نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 59 از 70 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

اساتید محترم به داد من هم برسید
    من لیسانسم از university of wasada, japan تو فیزیک است الان فوق هم همیتجام. میخواستم برای دانشگاههای امریکا اپلای کنم رنک 20-100 . ولی برای اینترنشیب اومدم دانشگاه توکیو و یکی از استادا دعوت میکنه منو برا phd. در همین زمان از university of tsinghua هم دعوت شدم برا دکترا
    من چه کنم به نظرتون؟؟؟ دوست دارم زاپن بمونم ولی میخواستم یه بار هم شده برم امریکا یه کم درس بخونم. چون میخوام تو چین کار پیدا کنم از طرفی بعد از postdoc!

لطفا نظرتون رو بگید و خانواده ای رو از چشم انتظاری درارید

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

نقل قول نوشته اصلی توسط Xiaoyi نمایش پست ها
    اساتید محترم به داد من هم برسید
    من لیسانسم از university of wasada, japan تو فیزیک است الان فوق هم همیتجام. میخواستم برای دانشگاههای امریکا اپلای کنم رنک 20-100 . ولی برای اینترنشیب اومدم دانشگاه توکیو و یکی از استادا دعوت میکنه منو برا phd. در همین زمان از university of tsinghua هم دعوت شدم برا دکترا
    من چه کنم به نظرتون؟؟؟ دوست دارم زاپن بمونم ولی میخواستم یه بار هم شده برم امریکا یه کم درس بخونم. چون میخوام تو چین کار پیدا کنم از طرفی بعد از postdoc!

لطفا نظرتون رو بگید و خانواده ای رو از چشم انتظاری درارید
    سلام
    من خودم از شما یه سری راهنمایی ها گرفتم بنابراین خودتون اطلاعاتتون بهتر و بیشتر از من هست و انشاله دوستان با تجربه تر و اساتید میان و راهنماییتون میکنند فقط جهت همفکری و اینکه بتونید بهترین تصمیم رو بگیرید این مطالب رو من میگم
    ببنید اگر میخواهید توی چین کار پیدا کنید خب بهتره برای phd یا حتی همین master چین برید چون به هر حال هم مدرک همون کشور رو دارید و هم اینکه میتونید توی مدت تحصیلتون ارتباطات و کانکشنتون رو برای اینکه کار پیدا کنید حالا چه آکادمیک و چه غیر آکادمیک افزایش بدید به نظر من برای کسی که توی سیستم چین درس خونده و بخواهد کار پیدا کنه براش خیلی راحتتره تا اینکه خارج از مجموعه برید توی بازار کارشون این مورد نه تنها در مورد چین بلکه در مورد همه جا هست.در مورد اینکه دوست دارید برید آمریکا کوتاه مدت درس بخونید خب برای شما که خیلی راحته این دانشگاه ها واسدا و توکیو و تسینخهوا همشون با یه سری دانشگاه های آمریکایی قرار داد تبادل دانشجو دارند و میتونید یک ترم یا دو ترم برید و توی اون دانشگاه آمریکایی که با دانشگاهتون قرار داد تبادل دانشجو داره تحصیل کنید به نظر من به دفتر بین الملل دانشگاهتون سر بزنید و بگید بهشون که دوست دارید برای کوتاه مدت برید آمریکا و قاعدتا راهنماییتون میکنند اونوقت خودتون با اون دانشگاه مکاتبه میکنید و میپرسید شرایطش چه جوریه.اسم این روش فکر کنم مطمئن نیستمexchange student یا visiting student باید باشه.رزومه تون خوبه نگران نباشید.
    من خودم برای این دانشگاه واسدا برای یک دوره بدون مدرک در مورد رباتیک اقدام کردم(انصافا رباتیکش خیلی قوی هست و جزو تاپ های دنیا هست.)تا هم ببینم میتونم توی شرایط کشوری مثل ژاپن زندگی کنم و هم اینکه یه فرصتی باشه برام تا یه سری درس ها رو دوره کرده باشم به خاطر فاصله ای که به خاطر سربازیم ایجاد شده و در صورت رضایت برای مستر این دانشگاه اقدام میکنم و الان منتظر نتیجه هستم که قبول میکنند یا نه.انشاله در صورت قبولی بعدا مزاحمتون میشم و در مورد این دانشگاه ازتون سوال خواهم پرسید.
    امیدوارم در جهت تصمیم گیریتون کمک کرده باشم.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    کادشناسی کامپیوتد نرم افزار
    دانشگاه آزاد قزوین
    معدل کل ۱۲.۱۳
    فارغ التحصل ۷۸
    چندسال سابقه کار بعنوان برنامه نویس تو تورنتو کانادا (مقیم کانادا)
    سوالات:
    ۱- میتونم برای ارشد ریاض اقدام کنم؟
    ۲- معمولا تغییر از کامپوتر به ریاض قابل قبول هست؟
    ۳- فکر میکنید با این مغدل بتونم پذیرش بگیرم؟
    ۴- اول باید یه سوپروازر بهم اوکی بده و بعدش اپلای کنم یا اپلای کنم و مدارکو بفرستم اونوقت خود دپارتمان یه استادو بهم اساین میکنه؟
    ۵- کلا برای رشته های کورس بیس احتیاج به پیداکردن استاد هست؟
    Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

