صفحه 2 از 65 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 645

موضوع: دانشگاه Sapienza – Università di Roma

پیش فرض پاسخ : آشنایی با دانشجویان universita' della sapienza

راستی راجع به خوابگاه:
    http://cclii.dis.uniroma1.it/airo/in...d=32&Itemid=47
    مثل اینکه اوضاع اش زیاد خوب نیست، به سال اولی ها خوابگاه نمیدن...
    سال دومی ها هم الویت‌بندی میشن بر اساس درآمدشون!
    باید خونه کرایه کرد که هزینه اش هم از قرار معلوم کم نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    َکامپیوتر ( نرم افزار)-la sapienza-rome

چه خوب، تبریک میگم. بچه ها شروع کلاسها 27 سپتامبره، واسه کی بلیط میگیرن؟ واسه سفارت؟
    واسه مکان، از همین جا اجاره میکنین یا میرین اونجا دنبال خونه ؟

متاسفانه من هنوز Hard Copy نامه‌ی پذیرش‌ام رو دریافت نکردم! شماها به دستتون رسیده؟
    من فعلا تا این نامه بدستم نرسه هیچ اقدامی نمیکنم...
    در مورد زمان بلیط بهتره حداقل ۱۰ روز الی ۲ هفته قبل شروع کلاس‌ها باشه تا بشه با خیال راحت اونجا کارهای ثبت‌نام و کارهای اداری دیگه رو انجام داد، کارهایی مثل:
    http://cclii.dis.uniroma1.it/airo/in...d=33&Itemid=48
    در مورد خوابگاه مطمئن نیستم، اما از اونجایی که نوشته باید برای اجاره چند ماه رو پیش پرداخت کرد به نظر میاد نمیشه از اینجا اقدامی کرد، اطلاعات کاملترش اینجا هست:
    http://www.uniroma1.it/about/eng/accomodation.php
    گفتن بعد از رسیدن میشه به صورت موقت تو مهمونخونه‌های ارزون قیمت اقامت کرد تا کارهای اداری و پیدا کردن خونه به سر بیاد.

راستی شما چیزی در مورد ITALIAN Test و Admission Test میدونید؟
    همونی که تو این صفحه:
    http://www.uniroma1.it/eng/InternationalStudents.php
    بهش اشاره شده و گفته باید به محض ورود به ایتالیا تو این امتحانات شرکت کنیم.
    اصلا شامل حال ما میشه؟
    من ایمیل زدم جوابم رو ندادن!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

آره من به دستم رسیده و واسه تحویل مدارک به سفارت دادمش. شما سفارت نرفتی؟ پرونده تشکیل دادی؟
    ولی میشه از اینجا هم جایی رو پیدا کرد و اجاره کرد. واسه اسپانیا که میشد، فکر کنم واسه رم هم بشه.
    من فکر کنم شامل ما نمیشه، چون دوره ما به زبان انگلیسی هست پس امتحان زبان ایتالیایی نداریم و مدرک زبان ازمون خواستن، پس دیگه امتحان زبانی نباید بدیم ولی امتحان پذیرش رو نمیدونم که البته من میگم اون امتحان رو هم نداریم چون ما با بقیه فرق داریم!

سلام دوست عزیز
    نامه‌ی من تازه دیروز(شنبه) پست شده، امیدوارم به زودی به دستم برسه...
    من هنوز هیچ اقدامی نکردم، منتظر هستم تا نامه بدستم برسه تا بتونم مراحل وزارت علوم، نظام وظیفه و آزاد کردن مدرک‌ام رو از دانشگاه انجام بدم. تا اینا انجام نشه فکر نکنم بتونم تو سفارت ثبت‌نام کنم! درسته؟
    در مورد امتحانات هم امیدوارام حق با شما باشه. من که اصلا حوصله ندارم رسیدم اونجا امتحان بدم.
    خونه رو هم باید حسابی پرس و جو و پی‌گیری کرد تا تو دردسر نیفتیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

اوه، من فکر کنم ممکنه تو دردسر بیفتی!!! سعی کن هر چه زودتر چند تا مدرک جور کنی و بری سفارت واسه تشکیل پرونده (فقط سه شنبه ها).
    ریز نمره ، مدرک زبان، گواهی مالی، هر چی که داری رو فعلا ببر. چون ممکنه دیر بشه.
    اگه در مورد خونه چیزی فهمیدی به منم حتما بگو، مرسی

سلام
    ممنون از راهنمایی‌ها، من که تقریبا هیچ مدرک ازرش‌مندی ندارم! تا نامه پذیرش‌ام بدستم نرسه نه ریزنمره دارم و نه مدرک لیسانس.
    الان فقط پرینت نامه‌ی ادمیشن و مدرک تافل دارم.
    گواهی مالی به چه ارزشی و با چه شرایطی باید باشه؟ واسه ثبت‌نام دانشگاه لازمه یا واسه ویزا؟
    یه جایی تو همین فروم خوندم مهلت ارائه‌ی مدراک و تشکیل پرونده تا ۳۰ may بوده! یعنی الان نمیشه تشکیل پرونده داد؟
    ببخشید زیاد سوال می‌پرسم، و یه سوال دیگه:
    واسه ثبت‌نام دانشگاه کدوم دفتر سفارت باید بریم؟ نوفل‌شاتو، بلوار آفریقا یا فرمانیه؟

در مورد خونه هم دارم سعی میکنم ایرانی‌های مقیم رم رو پیدا کنم تا ازشون راهنمایی بخوام. اما در سخت‌ترین شرایط فکر کنم باید بعد از رسیدن مدتی توی Hostel ها اقامت کنیم تا بتونیم خونه اجاره کنیم. اگه اطلاعات تازه ای بدست آوردم حتما خبر میدم.

Junior Member

سلام دوستان. من هم برای هوش مصنوعی و رباتیک پذیرش گرفتم. اما deadline ویزای دانشجویی رو نمی دونستم و امروز که رفتم سفارت گفتن دیگه پرونده ی جدید تشکیل نمی دیم و فقط کار اونهایی که تا 31 می پرونده تشکیل دادن رو انجام می دیم. کسی می دونه الان من باید چی کار کنم؟ ممکنه بشه از کشور دیگه ای مثلا قبرس یا دوبی برای ویزا اقدام کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

saeed هم مشکل شما رو داره. به نظرم اول ایمیل بزنین به دانشگاه و توضیح بدین. فکر کنم حاضر نمیشن دانشجوشون رو از دست بدن. هر دو تاتون ایمیل بزنین و بهشون بگین که به سفارت بگن که اجازه بدن تشکیل پرونده بدین. حتی اگه شده به دانشگاه زنگ بزنین. اگه دانشگاه قبول کنه به نظرم با یه تلفن یا فکس سریع به سفارت اطلاع میده.اینایی که گفتم حدسه! ولی من اگه جای شما بودم از طریق دانشگاه اقدام میکردم. چون خود خانم شمس دیروز بهم گفت که بهشون گفتن کلا 220 یا 230 تا داشجو باید بفرستن اون ور. پس اگه دانشگاه بگه 2 تا بیشتر بفرست سفارت حرفی نداره.
    موفق باشین. نتیجه ش رو هم بگین.
    راستی بگین نامه پذیرش دیر دستتون رسید واسه همین دیر اقدام کردین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)