صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 85

موضوع: نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sdorodgar نمایش پست ها
    سلام ! اتفاقآ این سوال من هم هست,البته با این تفاوت که دانشگاه مبدا در ایران و دانشگاه مقصد در آمریکا باشد.اگه کسی اطلاعاتی داره, ممنون می شم اگه بگه...
    کاربر گرامی، لطفا پیش از ارسال جستجو کنید. شما باید تاپیک زیر رو مطالعه کنید و اگر سوالی دارید در این تاپیک مطرح کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=3711
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط dresi نمایش پست ها
    1.
    2. نخیر نمیشه. برای ورود به پزشکی امریکا باید از اولش اقدام کنین یعنی یک لیسانس در زمینه علوم بیولوژی داشته باشین، درMCAT شرکت کنین و بعد برای مصاحبه ورودی برین به دانشگاههای علوم پزشکی امریکا هزینه اش هم حدودا سالی 40000 دلار میشه(برای 4 سال اول دوره عمومی)
    تا حالا شنیده اید که کسی تونسته باشه transfer کنه به سال 3 اونها؟

من شنیدم که اون حالتی که میشد بعد از اینترنی 15 میلیون پول بذاریم و مدرک موقت بگیریم رو برداشتن
    واسه همین دنیال این افتادم که بتونم Transfer کنم به دانشگاهای آمریکا یا مثلا لهستان (به نظرتون بهتر نیست؟؟؟)

Junior Member

آیا کسی اطلاع دارد که یک دانشجوی پزشکی (عمومی) در ایران، بعد از اتمام علوم پایه (سه سال اول) در صورت رتبه آوردن در کشور(1تا10 )می تواند برای ادامه تحصیل در آمریکا یا کانادا Apply کند؟ یعنی اینکه بتونه برای ساپورت مالی در خواست کنه و همان رشته را ادامه دهد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arefi302 نمایش پست ها
    آیا کسی اطلاع دارد که یک دانشجوی پزشکی (عمومی) در ایران، بعد از اتمام علوم پایه (سه سال اول) در صورت رتبه آوردن در کشور(1تا10 )می تواند برای ادامه تحصیل در آمریکا یا کانادا Apply کند؟ یعنی اینکه بتونه برای ساپورت مالی در خواست کنه و همان رشته را ادامه دهد.
    بدون داشتم mcat و 90 semester /h در یک رشته ی undergraduate در آمریکا نمیشه
    تازه این 90 ساعت هم باید برای این چند درس باشه
    فیزیک شیمی ریاضی زیست

کانادا هم که کلا international قبول نمی کنه و اگر هم اقامت داشته باشین ترانسفر قبول نمی کنه و شرایط مثل آمریکاست (باید از اول شروع کنید)

نقل قول نوشته اصلی توسط scoopy نمایش پست ها
    بدون داشتم mcat و 90 semester /h در یک رشته ی undergraduate در آمریکا نمیشه
    تازه این 90 ساعت هم باید برای این چند درس باشه
    فیزیک شیمی ریاضی زیست

کانادا هم که کلا international قبول نمی کنه و اگر هم اقامت داشته باشین ترانسفر قبول نمی کنه و شرایط مثل آمریکاست (باید از اول شروع کنید)
    خب اگه کسی اکسترنی رو تموم کنه و بره mcat هم بده و 90 ساعت رو هم بگذرونه ٬ شرایط فرقی نمیکنه؟

مشکل اقامت هنوز هست دیگه..!؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    خب اگه کسی اکسترنی رو تموم کنه و بره mcat هم بده و 90 ساعت رو هم بگذرونه ٬ شرایط فرقی نمیکنه؟

مشکل اقامت هنوز هست دیگه..!؟
    اگه 90 ساعت و بذرونی و mcat هم بدین فقط می مونه شهریه
    چون شهریه برای international students تقریبا دو برابر خود امریکاییهاست

