صفحه 31 از 65 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 645

موضوع: دانشگاه Sapienza – Università di Roma

پیش فرض پاسخ : دانشگاه Sapienza – Università di Roma

نقل قول نوشته اصلی توسط reza127s نمایش پست ها
    اولا دی اس یو واسه میلانه، برای این دانشگاه اسم بورس استانش ادیزو هست
    دوما ایتالیا فاند نداره، اون بورسه
    سوما تا اونجایی که من متوجه شدم این سیستم تخفیف شهریه یه چیزی جدا از بورسه که دانشگاه با ارائه ی فیش حقوقی خودش مستقلا به دانشجو تخفیف میداد، منتها امسال یه خبر هایی شنیده میشه که انگار میخوان به خارجیا ندن اینو یا کمتر بدن، خبرش زیاد آفیشال نیست و به بعضیا ایمیل شده فقط.
    چهارما واسه کسایی که بورس میگیرن شاید زیاد تفاوتی نکنه این داستان، چون خود بورس کلا شهریه رو پرداخت میکنه. فقط بدیش اینه که اون اولش باید قسط اول شهریه رو بدین که بعدا بورس بر میگردونه.
    نه من اون بورس ترمی هزار یورو رو نمیگم که اکثر همه میگیرن اون رو،در مورد گزینه ی اول شاید اسمشو اشتباه گفتم و حق با شماست اما در مورد گزینه ی چهارم،من دارم همینو میگم که این دانشگاه اومده یه لیستی از کشورا رو گذاشته،که گفته مثه اینکه فقط کشورایی که تو این لیست هستن شهریه براشون حساب نمیشه از امسال،که ایران جزو اون لیست نیست و از امسال یه شهریه 1200 یورویی گذاشته که مثه اینکه نمیخواد برگردونه،قبلنا مثلا به قول شما یه 180 یورو میگیرفت که اونم ترم بعدش پس میداد ولی مثه اینکه قانونش عوض شده
    اتفاقا این دانشگاه فاند داره ، توی قسمت پی اچ دیش اگه چک کنی نوشته اگه بتونی بگیری سالی 13یا 16 هزار یورو ینی ماهی تقریبا 1400 یورو میده که برای هر ماه برای زندگی تو رم ، رقم بدی نیست.همون رو دارم میپرسم که با این شرایطی که پیش اومده و اون لیستی که منتشر شده یه وق نکنن عینه امریکا که نصف پول فاندمون بره برا شهریه :|
    ویرایش توسط sanaz67 : July 7th, 2015 در ساعت 10:43 AM
    میکلانژ زندگی خودت باش

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
    نه من اون بورس ترمی هزار یورو رو نمیگم که اکثر همه میگیرن اون رو،در مورد گزینه ی اول شاید اسمشو اشتباه گفتم و حق با شماست اما در مورد گزینه ی چهارم،من دارم همینو میگم که این دانشگاه اومده یه لیستی از کشورا رو گذاشته،که گفته مثه اینکه فقط کشورایی که تو این لیست هستن شهریه براشون حساب نمیشه از امسال،که ایران جزو اون لیست نیست و از امسال یه شهریه 1200 یورویی گذاشته که مثه اینکه نمیخواد برگردونه،قبلنا مثلا به قول شما یه 180 یورو میگیرفت که اونم ترم بعدش پس میداد ولی مثه اینکه قانونش عوض شده
    اتفاقا این دانشگاه فاند داره ، توی قسمت پی اچ دیش اگه چک کنی نوشته اگه بتونی بگیری سالی 13یا 16 هزار یورو ینی ماهی تقریبا 1400 یورو میده که برای هر ماه برای زندگی تو رم ، رقم بدی نیست.همون رو دارم میپرسم که با این شرایطی که پیش اومده و اون لیستی که منتشر شده یه وق نکنن عینه امریکا که نصف پول فاندمون بره برا شهریه :|
    بله من منظورم از فاند برای مستر بود، وگرنه برای دکتری همه جاس دنیا فاند دارن.
    در مورد شهریه، ببین آره شما اگر بورس استانی رو بگیری بورس تعیین میکنه که علاوه بر یه پولی که جداگانه میده بهتون، شهریه رو هم کامل پرداخت میکنه و هر مقداری که شما به دانشگاه پرداخت کرده باشی سازمان بورس بعدا به شما بر میگردونه حالا چه 180 یورو باشه چه 1200 تا، واسه همین میگم واسه کسایی که بورس استانی میگیرن زیاد فرقی نمیکنه این قضیه. ولی برای شما فرق میکنه چون اگه فاند phd رو بگیری دیگه بورس به شما تعلق نمیگیره و باید پول شهریه رو از فاندت پرداخت کنی. هر چند بازم ماهیی 1400 تا واقعا زیاده جوری که راحت میتونید هم شهریه ترمی 1200 یورویی رو پرداخت کنین هم یه چیزی حدود 1000 یورو در ماه براخودتون میمونه که کافیه. بچه های مستر الان دارن با ماهی 700 یورو زندگیشونو میچرخونن

