نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 8 از 70 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

کاسبی تو خونم نیست بعدشم دست خودم نیس که برم بازار با این نمره هام میگن باید درس خوندنو ادامه بدم
    من درس خوندنو دوست دارم ولی اونجوری طالب علم و اینا نیستم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ALEX_MK93 نمایش پست ها
    کاسبی تو خونم نیست بعدشم دست خودم نیس که برم بازار با این نمره هام میگن باید درس خوندنو ادامه بدم
    اگر نه کاسبی تو خون تونه و نه طالب علم هستید پول پارو کردن رو فراموش کنید. تو این دنیا پول بی زحمت به دست نمیاد. یا باید اهل تجارت باشید یا تخصص و هر دو سالهای طولانی تلاش لازم داره تا به "پول پارو کردن" برسه. هیچ جای دنیا و در هیچ رشته ای هم بعد از فارغ التحصیلی 100 هزار در سال هم بهتون حقوق نمیدن. باید سالهای طولانی کار کنید و یا اینکه بیزینس خودتون رو راه بیندازید تا بعد از سالها تلاش به این حدها برسید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ALEX_MK93 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    نمیدونم اینجا جاشه یا نه؟
    خلاصه بگم:سوم دبیرستان -ریاضی فیزیک-تا حالا کلاس زبان نرفتم ولی مکالمه ام بد نیست
    می خواستم بدونم اگه یکی از دانشگاه های سراسری تهران قبول شم چه رشته ای بخونم بهتره تا اگه تو دانشگاه های خوب خارج درس خوندم بعدش یه شغلی گیرم بیاد که حقوقم بالای200000$ در سال باشه یا کلا پول پارو کنم
    اگه توقعم بالاست رو حساب بی تجربگیم بذارید.
    مرسی
    با سلام دوست عزیز

برای پول پارو کردن، شما نیاز دارید که از توانایی های خودتان آگاه بشید. و این آگاهی حاصل نمی شود مگر اینکه خودتان را در مسیرهای مختلف امتحان کنید. تحصیل کردن یکی از این مسیرهاست. تحصیل کردن اکثر موارد هدف نیست بلکه مسیری هست که شما طی می کنید تا به هدفتان برسید. ولی برخی مواقع افراد تحصیل را یک وسیله برای پول در آوردن می دانند که به این جهت در آخر مسیر در موقعیت متوسط متوقف می شوند.

اکثر رشته های تحصیلی می تواند وسیله ای برای پول پارو کردن باشد اگر از ظرفیت آن برای شناخت توانایهایتان استفاده کنید. ولی چندتا نکته می تونه براتون مفید باشه:

* رشته هایی انتخاب کنید داراری مباحث عملی بیشتری باشد.

** دانشگاههایی رو انتخاب کنید که بیشتر عمومی باشند ( مثل دانشگاه تهران، شهید بهشتی، و ...) تا دیدتان نسبت به رشته های دیگر باز شود و تک بعدی نشوید.

*** از تجربه کردن نترسید ولی هر تجربه ای را با تمام توان امتحان کنید.

**** هیچگاه سعی نکنید مسیری که دیگران طی کرده اند بروید، چون به همانجایی خواهید رسید که آنها رسیدند. مسیر خودتان را بسازید.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

جواب این سوال عجیب برام خیلی اهمیت داره. اگه چند تا واحد جانبی مونده باشه تا لیسانس تموم شه،آیا میتونیم به عنوان دانشجوی ترنسفر به یه دانشگاه خارجی بریم و با گذروندن اون چند تا واحد( کمتر از 10 واحد) مدرک کارشناسیمونو از اونجا بگیریم؟ ممنون میشم جواب بدید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_amin9 نمایش پست ها
    جواب این سوال عجیب برام خیلی اهمیت داره. اگه چند تا واحد جانبی مونده باشه تا لیسانس تموم شه،آیا میتونیم به عنوان دانشجوی ترنسفر به یه دانشگاه خارجی بریم و با گذروندن اون چند تا واحد( کمتر از 10 واحد) مدرک کارشناسیمونو از اونجا بگیریم؟ ممنون میشم جواب بدید.
    معمولا خیر چون برنامه درسی دانشگاهها با هم فرق کلی داره. ممکنه تعدادی از واحدهاتون در حد 1-2 سال بپذیرند. برای اطمینان با دانشگاه مقصد چک کنید.

