صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: بیوشیمی-Biochemistry، Bioinformatics، Biostatistics و biophysics

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : بیوشیمی-Biochemistry

سلام به همه دوستان عزیزم،
    من یه پیشنهادی برای دوستانی که رشته های پزشکی، پیراپزشکی و زیستی رو دارن دنبال میکنن دارم،
    فروم Oloompezeshki.com مخصوص این رشته هاست.
    دوستانی که تو اپلای ابرود عضو هستن (دوستان فعال) اکثرا رشته هاشون مهندسی هست یا علوم انسانی و زبان و علوم پایه.
    شما پاسخ اکثر سوالاتتون رو میتونین تو فروم علوم پزشکی دات کام پیدا کنین چون دوستانی که رشته های مرتبط رو خوندن اونجا مداما فعالیت میکنن.
    موفق باشید عزیزان

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryangirl نمایش پست ها
    با سلام
    من ارشد بیوشیمی بالینی قبول شدم میخواستم بدونم برای دکترا بخوام خارج از کشور ادامه تحصیل بدم چه رشته های مشابهی هست و اینکه چجوری دانشگاه پیدا کنم و ... کسی هست اطلاع داشته باشه؟
    سلام دوست من،
    در کنار توضیحات علی آقا،
    شما تو دپارتمان های مختلف میتونین استاد پیدا کنین، حتی تو مهندسی، مهم اینه که رشته شما مرتبط با رشته اونها باشه و اینکه علاقه داشته باشین.
    رشته های مشابه که اونقدر زیادن، که آدم نمیتونه بنویسه.
    بهترین راه اینه که اول یه کشوری رو مد نظر قرار بدین، بعد برین به دانشگاههاش نگاه کنین، اساتید مرتبط رو پیدا کنین، و با فیلد کاری اونها آشنا بشین.
    اینطوری تنوع زمینه های ریسرچ اساتید در رشته شما هم دستتون میاد.
    ضمنا یه راه دیگه برای کشف رشته های مشابه اینه که به فروم علوم پزشکی دات کام مراجعه بفرمایین.
    اونجا دوستان هم رشته ای تون کمک میکنن.
    موفق باشید
    ویرایش توسط chemistrymaste : October 14th, 2016 در ساعت 11:27 AM

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : ترکیب پست

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi_akbari نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخير من دانشجوي كارشناسي بيوشيمي هستم يكسال از درسم مونده معدلم 15هستش ولي ميتونم بيشترش كنم.ميخواستم براي مستر كانادا پذيرش بگيرم.اما نميدونم بهتره اينجا ارشدمو بگيرم و براي phd اپلاي كنم يا اينكه ارشدمو كانادا بگيرم درحال خوندن زبان هم هستم.ممنون ميشم كمكم كنيد.

پذيرش با فاند مد نظرم هست.
    سلام دوست من
    شما سوالاتتون بسیار کلی هست، در نتیجه جواب جنرال ممکنه بگیرین.
    معدلتونو بیشتر کنین خب (یه سال مونده هنوز)
    برای هر دو پی اچ دی و ارشد میتونین کانادا اپلای کنین و فاند کانادا برای ارشد کمتره ولی هست (اینجوری که علی اقا فرمودن امریکا فاندش برای ارشد خیلی کمه، ولی به نظرم کانادا خیلی بهتره وضعیتش نسبت به آمریکا).
    به نظرم اینکه اینجا ارشد بگیرین یا که استارت ارشدو خارج از کشور بزنین به هزار عامل بستگی داره و یکیش روحیات و کلا خودتون هستین.
    اما، به نظر من آدمی که اراده کرده که حتما از وطنش خارج بشه و برای تحصیلات / کار / زندگی بره به یه کشور دیگه، هر قدر زودتر بره بهتره.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : ترکیب پست

ممنونم از جوابتون.حتما معدلم رو بالا ميبرم.همه حتي استادام بهم گفتن حرف شمارو كه زودتربرم بهتره ولي اگه فاند ندن شهريه اش بالاست و نمي ارزه براي ارشد.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

دوستان یه سوالی
    biostatistics دقیقا ارتباطش با فایننس و بیزینس و هرچی شبیه این چیه؟ (بایو اونجا چیکار میکنه؟)
    این تعریف ویکی پدیاس (منظورم اینه رفتم دنبالش)
    Biostatistics is the application of statistics to a wide range of topics in biology. The science of biostatistics encompasses the design of biological experiments, especially in medicine, pharmacy, agriculture and fishery; the collection, summarization, and analysis of data from those experiments; and the interpretation of, and inference from, the results. A major branch of this is medical biostatistics,[1] which is exclusively concerned with medicine and health.
    ولی من دنبال یه سری توضیحات قابل فهم تر هستم.
    یه ذره ارتباط بین اینا برام روشن تر بشه.
    خیلی ممنونم

رشته و دانشگاه

دوستان من نمیدونستم سوالمو کجا بنویسم
    گفتم مرتبط ترین جا همین جاست
    پس اینجا مینویسم!!

