صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 373

موضوع: برنامه لاتاری سال 2018 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2018)

پیش فرض برنامه لاتاری سال 2018 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2018)

با سلام

نظر به اعلام رسمی بخش کنسولی وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا
    (here)، ثبت نام برای برنامه لاتاری سال 2018 از 4 اکتبر الی 7 نوامبر 2016 (13 مهر الی 17 آبان) در وبسایت www.dvlottery.state.gov فعال می گردد.

حال با توجه به فرصت باقیمانده تا ثبت نام، این موضوع تنها برای طرح سوال، پاسخ و تبادل نظر در خصوص برنامه لاتاری (ویزای گوناگونی امریکا) سال 2018 ایجاد گردیده است. ضمن آرزوی موفقیت و کامیابی برای هموطنان عزیز که بنا به مسائل مختلف قادر به اخذ دیگر انواع روادید نیستند، امید است که این بخت نه تنها قرعه آنها شود بلکه زمینه پیشرفت و ترقی آنان را فراهم آورد.

بدینوسیله از تمامی علاقمندان به برنامه لاتاری سال 2018 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2018) و همچنین آن دسته از عزیزانی که تجربیات ارزشمندی در این زمینه داشته و یا موفق به اخذ روادید (گرین کارت قرعه کشی) از این طریق شده اند، دعوت می شود تجربیات و راهنمایی های ارزنده خود را در اختیار عموم قرار دهند.

چند توصیه مهم:
    1- ثبت نام لاتاری کاملا رایگان است.
    2- خودتان فرم ثبت نام را بدون مراجعه به «مشاوران یا کارپردازان ویزا» و افرادی که پیشنهاد کمک میکنند، تکمیل کنید.
    3- برای شرکت تا آخرین هفته ثبت نام منتظر نمانید، زیرا حجم بالای تقاضا می تواند موجب تاخیر در عملکرد وبسایت شود.
    4-
    شرایط و ضوابط ثبت نام در این برنامه را می توانید در وبسایت بخش کنسولی وزارت خارجه امریکا (here) و یا وبسایت سفارت مجازی امریکا در ایران (اینجا و اینجا مربوط به DV-2017) مشاهده بفرمایید.
    5- چنانچه شرایط و ضوابط ثبت نام برنامه لاتاری سال 2018 توسط سفارت مجازی امریکا در ایران به زبان فارسی اعلام گردد در اینجا ارسال خواهد شد. از آنجا که بنظر نمی رسد تغییر فاحشی در آن رخ دهد، می توانید از مورد مشابه سال 2017 که توسط سفارت مجازی ارائه شده است، استفاده کنید.

و اما چند نکته حائز اهمیت:
    1- استدعا می شود پیش از طرح هر گونه پرسشی، موضوعات
    لاتاری 2015، لاتاری 2016 و لاتاری 2017 را مطالعه بفرمایید.
    2- از آنجا که در این موضوع به مسائل پیرامون مرحله پذیرش و مصاحبه برندگان لاتاری نمی پردازیم، جهت کسب اطلاع بیشتر از چند و چون کار می توانید موضوعات برندگان لاتاری
    2015، 2016 و 2017 را بررسی بفرمایید.
    3- این موضوع به برنامه لاتاری 2018 می پردازد. لذا صمیمانه تقاضا می شود از طرح سوالات غیرمرتبط خودداری بفرمایید.
    4- جهت مفید واقع شدن اطلاعات و کاهش حجم ارسال های تکراری، لطفا پست های موجود در این موضوع را پیشتر از طرح سوال خود مطالعه بفرمایید.

با سپاس بیکران
    ویرایش توسط Saman_R : September 6th, 2016 در ساعت 02:31 AM
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2018 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2018)

سلام، یه سوال من باید عکس بچه 2 ساله رو هم آپلود کنم؟ یا فقط عکس خودم کافیه؟

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2018 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2018)

سلام دوستان
    پیشاپیش از کمکتون تشکر می کنم و ارزوی موفقیت برای همه...
    یه سوال دارم راجع به ثبت نام
    من چندسال پیش شهروند استرالیا شدم و بعد یه مدت پاسپورت ایرانم رو گم کردم
    حالا با پاسپورت استرالیایی چجوری ثبت نام کنم ؟
    بهتر سوال رو بپرسم : توی فرم کجا ایران وارد کنم کجا استرالیا ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط morezaaa نمایش پست ها
    سلام، یه سوال من باید عکس بچه 2 ساله رو هم آپلود کنم؟ یا فقط عکس خودم کافیه؟
    اطلاعات زیر در وبسایت رسمی سفارت مجازی موجوده که در اولین پست آدرس آن هست. بر اساس اطلاعات زیر بایستی عکسی از فرزندان زیر 21 سال ارسال شود. همین مورد نیز برای همسر صادق است. توصیه میکنم اطلاعات مندرج در وبسایت رسمی سفارت مجازی را بطور کامل مطالعه کنید.