میشه به منم کمک کنید
    من گیج شدم
    شرایطم جوریه که میخوام ترم تحصیلیم از زمستون شروع بشه ولی دوستان میگن فاندها بیشتر برای ترم پاییزه...
    نظرتونو راجع به هر سه ترم بگید
    (اصلا به رشته و دوره دقت نکنید کلا نظرات و حرف های گفتنی راجع به ترم هارو بگید لطفا)
    ویرایش توسط ElittA : December 29th, 2016 در ساعت 06:25 PM
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    با عرض سلام....
    ببخشید، من همه پست ها رو وقت نشد بخونم و موضوع بحثم مخلوطی از این موضوع و موضوعات مختلف دیگه می تونه باشه.
    به نظر یکم بلند هست پستم ولی خواهش میکنم لطفاً وقت بذارین بخونین، و جواب بدین خیلی خیلی ممنون می شم از دوستان عزیز.
    من هدف نهاییم اقامت در آمریکاست. به همین ترتیب می خوام دکتری رو اونجا بخونم.
    الان لیسانس تقرباً تو شهریور تموم می شه. معدل لیسانسم تقریباً 15.5 هستش از دانشگاه تبریز و مقاله خاصی هم ندارم چون لیسانسه دیگه، حداکثر شاید بتونم از پروژه تخصصیم یه مقاله درارم اونم احتمالاً نه در حد ISI. یعنی کارنامه لیسانسم خیلی درخشان نیست.
    برای ارشد که در هر صورت سال بعد خواهد بود، دو تا راه دارم.

1- ارشد رو برم تهران (تهران، شریف، امیرکبیر) سال اول ارشد رو درست حسابی بخونم هم یکی دو تا مقاله بدم هم معدلم خوب باشه تا رزومه خوبی داشته باشم. بعد در آخر سال اول ارشد به آمریکا برای دکترای مستقیم اپلای بدم، در طول فرایند اپلای که یه سال طول میکشه، منم سال دوم ارشدم رو بخونم، پایاننامه و اینا. وقتی ارشد تموم شد برم دکتری آمریکا، با فاند یا اسکالرشیپ.
    2- ارشد رو برم تهران، سال اول درست حسابی کار کنم، معدل و مقاله و رزومه خوب. بعدش دوباره واسه ارشد اپلای بدم به یه دانشگاه اروپایی، مثل پلی تکنیک میلان یا تورینو و اینا. باید فاند هم بگیرم. این بار چون یه سال ارشد رو تو ایران خوندم و رزومه خوب و مقاله هم دارم، راحت تر میتونم از دانشگاه های اروپا اپلای و مخصوصاً فاند بگیرم. برم دوباره کل ارشد رو تو یه دانشگاه هر چند متوسط اروپایی بخونم، ارشد رو فارغ التحصیل یه دانشگاه اروپایی باشم، که در این صورت خیلی راحت تر و پربار تر میتونم به بهترین دانشگاه های آمریکا برم و خیلی راحت هم فاند بگیرم.

