صفحه 92 از 181 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1805

موضوع: سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

نقل قول نوشته اصلی توسط arash21561 نمایش پست ها
    سلام دوستان.پدر من نظامی بوده 23 ماه جبهه برای کسری خدمت من داره.
    حالا هم داره اونو ثبت میکنه.حالا میخوام بدونم اگه ثبت بشه میتونم تابستون سال دیگه که میخوام برم سربازی کسری من پابرجاست یا نه؟؟؟
    اگه نیست باید چی کار کنم؟؟؟؟ (یه ترم دیگه دارم) خواهشا جواب بدین چون بنده در شرف ازدواجم.ممنون
    سلام دوست عزیز
    به انجمن اپلای ابرود خوش آمدید.
    برای شما حدود 7 ماه کسری تعلق میگیره. منتها جدیدا میگن که باید اول برگ سبز اعزامتون صادر بشه (و بعضا حتی به سربازی اعزام بشید) تا این کسری را براتون اعمال بکنند.
    از یک طرف هم مثل اینکه قراره از سال بعد سربازی بشه 24 ماه و احتمالا این کسری ها را هم بردارن (احتمالا).
    به همین دلیل اگه میتونید اسفند ماه اعزام بشید خیلی بهتره. منتها فکر نمیکنم دانشگاه بهتون مرخصی بده. چون سربازی تان در یک ترم تموم نمیشه.
    متاسفانه راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه. البته اگه شرایط بنیاد نخبگان را داشته باشید ، میتونید از تسهیلات سربازی نخبگان استفاده بکنید.
    ازدواجتون را هم پیشاپیش تبریک میگم.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

نقل قول نوشته اصلی توسط e_am86 نمایش پست ها
    سلام به همه...دوستان ممنون می شم اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره به من بگه...خیلی خیلی حیاتی و مهمه...من امریه هستم و از 24 ماه، 21 ماه خدمت کردم. الان که برای من پذیرش اومده، برای اینکه این موقعیت رو از دست ندم، مجبورم که با معافیت تحصیلی بیام بیرون و از خدمت تصفیه کنم...با توجه به این که قانون امریه در حال حاضر 24 ماه هست، همین 21 ماه انجام شده رو در سیستم نظام وظیفه ثبت می کنن یا احتمال داره از ماه های خدمت من 3 ماه کم کنن و به جای 21 ماه 18 ماه ثبت کنن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    این اشتباه نکن کارتت بگیر بعد برو الان بیای بیرون باید وثیقه بزاری بعد میری اونور درست تموم میشه موقعیت شغلی خوب واست پیش میاد میبینی باید برگردی بعد میگی عجب اشتباهی کردم
    کاملا موافقم. هر جوری شده این 3 ماه را بمونید و سربازی تان را تموم بکنید و بعد برید.
    البته این کار با پذیرش تان هیچ منافاتی نداره. شما تا برای ویزا اقدام بکنید و ویزاتون بیاد ، خودش 3-4 ماه حداقل طول میکشه.
    میتونید مراحل ویزا و ادامه سربازی تان را بصورت موازی جلو ببرید.
    موفق باشید

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    این اشتباه نکن کارتت بگیر بعد برو الان بیای بیرون باید وثیقه بزاری بعد میری اونور درست تموم میشه موقعیت شغلی خوب واست پیش میاد میبینی باید برگردی بعد میگی عجب اشتباهی کردم
    نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    کاملا موافقم. هر جوری شده این 3 ماه را بمونید و سربازی تان را تموم بکنید و بعد برید.
    البته این کار با پذیرش تان هیچ منافاتی نداره. شما تا برای ویزا اقدام بکنید و ویزاتون بیاد ، خودش 3-4 ماه حداقل طول میکشه.
    میتونید مراحل ویزا و ادامه سربازی تان را بصورت موازی جلو ببرید.
    موفق باشید

پاسخ نیما و امید قویا تایید میشه.
    اگه پاسپورت داری که برو دنبال کارای ویزا به صورت موازی تا اومدن ویزا ترخیص شدی.
    اگه پاسپورت نداری هم سعی کن پذیرش رو دیفر کنی. واقعا حیفه به خاطر سه ماه بخوای کلا پا در هوا بمونی (گذاشتن وثیقه، امکان تغییر قوانین،عدم امکان رفت و آمد آزاد به کشور، غیره).

تو همین تالار سری به بخش سوالات مربوط به ویزای کشوری که ازش پذیرش گرفتی بزن تا یه حدودی از پروسه ی دریافت ویزا دستت بیاد بعدا تصمیم بگیر.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    پاسخ نیما و امید قویا تایید میشه.
    اگه پاسپورت داری که برو دنبال کارای ویزا به صورت موازی تا اومدن ویزا ترخیص شدی.
    اگه پاسپورت نداری هم سعی کن پذیرش رو دیفر کنی. واقعا حیفه به خاطر سه ماه بخوای کلا پا در هوا بمونی (گذاشتن وثیقه، امکان تغییر قوانین،عدم امکان رفت و آمد آزاد به کشور، غیره).