Member
    رشته و دانشگاه
    university of rome

بچه های ورودی جدید:
    طبق قانون جدید دانشگاه بچه هایی که بورس لازیو دیزو دارن که هیچی ....
    بچه های که بورس را ازدست میدهند یا به هر نحوی نمیگیرند بورس رو باید سالی 1200 یور شهریه دانشگاه بدن ( مثل قبل که با فیش حقوقی 500 یورو شهریه میدادیم نیست دیگه)
    و امسال تقریبا بیشتر سال اولی ها بورس از دست میدهند و.... چون واقعا پاس کردن 30 تا سخته و واسه سال دوم 80 تا تقربا غیر ممکن .. مگه قید معدل رو بزنید

خلاصه به این هم فکر کنید اگه بورس رو ازدست بدید این شهریه دانشگاه هست و یاا از لحظه ای که اومدین مثل ... درس بخونید
    و توصیه اخر اگه جایی به جز ایتالیا پذیرش دارید اینجا نیاید مملکت بی قانون که هر روز یه قانون از یه جاشون بر میدارن پارسال 500 شهریه میدادی امسال 1200 ... خلاصه اینجا ایتالیا است رو هیچی حساب نکنید توی نظم قانون افتضاحه اینجا

Member
    رشته و دانشگاه
    university of rome

نقل قول نوشته اصلی توسط reza127s نمایش پست ها
    بله من منظورم از فاند برای مستر بود، وگرنه برای دکتری همه جاس دنیا فاند دارن.
    در مورد شهریه، ببین آره شما اگر بورس استانی رو بگیری بورس تعیین میکنه که علاوه بر یه پولی که جداگانه میده بهتون، شهریه رو هم کامل پرداخت میکنه و هر مقداری که شما به دانشگاه پرداخت کرده باشی سازمان بورس بعدا به شما بر میگردونه حالا چه 180 یورو باشه چه 1200 تا، واسه همین میگم واسه کسایی که بورس استانی میگیرن زیاد فرقی نمیکنه این قضیه. ولی برای شما فرق میکنه چون اگه فاند phd رو بگیری دیگه بورس به شما تعلق نمیگیره و باید پول شهریه رو از فاندت پرداخت کنی. هر چند بازم ماهیی 1400 تا واقعا زیاده جوری که راحت میتونید هم شهریه ترمی 1200 یورویی رو پرداخت کنین هم یه چیزی حدود 1000 یورو در ماه براخودتون میمونه که کافیه. بچه های مستر الان دارن با ماهی 700 یورو زندگیشونو میچرخونن
    بچه های که فاند phd میگیرن ازهمون ماهی 1000 خورده ای .. شهریهشون هم خود به خود کم میشه .... دوستان من که فاند از دانشگاه دارن با این شرایط زیر 100 یورو شهریه میدن ..پس نگران شهریه 1200 یورویی نباشید اصلا .... ولی به شدت تاکید میکنم برای دکترا ایتالیا نیایی .. به هرکی میگیم میگن خودتون اونجایین دارین حسودی میکنید .....
    باز واسه ارشد یه پل خوب واقعا بعد درس میتونی بری یه جای خوب ... همینطور که سال بالایی ها رفتن
    ولی واسه دکترا هرکی اومده پشیمونه که چرا جای بهتر نرفته ... مگه رزومه اش دیگه خیلی داغون بوده و میخواد برگرده ایران پز بده ایتالیا درس خونده .همین

