صفحه 55 از 181 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1805

موضوع: سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahde1818 نمایش پست ها
    بشنو باور نکن تا وقتی توی این سایت چیزی زده نشه من باور نمی کنم
    http://police.ir/portal/home/default...2-578db36d1e55
    والا چی بگم ! خبرا همون روز شبکه 1 هم گفت !
    اخبار ساعت 20 شبکه 6 هم زنگ زدن به معاونت سازمان نظام وظیفه اون هم گفت !
    به هر حال ایشالله که اوکی باشه !

اگه بشه 12 ماه خدمتم میپره !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbn نمایش پست ها
    والا چی بگم ! خبرا همون روز شبکه 1 هم گفت !
    اخبار ساعت 20 شبکه 6 هم زنگ زدن به معاونت سازمان نظام وظیفه اون هم گفت !
    به هر حال ایشالله که اوکی باشه !

اگه بشه 12 ماه خدمتم میپره !
    با سلام دوست عزیز، واقعا برای مایی که نتونسته بودیم استفاده کنیم خیلی خوب میشه، ولی فکر کنم شما 9 ماه کسری میگیری چون در خیر هم سردار کمالی گفتن سقفش 9 ماه هست و فکر کنم هم به این روش اجرا بشه ، 12 ماه ثبتی شما ماله ساله 89 بود، که باید اون موقع میرفتی سربازی. چون استفاده نکردی به قانون 90 به بعد هست

Junior Member

/پاسخ به سوالات مخاطبان ایسنا درباره کسرخدمت‌ها/

شرایط بهره‌مندی مشمولان و سربازان از برخی کسرخدمت‌ها

» سرویس: اجتماعي - حوادث، انتظامي
    کد خبر: 92031005943
    جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸

معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا جزئیات مربوط به شرایط بهره‌مندی مشمولان و سربازان متولد سال 72 و قبل از آن را از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری والدین‌شان تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به دنبال انتشار خبری مبنی بر تمدید مهلت بهره‌مندی مشمولان و سربازان متولد سال 72 و قبل از آن، از کسر خدمت‌های مربوط به ایثارگری، تعدادی از مخاطبان ایسنا با برقراری تماس تلفنی با این خبرگزاری یا درج مسائل خوددر قسمت نظرات، سوالاتی در این باره مطرح کرده و خواستار پیگیری خبری آن شدند.

همچنین تعدادی دیگر از مخاطبان نیز در بخش نظرات مدعی شدند که پس از انتشار این خبر، به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کرده، اما با این پاسخ روبرو شده‌اند که باید کسرخدمت خود را تا پیش از پایان سال 90 ثبت می‌کردند. در همین راستا ایسنا بنا بر مسئولیت خبری، مسائل مطرح شده از سوی مخاطبانش را به سرهنگ حجت‌الله واعظی‌نژاد، معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا منتقل کرد که وی در این باره گفت: شرط بهره‌مندی از این کسرخدمت‌ها در درجه اول شامل مشمولان یا سربازان متولد سال 72 و قبل از آن که وارد غیبت نشده و وضعیت خود را مشخص کردند، می‌شود.

واعظی‌نژاد ادامه‌داد: بر اساس این مصوبه، آن دسته از مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن که تا پایان سال 90 وضعیت خدمتی خود را مشخص کرده یا هر نوع درخواستی اعم از درخواست اعزام، انواع معافیت و ... را در دفاتر پلیس + 10 ثبت کرده و اعزام آنان به دلایل قانونی و با مجوز سازمان وظیفه‌عمومی ناجا به سال 91 و پس از آن موکول شده باشند، می‌توانند از این شرایط بهره‌مند شوند.

معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه ملاک بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری، ثبت مدارک این کسرخدمت در دفاتر پلیس+ 10 نیست، تصریح‌کرد: به هر حال هر یک از متولدان سال 72 و قبل از آن قطعا تا پیش از پایان سال 90 درخواستی پیرامون "وضعیت سربازی" خود را در دفاتر پلیس + 10 به ثبت رسانده‌اند و در این میان تنها افرادی نمی‌توانند از این قانون بهره‌مند شوند که پس از فراغت از تحصیل یا رسیدن به سن مشمولیت، هیچ‌گونه درخواستی اعم از اعزام، دریافت معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت کفالت و ... را تا پایان سال 90 ثبت نکرده باشند.

وی با بیان اینکه این قانون برای متولدان سال 73 و پس از آن اجرایی نیست، به ایسنا گفت: بنابراین مشمولان و سربازان متولد سال 72 و قبل از آن که وضعیت خدمتی خود را مشخص کرده باشند، چه در حال حاضر دارای معافیت تحصیلی بوده و چه مشغول خدمت باشند، می‌توانند با ارائه مدارک خود، نسبت به بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری والدین خود اقدام کنند.

