صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 36

موضوع: وام مسکن نخبگان

Banned

پیش فرض پاسخ : وام مسکن نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط lvlasoud نمایش پست ها
    واقعا جای تاسفه...به چه امیدی جوانان نخبه در این مملکت زندگی کنند؟
    برای 300 میلیون، طی بازپرداخت 20 ساله حدود 800 میلیون باید پول به بانک برگردونی!
    حتی اگه وامو گرفتی و توو بانک گذاشتی بهش دست نزنی و سودشو بگیری با قسط ماهیانه ای که باید بدی جور در نمیاد و 300 هزار تومن باید رو سود پوله بذاری بدی به بانک!
    دلمونم به این خوش بود که حالمونو گرفتن...بهتره از این کشور بریم...جای زندگی نیست. مخصوصا برای ما درسخونا...جای بقیست...!!
    ازدواج با چی لعنتی ها؟ با حقوق ماهی دو میلیون و نبود خونه و ماشین...
    این ساده ترین مشکل در مملکته

بعد توی این 20 سال قراره ارزش 300 میلیونی که یکجا گرفتین ثابت بمونه یا اینکه 20 سال دیگه میتونید با فروش بادکنک نوتون 800 میلیون رو یکجا تسویه کنید؟!

امروز برای وام 500 میلیونی پذیرفته شدم. خیلی خوشحال شدم که بالاخره میتونم یه تکونی به وضعیتم بدم.

رفتم بانک، با یه برخورد سرد و از بالا به پایین گفتن که:
    1- ارزش ملک باید 1 میلیارد و 400 میلیون باشه
    2- سود 18 درصد
    3- دو تا ضامن
    4- خونه رهن بانک

من یعنی باید 900 میلیون تومن از جیب بذارم تا بهم 500 میلیون وام با بهره 18 درصد بدن که تهش بعد از 10 سال بهشون 1 میلیارد و 400 برگردونم تا خونه‌ای که به قیمت روز 10 سال بعد رهن بانک هست، آزاد بشه.

من اگر 900 میلیون داشته باشم خب همین الان میرم یه خونه میخرم کاری نداره که!!!
    Sure, things will go well, I believe

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها
    امروز برای وام 500 میلیونی پذیرفته شدم. خیلی خوشحال شدم که بالاخره میتونم یه تکونی به وضعیتم بدم.

2- سود 18 درصد
    3- دو تا ضامن
    4- خونه رهن بانک

من یعنی باید 900 میلیون تومن از جیب بذارم تا بهم 500 میلیون وام با بهره 18 درصد بدن که تهش بعد از 10 سال بهشون 1 میلیارد و 400 برگردونم تا خونه‌ای که به قیمت روز 10 سال بعد رهن بانک هست، آزاد بشه.

می خوان ازتون وام بگیرن.
    در واقع شما دارین به بانک وام میدین.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها

2- سود 18 درصد
    3- دو تا ضامن
    4- خونه رهن بانک

معلومه خب اونطوری وام میدن
    . شما فرض کن 4 سال پیش دلار 3500 تومنی وام 350 میلیونی برمیداشتی و 100 هزار دلار میخریدی. الان ارزشش چقدر بود

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    معلومه خب اونطوری وام میدن
    . شما فرض کن 4 سال پیش دلار 3500 تومنی وام 350 میلیونی برمیداشتی و 100 هزار دلار میخریدی. الان ارزشش چقدر بود
    الان ارزشش 100هزار دلار منهای اقساطی بود که طی این ۴ سال داده شده...(ارزشش بیشتر نمیشد بلکه کمتر میشد...)

ولی شما از بهره بانکی که خودش یکی از عوامل گرون شدن و پایین اومدن ارزش پول هست دارید به بهانه ی تورم (که خودش زاییده ی این روند بهره ی بالا هست) دفاع میکنید.

اگه این جوری که شما فرض میکردید نبود... و بانک ها مثل اروپا و کشورهای معقول وام با بهره ی نزدیک به ۱ الی ۲ درصد میدادن...و بانک مرکزی (که دستش با تمام بانک های خصوصی و دولتی در یک کاسه ست - به جای اینکه کنترل شون بکنه) پول چاپ نمیکرد... الان ۳۵۰ میلیون تومن ۴ سال پیش بود نهایتا ۳۷۰ میلیون تومن... یا حتی کمتر
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    الان ارزشش 100هزار دلار منهای اقساطی بود که طی این ۴ سال داده شده...(ارزشش بیشتر نمیشد بلکه کمتر میشد...)

ولی شما از بهره بانکی که خودش یکی از عوامل گرون شدن و پایین اومدن ارزش پول هست دارید به بهانه ی تورم (که خودش زاییده ی این روند بهره ی بالا هست) دفاع میکنید.

اگه این جوری که شما فرض میکردید نبود... و بانک ها مثل اروپا و کشورهای معقول وام با بهره ی نزدیک به ۱ الی ۲ درصد میدادن...و بانک مرکزی (که دستش با تمام بانک های خصوصی و دولتی در یک کاسه ست - به جای اینکه کنترل شون بکنه) پول چاپ نمیکرد... الان ۳۵۰ میلیون تومن ۴ سال پیش بود نهایتا ۳۷۰ میلیون تومن... یا حتی کمتر
    ارزشش بسیار بیشتر میشد بهتره رو ریاضی کار کنید بیشتر.
    من کاری با دفاع اینا ندارم. منطق حرف میزنه اینجا. کشوری که تورمش 40 درصده بدیهیه وامش هم چند درصد باید باشه.