Junior Member

سلام،
    پاسخ اون هایی که برای رفتن به پزشکی بعد از علوم پایه می پرسن:
    شما باید حتما 90 واحد در یک دانشگاه امریکایی کانادایی گذرونده باشید. اصلا هم اجبار نیست رشته ی مربوط به زیست باشه، میتونه اوپرا یا فیزیک محض باشه، ولی باید اون واحد های شیمی و زیست و ... رو بگذرونید به هر حال! و کلا اصلا اهمیتی نداره که ایران رفتید دانشگاه یا 92-3 تا واحدم گذروندید!
    ولییییی: اون 92-3 واحد علوم پایه رو که ایران گذروندین به عنوان 30 تا از اون 90 واحدی که خودشون می خوان می پذیرن! و بنابر این شما فقط نیاز دارید که 60 واحد در امریکا بگذرونید که میشه معادل 2 سال! اینو بگذارید به حساب 2 سال طرح! 2.5 سالیم که خوندین تا حالا بگذارید به پای درازی پزشکی درایران(دانشگاه تهران 8 سال، بقیم بیشتر از 6 ان به هر حال) به حساب اینکه تحصیلاتتون در امریکا 6 سال خواهد بود(2 سال اون 60 واحد، 4 سال پزشکی )! بنابر این از نظر زمانی 100% می ارزه که جمع کنید برید و از اول شروع کنید!! می مونه پول که اگه دارید از فردا دانشگاه رو ترک کنید، نمراتتون رو بگیرید و برید! اگرو ندارید بمونید مجانی پزشکیتونو بخونید بعد برید! کمک هزینه به خارجیا نمی دن!
    به هر حال واحد های علوم پایه رو نمی شه انتقال داد، MCAT نمیشه شرکت کرد، و باید حتما از اول شروع کنید، و اگه نگران 2-3 سال عمرتون هستید که باید فراموشش کنید، همون بهتر که بمونید، چون این چیزا اصلا مسئله ای نیست در پزشکی خوندن در امریکا!!!

حالا خودم سوال داشتم: کسی هست که دانشجوی پزشکی باشه الان در امریکا و بتونه به من بگه که به یک امریکایی یا کسی که گرین کارد داره، در دوره ی پزشکی چقدر وام یا کمک هزینه میدن؟ مثلا در UCLA که شهریه ی پزشکی برای سیتیزن ها 27000 دلاره در سال، شنیدم سالی 15-20 هزار دلار Loan و Grant به سیتیزن ها میدن. آیا این درسته؟

در واقع نهایت منطورم از پست قبل این بود که کسایی واقعا باید پزشکی ایران رو ول کنن و برن که از پزشکی خوندن در ایران و استادای کم سواد و کابوس یک انترنی بی خاصیت زیادی بدشون بیاد. باید اشتباهشون رو در ادامه دادن تحصیل در ایران تا بعد از علوم پایه بپدیرن، همه چیو ول کنن، و برن از اول بخونن!! وگرنه پزشک شدن در ایران بسیار ساده تر، کم هزینه تر و کم دردسر تره!!
    ویرایش توسط maxi1 : August 6th, 2017 در ساعت 02:11 PM دلیل: ترکیب دو پست

Junior Member

معمولا با انواع loan و اگه بتونید scholarship هزینه تحصیل کسی که گرین کارت داره رایگان میشه ولی حدود 270 هزار دلار قرض به دولت داره که باید ماهیانه بده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

پیش فرض پاسخ : انتقالی رشته پزشکی به ...

بهتره به وزارت بهداشت زنگ بزني تا كامل راهنماييت كنه
    خدايا چنان كن سرانجام كار تو خوشنود باشي و ما رستگار

سلام دوستان پیشتر گفته بودم که دانشجوی پزشکی‌ هستم و اینکه می‌خوام بعد از علوم پایه از ایران برم،انتخاب اولم آمریکا بود که کلا ناامید شدم بعدش تصمیم گرفتم که واسه استرالیا،انگلستان یا کانادا اقدام کنم یعنی‌ بعد از علوم پایه انتقال واحد کنم که یه چندتا از دوستان گفتن که به استرالیا نمی‌شه.پس می‌مونه کانادا یا انگلستان.با یکی‌ از همین موسسه‌ها هم مشاوره کردم گفتن که برای انگلستان و استرالیا می‌تونم برم اونجا و از اول پزشکی‌ بخونم.می‌خواستم ببینم درسته؟لطفا راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)