این دو روش فوق، فقط در دو چیز با هم فرق دارن.

در دومی ارشد رو فارغ التحصیل یه دانشگاه اروپایی می شم که بالاخره با دانشگاه های ایران قابل مقایسه نیستن و یه حسن بزرگیه و خیلی راحت می تونم دکتری رو برم آمریکا ولی یه سال از عمرم تو ایران واسه درست کردن یه رزومه خوب واسه رفتن به اروپا تلف شده.

در اولی نه واسه اپلای گرفتن، بلکه واسه ویزا گرفتن، آزادسازی مدرک لازمه که تو دانشگاه های ایران یه هشت تا ده میلیونی پوله، که تو دانشگاه های اروپایی مسئله آزادسازی مدرک و اینا رو نداریم. ولی در عوض یه سال از عمرم تلف نمیشه، و نیز فاند گرفتن از اروپا واسه ارشد هم با تقریب قابل قبولی غیر ممکنه هم آن چنان قوی نیست. باید بری اونجا یه سال با خرج خودت زندگی کنی شهریه دانشگاه رو هم بدی و خیلی مکافات دیگه (مثلاً بورس DSU استانی ایتالیا اونجوریه، خیلی هم بورس به حساب نمیاد) ولی بورس ها و اسکالرشیپ های آمریکا خیلی بهترن.... لازم نیست یه سال با خرج خودت زندگی کنی.

الان سوال اول اینه که آیا کلاً اونجوری که فکر می کنم ارزش داره فقط واسه این که ارشد رو فارغ التحصیل یه دانشگاه اروپایی بشم یه سال عمرمو اونجوری تلف کنم؟ و تازه این روش اثری میذاره به شانس گرفتن بورس از اروپا واسه ارشد دوباره؟ این که یه سال ارشد رو ایران باشم تا رزومه و مقاله خوب داشته باشم، ارشد رو دوباره از اروپا اپلای بگیرم با فاند (که در حال حاضر ظاهراً تقریباً میشه گفت فقط از دانشگاه های ایتالیا میشه گرفت) کل ارشد رو دوباره اونجا بگیرم دکتری رو برم آمریکا. اصلاً چنین چیزی داریم؟ از دانشگاه های ایران دکتری رو میشه با فاند رفت آمریکا مستقیماً؟
    سوال دومم اینه که اونجوری که فکر میکنم بورس های دانشگاه های آمریکایی از لحاظ فوری بودن و کامل بودن خوبن یا تو آمریکا هم باید برم هزینه دانشگاه رو بدم یه سال با خرج خودم زندگی کنم تا بزرگواران هر وقت صلاح دیدن بورسم رو واریز کنن؟ مسئله من اینه که هر کجای دنیا برم، کلاً اونقدر پول ندارم که یه سال و یا حتی یه ترم با خرج خودم زندگش کنم. هر کجا قرار باشه برم باید به محض رسیدن به اونجا بورسم حاضر باشه!!!!
    سوال سومم اینه که کدوم یک از دو راه حل رو که اول پست عرض کردم، پیش بگیرم؟

خیلی عذر می خوام پستم دراز شد ولی خیلی عاجزانه و اورژانس به راهنمایی هاتون احتیاج دارم!!!!!

