ها. روی پروژم خیلی خوب کار کردم (در حد ی کنفرانس خارجی) البته قصدم مقاله بود. رتبه کنکور سراسریم که آزمایشی بود 3000 شد. با توجه به اینکه اصلا نخونده بودم و تا 1000 هم قبول میشن پس توانایی قبول شدن تو کنکور ارشدو دارم.
    علت اینکه به خارج فکر می کنم در درجه اول بخاطر علاقم به رشته تحصیلیمه (خداییش شعار نیست!) و اینکه احساس می کنم تو این زمینه هیچ حرفی واسه گفتن نداریم و اگر کسی قصد ادامه تحصیل تو این زمینه رو داشته باشه باید به خارج از کشور فکر کنه -با توجه به اینکه استاد خودم تمام مدارج تحصیلیش تا دکترا رو توی دانشگاه های سراسری تهران بوده و اصلا راضی نیست!-
    سطح زبانم خوبه (تو هیچ کنکوری، چه ارشد آزمایشی چه لیسانس زبانو کمتر از 70 نزدم (بدون مطالعه)و لیسنینگ و اسپیکینگ خوبی هم دارم. فقط تا حالا آزمونی مثل تافل یا آیلتس رو امتحان نکردم) فک کنم 3ماهه بتونم به ی نمره خوب برای آزمون زبان برسم.
    نهایت هزینه ای که میتونم بکنم برای کل دوره ارشد، 25 میلیون تومنه. و در آخر اینکه هدفم ی دانشگاه کاملا معتبره (حداقل یکی از 500 تای اول دنیا)
    حالا سوالات:
    1- میتونم با این شرایط (بخصوص شرایط مالی) به آمریکا یا کانادا فکر کنم؟ هرچند خودم چیزی پیدا نکردم!
    2- کشورهای اروپایی بجز انگلیس و منطقه اسکاندیناوی (اینا رو بررسی کردم) کجاهاش با شرایط من جور در میاد؟(باور کنید دو هفتس دارم این فرومو میگردم ولی ی جواب دقیق برای این سوال پیدا نکردم) ممنون میشم اسم دانشگاه رو هم ذکر کنید. تا برم ببینم کورس های مورد نظر منو ارائه میکنن یا نه
    3- من ی دانشگاه پیدا کردم توی لهستان (Wroclaw University Of Technology) که هم هزینش خوبه، هم رنکش زیر 500 و هم اینکه برنامه خوبی رو ارائه میکنه در ضمن ددلاین اپلیکیشنش هم خوب موقعیه (نزدیکای خرداد سال بعد) (برعکس آمریکا که عموما تا ژانویه هستن) میشه بهش به عنوان ی سکوی پرتاب نیگاه کرد؟ آخه به دکتری هم کاملا فکر میکنم(ایشالا ی جای خیلی خوب) کلا نظرتون در موردش چیه؟ راستی اگه انتخابم این باشه اونوقت میتونم برای کنکور امسال هم بخونم.(نمونه هایی مثل این اگه سراغ دارید بگین)
    4- فکر خارجو برای ارشد، از سرم بیرون کنم به دکترا فکر کنم (هرچند اساتیدم میگن از ارشد بری بهتره)
    پیشاپیش دست گلتون درد نکنه
    به امید روزی که همه دانشجویان ایرانی به چیزایی که استحقاقشو دارن برسن

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    نمیدونم اینجا جاشه یا نه؟
    خلاصه بگم:سوم دبیرستان -ریاضی فیزیک-تا حالا کلاس زبان نرفتم ولی مکالمه ام بد نیست
    می خواستم بدونم اگه یکی از دانشگاه های سراسری تهران قبول شم چه رشته ای بخونم بهتره تا اگه تو دانشگاه های خوب خارج درس خوندم بعدش یه شغلی گیرم بیاد که حقوقم بالای200000$ در سال باشه یا کلا پول پارو کنم
    اگه توقعم بالاست رو حساب بی تجربگیم بذارید.
    مرسی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ALEX_MK93 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    نمیدونم اینجا جاشه یا نه؟
    خلاصه بگم:سوم دبیرستان -ریاضی فیزیک-تا حالا کلاس زبان نرفتم ولی مکالمه ام بد نیست
    می خواستم بدونم اگه یکی از دانشگاه های سراسری تهران قبول شم چه رشته ای بخونم بهتره تا اگه تو دانشگاه های خوب خارج درس خوندم بعدش یه شغلی گیرم بیاد که حقوقم بالای200000$ در سال باشه یا کلا پول پارو کنم
    اگه توقعم بالاست رو حساب بی تجربگیم بذارید.
    مرسی
    فورا دانشگاه رو ول کنید و بزنید تو بازار. جدا میگم. اگر قصدتون پول پارو کردنه وقتتون رو تلف درس خوندن خارج نکنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)