صفحه 5 از 181 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1805

موضوع: سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

Junior Member

Post پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی

با سلام!
    من بخاطر جانبازی 20% پدرم مشمول 14.4 ماه کسری خدمت هستم. با توجه به اینکه دانشجوی دکترای خارج کشور هستم میخواستم ببینم کسی میدونه که
    1. آیا الان میتونم با مدرک فوق لیسانسم (16 ماه خدمت) با انجام 2 ماه آموزشی کارت پایان خدمت بگیرم؟ چون شنیدم باید مرخصی تحصیلی گرفت که من نمیتونم.
    2. سوال بعدم اینه که چطور میشه قبل از اعزام به آموزشی خدمتمو بندازم مناطق عملیاتی تا بهم 2 ماه کسر خدمت دیگه بخوره؟

خوش باشید جماعت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار- دانشگاه اصفهان

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی

سلام به همه دوستان
    در مورد کسر خدمت مشمولین فوق لیسانس که تحقیق یا پایان نامه مرتبط با امور دفاعی دارند می تونید از این لینک استفاده کنید
    فک کنم چیزی کم نداشته باشه
    http://www.iut.ac.ir/inside/article60.html
    واسه این بخش هم باید برید به پادگان نظران تو میدان سبلان
    از درب شمالی به سمت صیاد شیرازی یعینی درب نحبگان باید برید.خیلی راحت یه نسخه از پایان نامه شما رو میگیرنو بعد دوروز اگه به کارشون بیاد باهاتون تماس میگیرن تا ارزیابی دقیق تری بشه.من پیشنهادم اینه که همه این تست کنن.
    در مورد بسیجی بودن و کسر خدمت بسیج فعال طبق پیگیری خودم شرایطش اینطوری
    که باید عضو بسیج فعال باشید و بعد گرفتن نامه از پایگاه بسیج یا قرارگاه نامه رو به تایید سپاه استان برسونی
    بعدش همون نامه به محل خدمت شما ارسال میشه و کسر خدمت می خورین.
    من اول اسفند اعزام به خدمتم.واسم دعا کنید دوستان.
    ارادتمند
    محسن طاهری

من اين سئوال رو قبلا پرسيدم اما از اونجايي كه روز موعود براي تصميم‌گيري رسيده و هنوز دودلم مي‌خواستم بدونم؛ كسي رو ديديد يا شنيديد كه بخاطر كسر بسيجي كه پشت كارت پايان خدمت مي‌نويسن ريجكت كرده باشن؟ (كانادا، آمريكا و استراليا) اگر نه كه برم 3-4 ماه رو بگيرم. سپاسگزار

Senior Member mokhteh آواتار ها

دوستان من یه سوال دارم.
    من پدرم کارت خدمت دوره احتیاط داره (6 ماه تاریخ خورده سال 60)، اطلاع دارین که جز سابقه حضور در جبهه حساب میشه یا نه یعنی به ما کسری می خوره؟
    من رفتم نظام وظیفه شهرمون گفتن که اگه تومنطقه بوده باشه حساب میشه در غیر اینصورت نه که پدر ما تو منطقه نبوده.
    کسی تجربه اینو داره؟
    ممنون میشم اگه جواب بدین

سلام

این درسته که طول خدمت برای کسانی که فوق لیسانس دارند ۱۶ ماه (حتی در سال ۹۰) ؟؟

گفته ميشه خدمت در سال نود 24 ماهه است و براي فوق ليسانس‌ها 8 ماه كسر تحصيلي در نظر گرفته ميشه

