صفحه 3 از 181 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1805

موضوع: سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA.Marketing_دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط Neo-Vet نمایش پست ها
    من دو هفته دیگه 1 شهریور تاریخ اعزامم هست محل اعزام: نیشابور (سپاه)

جمعا 13 ماه هم کسر خدمت جور کردم. کل مدت زمانی که باید سربازی برم 15 ماه هست، یعنی 2 ماه آموزشی باید برم نیشابور! (جایی که عرب نی انداخت!).

سوالم اینه که: اگر 2 ماه دیگه هم کسر خدمت جور کنم (از محل سوابق جبهه پدرم) به طور "کامل" معاف میشم یا نه حتمن اون "2 ماه آموزشی" رو هم "باید" برم؟

دوست عزيز اولا نيشابور جاي خوبي هستش و شما هم تو بهترين وقت آب و هوايي ميرين خدمت. راجب سواله ديگه ي شما بايد بگم شما بايد آموزشي رو حتما برين.اي كاش من جاي شما بودم چون كارت سبز سپاه رو دارم و اموزشي معاف هستم و فقط 3_4 روز براي كاراي اداري بايد ميرفتم پادگان

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Neo-Vet نمایش پست ها
    من دو هفته دیگه 1 شهریور تاریخ اعزامم هست محل اعزام: نیشابور (سپاه)

جمعا 13 ماه هم کسر خدمت جور کردم. کل مدت زمانی که باید سربازی برم 15 ماه هست، یعنی 2 ماه آموزشی باید برم نیشابور! (جایی که عرب نی انداخت!).

سوالم اینه که: اگر 2 ماه دیگه هم کسر خدمت جور کنم (از محل سوابق جبهه پدرم) به طور "کامل" معاف میشم یا نه حتمن اون "2 ماه آموزشی" رو هم "باید" برم؟
    دوست عزیز! ! من مدتی که باید برم سربازی حدود 10 تا 15 روزه ! ولی طبق قانون کسانی که کسر خدمت دارند باید حداقل 2 ماه آموزشی برن.
    راستی منم 1 شهریور اعزاممه.
    ویرایش توسط arash-iran : August 9th, 2010 در ساعت 12:47 AM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

یه بخشنامه پیدا کردم در مورد تعیین زمان خاتمه ی جنگ تو مناطق مختلف کشور اینجا هم می ذارم. طبق این بخشنامه پایان جنگ تو مناطق شمالغرب کشور 77/1/1 عنوان شده. یعنی تا این تاریخ شمالغرب منطقه عملیاتی بوده. سوال من اینه که مثلا" بابای من از 55 اینا تا 79 شمالغرب پیوسته خدمت کرده الان من بخوام کسر خدمت بگیرم خدمت بابام تا تا 77 برام حساب میشه درسته؟

این تاریخ برای بقیه مناطق کشور 25/7/67 نوشته شده.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 1.JPG (830.4 کیلوبایت, 86 views)

Junior Member

سلام. خسته نباشید بچه ها. من یک کمک میخوام یعنی یک سوال دارم میتونید راهنمایی ام کنید؟
    پدر من از ماه آذر 58 تا 60 خدمت سربازی اشان را در ژاندارمری یا همان نیروی انتظامی زابل و ایرانشهر (زاهدان) بوده اند. الان برای برادرم میتونیم کسری خدمت بگیریم. یعنی زاهدان جزو مناطق حساب میشود یانه؟ الان رفتم نیروی انتظامی شهر خودمان گفته اند باید برید زاهدان.
    ممنون میشم کمکم کنید. فوری لطفا

Junior Member

سلام دوستان
    پدر بنده 10 درصد جانبازی و 39 ماه خدمت جبهه دارن که جمعا میشه 49 ماه
    چندسال پیش که قانون معافیت 50 ماه بود برادرم با 49 ماه خدمت معاف شد
    حالا که معافیت 30 ماه شده ، من میتونم از 19 ماه باقی استفاده کنم و کسری خدمت بگیرم؟!

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

شرايط و ضوابط بهره‌مندي از تسهيلات كسرخدمت

مشمولان وظيفه عمومي و سربازان در حال خدمت، در صورت داشتن شرايط زير، از تسهيلات كسرخدمت بهره‌مند مي‌شوند:

1.
    مدت خدمت دوره ضرورت يكي از فرزندان جانبازاني كه ميزان جانبازي آنان كمتر از 25درصد مي‌باشد به تناسب ميزان درصد جانبازي كسر مي‌شود. مدت كسرخدمت به ميزان 72 درصد ميزان جانبازي خواهد بود.

