صفحه 90 از 181 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 1805

موضوع: سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

نقل قول نوشته اصلی توسط sunnynight نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من که دوره تکمیلی رو رفتم و بنا بر این کفایت آموزش رو دارم و سپاه افتادم و چند سال هم سابقه بسیج دارم که میشه کامل 6 ماه کسری بسیج بگیرم، آیا با این حساب که دوستمون گفتن 8 ماه کسری در میاد یا اینکه 2 ماه آموزشی میپره و 4 ماه از خدمت یعنی 6 ماه کسری؟
    نه عزیزم با2ماه کارت تکمیلیت میشه6ماه نه8ماه!!چه خبره!!!!!

Junior Member EMAD RSH آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam13641 نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز، راستیتش من هم مثل شما اعزامی اسفند ماه هستم، راستیتش من رفتم که کسریمو ثبت کنم، گفتش که باید نامه از یگانت بیاری یعنی بعد از عید، که من هم مثل شما نگران شدم که آیا میمونه این کسری یا نه، ولی پایه خدمتی منو و شما 92 هست و به قانون 92 حسابش میشیم، مثلاً من اونجا که رفته بودم دیدم 1 پسره اعزامی 1392/4/1 بود و تازه 9/2 نامه یگانشو اورده بود حالا فرض کن 93 میوورد بهش نمیدادن؟ این نامه رو برای این میگیرن که کسری شما به یگانتون اعلام بشه، وگرنه من از نظام وظیفه پرسیدم اونا گفتن با برگه سبز هم میشه ولی نهادهایی مثل سپاه و ... میگن نامه یگانو بیار تا به یگان اعلام کنیم از طرفی فرض کن شما 92 اعزام بشی ولی کارهای اداری ثبت ایثارگری ( مثل کارت ایثار ) طول بکشه بیفته تو 93 یعنی حالا بشه شما کسری نمیدن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    خلاصه می خوام بهت بگم اگه پایه خدمتیت 92 باشه موردی نیست قانون 92 شامل حالت میشه، مثالشم سال 91 که کسریو برداشتن برای اونایی که 90 رفته بودن موردی نداشت که برن ثبت کنن چون به قانون 90 حساب میشدن، و پایه خدمتی 90 بودن. از طرفی اگر بخوان وردارن معمولا 1 زمان میدن مثل 3 برادری و ... . از طرف دیگه اگر بخوان وردارنش این دیگه عین بی عدالتیه، یکی بتونه استفاده کنه اون یکی نه و باید ماله همه رو قطع کنن. پس نگران نباش ان شاالله چیزی نمیشه
    اقا بالاخره باید اموزشی را بریم بعد اقدام کنیم یا با برگه سبز میشه کسری را ثبت کرد لطفا اگه کسی اطلاع داره خبر بده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط EMAD RSH نمایش پست ها
    اقا بالاخره باید اموزشی را بریم بعد اقدام کنیم یا با برگه سبز میشه کسری را ثبت کرد لطفا اگه کسی اطلاع داره خبر بده
    با سلام دوست عزیز من هم مثل شما این سوال رو داشتم چون در اصل خبر گفته که با برگه سبز ( دفترچه اعزام ) میشه و محدودیت زمانی هم نداره برای ثبت ( تو خبر هم هست ) اینم لینکش http://www.khabaronline.ir/detail/296435/society/Police
    اما من که رفتم برای ثبت جهاد کشاورزی گفت باید نامه از یگان بیاری، ولی من که از نظام وظیفه پرسیدم (096480) گفت با برگه سبز میشه موردی نیست و به قول معروف موندیم قسم حضرت عباس قبول کنیم یا دم خروس. ولی با دو دو تا چهارتا کردن به این نتیجه رسیدم که نامه یگان برای اینه که دوباره کاری نشه یعنی میخوان 1 نامه بزنن برای یگانت و نظام وظیفه. چون اگه قبل از اعزام نامه کسریو بزنن اول باید به نظام وظیفه بزنن بعد نظام وظیفه به یگانت که فرآیند زمان بری هست پس الان با یک نامه به یگان و نظام وظیفه قضیه تمام میشه.

Junior Member

سلام دوستان وضعیت من اینه
    21 سالمه

درحال اخراج از دانشگاه ام یا انصراف ترم 6 کاردانی

پدرم حدودا 23 ماه سابقه جبهه داره ، 20 ماه سربازی ، 3 ماه هم داوطلبانه منطقه عملیاتی هم بوده کردستان ، سنندج ، فکر کنم یه همچین چیزی بود

درضمن تک فرزند هم هستم و پدرم 50 سالشه

الان با این وضعیت به نظرتون من باید چیکار کنم برای وضعیت سربازیم ؟ چقدر کسری دارم ؟

شرمنده مشکلم خیلی حاد شده اگر میشه جواب بدید فرصت سرچ کردن ندارم

بازم شرمنده

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid1346 نمایش پست ها
    سلام دوستان وضعیت من اینه
    21 سالمه

درحال اخراج از دانشگاه ام یا انصراف ترم 6 کاردانی

پدرم حدودا 23 ماه سابقه جبهه داره ، 20 ماه سربازی ، 3 ماه هم داوطلبانه منطقه عملیاتی هم بوده کردستان ، سنندج ، فکر کنم یه همچین چیزی بود

