صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 85

موضوع: نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز با توجه به اینکه سیستم واحدی اروپا با ایران تفاوت داره اصلا بیشتر واحدهای شما تطبیق داده نمیشه و ممکنه بهتون حتی اجازه ندن که از اول شروع کنید. من خودم میخواستم از یه کشور اروپایی عضو شینگن به یه کشور دیگه اروپایی انتقالی بگیرم واحدهای من رو قبول نکردن دیگه حالا شما میخوای از ایران انتقالی بگیری که هنوز بدتر.
    الان بیشتر نظرم روی از اول شروع کردن هست ولی نمیدونم اجازه خروج میدن بم یا نه
    در مورد اجازه از اول شروع کردنم آره بعضی دانشگاها می گن نمی شه بعضیا مشکلی ندارن چون پرسیدم اینو از خیلی دانشگاها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط epistem نمایش پست ها
    هر کشوری میخواید زندگی کنید از همون اول همشو همونجا بخونید در غیر این صورت مسیرتون یه چیزیه توی مایه های هفت خان رستم. کشورها در صدور اجازه کار برای اتباعی که غیر از کشور خودشون خوندن و در کشور دیگری پزشکی خوندن بسار سختت گیر هستن و سیاستگذاری سیستمهای بهداشتی به کار گیری فارغ التحصیلان همون سیستم توی کشورشون هست نه دانش آموختگان سیستم های درمانی دیگه چون استانداردهای خودشون رو دارند .
    والا امریکا که می دونید خودتون چقدر مشکله ، ولی خوب فکر میکنم انگلیس خوندن و usmle دادنم خیلی ایده ی بدی نباشه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط F4RBOD نمایش پست ها
    والا امریکا که می دونید خودتون چقدر مشکله ، ولی خوب فکر میکنم انگلیس خوندن و usmle دادنم خیلی ایده ی بدی نباشه
    انگلیس که گرون تره :/
    با احتساب هزینهه های جانبی کمی بیشتر از آمریکا هزینه دارید در انگلستان ولی در کل یک راه دیگر هم میشه در سیستم اروپایی دانشگاه خوبی درس بخونید بعد در همون اروپا کار کنید البته بازم همینکه ایران نخونید راه بازتره برای آمریکا چون ایران تا بعد طرح عملا نمیتونید شرکت کنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط F4RBOD نمایش پست ها
    الان بیشتر نظرم روی از اول شروع کردن هست ولی نمیدونم اجازه خروج میدن بم یا نه
    در مورد اجازه از اول شروع کردنم آره بعضی دانشگاها می گن نمی شه بعضیا مشکلی ندارن چون پرسیدم اینو از خیلی دانشگاها
    من زمانی که انصراف دادم البته کارت معافیتم آماده بود و دیگه درگیر این کارها نشدم. این کار که ایران انصراف بدی جای دیگه شروع کنی از اول و راهو برای برای یه کشور دیگه واقعا برنماه دقیق+ اراده+ پول زیاد+ قدرت ریسک میخواد. اگر داری بسم الله. اگه هر کدوم از اینها رو نداری مسیر از چیزی که هست سختتر میشه. من خودم دیدم ایران وضع چطوریه خیلی راحتتر از چیزی که فکرشو بشه کرد انصراف دادم خیال راحت! بیخیال هرچی هم واحد داشتم و ....
    + فکر کنم یک زاه باشه اونم وثیقه گذاشتن و بعد قید وثیقه رو زدن باشه اگر توان مالیشو دارید فکر کنم بشه البته یه چیزی هست اونم ظاهرا محدودیت ورود دارید اون وقت تا یه مدت معلومی که دیگه باید تحمل کنید.

Junior Member

سلام
    من ترم ٣ پزشكي دانشگاه سراسري ميخونم و ميخام سال ديگه براي المان اقدام كنم
    معدلم بالاي ١٧.٥ هست و معدل ديپلم و پيش دانشگاهيم ١٩.٨٠و١٩.٥ هست
    من الان دارم زبان الماني ميخونم و ميتونم تا سال ديگه امتحان b2هم بدم
    ميخاستم بدونم كه حداقل ١ سال از اين دو سال و نيمي كه خوندمو برام تطبيق ميزنن؟من چيكار كنم كه اين دو سال و نيم رو از زندگيم عقب نيفتم؟
    ميخاستم بدونم كه الان اپلاي كنم و پذيرش بگيرم برام بهتره يا اينكه صبر كنم تا پزشك عموميم تموم بشه و واسه تخصص اقدام كنم؟
    من بيشتر مشكلم اينه كه از اول بخونم در مورد كانادا و امريكا تحقيق كردم و فهميدم كه بايد از اول بخونم ولي المانو شنيدم چونكه پزشكي ايرانو قبول دارن حداقل يك سري رو از واحدامو قبول ميكنن
    سر يه دوراهي خيلي سختي قرار گرفتم نه ميتونم از دو سالي كه با كلي بدبختي اينجا خوندم بگذرم تازه از هزينه و درس خوندن واسه كنكور بگذريم
    هم اينكه ميترسم ٧ سال اينجا باز با بدختي بخونمو بعد از ٧ سال نتونم ديگه از ايران برم و يه عمر حسرت بخورم كه چرا الان نرفتم