۷. عکس (های) ضمیمه درخواست – عکس های اخیر از خودتان، همسرتان و کلیه فرزندانتان که نامشان در فرم نام نویسی درج شده است.

١۴. تعداد فرزندان – نام، تاریخ تولد، جنسیت و محل تولد تمامی فرزندانی که سن آنها کمتر از ٢١ سال است و ازدواج نکرده اند صرفنظراز اینکه با شما زندگی میکنند و یا قصد همراهی با شما یا پس از مهاجرت شما به آمریکا را دارند را ذکر کنید. برای هر کدام از فرزندانتان عکس های جداگانه با مشخصات مشابه به عکس خودتان ارسال کنید.
    تعداد فرزندان – نام، تاریخ تولد و محل تولد همسر و تمامی فرزندان و فرزندخوانده ها و فرزندان همسرتان که سن آنها کمتر از ٢١ سال بوده و ازدواج نکرده اند باید در درخواست شما ذکر گردد، حتی اگر شما قانوناً از پدر یا مادر آن فرزند خود جدا شده اید و همسر شما و فرزندتان دیگر با شما زندگی نمی‌کنند و/یا قصد ندارند تا به همراه شما به ایالات متحده مهاجرت کنند. برای هرکدام از فرزندانتان عکسی مطابق با مشخصاتی مشابه عکس خودتان ارسال نمایید.

خودداری از ذکر اسامی کامل فرزندان واجد شرایط، موجب مردود شدن درخواست متقاضی اصلی و رد شدن تمامی ویزاهای افراد ذکر شده در درخواست در هنگام مصاحبه ویزا خواهد شد.
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

نقل قول نوشته اصلی توسط Mist3rShey2nil نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با توجه به اطلاعات زیر که در وبسایت سفارت مجازی آمده است شما نیتیو ایران هستید و کشور واجد شرایط eligibility همان کشور محل تولد شماست. ضمن پیگیری گذرنامتون از طریق کنسولگری ایران میتونید اسم کشور محل تولد را ایران و محل اقامت را استرالیا وارد کنید. ایرانی هایی که شهروندی دیگر کشورها را دارند میتونن از سهمیه ایرانیشون استفاده کنن. این بند برای ایرانیان کانادایی خیلی بدرد میخوره. چون کانادا برعکس استرالیا eligible نیست.
    با این حال، برای اطلاعات بیشتر در این خصوص توصیه میکنم که صفحات لاتاری دوره های قبل را مطالعه کنید و یا وبسایت رسمی سفارت مجازی را بخوانید.
    معنی واژه های “Native” و "Chargeability" چیست؟
    "تبعه یا Native" به طور معمول عبارتست از فردی که در کشور خاصی متولد شده و این صرفنظر از کشور محل اقامت فعلی یا کشور متبوع فرد است. واژه "تبعه" در مقوله مهاجرت همچنین میتواند به معنی فردی باشد که بتواند طبق مفاد بند 202 (b) قانون مهاجرت و تابعیت، کشوری غیر از کشور محل تولد خود را در فرم ثبت نامش ذکر کند و در سهمیه منظور شده برای آن کشور قرار گیرد. از آنجایی که محدودیتهای رقمی برای هر منطقه جغرافیایی و کشورها وجود دارد، هر متقاضی لزوما به یک کشور منسوب میشود. "Chargeability" شما مربوط به کشوری می شود که ویزای شما در سهمیه آن محسوب خواهد شد. کشوری که شما بر اساس آن ثبت نام می کنید عموما همان کشور محل تولد شما خواهد بود. اما، اگر شما در کشوری متولد شده اید که هیچ کدام از والدینتان در آنجا متولد نشده اند و در زمان تولد شما نیز در ان کشور اقامت نداشته اند، شما می توانید کشوری که بر اساس آن ثبت نام می کنید (Eligibility) را کشور محل تولد پدر یا مادرتانو یا کشور محل تولد همسرتان انتخاب کنید. اینها تنها سه روشی هستند که شما می توانید کشور chargeability تان را انتخاب کنید.
    وارد کردن یک کشور اشتباهی بعنوان کشور chargeability یا eligibility می تواند ثبت نام شما را لغو کند.
    ویرایش توسط Saman_R : October 1st, 2016 در ساعت 12:54 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Mist3rShey2nil نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اما در خصوص نحوه پر کردن فرم برای اطلاعات محل زندگی و محل اقامت و محل واجدالشرایط به ترتیب زیر عمل کنید:
    در زمان ثبت نام از شما شهر و کشور محل تولد را میخوان. پس از اون از شما کشور eligible را میخوان که خود بخود میشه ایران. بعد سوالیست که میپرسه کشور محل تولد شما واجدالشرایط هست که تیک بلی را میزنید. اگه متقاضی در کشوری متولد شده باشه که eligible نباشه انگاه میتونه از نام کشوری که الان تبعه اون هست (البته به شرط واجدالشرایط بودن) استفاده کنه یا اسم کشور همسرش (البته بازم مشروط به واجدالشرایط بودن) استفاده کنه.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg 1.jpg (100.0 کیلوبایت, 92 views)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (114.4 کیلوبایت, 72 views)

