صفحه 9 از 181 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1805

موضوع: سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

Junior Member adel28 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی

من باید 1 شهریور به خدمت اعزام بشم.
    پدرم اوایل سال 89 از یگان خدمتی خودش نامه ای مبنی بر اینکه چند وقت جبهه داشته گرفته است. در اون زمان من دانشجو بودم و طبق پرس و جوهایی که اون زمان کردیم باید بعد از اتمام دانشگاه من و بعد از رفتن به خدمت اقدامات مربوط به کسری و نامه ای که از تهران (مرکز مربوطه) مبنی بر اینکه چقدر از اون جبهه پدر کسری شامل من میشه رو می گرفتیم.
    حالا سال 90 هست و کسری ها تغییر کرده.
    سوال من اینجاست که آیا قانون 89 شامل بنده میشه یا قانون سال 90؟
    آیا این نامه ای که پدر از یگان خدمتیش سال 89 گرفته می تونه باعث این بشه که قوانین و کسری های سال 89 شامل بنده بشه یا خیر؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط adel28 نمایش پست ها
    من باید 1 شهریور به خدمت اعزام بشم.
    پدرم اوایل سال 89 از یگان خدمتی خودش نامه ای مبنی بر اینکه چند وقت جبهه داشته گرفته است. در اون زمان من دانشجو بودم و طبق پرس و جوهایی که اون زمان کردیم باید بعد از اتمام دانشگاه من و بعد از رفتن به خدمت اقدامات مربوط به کسری و نامه ای که از تهران (مرکز مربوطه) مبنی بر اینکه چقدر از اون جبهه پدر کسری شامل من میشه رو می گرفتیم.
    حالا سال 90 هست و کسری ها تغییر کرده.
    سوال من اینجاست که آیا قانون 89 شامل بنده میشه یا قانون سال 90؟
    آیا این نامه ای که پدر از یگان خدمتیش سال 89 گرفته می تونه باعث این بشه که قوانین و کسری های سال 89 شامل بنده بشه یا خیر؟
    متاسفانه نه. شما باید گواهی کسر خدمت را همان زمان می‌گرفتید. کسر خدمت شما را مطابق با قانون سال 90 محاسبه خواهند کرد.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

سلام پدر من تا قبل اینکه من خدمت برم از رشادت هاش توی سربازیش می گفت حالا که کسری میخام میگه تعلق نمیگیره ! چون توی ژاندار مری بوده..کارت 6 ماه دوره احتیاط هم داره..حالا کسری تعلق میگیره یا نه ؟ واقعا نمیتونم از شمال کشور برم بهبهان.. ممنون از راهنماییتون.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar021 نمایش پست ها
    سلام پدر من تا قبل اینکه من خدمت برم از رشادت هاش توی سربازیش می گفت حالا که کسری میخام میگه تعلق نمیگیره ! چون توی ژاندار مری بوده..کارت 6 ماه دوره احتیاط هم داره..حالا کسری تعلق میگیره یا نه ؟ واقعا نمیتونم از شمال کشور برم بهبهان.. ممنون از راهنماییتون.
    اگر محلی که ایشون خدمت می‌کرده در زمان خدمتش جز مناطق جنگی یا عملیاتی بوده باشه تعلق می‌گیره، اگر نه که هیچ. یک آئین نامه‌ای وجود داره که دقیقا این مساله رو مشخص کرده. این‌ها به کنار. شما فکر کن با 3-4 روز وقت گذاشتن و رفتن به بهبهان بتونی 1 ماه از خدمتت کم کنی. ارزش نداره؟! البته ارزش واقعی این یک ماه رو وقتی با تمام وجود حس می‌کنی که سرباز باشي!
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*