نیازی به بحثهای الکی نیست خداییش

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    ارزشش بسیار بیشتر میشد بهتره رو ریاضی کار کنید بیشتر.
    من کاری با دفاع اینا ندارم. منطق حرف میزنه اینجا. کشوری که تورمش 40 درصده بدیهیه وامش هم چند درصد باید باشه.

نیازی به بحثهای الکی نیست خداییش
    ارزشش بیشتر نمیشد... به ریال عددش بزرگتر میشد.. فقط همین. شما مثلا یه ماشین صفر خریدید ۴ سال پیش ۴۰۰ میلیون تومن به خاطر بی ارزش شدن پول ملی الان شده ۲ میلیارد تومن... الان ارزشش بیشتر شده؟؟ خیر ارزشش کمتر شده - فک نمیکنم بحث ریاضی مطرح باشه که من لازم باشه ریاضیمو قوی کنم.. بیشتر بحث منطقه که فکر میکنم شما باید یه کم علت و معلولی به موضوع نگاه کنید

من بحث الکی نمیکنم - این تفکر که بانکی که دار و ندارش از سرمایه ی من و شماست باید همچنان در تک تک ترنسکشن هاش دو دوتا چارتا کنه و کوچکترین نمی پس نده به مردم و نظام بانکی جوری باشه که مردم (که خودشون بانک رو صاحب پول کردن) توی بانک مثل رعیت باشن در مقابل ارباب, زاده ی همین جاستیفای کردن های شماست. شما تحصیل کرده اید, اگه قرار باشه از نخبه های یه کشور (با دادن وام و تسهیلات) هم اخاذی مالی بشه نمیتونیم که انتظار داشته باشیم از کشور فرار نکنن. اگه میگن میخوایم به نخبگان تسهیلات بدیم دیگه نباید تو فکر این باشن که از این تسهیلات هم نون در بیارن برای بانک.
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

البته شما هر دو دارین دو چیز متفاوت و درست رو میگین، فقط چون بحث عمومی هست و کلمات در معنای تخصصیشون به کار نرفتن باعث ایجاد سوء تفاهم شده،
    من فکر میکنم دوست دیگمون منظورشون از زیاد شدن ارزش همون بزرگتر شدن عدد ریال هست به واسطه تورم.بهتره این بحث ها رو واگذار کنیم به دوستان اقتصاد دان
    و البته منم یه نظر غیر تخصصی بدم که بله، نرخ سود بالا خودش به بالا رفتن تورم دامن میزنه، همین الان با وجود تورم جهانی مثلا آمریکا که نرخ سود نزدیک به صفر داره تا سال 2023 قرار نیست به نرخ سود بانکیش دست بزنه، یعنی در واقع حتی به تغییرش فکر کنه(خبر شنیده شده خودم نخوندم)
    ارزشش بیشتر نمیشد... به ریال عددش بزرگتر میشد.. فقط همین. شما مثلا یه ماشین صفر خریدید ۴ سال پیش ۴۰۰ میلیون تومن به خاطر بی ارزش شدن پول ملی الان شده ۲ میلیارد تومن... الان ارزشش بیشتر شده؟؟ خیر ارزشش کمتر شده - فک نمیکنم بحث ریاضی مطرح باشه که من لازم باشه ریاضیمو قوی کنم.. بیشتر بحث منطقه که فکر میکنم شما باید یه کم علت و معلولی به موضوع نگاه کنید

من بحث الکی نمیکنم - این تفکر که بانکی که دار و ندارش از سرمایه ی من و شماست باید همچنان در تک تک ترنسکشن هاش دو دوتا چارتا کنه و کوچکترین نمی پس نده به مردم و نظام بانکی جوری باشه که مردم (که خودشون بانک رو صاحب پول کردن) توی بانک مثل رعیت باشن در مقابل ارباب, زاده ی همین جاستیفای کردن های شماست. شما تحصیل کرده اید, اگه قرار باشه از نخبه های یه کشور (با دادن وام و تسهیلات) هم اخاذی مالی بشه نمیتونیم که انتظار داشته باشیم از کشور فرار نکنن. اگه میگن میخوایم به نخبگان تسهیلات بدیم دیگه نباید تو فکر این باشن که از این تسهیلات هم نون در بیارن برای بانک.
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

Banned

من کاری با این چیزا ندارم اینجا هم جای انتقاد الکی نیست چند ساله همین حرفها هست. اگر ادعا داریم بهتره همراه مردم تشنه تو خیابون بیان داریم

طرف رفته وامش رو گرفته 4 سال پیش کاری رو که من گفتم انجام داده الان یه خونه داره و قسطش رو راحت میده بعد من میام اینجا انتقاد میکنم. وقتی طرف خودش رو جمع جور کرده یعنی ارزشش بیشتر شده این دو دو تاست

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)