صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 85

موضوع: نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

morteza10
    Guest

پیش فرض نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

سلام دوستان
    یکی از دوستان من دانشجوی رشته مامایی است، میخاد برای ادامه تحصیل به خارج بره.
    حالا مییخاد بدونه که اصلا این کار شدنی است؟ واگر هست آیا در رشته پزشکی هم میتونه ادامه بده؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته برای apply

شدنی که اره و این رشته ها از hottest job ها هستش مثل پرستاری و پزشکی و دندان

اما میدونی که رشته های فیلد پزشکی رو انگار کمتر واحدهای اینجا رو قبول دارند و یا باید از اول بخونه یا برخی از واحد ها رو دوباره (دوستام میگند اینا رو)

پزشکی از سخترین ها واسه فارغ التحصیل شدنه و اما شاید یکی از پولساز ترین در کنار وکالت و ...

Senior Member

سیستم آموزش پزشکی در خارج از ایران بسیار متفاوت هست و بسته به کشور فرق داره. تا اونجا که من می دونم از مامایی نمی شه رفت پزشکی و باید از اول پزشکی بخونید. اما برای مقطع کارشناسی ارشد می شه رشته ای دیگر رو از رشته های bioscience انتخاب کنید.

سیستم آموزش پزشکی در خارج از ایران بسیار متفاوت هست و بسته به کشور فرق داره.
    البته در تکمیل حرف sysbiosys عزیز بگم که اینکار شدنی هست . چون واحد های درسی مامایی تا مقطع علوم پایه بسیار شبیه به علوم پایه پزشکیه و ایشون می تونه در بعضی کشور ها مثه مالزی و مجارستان از بعد از علوم پایه = سال 2 پزشکی ادامه بده
    ضمن اینکه یه خبر خوبه دیگه از امسال ازمون ورود از رشته های گروه پزشکی به این رشته در ایران برگزار شد و ایشون در ایران هم می تونه اینکار بکنه : از طریق سازمان سنجش امار دقیقش را بگیرید
    در امریکا و کشور های با سیستم مشابه هم تمامی پزشک ها از مقطع لیسانس و فوق دیپلم رشته های گروه پزشکی وارد می شن و در این موارد البته مشکل ویزا خواهند داشت

ضمنا منبعد لطفا عنوان تاپیک ها رو شفاف تر انتخاب کنید
    دوستان عزیز از طرع سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید .

Junior Member

پیش فرض تغییر مسیر از پزشکی به سمت رشته های انسانی

دوستان ،یک سوال مهم داشتم که این روزها به شدت درگیرشم
    من دانشجوی پزشکی در مقطع استاژری هستم که به دلایلی دچار مسائلی هستم با رشته و دوست دارم به کم هزینه ترین طریق پلی بزنم به سایر فیلدهای مورد علاقم-به طور روشن تر علوم انسانی- . از همین جهت به دنبال راهیم که بتونم یا در طی این 3 سال باقی مونده پشتوانه ای بسازم برای پرش سریع به اون رشته ها بعد گرفتن مدرک پزشکیم، و یا اینکه اگر امکانش بود همین حالا از گذروندن این 4 سال به یه شکلی استفاده کنم .بر این اساس :

1- فکر میکنین آیا کسب همچین مدرکی می تونه بعد کمکی بکنه به من برای پذیرش گرفتن در رشته های انسانی؟

2- آیا واحد هایی که تا همین الان گذروندم می تونه ارزشی داشته باشه برای اونا؟به عبارت دیگه معقوله که همین الان تلاشامو برای پذیرش گرفتن -حتا در لیسانس رشته های انسانی- با تکیه بر این واحدهای گذرونده شروع کنم یا باید صبر کنم تا انتهای دوره؟ اصلا می شه به راه میانبری فکر کرد؟

3- اگه باید صبر کنم چه نوع فعالیت هایی رو در این 3 سال آینده پیشنهاد می کنین که بتونه پزشکی خوندنم رو مربوط کنه به اون فیلدها تا بعد تمام شدن دوره در رزومم به حساب بیاد؟
    (منظورم ابنه که رزومم رو برای ورود به رشته های انسانی سنگین کنه)

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : تغییر مسیر به سمت رشته های انسانی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan
    من دانشجوی پزشکی در مقطع استاژری هستم که به دلایلی دچار مسائلی هستم با رشته و دوست دارم به کم هزینه ترین طریق پلی بزنم به سایر فیلدهای مورد علاقم-به طور روشن تر علوم انسانی- . از همین جهت به دنبال راهیم که بتونم یا در طی این 3 سال باقی مونده پشتوانه ای بسازم برای پرش سریع به اون رشته ها بعد گرفتن مدرک پزشکیم، و یا اینکه اگر امکانش بود همین حالا از گذروندن این 4 سال به یه شکلی استفاده کنم .بر این اساس :

1- فکر میکنین آیا کسب همچین مدرکی می تونه بعد کمکی بکنه به من برای پذیرش گرفتن در رشته های انسانی؟