میشه لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره، یا رشته اش به این چیزایی که میگم مربوطه، یه ذره کمک کنه من درک کنم این موضوعو؟!
    دوستان میشه لطفا، خارج از توضیحات ویکی پدیا، با مثال و یا توضیح، به من بگین ارتباط bioinformatics و biostatistics و ژنتیک و biophysical chemistry و pharmacy با هم چیه؟
    اگه که کسی داره ژنتیک و دارو میخونه، میتونه بعدا جامپ کنه به بایواینفورمتیکس یا statistics یا که باید اولش بره یکمی کامپیوتر برای اولی یاد بگیره (برنامه نویسی و این چیزا) و فایننس برای دومی و بعد وارد بشه؟
    اگه هر اطلاعات دیگری دارین خواهشا در اختیار قرار بدین.
    پیشاپیش بابت حوصله و وقتتون برای پاسخ به این سوال طولانی و رو اعصاب ممنونم

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوستان یه سوالی
    biostatistics دقیقا ارتباطش با فایننس و بیزینس و هرچی شبیه این چیه؟ (بایو اونجا چیکار میکنه؟)
    این تعریف ویکی پدیاس (منظورم اینه رفتم دنبالش)
    Biostatistics is the application of statistics to a wide range of topics in biology. The science of biostatistics encompasses the design of biological experiments, especially in medicine, pharmacy, agriculture and fishery; the collection, summarization, and analysis of data from those experiments; and the interpretation of, and inference from, the results. A major branch of this is medical biostatistics,[1] which is exclusively concerned with medicine and health.
    ولی من دنبال یه سری توضیحات قابل فهم تر هستم.
    یه ذره ارتباط بین اینا برام روشن تر بشه.
    خیلی ممنونم
    ببین ارتباطی با فایننس نداره!
    ولی فایننس و امار سلامت (بعنوان گرایش از رشته ی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی نه یک رشته مجزا!) تویه سلامت کار دارند!
    ببینید ترکیب فایننس، امار سلامت و مدیریت خدمات بهداشت و تصمیم گیری، میتونه در یک مقاله یا رساله دکتری به این شکل دربیاد.
    بررسی تصمیم گیریهای مالی در بیماران سرطانی. ژورنالهای زیادی در این حوزه هستن، یا مثلا تصمیم گیریهای مالی در بیمارستانها و کلنیکها.
    از موضوع بحث داریم، خارج میشیم، دوستمون بیان در مورد رشتتشون توضیح بدن. شاید اصلا ما داریم اف تاپیک حرکت میکنیم.
    در مجموع این جنس رشته ها، بین رشته ای هستن و خیلی متمرکز نیستن. journal of healthcare management و ژرنالهایی در این حوزه دید بهتر و بیشتری میدن. حتی میتونید به رسالهای دکتری در دانشگاههای مرتبط هم نگاهی بندازید.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوستان من نمیدونستم سوالمو کجا بنویسم
    گفتم مرتبط ترین جا همین جاست
    پس اینجا مینویسم!!

میشه لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره، یا رشته اش به این چیزایی که میگم مربوطه، یه ذره کمک کنه من درک کنم این موضوعو؟!
    دوستان میشه لطفا، خارج از توضیحات ویکی پدیا، با مثال و یا توضیح، به من بگین ارتباط bioinformatics و biostatistics و ژنتیک و biophysical chemistry و pharmacy با هم چیه؟
    اگه که کسی داره ژنتیک و دارو میخونه، میتونه بعدا جامپ کنه به بایواینفورمتیکس یا statistics یا که باید اولش بره یکمی کامپیوتر برای اولی یاد بگیره (برنامه نویسی و این چیزا) و فایننس برای دومی و بعد وارد بشه؟
    اگه هر اطلاعات دیگری دارین خواهشا در اختیار قرار بدین.
    پیشاپیش بابت حوصله و وقتتون برای پاسخ به این سوال طولانی و رو اعصاب ممنونم
    سلام دوست عزیز،

من سعی میکنم با توجه به برداشتی که از سوال شما کردم و اطلاعاتی که دارم، نظر را بگم. دیگر دوستان هم لطفا اگر اطلاعاتی و برداشت دیگه ای دارند دریغ نکنند.

در مورد تغییر زمینه یا جامپ که ازش صحبت کردید، من تنها در مورد افرادی که در کار تحقیقاتی این تغییرات را انجام میدن صحبت میکنم. فکر میکنم موضوع تغییر رشته و بحث آموزش و گرفتن پذیرش در رشته ای به جز رشته متقاضی مبحث جدا و متفاوتی باشه.
    اما در زمینه تحقیقات:
    نکته اول اسامی رشته ها این روزها کمتر از زمینه تحقیقاتی اهمیت دارند. مثلا شما ممکن هست مدرک دکتراتون بیوشیمی باشه اما تز دکترای شما و پنج سال تجربه تحقیقاتی شما میتونه بیوانفورماتیک و یا structural biology و یا ... باشه. وقتی شما برای مثلا پست داک یا شغل اپلای میکنید بیشتر نگاه میکنن شما چه کاری کردید و استاد شما کی بوده تا اینکه چه چیزی خوندید. البته برای مشاغل تدریسی اسم رشته و به تبع اون درس هایی که خوندید یا تدریس کردید اهمیت بیشتری داره.

