صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 , از مجموع 36

موضوع: وام مسکن نخبگان

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : وام مسکن نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    من کاری با این چیزا ندارم اینجا هم جای انتقاد الکی نیست چند ساله همین حرفها هست. اگر ادعا داریم بهتره همراه مردم تشنه تو خیابون بیان داریم

طرف رفته وامش رو گرفته 4 سال پیش کاری رو که من گفتم انجام داده الان یه خونه داره و قسطش رو راحت میده بعد من میام اینجا انتقاد میکنم. وقتی طرف خودش رو جمع جور کرده یعنی ارزشش بیشتر شده این دو دو تاست
    من ادعایی نکردم! شما توی پست های قبلی دارید از سیستم بانکی و نحوه وام دهی به نخبگان دفاع میکنید حالا اومدین از تشنه ها میگین که هیچ ربطی به موضوع الانمون نداره و بعد میگید حوصله بحث ندارید.

دادن یا ندادن وام به نخبگان به حال من فرقی نمیکنه چون من اون زمانی که ایران بودم و مشمول این نخبگان و اینا هم میشدم چون میدونستم خیلی چیز بدرد بخوری نیست اصلا سمت ش هم نرفتم و مستقیم اپلای کردم.. ولی من ناراحت کسایی هستم که تو ایران دارن برای پیشرفت علمی کشور زحمت میکشن و وقتی میخوان برن وام بگیرن باید با همچین صحنه ای روبرو بشن... و عجیب تر اینکه کسی که مثل شما آدم آکادمیکی هست هم حتی بهشون حق نده... شما که خوب میدونین تو کشورهای پیشرفته به نخبگان کلی تسهیلات میدن (حداقل اینکه بهشون حقوق داده میشه یا حداقلش وام تحصیل که خرج زندگی شون رو هم تامین میکنه و بعدا که سر کار میرن از حقوقشون کم میشه شهریه و ایناشون) - حالا شما به یه نفر نخبه که در اوج بی پناهی رفته یه وام گرفته با بهره ی بالا و حالا پولش رو رفته ارز خریده میگید نباید این کار رو میکرده؟ تازه من همچنان دارم میگم ارزش افزوده ی چندانی هم نداشته کار ایشون... و نکته ی بعدی اینکه حالا ایشون خوش شانس(!) بودن رفتن ارز خریدن و قیمت ارز ۱۰برابر شده.. چه تضمینی وجود داره که شخصی که الان میره وام میگیره و بهره ی سرسام آور میده هم همین شانس رو بیاره و تا زمان بازپرداخت پولش دوباره ارز همچین جهش عجیبی داشته باشه... درسته که به طور تاریخی هر ۷ الی ۸ سال یه بار این اتفاق می افته ولی اومدیم و این اتفاق دیرتر افتاد این بار... تکلیف کسی که وام گرفته و باید ۳ برابر برگردونه چیه؟؟
    واقعا کاش متوجه بودید من منظورم چی هست.
    ویرایش توسط mj1991 : July 21st, 2021 در ساعت 01:55 AM
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    من ادعایی نکردم! شما توی پست های قبلی دارید از سیستم بانکی و نحوه وام دهی به نخبگان دفاع میکنید حالا اومدین از تشنه ها میگین که هیچ ربطی به موضوع الانمون نداره و بعد میگید حوصله بحث ندارید.

دادن یا ندادن وام به نخبگان به حال من فرقی نمیکنه چون من اون زمانی که ایران بودم و مشمول این نخبگان و اینا هم میشدم چون میدونستم خیلی چیز بدرد بخوری نیست اصلا سمت ش هم نرفتم و مستقیم اپلای کردم.. ولی من ناراحت کسایی هستم که تو ایران دارن برای پیشرفت علمی کشور زحمت میکشن و وقتی میخوان برن وام بگیرن باید با همچین صحنه ای روبرو بشن... و عجیب تر اینکه کسی که مثل شما آدم آکادمیکی هست هم حتی بهشون حق نده... شما که خوب میدونین تو کشورهای پیشرفته به نخبگان کلی تسهیلات میدن (حداقل اینکه بهشون حقوق داده میشه یا حداقلش وام تحصیل که خرج زندگی شون رو هم تامین میکنه و بعدا که سر کار میرن از حقوقشون کم میشه شهریه و ایناشون) - حالا شما به یه نفر نخبه که در اوج بی پناهی رفته یه وام گرفته با بهره ی بالا و حالا پولش رو رفته ارز خریده میگید نباید این کار رو میکرده؟ تازه من همچنان دارم میگم ارزش افزوده ی چندانی هم نداشته کار ایشون... و نکته ی بعدی اینکه حالا ایشون خوش شانس(!) بودن رفتن ارز خریدن و قیمت ارز ۱۰برابر شده.. چه تضمینی وجود داره که شخصی که الان میره وام میگیره و بهره ی سرسام آور میده هم همین شانس رو بیاره و تا زمان بازپرداخت پولش دوباره ارز همچین جهش عجیبی داشته باشه... درسته که به طور تاریخی هر ۷ الی ۸ سال یه بار این اتفاق می افته ولی اومدیم و این اتفاق دیرتر افتاد این بار... تکلیف کسی که وام گرفته و باید ۳ برابر برگردونه چیه؟؟
    واقعا کاش متوجه بودید من منظورم چی هست.
    من دفاع نکردم عزیز. من میگم چرا بحث رو الکی کش میدید. تورم مشخص درصد هم مشخص. کسی که راهش رو میدونه بلده چیکار کنه. همین.