تو همین تالار سری به بخش سوالات مربوط به ویزای کشوری که ازش پذیرش گرفتی بزن تا یه حدودی از پروسه ی دریافت ویزا دستت بیاد بعدا تصمیم بگیر.
    واقعا ممنونم که وقت گذاشتید...راستش من از کانادا (استان کبک) پذیرش دارم...و برای اینکه فاند رو از دست ندم باید حداکثر September 2014 اونجا باشم...دانشگاه، پروژه و فاند اون عالیه و شاید این چنین موقعیتی نتونم پیدا کنم... (تا حالا یکبار دیفر کردم و دیگه امکان پذیر نیست)....از طرفی پاسپورت ندارم که موازی با خدمت برای ویزا اقدام کنم و به هیچ عنوان حین سربازی به من پاسپورت نمی دن...ار طرفی با این اوضاع وخیم کار در اینجا، تنها راه رو برای خودم، این موقعیت ایجاد شده می دونم که اگه از دستش بدم، بعد از سربازی به راحتی بدست نمی یاد...

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

واقعا ممنونم که وقت گذاشتید...راستش من از کانادا (استان کبک) پذیرش دارم...و برای اینکه فاند رو از دست ندم باید حداکثر September 2014 اونجا باشم...دانشگاه، پروژه و فاند اون عالیه و شاید این چنین موقعیتی نتونم پیدا کنم... (تا حالا یکبار دیفر کردم و دیگه امکان پذیر نیست)....از طرفی پاسپورت ندارم که موازی با خدمت برای ویزا اقدام کنم و به هیچ عنوان حین سربازی به من پاسپورت نمی دن...ار طرفی با این اوضاع وخیم کار در اینجا، تنها راه رو برای خودم، این موقعیت ایجاد شده می دونم که اگه از دستش بدم، بعد از سربازی به راحتی بدست نمی یاد...
    خلاصه از ما گفتن بود من آدمی میشناسم که post doc از امریکا گرفت و موقعیت عالی داشت اما به خاطر سربازی مجبور شد امریکا ول کنه برگرده ایران

خوب تا سپتامبر که 9 ماه وقت داری !!!
    شما 3 ماه سربازی ات را تموم کن ، بعد بلافاصله برای پاسپورت اقدام کن و در 6 ماه باقیمانده برو سراغ ویزای کانادا.
    مطمئن باش تا سپتامبر کارهاتون ردیف میکنی. سربازی ات را ول نکن. بعدا پشیمون میشی.
    موفق باشید

Junior Member

سلام و عرض خسته نباشید
    1- من 4 سال سابقه بسیج دارم. فقط اینکه این 4 سال پیوسته نیست. یعنی 2 سال از قبل داشتم و 2 سال هم جدیدا دارم. میخواستم ببینم برای کسری خدمت 4 سال لحاظ میشه یا 2 سال ؟
    2- پدرم سابقه جبهه داره و این سابقه جزو دوران خدمت سربازیش بود. حالا میتونم از این سابقه هم استفاده کنم یا خیر؟ و چگونه؟ ( به جز کارت پایان خدمت و کارت دوره احتیاط مدرک دیگه ای ندارد)
    3- واسه کسری خدمت بسیج و همچنین سابقه جبهه میشه قبل از اعزام با برگ سبز اقدام کرد یا خیر؟
    با تشکر از شما

دوستان سلام

من تکمیلیم رو سال 89 گرفتم ، برای کسری باید تاییدش کنم ؟
    یکی میگفت باید ببری سپاه محمد تاییدش کنی .

ممنونم .

Junior Member

سلام و درود
    حتما همگی خبر دارید که از اغاز سال 93 کسری خدمت ها لغو میشه و دوره خدمت هم 24 ماهه میشه...(http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920924001075)
    پدرم 27 ماه جبهه داره و من 16 ماه کسری(که با قوانینه کنونی 8 ماهشو بیشتر حساب نمیکنن،ولی بازم خوبه!)
    اوایله برج 11 دفترچمو پست میکنم(بخاطره درس زودتر ازین نمیتونم!)
    میخاستم ببینم حتما باید امسال برم خدمت(برج 12) تا بتونم از کسریام استفاده کنم یا نه، این قوانین تا تصویب بشن طول میکشه...؟؟؟
    ممنون میشم یک نفر زودتر راهنماییم کنه!(اساتیده سایت،دستم به دامنتون!!!)

نقل قول نوشته اصلی توسط rezagg نمایش پست ها
    سلام و درود
    حتما همگی خبر دارید که از اغاز سال 93 کسری خدمت ها لغو میشه و دوره خدمت هم 24 ماهه میشه...(http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920924001075)
    پدرم 27 ماه جبهه داره و من 16 ماه کسری(که با قوانینه کنونی 8 ماهشو بیشتر حساب نمیکنن،ولی بازم خوبه!)
    اوایله برج 11 دفترچمو پست میکنم(بخاطره درس زودتر ازین نمیتونم!)
    میخاستم ببینم حتما باید امسال برم خدمت(برج 12) تا بتونم از کسریام استفاده کنم یا نه، این قوانین تا تصویب بشن طول میکشه...؟؟؟
    ممنون میشم یک نفر زودتر راهنماییم کنه!(اساتیده سایت،دستم به دامنتون!!!)
    سلام دوست عزیز
    به تالار سربازی انجمن اپلای ابرود خوش آمدید.
    من بهتون توصیه میکنم هرچه زودتر دفترچه را بفرستید تا حتما حتما 1 اسفند اعزام بشین.
    قوانین بصورت لحظه ای در حال تغییر هستند. یکهو دیدی همین 8 ماه کسری را هم ازت گرفتن !!
    (همونطوری که من 2 سال پیش کل سربازی ام 5 ماه بود ؛ شب خوابیدم صبح که پاشدم شده بود 21 ماه !!!!!)
    درست که تموم شد هر چه زودتر اقدام بکن.
    موفق باشید