2- آیا واحد هایی که تا همین الان گذروندم می تونه ارزشی داشته باشه برای اونا؟به عبارت دیگه معقوله که همین الان تلاشامو برای پذیرش گرفتن -حتا در لیسانس رشته های انسانی- با تکیه بر این واحدهای گذرونده شروع کنم یا باید صبر کنم تا انتهای دوره؟ اصلا می شه به راه میانبری فکر کرد؟

3- اگه باید صبر کنم چه نوع فعالیت هایی رو در این 3 سال آینده پیشنهاد می کنین که بتونه پزشکی خوندنم رو مربوط کنه به اون فیلدها تا بعد تمام شدن دوره در رزومم به حساب بیاد؟

ممنون

درود ( خدايا حكمتتو شكر يكي از پزشكي مي خواد بره رشته ديگه . يكي آرزوش اينه كه برگرده پزشكي بخونه !)
    در مورد سوالهاتون :
    يكي از دوستان من پزشكي دانشگاه تهران مي خوند . الان مديريت كارآفريني همين دانشگاه تهران مي خونه(فوق ليسانس)
    شما اگر نياز به كمك بيشتر داشتيد ايميلتون رو بديد من از ايشون مي خوام جواب سوالهاتونو بدن.
    ايشون تو كلاسهاي خلاقيت شركت مي كرد. به صرف همين شركت كردن در كلاسهاي خلاقيت تونستند رزومشون رو قوي كنند(كلاسهاي غير دانشگاهي) . طوري كه الان همين كلاسها رو خودش درس مي ده! ( نمونه اي از فعاليتي كه ايشون براي خودشون و رشته مرتبط با علاقشون داشتند) البته اينها مربوط به داخل كشوره.
    شما نفرموديد چه گرايش انساني مي خوايد تشريف ببريد.اما اين لينك مي تونه كمكتون كنه
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg77379
    همون طور كه اين لينك گفته شما با تقويت زبانتون تو اين چند سال خيلي به هدفتون نزديك مي شيد.
    نكته ديگه اينه كه مي تونيد مثل اين دوست ما فوق رو ايران يك گرايش مرتبط با رشته انساني مورد علاقتون بخونيد براي دكترا با دادن مقاله و... اقدام كنيد. فرصت خوبي مي شه براي تقويت زبان و ....
    باقيشو چون انساني نيستم نمي تونم كمك كنم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر مسیر به سمت رشته های انسانی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan

ممنون

سلام دوست عزیز
    شما می تونید با داشتن مدرک MD در رشته هایی نظیر جامعه شناسی، انسان شناسی، فلسفه، روانشناسی، زبان شناسی و. مطالعات علوم و تکنولوژی و...... PhD بگیرید. همین واحدهایی که می گذرونی در دوره پزشکی کافیه. فقط سعی کن یه CV خوب تا 3 سال آینده و یکی دو تا مقاله در اون زمینه که می خوای کار کنی داشته باشی. ورود به رشته هایی از این قبیل نیازمند GRE وربال بالا و Analytical Writing بالاست. روی GRE کار کن. ضمنا موقع apply کردن ازت می خوان یه نمونه از مقلاتت رو براشون بفرستی. موفق باشی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر مسیر از پزشکی به سمت رشته های انسانی

ممنون از پاسختون..
    فقط یه موردی رو خوب نتونستم در سوالم طرح کنم که باید روشن تر بگم ، و اونم این که آیا به نظرتون این واحدهایی که تا این لحظه-سال چهارم- گذروندم می تونه ارزشی داشته باشه؟ یعنی با این فرض که من از امروز بخوام حرکتی برای apply انجام بدم این واحدها به خودی خود ارزشی دارند؟( این رو به ویژه با توجه به وسوسه ای که یکی از دوستانم در سرم انداخت می گم ..دوستم می گفت برای apply در رشته ای -مثل روانشناسی - می تونی همین الان روی این واحدهایی که پاس کردی حساب کنی و پیگیر سایر مسائل-از جمله زبان و...- بشی و در واقع یه طرح کوتاه مدت تر داشته یاشی)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر مسیر از پزشکی به سمت رشته های انسانی

نظر من اینه که دنبال طرحهای کوتاه مدت نباش. پزشکیت رو تموم کن بعد apply کن. لازم نیست پلهای پشت سرت رو خراب کنی. وقتی MD داشته باشی موقیعتهای تحقیقاتی بهتری در رشته هایی که گفتم نصیبت می شه. در واقع اگر MD داشته باشی: 1. خیلی دستت برای apply کردن بازتره. 2. پزشک هم هستی و اکر روزی روزگاری خواستی می تونی از دانش پزشکیت هم استفاده کنی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

سلام
    من سال پنجم پزشکی تهرانم می خواستم ببینم امکانش هست من از اینجا انصراف بدم و برم کانادا یا اروپا یا آمریکا ادامه بدم ؟ شرایط برای منی که پزشکی خوندم بهتر نخواهد بود؟واحدهای منو قبول می کنند؟
    همین سوال رو در مورد دوستم که دندان پزشکی آزاد می خونه نیز دارم؟
    مرسی

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)