دوست عزیز

چطوره منم یه پیشنهاد بهتون بدم
    بجای دوباره ارشد خوندن چرا از همین حالا برای یه دانشگاه سطح بسیار عادی تو امریکا اقدام نمی کنید؟ (باتوجه به نداشتن هیچ رزومه ای)
    و بعد در طول تحصیل و زندگی در امریکا از هر لحاظ خودتون رو برای دکترای بعد آماده کنید؟ (هزینه ها، زبان، رزومه/ تا بتونید یک دانشگاه خوب اپلای کنید)
    هوم؟؟
    فکر کنم عاقلانه تر باشه... یا اگر نه راه اول بهتره تا دومی که انگار دارین درجا میزنین...
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Member
    رشته و دانشگاه

دوستان سلام

فکر کنم این موضوع تاپیک نداشت یا من خوب نگشتم؟ ( لیسانس مجدد یا ارشد؟ :| )
    بهرحال ممنون میشم نظراتتون درباره این شرایطتو بدونم:
    17 ساله، رشته کامپیوتر، هنوز کنکور نداده، امتحانات نهایی داره امسال(که برای دیپلمش خیلی مهمن)، زبانش ضعیفه، مسلما بدون مقاله یا رزومه خاص!
    حالا:
    1- درسای کنکوریشو بیشتر بخونه تا دانشگاه خوب (همینجا) قبول شه که یه لیسانس مناسب بگیره و تو این مدت برای خودش رزومه جمع کنه و زبان بخونه/ و برای ارشد اقدام کنه(حالاهرجایی).
    2- درسای کنکوریشو بیشتر بخونه تا دانشگاه خوب (همینجا) قبول شه که یه لیسانس مناسب بگیره و تو این مدت برای خودش رزومه جمع کنه و زبان بخونه/ و مجدد برای همین دوره توی کشور دیگه اقدام کنه(تا هم زبانش تو این دوره تقویت شده باشه هم یکم تجربه کسب کنه و این چیزا).
    3- کنکورو کاملا بیخیال بشه و تمرکزشو روی امتحانات نهاییش بزاره و بعد دیپلم فقط زبان بخونه و ازمون جی آر ای تا نمره خوب بیاره/ و برای لیسانس کشور دیگه اقدام کنه.
    پیشاپیش ممنون از جواباتون
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Junior Member

سلام،من تازه با این سایت اشنا شدم و تازه کارم ،اگر میشه به سوالم جواب بدبد و ی راهنمایی کامل کنید منو ،من تازه شروع کردم به ارشد خوندن و کارشناسیم هم دانشگاه آزاد بوده و معدلم هم ۱۴/۸۶ هستش و زبانم در حد صفر ولی دارم لغات ۵۰۴ و تافل و... میخونم و خیلی علاقه به ادامه تحصیلم تو کانادا و یا آمریکا دارم حالا باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_eng نمایش پست ها
    سلام
    کادشناسی کامپیوتد نرم افزار
    دانشگاه آزاد قزوین
    معدل کل ۱۲.۱۳
    فارغ التحصل ۷۸
    چندسال سابقه کار بعنوان برنامه نویس تو تورنتو کانادا (مقیم کانادا)
    سوالات:
    ۱- میتونم برای ارشد ریاض اقدام کنم؟
    ۲- معمولا تغییر از کامپوتر به ریاض قابل قبول هست؟
    ۳- فکر میکنید با این مغدل بتونم پذیرش بگیرم؟
    ۴- اول باید یه سوپروازر بهم اوکی بده و بعدش اپلای کنم یا اپلای کنم و مدارکو بفرستم اونوقت خود دپارتمان یه استادو بهم اساین میکنه؟
    ۵- کلا برای رشته های کورس بیس احتیاج به پیداکردن استاد هست؟
    با فرض اینکه دوره non-thesis میخواید اقدام کنید:
    1 & 2- بله امکانش هست ولی باید بک گراند کورس هایی که قبلا گذروندین قانع کننده باشه که پایه کافی برای ارشد ریاضی رو دارین. پیشنهاد میدم computer science اقدام کنید و بعد بیشتر کورس های ریاضی رو بردارید.
    3- در حالت کلی با توجه به اینکه non-thesis مد نظرتون هست خیلی دور از انتظار نیست.
    4 & 5- دانشگاه ها متفاوت هستند در این زمینه. اغلب نیازی به پیدا کردن استاد نیست ولی بعضی ها هم میگن یه استاد باید قبول کنه که به عنوان advisor عمل کنه که مثلا روی روند کورس گرفتن شما نظارت کنه و این حرفها.
    * برای دوره های non-thesis فاندی وجود نداره. در نظر داشته باشید اینو.
    * شما که اونجا هستید حضورا برید صحبت کنید. تاثیر خیلی بیشتری داره بهرحال. (حتی اگه لازم نشد با استادی صحبت کنید.)