Junior Member

سلام دوستان.یه سوال حیاتی داشتم تورو خدا هرکی میدونه جواب بده.سوال حیاتیم اینه.من تو سال 89 خدمت اعزام شدم .میخواستم ببینم اگه الان یعنی قبل از 90/6/9 برای کسری خدمت جبهه پدرم اقدام کنم برام برابر قانون سال90 کسری میدن یا سال89 همون 18 روز؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hang نمایش پست ها
    سلام دوستان.یه سوال حیاتی داشتم تورو خدا هرکی میدونه جواب بده.سوال حیاتیم اینه.من تو سال 89 خدمت اعزام شدم .میخواستم ببینم اگه الان یعنی قبل از 90/6/9 برای کسری خدمت جبهه پدرم اقدام کنم برام برابر قانون سال90 کسری میدن یا سال89 همون 18 روز؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    طبق قانون کسری خدمت شما باید مطابق قانون سال 89 محاسبه شود. (خود من همین وضعیت رو داشتم. یعنی شهریور 89 اعزام شدم کارای کسریم خرداد درست شد. طبق قانون قبل محاسبه کردند برام.)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    طبق قانون کسری خدمت شما باید مطابق قانون سال 89 محاسبه شود. (خود من همین وضعیت رو داشتم. یعنی شهریور 89 اعزام شدم کارای کسریم خرداد درست شد. طبق قانون قبل محاسبه کردند برام.)
    فقط یه ابهامی تو ذهنم به وجود اومد اینکه اونا( ارتشی که پدرم از اونجا به منطقه جنگی رفته )از کجا میفهمن من تو سال 89 به خدمت اعزام شدم؟چون قراره هفته بعد برم اونجا میخوام بدونم واسه این چی باید با خودم ببرم؟؟؟
    یه سوال دیگه هم داشتم که الان تاریخ نامه من برا سال90 زده میشه دیگه؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hang نمایش پست ها
    فقط یه ابهامی تو ذهنم به وجود اومد اینکه اونا( ارتشی که پدرم از اونجا به منطقه جنگی رفته )از کجا میفهمن من تو سال 89 به خدمت اعزام شدم؟چون قراره هفته بعد برم اونجا میخوام بدونم واسه این چی باید با خودم ببرم؟؟؟
    یه سوال دیگه هم داشتم که الان تاریخ نامه من برا سال90 زده میشه دیگه؟؟؟؟
    1- گواهی اشتغال به خدمت پایه خدمتی شما رو نشون می‌ده.
    2-بله

Junior Member adel28 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    متاسفانه نه. شما باید گواهی کسر خدمت را همان زمان می‌گرفتید. کسر خدمت شما را مطابق با قانون سال 90 محاسبه خواهند کرد.
    همین سوال را که در انجمن مطرح کردم، از سایت نظلم وظیفه پرسیدم.
    یعنی از اینجا:
    http://www.police.ir/Portal/Home/Def...7-e943ed123537

و پاسخش به این شرح بود:
    کسری خدمت تا قبل از عید فطر برابر سال 89 است و بعد از آن طبق قانون 90 می باشد.

این یعنی تا قبل از عید فطر اگه اقدام کنم و در سیستم ثبت کنم قانون سال 89 شامل من میشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فلسفه تعلیم و تربیت دانشگاه اصفهان

سلام خدمت دوستان
    من 17 ماه و 5 روز خدمتم رو انجام داده بودم که فوق لیسانس قبول شدم به همین خاطر رفتم دانشگاه. بعد یهو قانون نظام وظیفه عوض شد و خدمت برای لیسانسیه ها شد 17 ماه و فوق لیسانس 16 ماه. رفتم محل خدمتم گفتند یا باید انصراف تحصیل بدی یا هم فارغ التحصیل بشی بعد بیای. گفتم من 17 ماه و 5 روز خدمت بودم یعنی الان خدمتم تمومه آخه! گفتند راهی نداره. باید فارغ التحصیل بشی و مثل بچه آدم دفترچه اعزام به خدمتم بگیری و پست کنی جوابت که اومد برگه اعزام و مدارک تحصیلی رو بیار تا کارت رو بهت بدیم!!!! می بینی چقد قوانین عجیب و غریبی داریم. من بدبختم فوقم رو تموم کردم و دفترچه گرفتم و منو فرستادن همون محل خدمت سابق و گفتند خوب حالا برو خونه تا 2 ماه دیگه کارتت رو برات می فرستیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!