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط fndgh نمایش پست ها
    سلام
    من ترم ٣ پزشكي دانشگاه سراسري ميخونم و ميخام سال ديگه براي المان اقدام كنم
    معدلم بالاي ١٧.٥ هست و معدل ديپلم و پيش دانشگاهيم ١٩.٨٠و١٩.٥ هست
    من الان دارم زبان الماني ميخونم و ميتونم تا سال ديگه امتحان b2هم بدم
    ميخاستم بدونم كه حداقل ١ سال از اين دو سال و نيمي كه خوندمو برام تطبيق ميزنن؟من چيكار كنم كه اين دو سال و نيم رو از زندگيم عقب نيفتم؟
    ميخاستم بدونم كه الان اپلاي كنم و پذيرش بگيرم برام بهتره يا اينكه صبر كنم تا پزشك عموميم تموم بشه و واسه تخصص اقدام كنم؟
    من بيشتر مشكلم اينه كه از اول بخونم در مورد كانادا و امريكا تحقيق كردم و فهميدم كه بايد از اول بخونم ولي المانو شنيدم چونكه پزشكي ايرانو قبول دارن حداقل يك سري رو از واحدامو قبول ميكنن
    سر يه دوراهي خيلي سختي قرار گرفتم نه ميتونم از دو سالي كه با كلي بدبختي اينجا خوندم بگذرم تازه از هزينه و درس خوندن واسه كنكور بگذريم
    هم اينكه ميترسم ٧ سال اينجا باز با بدختي بخونمو بعد از ٧ سال نتونم ديگه از ايران برم و يه عمر حسرت بخورم كه چرا الان نرفتم
    من به شما پیشنهاد میکنم به هیچ وحه به انتقالی فکر نکنید. بهترین کار اینه که همون ایران عموی رو تموم کنید و برای تخصص اقدام کنید واسه آلمان.معمولا تطبیق واحد انجام نمیشه و اگر هم پذیرش بگیرین به احتمال زیاد باید از ابتدا شروع کنید. و یه نکته ای رو هم بگم که شما حتی 1/3 درامدری که تو ایران دارید رو تو آلمان نخواید داشت. مگر اینکه غیر از درامد مسائل دیگه مدنظرتون باشه .اصولا ایران بهشت پزشکها و دندانپزشکهاست و اکثر بچه هایی که تو اروپا درس خوندن مخوان بعد از اتمام تحصیل برگردن ایران چون وضعیت درامد پزشکان و دندانپزشکان تو اروپا فرقی با سایر رشته ها نداره.

Junior Member

من مسايل ديگه ايي رو مد نظر دارم ميخوام براي تخصص براي امريكا اقدام كنم كه چون مدرك ايرانو قبول نميكنن محبور يه جايه ديگه يخونم مثلا المان و اينكه درامد پزشكا تو انريكا تقريبا دو برابر المانه!
    اين درامد پزشكا تو ايرانم اونقدري كه شما فكر ميكنيد نيس جدا
    اولن كه ٧ سال پزشكي خوندن و بعدشم از پيچ و خم طرح و امتحان دستياري كه بگذريم
    ادم ميشه تقريبا ٤٠ سالش كه تازه ميتونه كارشو شروع كنه كه درامد انچناني نخواهد داشت در ابتداي كار
    كه از سن ١٨ سالگيش تا ٤٠ سالگيشو يه سره درس خونده و تو استرس شباي امتحان گذرونده
    من ميخام يه زندگي اروم داشته باشم با يه درامد متوسط رو به بالا كه بتونم هر جور دوس دارم زندگي كنم نميخامم كه ثروت جمع كنم

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط fndgh نمایش پست ها
    من مسايل ديگه ايي رو مد نظر دارم ميخوام براي تخصص براي امريكا اقدام كنم كه چون مدرك ايرانو قبول نميكنن محبور يه جايه ديگه يخونم مثلا المان و اينكه درامد پزشكا تو انريكا تقريبا دو برابر المانه!
    اين درامد پزشكا تو ايرانم اونقدري كه شما فكر ميكنيد نيس جدا
    اولن كه ٧ سال پزشكي خوندن و بعدشم از پيچ و خم طرح و امتحان دستياري كه بگذريم
    ادم ميشه تقريبا ٤٠ سالش كه تازه ميتونه كارشو شروع كنه كه درامد انچناني نخواهد داشت در ابتداي كار
    كه از سن ١٨ سالگيش تا ٤٠ سالگيشو يه سره درس خونده و تو استرس شباي امتحان گذرونده
    من ميخام يه زندگي اروم داشته باشم با يه درامد متوسط رو به بالا كه بتونم هر جور دوس دارم زندگي كنم نميخامم كه ثروت جمع كنم
    در هر حال مسیری که میخواید انتخاب کنید به نظر من اشتباه هست . من جای شما بودم همون ایران عمومیم رو تموم میکردم و برای تخصص اقدام میکردم. این رو در نظر بگیرید که درس پزشکی به خود سخت هست چه برسه به اینکه بخواید به زبون سخت آلمانی هم باشه که شرایط رو خیلی سختتر میکنه. شما به راحتی با کمترین هزینه میتونید تو خود ایران مدرکتون رو بگیرید و بعد برای تخصص طبعا گزینه های خوبی خواهید داشت.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، د

با سلام
    دوستان من سوالي داشتم كه اگه دوستاني كه اطلاع دارن جواب بدن واقعا لطف كردين
    اگه يه نفر دانشجوي چك دندان يا پزشكي باشه نحوه انتقالش به سوييس يا كانادا بعد از سال دوم چه طور انجام ميشه؟ اصلا امكانش هست؟

رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، د

نقل قول نوشته اصلی توسط kelopatra نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من سوالي داشتم كه اگه دوستاني كه اطلاع دارن جواب بدن واقعا لطف كردين
    اگه يه نفر دانشجوي چك دندان يا پزشكي باشه نحوه انتقالش به سوييس يا كانادا بعد از سال دوم چه طور انجام ميشه؟ اصلا امكانش هست؟
    سوییس اصلا دانشجوی غیر اروپایی نمیگیره. کانادا هم باید چندمرحله ازمون پاس کنید و انتقالی در کار نیست و باید از اول شروع کنید درس رو.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)