Member gol آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUST

با سلام خدمت همگی
    یه سوالی داشتم خدمتتون. اگه طولانی میشه، شرمندم.
    من احتمالا تا مهر، ارشدمو دفاع میکنم. و میتونم با جبهه بابام و یه مورد دیگه، 16 ماه کسری بگیرم. حالا موندم که الان برای معافی اقدام کنم یا نه؟ آخه شنیدم اگه کمتر از 2 ماه از خدمت باقی بمونه، دیگه حتی نیازی به آموزشی هم نیست و میشه معافی گرفت. و با توجه به قانون کنونی، اگه من با آخرین مدرک تحصیلی( لیسانس) برا کسری اقدام کنم، 17 ماه خدمت خواهم داشت که 16 ماه کسری دارم و اون 1 ماه هم بخشیده میشه. آیا این چیزی که شنیدم، واقعیت داره و اینکه بهترین راه ممکن به نظر شما چیه؟ ( در ضمن هنوز مدارک مورد نیاز برای کسری جبهه بابامو آماده نکردم. چون میگفتن این قانون،شاید برا امسال تمدید نشه)
    ممنون از لطفتون

Junior Member meis آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marine Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط gol نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی
    یه سوالی داشتم خدمتتون. اگه طولانی میشه، شرمندم.
    من احتمالا تا مهر، ارشدمو دفاع میکنم. و میتونم با جبهه بابام و یه مورد دیگه، 16 ماه کسری بگیرم. حالا موندم که الان برای معافی اقدام کنم یا نه؟ آخه شنیدم اگه کمتر از 2 ماه از خدمت باقی بمونه، دیگه حتی نیازی به آموزشی هم نیست و میشه معافی گرفت. و با توجه به قانون کنونی، اگه من با آخرین مدرک تحصیلی( لیسانس) برا کسری اقدام کنم، 17 ماه خدمت خواهم داشت که 16 ماه کسری دارم و اون 1 ماه هم بخشیده میشه. آیا این چیزی که شنیدم، واقعیت داره و اینکه بهترین راه ممکن به نظر شما چیه؟ ( در ضمن هنوز مدارک مورد نیاز برای کسری جبهه بابامو آماده نکردم. چون میگفتن این قانون،شاید برا امسال تمدید نشه)
    ممنون از لطفتون
    تا جایی که من اطلاع دارم فقط با 30 ماه خدمت پدر و یا جمع تعداد ماه با جانبازی که به 30 ماه برسه پسر کلاً معاف میشه. امیدوارم که از این نظر مشکلی نداشته باشی چون کمتر از این باید آموزشی رو بری.حتی اگر 1 ماه خدمت داشته باشی.
    اینکه الان بخوای با مدرک لیسانس اقدام کنی که غیبت میخوری پسر خوب و این یعنی خداحافظ کسری ...
    شما باید سعی کنی مهر دفاع کنی و زود کارای فارغ التحصیلیتو انجام بدی و نامه خدمت رو از دانشگاه بگیری و سریع دفترچه خدمت رو پست کنی اما تو این فرصت هم باید به همراه پدرت و یا با داشتن وکالت نامه از ایشون به محل خدمت پدرت بری و نامه کسریو بگیری تا هر وقت کارات ردیف شد همراه دفترچه بدی پلیس+10.
    نگران قانونم نباش که تمدید شده واسه امسال و بازم تمدید میشه.
    مدارک لازم واسه کسریو توی فروم گذاشتم.نگاه کن که خیلی مهمه.
    فقط یه چیزی بگم اونم اینه که جواب اکثر سوالاتو میتونستی روی فروم پیدا کنی...
    بازم اگر سوالی بود در خدمتم.
    موفق باشی

رشته و دانشگاه
    Marine Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط of نمایش پست ها
    سلام

این درسته که طول خدمت برای کسانی که فوق لیسانس دارند ۱۶ ماه (حتی در سال ۹۰) ؟؟
    خدمت در سال نود همون 18 ماهه و برای ارشد 16 ماه

رشته و دانشگاه
    Marine Biology

یک خبر مهم و بد

من امروز رفتم پلیس+10 و گفتن ابلاغیه ای اومده که در سال 90 دیگه کسر از خدمت رو لحاظ نمیکنن،
    امیدوارم صحت نداشته باشه و از طرق دیگه ای بشه کسریو ارائه داد.