نه من که نمیخوام بیام ولی خوب چون یه استاد خوب باستان شناسی که تو زمینه ی ایران خیلی کار کرده اونجاس شاید بتونم ازش فاند بگیرم اونوق شاید بیام ولی تا وقتی هلند و برکسل و سوئد هست مسلما اونطرفا دیگه نمیام ولی هیچ وق اینطوری نگو، هرکسی دلایلی برای خودش داره (چون من از بچگی عاشق این کشور بودم ، من هم مقاله دارم هم معدل 19 و سابقه حفاری هم دارم پس رزومم داغون نیست) ولی خوب قبول دارم راهنماییت واقعا به جاس و واقعا بهت حق میدم با شرایطی که الان تو ایتالیا جریان داره حرف شما واقعا متینه و ممنونم که حداقل با صداقت حرف میزنید و رک و پوست کنده همه چی رو میگین،برخلاف اقایی که پارسال من میخواستم برم فقط اطلاعات اغراق گرایانه تحویل داد و ایتالیا رو از لحاظ مالی و حتی کاری بهشت روی زمین درست کرد برام

پ ن :دوست بالایی مون گفته بود ماهی 700 یورو برای بچه های ارشد،اینو یکم اصلاح کنیم که بچه ها سردرگم نشن،بچه های مستر تو ایتالیا 4000 یورو میگیرن که در صورت خوابگاه برنده نشدن 3000 تاش برای اجاره خونه میره و هزار برای باقی دوسال میمونه که اگه سر دوسال تموم شه،در صورت برنده شدن خوابگاه مقدار دو هزار یورو میمونه که دو هزار یورو برای دوسال و نیم زیاد پول خوبی به نظر نمیرسه
    ویرایش توسط sanaz67 : July 9th, 2015 در ساعت 11:50 PM
    میکلانژ زندگی خودت باش

راستی من فک کنم یه بار از شما کلی راهنمایی گرفته بودم اقا یا خانوم ازی و کلی ممنون بابتش، اخرین سوال اینکه،نمیشه پی اچ دی رو اونجا خوند برای ریسرچری یا پست دکترا جای دیگه اقدام کرد؟یا نمیصرفه
    میکلانژ زندگی خودت باش

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
    نه من که نمیخوام بیام ولی خوب چون یه استاد خوب باستان شناسی که تو زمینه ی ایران خیلی کار کرده اونجاس شاید بتونم ازش فاند بگیرم اونوق شاید بیام ولی تا وقتی هلند و برکسل و سوئد هست مسلما اونطرفا دیگه نمیام ولی هیچ وق اینطوری نگو، هرکسی دلایلی برای خودش داره (چون من از بچگی عاشق این کشور بودم ، من هم مقاله دارم هم معدل 19 و سابقه حفاری هم دارم پس رزومم داغون نیست) ولی خوب قبول دارم راهنماییت واقعا به جاس و واقعا بهت حق میدم با شرایطی که الان تو ایتالیا جریان داره حرف شما واقعا متینه و ممنونم که حداقل با صداقت حرف میزنید و رک و پوست کنده همه چی رو میگین،برخلاف اقایی که پارسال من میخواستم برم فقط اطلاعات اغراق گرایانه تحویل داد و ایتالیا رو از لحاظ مالی و حتی کاری بهشت روی زمین درست کرد برام

