صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: بیوشیمی-Biochemistry، Bioinformatics، Biostatistics و biophysics

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض بیوشیمی-Biochemistry، Bioinformatics، Biostatistics و biophysics

دوستان عزیزم

در این تاپیک دوستان علاقمند به بیوشیمی یا دانشجویان محترم این رشته میتونن سوالات خودشون رو درباره بیوشیمی و گرایش های مختلف اون مطرح کنن.
    ضمنا از دوستان مطلع و یا دانشجویان این رشته درخواست میشه هر گونه اطلاعات تکمیلی ای که درباره این رشته در اختیار دارند رو لطف کنن در این تاپیک به اشتراک بگذارند تا به تدریج به یه منبع قابل اتکا برای علاقمندان تبدیل بشه.

از همکاری شما عزیزان متشکرم
    ویرایش توسط chemistrymaste : September 3rd, 2016 در ساعت 12:43 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : بیوشیمی-Biochemistry

از دوستان دارای اطلاعات در زمینه بیوشیمی و یا دانشجویان محترم این رشته سوالی دارم:
    کتابی سراغ دارین که بیوشیمی رو از صفر شروع کرده باشه به آموزش دادن؟
    برای کسی که با شیمی و زیست و ژنتیک آشنایی داره اما با بیوشیمی اشنایی زیادی نداره میخوام این کتاب رو.
    بین سه کتاب هارپر و لنینجر و استرایر کدوم یک رو پیشنهاد میکنین؟
    کتاب مناسب دیگه ای مد نظرتون هست؟
    خیلی ممنونم از دوستان عزیزم
    ویرایش توسط chemistrymaste : September 3rd, 2016 در ساعت 12:08 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    از دوستان دارای اطلاعات در زمینه بیوشیمی و یا دانشجویان محترم این رشته سوالی دارم:
    کتابی سراغ دارین که بیوشیمی رو از صفر شروع کرده باشه به آموزش دادن؟
    برای کسی که با شیمی و زیست و ژنتیک آشنایی داره اما با بیوشیمی اشنایی زیادی نداره میخوام این کتاب رو.
    بین سه کتاب هارپر و لنینجر و استرایر کدوم یک رو پیشنهاد میکنین؟
    کتاب مناسب دیگه ای مد نظرتون هست؟
    خیلی ممنونم از دوستان عزیزم
    هارپر بیشتر به سمت پزشکی گرایش داره مثال از بیماری ها رو خوب توضیح داده ولی لنینجر پایه هست. من هر دو رو خوندم به نظرم لنینجر سخت تر بود! خیلی پایه ای بخواید کتاب ملک نیا-شهبازی خوبه.استرایر و نخوندم.موفق باشید

Junior Member

سلام ,وقتتون به خیر

من لیسانس بیوتک خوندم و ارشد امسال بیوتک پزشکی دانشگاه اصفهان وزارت بهداشت و همچنین بیوشیمی دانشگاه تهران IBB وزارت علوم قبول شدم و اصلا نمیدونم کدوم رو باید برم تا برای اپلای کردن در دکتری رشته بیوتک پزشکی احتمال پذیرشم برای آمریکا افزایش پیدا کنه.به رشته ارجحیت بدم یا اعتبار دانشگاه رو در اولویت قرار بدم؟
    البته با در نظر گرفتن اینکه چه در رشته بیوشیمی و چه در بیوتک ارشد میتونم کار تحقیقاتیم رو در زمینه بیوتک مولکولی یا پزشکی انجام بدم.آیا داشتن مدرک ارشد بیوشیمی میتونه مشکلی برای پذیرش در رشته بیوتک پزشکی ایجاد کنه ؟چون فکر میکنم مدرک دانشگاه تهران و اساتیدش از اعتبار بیشتری برخوردار باشند و بشه رزومه بهتری ساخت.ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط moon222 نمایش پست ها
    سلام ,وقتتون به خیر

من لیسانس بیوتک خوندم و ارشد امسال بیوتک پزشکی دانشگاه اصفهان وزارت بهداشت و همچنین بیوشیمی دانشگاه تهران IBB وزارت علوم قبول شدم و اصلا نمیدونم کدوم رو باید برم تا برای اپلای کردن در دکتری رشته بیوتک پزشکی احتمال پذیرشم برای آمریکا افزایش پیدا کنه.به رشته ارجحیت بدم یا اعتبار دانشگاه رو در اولویت قرار بدم؟
    البته با در نظر گرفتن اینکه چه در رشته بیوشیمی و چه در بیوتک ارشد میتونم کار تحقیقاتیم رو در زمینه بیوتک مولکولی یا پزشکی انجام بدم.آیا داشتن مدرک ارشد بیوشیمی میتونه مشکلی برای پذیرش در رشته بیوتک پزشکی ایجاد کنه ؟چون فکر میکنم مدرک دانشگاه تهران و اساتیدش از اعتبار بیشتری برخوردار باشند و بشه رزومه بهتری ساخت.ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید.
    IBB واسه خارج رفتن شانست بیشتر هست قطعا
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