2.
    مدت خدمت دوره ضرورت يكي از فرزندان رزمندگاني كه مدت سابقه حضور آنان در جبهه كمتر از 30 ماه مي باشد به تناسب مدت سابقه جبهه كسر مي‌شود. مدت كسرخدمت به ميزان 60درصد مدت حضور در جبهه مي‌باشد.
    3.مدت خدمت دوره ضرورت يكي از فرزندان آزادگاني كه سابقه اسارت آنان كمتر از 3سال مي‌باشد به تناسب مدت اسارت كسر مي‌شود. مدت كسرخدمت به ازاي هر سال اسارت شش ماه‌ مي‌باشد.
    4.يكي از فرزندان شهدا كه سابقه حضور شهيد در جبهه كمتر از 30 ماه مي‌باشد مي‌تواند همانند رديف دوم از تسهيلات كسرخدمت استفاده نمايد.
    5.مشمولان يا سربازاني كه داراي سابقه فعاليت بسيج مي‌باشند، برابر ضوابط مربوط حداكثر از 9 ماه كسرخدمت بهره‌مند مي‌شوند. همچنين افراديكه دوره آموزش تكميلي و آموزش تخصصي بسيج را نيز گذرانده‌اند به ترتيب از دو ماه و يك ماه كسرخدمت برخوردار خواهند شد.
    6.مدت خدمت دوره ضرورت كاركنان وظيفه فوق ليسانس و بالاتر محقق و مخترع برابر ضوابط مربوط، دو ماه تا يكسال كسر مي‌گردد.
    7.مدت خدمت دوره ضرورت مشمولين ليسانس يك ماه، فوق ليسانس دو ماه، دكتري سه ماه و فوق دكتري چهار ماه كسر مي‌گردد.

نحوه اعمال كسرخدمت:
    1.چنانچه مجموع كسرخدمتهاي مشمول منجر به اتمام دوره ضرورت خدمت وظيفه عمومي (بدون اعزام به خدمت) گردد براي مشمول كارت معافيت دائم صادر مي‌شود.
    2.چنانچه مجموع كسرخدمتهاي مشمول كمتر از مدت خدمت مقرر قانوني باشد، اگر مدت خدمت باقيمانده صرفاً با طي دوره آموزش رزم مقدماتي به اتمام برسد، پس از اتمام دوره آموزشي، براي مشمول كارت معافيت دائم صادر مي‌شود و در صورت انجام مابقي خدمت در يگان- به هر ميزان كه باشد- ، كارت پايان خدمت براي وي صادر مي‌گردد.
    3.سربازاني كه در حال انجام خدمت هستند گواهي‌هاي مربوط به كسرخدمت را به يگان خدمتي مربوطه ارايه تا نسبت به كسرخدمت آنها اقدام شود و مشمولاني كه هنوز به خدمت اعزام نشده‌اند، گواهي‌هاي مربوط به كسرخدمت را به دفاتر پليس+10 ارايه تا در برگه اعزام آنها درج گردد.
    ­برابر مقررات موجود، مدت خدمت دوره ضرورت در مناطق عادي 18 ماه، مناطق محروم و بد آب‌و‌هوا 17 ماه و مناطق عملياتي 16 ماه مي‌باشد.

منبع خبر:
    http://www.police.ir/portal/Home/Sho...e-7af2aadc2e48
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member

فوری فوری
    سلام دوستان من به سایت زیاد آشنا نیستم یک سوال داشتم پدرم کارت ایثار داره 24 ماه چه قدر از سربازیم کم میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    دوست عزیز! ! من مدتی که باید برم سربازی حدود 10 تا 15 روزه ! ولی طبق قانون کسانی که کسر خدمت دارند باید حداقل 2 ماه آموزشی برن.
    راستی منم 1 شهریور اعزاممه.
    مراحل کار این کسر خدمت دقیقا چه طوره ؟

بعد از گرفتن اون برگه که توش کسری خدمت از طرف یگان نظامی مشخص شد باید اون رو برد و توی تهران هم اوکی بشه ؟

کی اینو باید برای نظام وظیفه فرستاد ؟ همون موثع ثبت نام اعزام ؟ یا بعد از آموزشی ؟

Junior Member

سلام
    من پدرم از تاریخ 59/1/20 تا 61/1/20 خدمتش تو لشکر 64 ارومیه بوده که جز مناطق عملیاتی هستش . من آموزشی عجبشیر بودم و بابام رفتش گواهی تأیید خدمتش رو گرفت نوشته بود که شما 24 ماه در جبه های حق علیه باطل بوده اید . حالا آموزشی من تموم شده وستاد هوانیروز تهران تو لویزان افتادم . خواستم بدونم چقدر کسری بهم میخوره ؟ کل 24 ماه حساب میشه ؟ دوم اینکه گواهی اشتغال برای لشکر بگیرم یا نزاجا تهران ؟
    من اعزامی 89/6/1 هستم و فوق دیپلم نقشه کشی دارم .
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوستان

من 01/10/89 اعزام خواهم شد برای آموزشی در پادگان مدرس کرج متعلق به سپاه. با توجه به اینکه من سابقه بسیج و کارت بسیج دارم (البته کارت سبز سپاه رو ندارم) می خواستم بدونم که:
    1. برای کسر خدمت می بایست بسیجی فعال باشم و یا اینکه این کسر خدمت شامل بسیجی عادی هم می شود؟
    2. داشتن کارت بسیج در دوره آموزشی مزیتی ایجاد می کند؟ چون من شنیدم که به بسیجی ها در طول آموزشی درجشون رو میدن.

با تشکر فراوان