پ ن :دوست بالایی مون گفته بود ماهی 700 یورو برای بچه های ارشد،اینو یکم اصلاح کنیم که بچه ها سردرگم نشن،بچه های مستر تو ایتالیا 4000 یورو میگیرن که در صورت خوابگاه برنده نشدن 3000 تاش برای اجاره خونه میره و هزار برای باقی دوسال میمونه که اگه سر دوسال تموم شه،در صورت برنده شدن خوابگاه مقدار دو هزار یورو میمونه که دو هزار یورو برای دوسال و نیم زیاد پول خوبی به نظر نمیرسه
    در مورد قسمت پی نوشت: اشتباه می فرمایید. بورس استانی برای مستر حدود 5000 یورو است در سال، بعضی استان ها 5200 و بعضی ها هم 4800. که اگر شما درخواست خوابگاه بدید خود سازمان بورس به شما خوابگاه میده که واسش حدود 1500 تا 2000 تاشو بر میداره و بقیه شو پرداخت میکنه. یعنی شما در صورت نگرفتن خوابگاه حدودا ماهی 450 یورو دارید و که معمولا 300 هزینه اقامت و 150تا 200 یورو هزینه خورد و خوراک میشه.در صورتی هم که خوابگاه بگیرید، هزینه اقامت نمیدید و حدود 3000 یورو برای یک سال تحویل میگیرید که میشه همون 250 یورو در ماه واسه خورد و خوراک.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر فردوسی مشهد

دوستان برای مستر این داشنگاه تو رشته های کامپیوتر کسایی که اطلاعات دارند میخوام بدونم با معدل حدود 13.5 ولی آیلتس 7 و جی آر ای خوب امکان پذیرش دارم!؟؟! چون معدلم پایینه نمیدونم چقد رو پذیرش این دانشگاه تاثیر میذاره!!
    همچنین اگه کسی کلا از اوضاع دانشگاه های ایتالیا اینجا خبر داره که چقد رو معدل حساسن ممنون میشم راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram_serki نمایش پست ها
    دوستان برای مستر این داشنگاه تو رشته های کامپیوتر کسایی که اطلاعات دارند میخوام بدونم با معدل حدود 13.5 ولی آیلتس 7 و جی آر ای خوب امکان پذیرش دارم!؟؟! چون معدلم پایینه نمیدونم چقد رو پذیرش این دانشگاه تاثیر میذاره!!
    همچنین اگه کسی کلا از اوضاع دانشگاه های ایتالیا اینجا خبر داره که چقد رو معدل حساسن ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اگه زبانت ایتالیایی باشه قطعا پذیرش میگیری(که در اون صو رت این دانشگاه هم مستر کامپیوتر به زبان ایتالیایی نداره،میشه مثلا مهندسی مدیریت خوند) ،چون من برادرم معدلش در همین حدودا بود برای تورین و سپینتزا و پلی تکنیک میلان (دانشگاه کومو ش ) اقدام کرد و دوتای اولی بش پذیرش ندادن و از دانشگاه کومو میلان پذیرش گرفت چون خود پلی تکنیک خیلی روی معدل حساسه اینو مطمعنم،ولی دانشگاه کومو برای انگلیسی زبون هاست(بسیار هم شهر کوچیک و دوس داشتنی و جذابیه، فوق العاده ارامش بخشه) ، ایلتس 7 هم داشت ، اون روزمه ی کاری خیلی قوی کد نویسی هم داشت ، حالا البته نمیگم حتما ولی شاید توی پذیرش با زبان خارجی بعضی دانشگاها حساسیت نشون بدن ، کلا زیاد رو معدل حساس نیستن خیالت راحت(واسه همون به راحتی هم فاند نمیدن ولی از بورس استانیش راحت میتونی استفاده کنی)
    میکلانژ زندگی خودت باش

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram_serki نمایش پست ها
    از امسال یه سری رشته واسه مستر انگلیسی زبان ها اضافه شده مثل
    Engineering in Computer Science (MSECS)
    Aritificial Intelligence and Robotics (AIRO)
    Control Engineering (MCER)
    Mechanical Engineering
    و یه چنتا دیگه که باید خودت چک کنی
    کلا هم تقریبا هیچ دانشگاهی تو ایتالیا مدرک جی آری براش مهم نیست و از همه بیشتر روی معدل حساسن، ولی معدل های پایین هم میگیرن. واسه همین شانسشو داری

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)