نکته دیگه اینکه برخی از زمینه های ذکر شده عملا اسم رشته نیستند یا دست کم معمول نیست. مثلا درس بیوانفورماتیک در همه دپارتمان های مرتبط با بیو ارائه میشه اما من در دانشگاه های اینجا ندیدم اسم یک دپارتمان یا مدرک ارائه شده توسط دانشگاه بیوانفورماتیک باشه. به عبارتی شما می تونید دانشجوی دکترای شیمی، بیوشیمی، الکترونیک، مکانیک یا ... باشید اما بیوانفورماتیک کار کنید.

نکته سوم اینکه تغییر زمینه دادن به افرادی که علاقه مند به کار تحقیقاتی و به دنبال شغل استاد دانشگاهی هستند توصیه میشه. برای مثال وقتی کسی مدرک دکترا رو روی زمینه الف گرفته و در پست داک روی زمینه ب ادامه میده. مثلا فردی را می‌شناسم دکترای مکانیک گرفته و کارش بیشتر ریاضی بوده و در دوره پست داک systems biology کار میکنه. افرادی که در دو یا چند زمینه دانش و تجربه کسب میکنند و تکنیک های متفاوتی در دوره دکترا و پست داک یاد میگیرند شانس بالاتری برای جذب دانشگاه های خوب دارند.

نکته چهارم اینکه لازمه این تغییر زمینه آشنا شدن با دانش و تکنیک های جدید هست. معمولا اساتید این فرصت را به فرد میدن تا تجربیات و دانش جدید را کسب کنه. گاهی حتی نیاز هست کورس جدید بگذرونید. مثلا کسی دکترای بیوشیمی گرفته و روی مسیرهای متابولیکی میکروب ها کار کرده اما در دوره پست داک برنامه نویسی و کد نویسی یاد گرفته و کارش بیشتر بیوانفورماتیک و مدلینگ و homology-based search بوده. یا اینکه NMR or X-ray crystallography کار کرده. البته اگر شما از ابتدا همه شرایط برای تغییر زمینه را داشته باشید با سرعت بیشتری به موفقیت و مراحل بعدی خواهید رسید، اما این شرایط کمتر پیش میاد.

نکته آخر هم معمولا افرادی که این تغییر زمینه ها را انجام میدن وارد لب هایی میشن که در زمینه جدید ماهر هستند اما نیاز به فردی با اطلاعات و دانش و تجربه در زمینه شما هستند. اغلب این لب ها کارهای بین رشته ای یا interdisciplinary میکنند. البته دقت کنید معمولا تغییر بین زمینه های مرتبط مرسوم هست و هرچه فاصله این دو زمینه ازهم بیشتر باشه و تفاوت ها زیاد تر، انجامش سخت تر و نیاز به هم احتمالا کمتر خواهد بود.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Ali7788 : December 5th, 2016 در ساعت 08:28 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فارق التحصیل رشته بیوشیمی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه خ

پیش فرض پاسخ : بیوشیمی-Biochemistry، Bioinformatics، Biostatistics و biophysics

سلام به همگی
    به راهنماییتون نیاز دارم
    نفر اول رشته بیوشیمی مقطع ارشد از دانشگاه خوارزمی هستم که به تازگی فارغ التحصیل شده ام. واسه دکترا هم امتحان دادم و واسه مصاحبه همه دانشگاه ها مجاز شدم ولی بیخیال خوندن دکترا تو ایران شدم. الان قصدم اینه که واسه phd تو یکی از کشورها که فرق انچنانی واسم نمیکنه فان بگیرم و برم. موضوع اینه که مقاله رو تا یه حدی نوشتم ولی چون استاد مشاورم کمک نکرد منم دیگه نتونستم اقدامات بعدی رو انجام بدم.
    کسی هست که تو رشته های زیست شناسی خصوصا بیوشیمی واسه دکترا فان گرفته باشه و با این شرایط من، بتونه کمکم کنه؟؟
    یا دانشگاهی که تو رشته زیست شناسی واسه دکترا فان میده رو معرفی کنه؟
    خیلی ممنون میشم بتونین کمکم کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیوشیمی-Biochemistry، Bioinformatics، Biostatistics و biophysics

سلام من کارشناسی ارشد بیوشیمی از مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان هستم.معدل ارشدم ۱۸/۴۰ هست. متاسفانه مقاله ندارم.میخواستم ببینم واسه پذیرش دکترا در اروپا شانسی دارم یا نه؟؟ امکان کمک هزینه ام واسم باشه خیلی خوبه
    دارم زبان میخونم که آیلتس بگیرم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)