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng, safety and environmental

سلام دوستان عزیز
    سربازی بنده ایشالا برج 12 سال بعد (96) تموم میشه و من اون موقع پاسپورت خواهم داشت.
    اگر امسال گرین کارد لاتری ثبت نام کنم و احیانا برنده بشم, با توجه به زمان پاسپورت گرفتنم, مشکلی ایجاد میشه؟ یعنی اگر کسی این سری برنده بشه, از چه زمانی باید بره دنبال سفارت و اینا؟ اگر کیس نامبر بسیار پایین بشه, ایا می توان زمان مصاحبه رو تا زمان پایان این سربازی به تعویق انداخت؟
    خیلی ممنونم
    اگر سوالی جنبه عمومی داره، بهتره تو فروم بپرسیم، چون احتمالا سوال خیلی از افراد دیگه هم هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza90 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    سربازی بنده ایشالا برج 12 سال بعد (96) تموم میشه و من اون موقع پاسپورت خواهم داشت.
    اگر امسال گرین کارد لاتری ثبت نام کنم و احیانا برنده بشم, با توجه به زمان پاسپورت گرفتنم, مشکلی ایجاد میشه؟ یعنی اگر کسی این سری برنده بشه, از چه زمانی باید بره دنبال سفارت و اینا؟ اگر کیس نامبر بسیار پایین بشه, ایا می توان زمان مصاحبه رو تا زمان پایان این سربازی به تعویق انداخت؟
    خیلی ممنونم
    در صورت پذیرفته شدن (که امیدوارم نصیبتان شود) متقاضی باید ظرف سال مالی 2018 اقدام به انجام امور دریافت گرین کارد کند. یعنی از 1 اکتبر 2017 تا 30 سپتامبر 2018. در ضمن توصیه میشه که انجام آن به تعویق نیافتد. در خصوص قسمت دوم سوالتون بنده بی اطلاعم و میتونید قسمت برندگان لاتاری سنوات گذشته رو چک کنین یا منتظر یکی از دوستان باشید که جوابتونو بدن.

Junior Member

سلام دوستان گرامی
    من اگر برای خانواده ثبت نام کنم(پدر و مادر وبرادر) و برنده بشم
    بنا به دلایلی فقط خودم بخوام مهاجرت کنم ایا میتونم؟ یا باید همه خانواده باهم بریم؟
    درمورد عکس با رعایت استاندارد میشه با موبایل گرفت؟

با عرض سلام

دوستان عکس خانم ها با آرایش مشکل ایجاد می کند؟ و اینکه فرزندان بالای 21 سال رو در فرم پدر و مادر نباید ذکر کرد؟

و سوال دیگر اینکه من از پایانامه ارشدم دفاع کردم منتها کارهای فارغ التحصیلی انجام ندادم و مدرکم نیومده باید کدوم گزینه را علامت بزنم؟

فرق بین پوستال کد و زیپ کد چیست؟

ممنونم

صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)