واعظی‌نژاد اضافه‌کرد: به عنوان مثال اگر فردی متولد سال 72 و قبل از آن بوده و در حال حاضر دارای معافیت تحصیلی باشد، درخواست معافیت تحصیلی وی پس از فراغت از تحصیل یا به وسیله خودش یا از سوی آموزش و پرورش و دانشگاه تا پایان سال 90 در سامانه وظیفه عمومی ثبت شده، بنابراین این فرد می‌تواند در صورت دارا بودن کسرخدمت، از آن استفاده کند.

همچنین روز چهارشنبه سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح از تمدید مهلت بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری برای مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن خبر داده و به ایسنا گفته بود که بر اساس تصمیم ستادکل نیروهای مسلح و با توجه به این که امکان بهره‌مندی از کسرخدمت‌ها تا پایان سال 90 وجود داشت، در بررسی‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که عده‌ای از افرادی که کسرخدمت خود را دریافت کرده بودند، به علت اشتغال به تحصیل، امکان استفاده از آن را نداشتند که در همین راستا تصمیم بر این شد تا کسر خدمت‌های مربوط به فرزندان جانبازان، رزمندگان و آزادگان که متولد سال 72 و قبل از آن هستند، تمدید شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه این طرح برای آن دسته از سربازان متولد 72 و قبل از آن که در حال حاضر مشغول خدمت در یگان‌های نظامی هستند نیز قابل اجراست، افزود: این دسته از سربازان می‌توانند مدارک خود را به یگان محل خدمت خود برده و از کسر خدمت‌های مربوطه استفاده کنند.

کمالی درباره آن دسته از مشمولان متولد سال 72 و قبل از آن که کسرخدمت‌های ایثارگری شامل حال آنان می‌شده اما در حال حاضر به علت اشتغال به تحصیل، آن را دریافت نکرده‌اند نیز به ایسنا گفت: والدین این افراد می‌توانند با مراجعه به رده‌های خدمتی خود و دستگاه‌های مربوطه، نسبت به دریافت مدارک کسرخدمت فرزندانشان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه زمانی برای مراجعه این افراد برای دریافت کسرخدمت در نظر گرفته نشده است، خاطر نشان کرد: واجدان شرایط که به سربازی اعزام نشده‌اند، می‌توانند هر زمانی که قصد اعزام به سربازی را داشتند، درخواست و مدارک خود را در دفاتر پلیس +10 ثبت کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه حداکثر این کسر خدمت‌ها تا 9 ماه است، به ایسنا گفت: مشمولان متولد پس از سال 72 امکان استفاده از این کسر خدمت را ندارند.
    انتهای پیام

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam13641 نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز، واقعا برای مایی که نتونسته بودیم استفاده کنیم خیلی خوب میشه، ولی فکر کنم شما 9 ماه کسری میگیری چون در خیر هم سردار کمالی گفتن سقفش 9 ماه هست و فکر کنم هم به این روش اجرا بشه ، 12 ماه ثبتی شما ماله ساله 89 بود، که باید اون موقع میرفتی سربازی. چون استفاده نکردی به قانون 90 به بعد هست
    فکر کنم کسایی که ثبت کردن مشکل ندارن اما افرادی که جدید می خوان برن ثبت کنن بیشتر از 9 ماه تعلق نمی گیره بهشون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط solaris1988 نمایش پست ها
    فکر کنم کسایی که ثبت کردن مشکل ندارن اما افرادی که جدید می خوان برن ثبت کنن بیشتر از 9 ماه تعلق نمی گیره بهشون

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam13641 نمایش پست ها
    والا فک کنم همون 11 ماه رو بهم بدن ! خداییش اگه 9 ماه رو هم بدن راضی هستم !
    من دوره تکمیلی بسیج رفتم و 2 ماه از اونجا دارم . یه 7 8 سالی هم بسیجی فعال دارم و فک کنم 3 ماه هم از اون بهم بدن !
    دوستان برای مدرک لیسانس هم چیزی کم میشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghbn نمایش پست ها
    والا فک کنم همون 11 ماه رو بهم بدن ! خداییش اگه 9 ماه رو هم بدن راضی هستم !
    من دوره تکمیلی بسیج رفتم و 2 ماه از اونجا دارم . یه 7 8 سالی هم بسیجی فعال دارم و فک کنم 3 ماه هم از اون بهم بدن !
    دوستان برای مدرک لیسانس هم چیزی کم میشه ؟
    کسری مدرک تحصیلی برداشته شده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Davood21 نمایش پست ها
    کسری مدرک تحصیلی برداشته شده.
    ایشالله که اون هم دوباره برگرده