Exclamation دوراهی: دکتری داخل ثبت نام کنم یا...؟؟!!

سلام دوستان! من فوق لیسانسم رو سال گذشته تموم کردم امسالم دارم می خونم برای پذیرش گرفتن. تافل دارم و امتحان جی آر ای هم قرار بدم!! کلا رزومه ی بدی ندارم و قصد دارم فقط برای آمریکا اقدام کنم و یه جای خوب بگیرم و هدفم فقط رفتن نیست.

اما حالا یه مسئله: من توی آزمون دکتری همینجوری شرکت کردم و در شگفتی تمام دانشگاه تهران قبول شدم! الان بدجوری گیر کردم که ثبت نام کنم یا نه؟؟؟!!!!
    چند تا راه به نظر خودم رسیده

1- دکتری داخل رو بی خیال شم کلا و همون اپلای رو ادامه بدم که دردسرم اینجوری کمتره
    2- دکتری داخل رو شروع کنم و بی خیال اپلای شم و در کنارش کارم بکنم ( گفتنی ام که اینجا کار خوبی هم دست و پا کردم برای خودم)
    3- دکتری داخل رو فعلا شروع کنم اما در کنارش اپلای هم بکنم که اگه جور شد برم ( استادم زیاد با این مسئله مشکل نداره)

حالا نظر شما چیه ؟ راه دیگه ای هم به نظرتون میرسه؟
    خیلی ممنونم!

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

پیش فرض پاسخ : دوراهی: دکتری داخل ثبت نام کنم یا...؟؟!!

سلام
    من شنیدم واسه آقایان اگه دکترا قبول بشن دیگه نمی تونن برن یه دانشگاه خارجی ادامه تحصیل بدن!
    البته من نمی دونم شما آقا هستید یا خانم!
    به نظر من این تصمیم کاملا به خودتون و علایقتون بستگی داره و با توجه به اطلاعاتی که نوشتید کسی نمی تونه کمک مفیدی بکنه!
    موفق باشید

اوه شرمنده! من پسرم و خوب مشکل سربازی ندارم خوشبختانه! من بیشتر بحثم روی گزینه ی 3 هست می خوام ببینم ایا این کار شدنیه یا نه؟ ریسکش چیه؟ ایا می ارزه وقت بگذارم روش؟ اینم بگم که کلا هدف من اینه که برگردم ایران زندگی کنم حالا به خاطر شرایطی که دارم.
    کلا که بله این قضیه واسه هرکسی فرق داره و نمی شه نظر قاطعی داد، ولی خوب هدف من اینکه به هر حال نظر 2-3 نفر رو که از حال و هوای ما خبر دارن بدونم و تصمیم درست رو بگیرم شاید یکم از این آشفتگی بیام بیرون!
    بازم مرسی از اینکه وقت گذاشتی

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام، خواهش می کنم
    به نظرمن اگه تصمیم جدی واسه برگشت دارید گزینه 2 در نظر بگیرید

شرمنده! من پسر هستم و البته خوشبختانه مشکل سربازی ندارم! من بیشتر می خوام راجع به گزینه ی 3 بحث کنم که بدونم ریسکش چیه؟ آیا می ارزه روش وقت بذارم؟ همونطور که گفتم استادم هم زیاد براش مهم نیس این قضیه! به هر حال گرفتن پذیرش ریسک داره ممکن اونی نشه که می خوام! به نظرتون این 1 سالی که اینجا هستم رو روش وقت بذارم ارزششو داره؟
    بله درست میفرمایید، کلا این قضیه به خود آدم بستگی داره ولی خوب هدفم اینه با مشورت دوستان جنبه های مختلف این کار رو بدونم! من قبلا هدفم این بود اگه امسال شد یه پذیرش خوب می گیرم اگرم که نشد کارم رو ادامه می دم حالا یه گزینه جدید دکتری داخلم واسم پیش اومده چون تاحالا اصن به این قضیه فکر نکرده بودم، نمی دونم الان با این گزینه چه کنم!
    من تافلم 99 شده قصد دارم یه دونه دیگه بدم ایشاللا بالای 100 شه! جی آر ای هم اوضام بدک نیست رشتمم صنایع هست. دانشگاه امیرکبیر بودم مقاله هم یکی دو تایی دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)