درضمن تک فرزند هم هستم و پدرم 50 سالشه

الان با این وضعیت به نظرتون من باید چیکار کنم برای وضعیت سربازیم ؟ چقدر کسری دارم ؟

شرمنده مشکلم خیلی حاد شده اگر میشه جواب بدید فرصت سرچ کردن ندارم

بازم شرمنده
    سلام دوست عزیز
    به انجمن اپلای ابرود خوش آمدید.
    برای شما حدود 7-8 ماه کسری تعلق میگیره.
    روندش هم اینطوریه که باید دفترچه خدمت را بفرستید. برگ سبزتون که اومد و معلوم شد کدوم یگان افتادین، تشریف میبرید یگان خدمتی پدرتون و برگ کسری را میگیرید. البته بعضا میگن که باید حتما به سربازی اعزام هم بشید و بعد برید برگ کسری را بگیرید.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

OMID-313
    تشکر بابت پاسخ

فقط در مورد تک فرزند بودنم تخفیفی ؟ کسری ؟ چیزی برام لحاظ نمیشه ؟ یا مثلا اموزشیو تو شهر خودم بیفتم

و یه چیز دیگه پدر من 20 ماه خدمت سربازیشو تو منطقه عملیاتی رفته اونم حسابه دیگه ؟؟؟

و درضمن برای گرفتن کسری خدمت حتما باید پدرم حضور داشته باشه ؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid1346 نمایش پست ها
    OMID-313
    تشکر بابت پاسخ

فقط در مورد تک فرزند بودنم تخفیفی ؟ کسری ؟ چیزی برام لحاظ نمیشه ؟ یا مثلا اموزشیو تو شهر خودم بیفتم

و یه چیز دیگه پدر من 20 ماه خدمت سربازیشو تو منطقه عملیاتی رفته اونم حسابه دیگه ؟؟؟

و درضمن برای گرفتن کسری خدمت حتما باید پدرم حضور داشته باشه ؟
    خواهش میکنم.
    1. آموزشی را نمیشه گفت کجا میفتید ، ولی احتمالا به خاطر تک فرزند بودن بعد از آموزشی بقیه خدمت را شهر خودتون باشید. کسری یا تخفیف خاص دیگه ای نداره.
    2. منطقه عملیاتی یعنی همون جبهه دیگه. برای همین 7-8 ماه کسری دارین.
    3. اینو دقیق نمیدونم که حضور پدرتون هم الزامی است یا نه. شرمنده.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

OMID-313

بازم ممنون بابت پاسخی که دادید

شما خودتون سربازی رفتید ؟ به نظرتون ارزششو داره اول برم سربازی و از کسری خدمت استفاده کنم بعد ادامه تحصیل بدم !؟

و شرمنده داداش یه سوال دیگه هم داشتم

اموزشی رو کی برم بهتره ؟ چه زمانی ؟ و من اگه بهمن انصراف بدم از دانشگاه یا فارغ التحصیل بشم چقدر وقت دارم برم سربازی ؟ اخه اخرین اخباری که شنیدم میگفت میتونم خودم انتخاب کنم کی برم سربازی تاریخ اعزاممو منظورمه

و یه چیز دیگه شنیدم اگر بسیج فعال داشته باشی و اموزشی بسیجو رفته باشی دیگه لازم نیست اموزشی سربازی رو بری ؟ صحت داره ؟ و اگر میشه به نظرتون قبل از این که اعزام بشم میتونم کارای بسیجمو درست کنم که دیگه اموزشی سربازی رو نرم ؟

Junior Member EMAD RSH آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

سلام دوستان این قانون جدید نظام وظیفه شامل چه کسانی میشه ؟
    وای خدایا روزی ی قانون میزارن اصن نمیشه روی یک کاری برنامه ریزی کرد با این اوضاع....
    دوستان ممکنه برای سال 92 هم این قانون تصویب بشه و شامل حال کسانی که در سال 92 رفتن یا میخوان برن هم میشه ؟

Local Moderator

طبق اعلام جانشین فرمانده اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، از سال 93 دوره ی سربازی برای همه ی مشمولین به 24 ماه افزایش پیدا میکنه!

* "این برداشتن کسر خدمت شامل کسانی که تا پایان سال 92 وارد خدمت شده اند نمی شود". (طبق معمول اخبار نظام وظیفه، این اطلاعیه هم تا جایی که امکانش بوده مبهم مطرح شده! من هم متوجه نشدم "وارد خدمت شدن" یعنی ارسال دفترچه یا ورود به داخل پادگان؟! اگه منظور ورود به پادگان باشه، (که فکر میکنم همینطور باشه، چون فعل جمله ماضیه) با زمان انتشار خبر هم متناسب خواهد بود. چون در حال حاضر به احتمال زیاد ظرفیت دی ماه و اسفند ماه تکمیل شده و عملا کسی که تا به حال اقدام نکرده دیگه عملا نمیتونه اقدامی بکنه. به همین دلیل فعل جمله ماضی هست)

نتیجه ای که من گرفتم اینه که: اگه شما تا آخر سال 92 وارد پادگان میشید همون قوانین قبلی در موردتون صادق خواهد بود و اگه از 1 فروردین 93 به بعد اعزام بشید مشمول 24 ماه خدمت خواهید بود؛ یعنی ربطی به زمان ارسال دفترچه نداره و تاریخ اعزام ملاک هست.

منبع: http://www.hamshahrionline.ir/details/242572