نقل قول نوشته اصلی توسط moon222 نمایش پست ها
    سلام ,وقتتون به خیر

دوست عزیز

اسم دانشگاه تا حدی مهم هست و اون هم از این جهت که جایی که اپلای میکنید اگر اسم دانشگاه شما رو نشنیده باشند شانس پذیرش گرفتن تقریبا صفر هست. اما این مورد به تنهایی بخش خیلی کوچکی از فاکتور های لازم برای گرفتن پذیرش هست. در ضمن رشته هایی مثل بیوتک پزشکی یا اسامی از این دست در آمریکا به عنوان گرایش تحصیلات تکمیلی محسوب نمیشه. رشته ها و گرایش ها جنرال تر هستن و بیوتک پزشکی زمینه تحقیق میشه نه اسم رشته. یعنی شما میتونید در دپارتمان بیوشیمی, یا سلولی یا میکروبی یا مهندسی شیمی یا ... باشید اما کار تحقیقاتی بیوتک پزشکی انجام بدین.
    نکته دیگه اینکه شما هر ارشدی داشته باشید, مثل کسی که لیسانس گرفته در مقطع تحصیلات تکمیلی شروع میکنید. به عبارتی اگر با لیسانس پذیرش بگیرید یا بعد از گرفتن فوق لیسانس پذیرش بگیرید, مسیری که اونجا در دانشگاه های آمریکا طی میکنید یکی هست. گرفتن ارشد برای افرادی خوب هست که با لیسانسی که دارند شانس کمی برای پذیرش گرفتن دارن و با گرفتن ارشد سعی میکنند مقاله بدن, با استاد معروف کار کنن تا ازش توصیه نامه خوب بگیرن, کنفرانس خارجی برن و با استاد های اونجا لینک کنن و ....

موفق باشید

Junior Member

با سلام
    من ارشد بیوشیمی بالینی قبول شدم میخواستم بدونم برای دکترا بخوام خارج از کشور ادامه تحصیل بدم چه رشته های مشابهی هست و اینکه چجوری دانشگاه پیدا کنم و ... کسی هست اطلاع داشته باشه؟

سلام دوست عزیز

شما احتمالا (با فرض اینکه آمریکا اپلای میکنید) میتونید اغلب دپارتمان های مرتبط با بیو را انتخاب کنید. خیلی از دانشگاه ها دپارتمان های این چنینی تحت یک school قرار میگیرند و گاهی شما بعد از یک ترم دپارتمان و استاد انتخاب میکنید.
    اینکه چطور دانشگاه انتخاب کنید میتونه از نقطه نظر های مختلف بررسی بشه. باید ببینید که آیا محدودیت یا اولویت خاصی دارید که گزینه های شما رو محدود کنه. ده ها یا شاید صد ها گزینه میتونید داشته باشید که مشخصا همه را اپلای نمیشه کرد. پیشنهاد من این هست که اگر محدودیت یا اولویت خاصی ندارید, سراغ دانشگاه هایی برید که دوستان شما از اونجا پذیرش گرفتن. یا بچه های دانشگاه ایران شما از اونجا پذیرش گرفتن. اگر کسی را پیدا کنید که از دانشگاه ایران شما همین رشته مشابهی پذیرش گرفته باشه (به ویژه اگر در یکی دو سال اخیر باشه) خیلی شانس شما را در پذیرش گرفتن بالا میبره. البته موارد مختلفی که پرونده شما را قوی میکنه را هم باید در نظر بگیرید تا اپلیکیشن قوی داشته باشید.
    موفق باشید

پیش فرض ترکیب پست

سلام
    وقت بخير من دانشجوي كارشناسي بيوشيمي هستم يكسال از درسم مونده معدلم 15هستش ولي ميتونم بيشترش كنم.ميخواستم براي مستر كانادا پذيرش بگيرم.اما نميدونم بهتره اينجا ارشدمو بگيرم و براي phd اپلاي كنم يا اينكه ارشدمو كانادا بگيرم درحال خوندن زبان هم هستم.ممنون ميشم كمكم كنيد.

پذيرش با فاند مد نظرم هست.
    ویرایش توسط agol : October 10th, 2016 در ساعت 07:39 PM دلیل: تکمیلی بودن پست دوم برای پست اول

پیش فرض پاسخ : ترکیب پست

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi_akbari نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخير من دانشجوي كارشناسي بيوشيمي هستم يكسال از درسم مونده معدلم 15هستش ولي ميتونم بيشترش كنم.ميخواستم براي مستر كانادا پذيرش بگيرم.اما نميدونم بهتره اينجا ارشدمو بگيرم و براي phd اپلاي كنم يا اينكه ارشدمو كانادا بگيرم درحال خوندن زبان هم هستم.ممنون ميشم كمكم كنيد.

پذيرش با فاند مد نظرم هست.
    دوست عزیز,

در مورد کانادا مطمئن نیستم, اما در آمریکا در رشته های علوم پایه معمولا برای ارشد فاند نمیدن. شما اگر پذیرش بگیرید برای دکترا, یا RA یا TA خواهید شد (وابسته به پولی که استاد داره و سیاست مالی ایشون) که در هر دو صورت شما حقوق دریافت میکنید و هزینه تحصیل شما هم پرداخته میشه. البته اگر استادی بخواهد شما را در حال اینکه دانشجو ارشد هستید فاند کنه, کسی جلوش را نمیگیره, اما کمتر کسی این کار رو انجام میده.
    اگر شرایط برای کانادا متفاوت باشه, احتمالا دوستانی که اطلاعات بیشتری در این زمینه دارند توضیح خواهند داد.
    موفق باشید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)