صفحه 2 از 181 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1805

موضوع: سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

پیش فرض پاسخ : کسری خدمت یا معافیت پزشکی؟؟!

any idea?!

ApplyAbroad Hero

چون در کشور ما هر لحظه ممکنه قانون عوض بشه به نظر من آموزشی رو برید (شک نکنید) ، البته قبلش هم می تونید برای معافی اقدام کنید که برای معافی خیلی سلیقه ای عمل میشه و معمولا خیلی بد معاف میکنند (یعنی سخت میگیرند) ، تازه اگر هم معاف بشید احتمالا آموزشی رو باید برید (در این مورد بپرسید) ، حالا خدا بد نده بیماریتون چی هست ؟
    goodbye forever

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
    چون در کشور ما هر لحظه ممکنه قانون عوض بشه به نظر من آموزشی رو برید (شک نکنید) ، البته قبلش هم می تونید برای معافی اقدام کنید که برای معافی خیلی سلیقه ای عمل میشه و معمولا خیلی بد معاف میکنند (یعنی سخت میگیرند) ، تازه اگر هم معاف بشید احتمالا آموزشی رو باید برید (در این مورد بپرسید) ، حالا خدا بد نده بیماریتون چی هست ؟
    بند 21 بیماری های گوارشی (مگا کولون <تو مایه های بار مغناطیسی!!>). برا درد معده رفته بودم دکتر این هم پیدا شد!! دوستم پارسال با بند 22 معاف شد طرفای اسفند و آموزشی هم نرفت. میگفت خوبی این گوارشی ها اینه که نامه دکترتو میبری با عکسا و اینا پیش دکتر سپاه تو بقیع الله و اون نگاه میکنه و نظر میده، دیگه نیاز به آزمایش مجدد نیست. کل پروسه براش 4 ماه طول کشید. انقدر قانون عوض شده که معلوم نیس الان چطوره

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی

سلام !

سوال داشتم :"> ، من دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم ، یعنی آخر سال 89 یا اول سال 90 درسم تموم می شه ، پدر من سابقه جبهه دارن که 24 ماهه اون مدارکش هست ولی بعضی از هم خدمتی های پدرم بالای 50 ماه خدمت دارن ، پدر من هم سوابقشون نیست !
    تک پسر هستم و پدرم زیر 50 سال هستن ، چشمام ضعیفن(2.5و2.75) ! میگرن دارم(سوابق درمان موجود است) اما قبل از اینکه ورزش کنم ازیت می شدم !
    آیا من میتونم معافیت کامل بگیرم ؟
    اگر نه ، چقدر از خدمتم کسر می شه ؟
    در حال تحصیل می تونم اقدام کنم ؟
    اگر به سال 90 برسم چه شرایطی پیش می آید ؟
    آیا پیشنهادی برای من دارید ؟

لطفا راهنماییم کنید ،پیشاپیش از ایرادات احتمالی به متنم تقاضای بخشش می کنم ، با تشکر فراوان .

Junior Member

سلام
    من 13 ماه کسرس خدمت از جبهه بابام میگیرم و 3 ماه از بسیج و دانشجوی ترم 6 مهندسی برق هستم
    میشه همه مدارکمو بفرستم بهم معافی بدن ؟ چون 2 ماه اموزشی تو دفترچه نوشته که لازم نیس برین و باید تعهد بدین

Junior Member

سلام !

کسی در موردی که عنوان کردم نظری داره ؟ زمان داره از دست می ره !

لطفا راهنماییم کنید ، با تشکر .

Junior Member

با سلام،
    من پدربزرگم جانبازی و رزمندگی داره و هیچ کدوم از پسراش از کسر خدمت استفاده نکردن. آیا من که نوه اشم هستم می تونم از کسر خدمت استفاده کنم؟

با تشکر از دوستان

Junior Member

سلام

میخوام بدونم کسی هست که از امتیاز جانبازی پدر و حضور در جبهه پدر "به طور همزمان" استفاده کرده باشه یا مطمئن باشه که میشه این کارو کرد؟ مثلاً با 10 درصد جانبازی و 9 ماه حضور در جبهه واقعاً 12 ماه از سربازی کم میشه؟

سوال دوم اینکه از زمان پست دفترچه معمولا 5 یا 6 اه یا حتی بیش تر طول میکشه تا اعزام کنن. حداکثر چقدر میشه این زمان رو کوتاه کرد؟ راه قانونی داره؟

و سوال آخر...تا جایی که میدونم در صورت استفاده از کسر خدمت مراحل این کار باید بعد از تعیین پادگان محل خدمت انجام بشه. اونوقت بامبول در نمیارن؟!
    کلا چقدر طول میکشه تا کارت پایان خدمت رو بعد از انجام اون چند ماه باقیمونده از سربازی بدن؟

Junior Member

سلام

میخوام بدونم کسی هست که از امتیاز جانبازی پدر و حضور در جبهه پدر "به طور همزمان" استفاده کرده باشه یا مطمئن باشه که میشه این کارو کرد؟ مثلاً با 10 درصد جانبازی و 9 ماه حضور در جبهه واقعاً 12 ماه از سربازی کم میشه؟

سوال دوم اینکه از زمان پست دفترچه معمولا 5 یا 6 اه یا حتی بیش تر طول میکشه تا اعزام کنن. حداکثر چقدر میشه این زمان رو کوتاه کرد؟ راه قانونی داره؟

و سوال آخر...تا جایی که میدونم در صورت استفاده از کسر خدمت مراحل این کار باید بعد از تعیین پادگان محل خدمت انجام بشه. اونوقت بامبول در نمیارن؟!
    کلا چقدر طول میکشه تا کارت پایان خدمت رو بعد از انجام اون چند ماه باقیمونده از سربازی بدن؟
    سلام !
    من این کار رو خودم انجام ندادم هنوز ! اما امروز تو روزنامه یک سری مطالب راجع بهش خوندم ، سعی می کنم در اولین فرصت کامل بنویسم براتون . اینارو فعلا یادمه ! که هر 1 درصد جانبازی بیش از 40 روز کسر خدمت میدن ! و هر 30 روز خدمت پدر 18 روز کسر خدمت پسر میدن ! با این ترتیب و حسابای سر انگشتی من بیش از 12 ماه می شه کسر خدمت ، از دفاتر پلیس + 10 هم می تونید اقدام کنید قبل رفتن وضعیت خدمتتون رو مشخص کنید .

در مورد تسریع رفتن به سربازی من تو همین تالار خوندم که ظاهرا میشه در جلسات هفتگی مطرح کرد و سریع تر رفت ....

بقبه موارد رو اطلاع ندارم ! اما فکر کنم قبل رفتن مشخص می شه برامون ...

موفق باشید .

Junior Member

من دو هفته دیگه 1 شهریور تاریخ اعزامم هست محل اعزام: نیشابور (سپاه)

جمعا 13 ماه هم کسر خدمت جور کردم. کل مدت زمانی که باید سربازی برم 15 ماه هست، یعنی 2 ماه آموزشی باید برم نیشابور! (جایی که عرب نی انداخت!).

سوالم اینه که: اگر 2 ماه دیگه هم کسر خدمت جور کنم (از محل سوابق جبهه پدرم) به طور "کامل" معاف میشم یا نه حتمن اون "2 ماه آموزشی" رو هم "باید" برم؟