با سلام خدمت دوستان
    ایا کسایی که تا بحال ثبت نکردن هم میتونن ثبت کنن؟
    یا فقط شامل اونایی میشه که تا قبل 90 درخواست دادن؟
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak1_111 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    ایا کسایی که تا بحال ثبت نکردن هم میتونن ثبت کنن؟
    یا فقط شامل اونایی میشه که تا قبل 90 درخواست دادن؟
    با تشکر
    دوست عزیز طبق اطلاعیه ای که دادن اگر متولد 72 به قبل هستین میتونین استفاده کنید !
    اگه نگرفتین میتونین اقدام کنید و بگیرید

مصوبه کسرخدمت‌های سربازی ابلاغ شد

جامعه > پلیس - ایسنا نوشت:

مصوبه جدید تمدید مهلت بهره‌مندی از کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری
    برای متولدان سال 72 و قبل از آن به یگان‌های نظامی و سازمان وظیفه عمومی
    ناجا ابلاغ شد.

سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت:
    بر اساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح، متولدان سال 72 و قبل از آن که وارد
    غیبت نشده و والدینشان نیز دارای سابقه جانبازی، رزمندگی و ایثارگری هستند،
    می‌توانند از کسر خدمت‌ها استفاده کنند.

وی در پاسخ به ابهامات و بعضا ناهماهنگی‌هایی که پیرامون اجرای این
    مصوبه ایجاد شده بود نیز گفت: این مصوبه برای اجرا به تمامی یگان‌های نظامی
    و سازمان وظیفه عمومی ناجا ابلاغ شده است.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح درباره افرادی که امکان
    بهره‌مندی از این کسر خدمت‌ها را دارند، گفت: شرط کلی بهره‌مندی از این کسر
    خدمت‌ها این است که افراد متولد سال 72 و قبل از آن بوده و همچنین وارد
    غیبت نشده باشند.

کمالی با بیان اینکه این افراد خود در سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، گفت:
    گروه اول افرادی هستند که هم‌اکنون مشغول خدمت انجام سربازی هستند که این
    افراد باید به یگان خدمتی والدینشان یا دیگر نهادها و سازمان‌های مربوطه
    مراجعه و پس از اخذ مدارک مربوط به سوابق ایثارگری آنان، این مدارک را به
    یگان خدمتی خود داده و از کسر خدمت‌ها بهره‌مند شوند.

وی، گروه دوم را آن دسته از افرادی برشمرد که دفترچه اعزام خود را
    دریافت کرده و باید برای انجام خدمت سربازی اعزام شوند که این افراد باید
    با مراجعه به یگان محل خدمتی والدین یا دیگر سازمان‌ها و نهادهای مربوطه،
    مدارک مربوط به سوابق ایثارگری را گرفته و هنگام اعزام به خدمت، به یگان
    محل خدمتشان تحویل دهند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به دسته سوم
    واجدان شرایط بهره‌مندی از کسر خدمت‌های مربوط به ایثارگری نیز گفت: این
    دسته از افراد نیازی نیست فعلا دست به اقدامی بزنند و باید صبر کنند تا هر
    زمانی که موقع اعزامشان فرا رسید، به یگان محل خدمت والدین یا دیگر نهادها و
    سازمان‌های مربوطه مراجعه و پس از اخذ مدارک، به هنگام دریافت دفترچه
    اعزام خدمت، آن را به دفاتر پلیس +10 تحویل دهند.

کمالی از این دسته از افراد خواست از هم‌اکنون به دفاتر پلیس +10 مراجعه
    نکنند و در زمان مقرر که قصد اعزام به سربازی را داشتند، این مدارک را به
    دفاتر پلیس +10 تحویل دهند.

به گفته وی، همچنین آن دسته از افرادی که مدارک مربوط به سوابق رزمندگی،
    جانبازی و آزادگی والدینشان را اخذ کرده‌اند، می‌توانند در زمان لازم و با
    توجه به وضعیتی که در آن قرار دارند، از آن استفاده کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره برخی از مسائل
    مطرح شده از سوی مخاطبان ایسنا پیرامون عدم پاسخگویی برخی دفاتر پلیس +10 و
    ... نیز گفت: ممکن است با توجه به اینکه این مصوبه به تازگی ابلاغ شده
    برخی از دفاتر پلیس + 10 در جریان آن نباشند.

کمالی افزود: با اجرای این مصوبه، دیگر شرط ثبت کسرخدمت تا پایان سال 90
    برای متولدان سال‌های 72 و قبل از آن لحاظ نخواهد شد و شرط مهم این است که
    آنان وارد غیبت نشده‌ باشند.

http://www.khabaronline.ir/detail/296435/society/376