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    میشه به منم کمک کنید
    من گیج شدم
    شرایطم جوریه که میخوام ترم تحصیلیم از زمستون شروع بشه ولی دوستان میگن فاندها بیشتر برای ترم پاییزه...
    نظرتونو راجع به هر سه ترم بگید
    (اصلا به رشته و دوره دقت نکنید کلا نظرات و حرف های گفتنی راجع به ترم هارو بگید لطفا)
    سلام
    در حالت کلی غیر ممکن نیست که از ترم زمستان شروع کنید ولی بعضی دانشگاهها اصلا پذیرش ندارن برا زمستان.
    از لحاظ وضعیت فاند اگر استادی پیدا بشه که بخواد به شما فاند بده به خودش و پروژه هاش بستگی داره ولی در مجموع پوزیشن های فاند دار (حتی از طرف اساتید) برای ترم پاییز (حداقل) حدود 3-4 برابر ترم زمستان هست.
    پس دنبال استاد باشید ولی اگر پوزیشن مناسبی پیدا نکردید بهتره برای همون پاییز اقدام کنید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    دوستان سلام

فکر کنم این موضوع تاپیک نداشت یا من خوب نگشتم؟ ( لیسانس مجدد یا ارشد؟ :| )
    بهرحال ممنون میشم نظراتتون درباره این شرایطتو بدونم:
    17 ساله، رشته کامپیوتر، هنوز کنکور نداده، امتحانات نهایی داره امسال(که برای دیپلمش خیلی مهمن)، زبانش ضعیفه، مسلما بدون مقاله یا رزومه خاص!
    حالا:
    1- درسای کنکوریشو بیشتر بخونه تا دانشگاه خوب (همینجا) قبول شه که یه لیسانس مناسب بگیره و تو این مدت برای خودش رزومه جمع کنه و زبان بخونه/ و برای ارشد اقدام کنه(حالاهرجایی).
    2- درسای کنکوریشو بیشتر بخونه تا دانشگاه خوب (همینجا) قبول شه که یه لیسانس مناسب بگیره و تو این مدت برای خودش رزومه جمع کنه و زبان بخونه/ و مجدد برای همین دوره توی کشور دیگه اقدام کنه(تا هم زبانش تو این دوره تقویت شده باشه هم یکم تجربه کسب کنه و این چیزا).
    3- کنکورو کاملا بیخیال بشه و تمرکزشو روی امتحانات نهاییش بزاره و بعد دیپلم فقط زبان بخونه و ازمون جی آر ای تا نمره خوب بیاره/ و برای لیسانس کشور دیگه اقدام کنه.
    پیشاپیش ممنون از جواباتون
    سلام
    اگر ساپورت مالی و فاند مهمه که راهی به جز گزینه 1 وجود نداره.
    اگر مهم نیست:
    1- راه منطقی ای هست.
    2- شخصا هییییییچ نکته مثبتی نمیبینم در موردش. این سوال به ذهنم میرسه: "خب که چی بشه؟"
    3- محال نیست ولی چندان جالب نیست چون بحث فقط پذیرش گرفتن نیست. خیلی عوامل دیگه هم هست که با توجه به سن و سال میتونه ریسک رو خیلی بالا ببره.
    *بعید میدونم زبان رو بشه سریع جمع کرد و مدرک گرفت با توجه به توضیحات و شرایطی که گفتین.
    *برای لیسانس به GRE احتیاجی نیست بلکه به SAT نیاز هست (توی آمریکا).

موفق باشید (باشند)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)