اگر منظورتون این هست که مملکت اقتصادش و کلا ذاتش خراب هست اون بحثش جداست و راه حلش هم مشخص!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

من دفاع نکردم عزیز. من میگم چرا بحث رو الکی کش میدید. تورم مشخص درصد هم مشخص. کسی که راهش رو میدونه بلده چیکار کنه. همین.

اگر منظورتون این هست که مملکت اقتصادش و کلا ذاتش خراب هست اون بحثش جداست و راه حلش هم مشخص!
    بسیار عالی .. برای اینکه بحث بسته بشه: خوشحالم که میگید دفاع نکردین... این برداشتی بود که بعد از خوندن مطالب قبلیتون داشتم و اگه اشتباه بوده معذرت میخوام.

بله مملکت که اقتصادش خرابه و سیستم فجیع بانکی هم یکی از بزرگترین مقصرهای وضع موجوده و ایشالا از دل این نخبگان که خیلی تحویلشون نمیگیرن کسی پیدا بشه که بتونه تغییری در ذات این وضع بوجود بیاره و همه چی بهتر بشه.
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

معلومه خب اونطوری وام میدن
    . شما فرض کن 4 سال پیش دلار 3500 تومنی وام 350 میلیونی برمیداشتی و 100 هزار دلار میخریدی. الان ارزشش چقدر بود
    اول اینکه بنگاه تجاری راه انداختن ارتباطی با عناوینی مثل «مسکن بنیاد نخبگان» نداره.

دوم من 4 سال پیش ماهانه حدود 1200 دلار حقوق می‌گرفتم (به ریال) و الان خیلی کمتر از این مقدار شده. اگر بانک به فکر درآمدشه، من هم درآمدم اینطوری شده و خیلی‌های دیگه... تنها کسانی که سود کردند در این 4 سال، دلال‌ها بودند ظاهراً که بانک هم یه دلال خیلی خوب و قدرتمند به حساب میاد.

سوم و مهم‌تر اینکه، من باید برم خونه‌ای بخرم که ارزش الآنش برابر با ارزش پیش‌بینی شده‌ی پول در 12 سال آینده است و همزمان هم بر اساس سود این پول در 12 سال آینده اقساط پرداخت کنم.
    Sure, things will go well, I believe

ارزشش بسیار بیشتر میشد بهتره رو ریاضی کار کنید بیشتر.
    من کاری با دفاع اینا ندارم. منطق حرف میزنه اینجا. کشوری که تورمش 40 درصده بدیهیه وامش هم چند درصد باید باشه.

نیازی به بحثهای الکی نیست خداییش
    مشکل من حتی بهره‌ی بانکی نیست. 18 درصد بگیره اصلاً!
    چرا ارزش الانِ ملک باید بر اساس ارزش پول در 12 سال آینده باشه؟
    Sure, things will go well, I believe

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها
    مشکل من حتی بهره‌ی بانکی نیست. 18 درصد بگیره اصلاً!
    چرا ارزش الانِ ملک باید بر اساس ارزش پول در 12 سال آینده باشه؟
    از این چرا ها زیاد داریم تو کشور مون

اعلام کردن به زوج های تازه مزدوج ، زمین میدن+وام برای هزینه های ساخت
    زمینش کجاست ؟ تو بیابون های اطراف تهران و کرج
    وامش 3 تا ضامن کسر از حقوق میخواد
    و اینکه حتما و حتما باید زمین رو خودت بسازی ، یا اینکه بدی به پیمانکار دولت ، برات بسازه.

داستانی که هست ، وامی که میدن ، به زوووور نیمی از هزینه های ساخت رو کاور میکنه ، مابقیشو باید از جیب بزاری تا خونه تکمیل بشه.
    وقتی هم تکمیل شد ، تو میمونی و یه خونه وسط یه بیابون که از هر گونه امکانات رفاهی دوره . اومدی پاکت سیمان ِ خدا تومن رو وسط کوره بیابون مصرف کردی.

این چه کاریه آخه ؟

اینم یه چرای دیگه که مخ ادمو نابود میکنه.
    Never give Up

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)