صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 85

موضوع: نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarane نمایش پست ها
    سلام دوستان پیشتر گفته بودم که دانشجوی پزشکی‌ هستم و اینکه می‌خوام بعد از علوم پایه از ایران برم،انتخاب اولم آمریکا بود که کلا ناامید شدم بعدش تصمیم گرفتم که واسه استرالیا،انگلستان یا کانادا اقدام کنم یعنی‌ بعد از علوم پایه انتقال واحد کنم که یه چندتا از دوستان گفتن که به استرالیا نمی‌شه.پس می‌مونه کانادا یا انگلستان.با یکی‌ از همین موسسه‌ها هم مشاوره کردم گفتن که برای انگلستان و استرالیا می‌تونم برم اونجا و از اول پزشکی‌ بخونم.می‌خواستم ببینم درسته؟لطفا راهنمایی کنید
    کی گفته به استرالیا نمیشه؟
    به چه دلیل ؟

البته کلن علوم پایه ایران ارزش خاصی نداره ، چون شما فقط مطالب رو حفظ می کنید و یکم هم تو چند تا آزمایشگاه با وسایل آزمایشگاهی آشنا میشین !!!
    همین !

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    به چه دلیل ؟

البته کلن علوم پایه ایران ارزش خاصی نداره ، چون شما فقط مطالب رو حفظ می کنید و یکم هم تو چند تا آزمایشگاه با وسایل آزمایشگاهی آشنا میشین !!!
    همین !
    از ۲-۳ نفر شنیدم که گفتم به استرالیا نمی‌شه،خیلی‌ سخته،تقریبا محاله...میگن که استرالیا واحد‌های علوم پایه ایران رو قبول نداره،که باید درسمو تو ایران کنار بذارم و برم استرالیا دوباره پیش دانشگاهی بخونم.برای انگلستان هم که پرسیدم هر ترمی که باشم باید از اول شروع کنم.کانادا رو اطلاع ندارم.ارزش داره که پزشکی‌ ایران رو کنار بذارم؟

نمیشه به کسی پیشنهاد کرد که کنار بگذاره یا خیر ، اینرو باید شخصن در موردش تصمیم گرفت ، ولی تاکید میکنم به شنیده ها به هیچ عنوان اعتماد نکنین !

حداقل چنتا دانشگاه رو مستقیمن مکاتبه کنید ، خبرشو اینجام بگین.

اینکه سخت بگیرن در مورد همچین انتقالی جای تعجب نداره و در بهترین حالت هم فکر نمیکنم بیشتر از 50-60 درصد از کل واحد ها رو قبول کنند ، حتی اگه مجبور بشید یکسال بیشتر علوم پایه بخونید بازهم ارزش داره ، خود من اگه موقعیتش رو داشتم ، زمان علوم پایه اینکاررو می کردم که الان بلانسبت مثه *** پشیمون نباشم.

یه چیز دیگم اینکه شما حتمن لازم نیست مستقیمن به خود پزشکی فکر کنید ! شاید بشه با همین واحد ها برای یک رشته دیگه حالا چه لیسانس یا حتی فوق دیپلم ، اپلای کنید و بعد با دست پر برین سراغ پزشکی یا حتی رشته دیگه.
    قبل از انتخاب رشته تو ایران همه این مشکل رو دارن که نسبت به اون چیزی که قراره باهاش مواجه بشن کاملن کورن !
    شاید اگه همه مجبور بودن یه فوق دیپلم علوم پایه بگیرن بعد برای پزشکی اقدام کنن ، چیزی حدود 40-50 درصد منصرف می شدن و به گزینه های دیگه هم فکر می کردن ، چون حداقل دید آدم نسبتن باز تره !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم آزمایشگاهی - دانشگاه علوم پزشکی گیلان

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    به چه دلیل ؟

همین !
    من شخصا افرادی رو دیدم که با علوم پایه apply کردن و پزشکی ادامه دادن ، ضمن اینکه برای بسیاری از دانشگاههای آمریکا و کانادا باید لیسانس یکی از دروس علوم پایه رو (با شرایط مورد نظرشون)داشته باشی بعد در ادامش میتونی پزشکی بخونی .
    ویرایش توسط Royal2009 : January 14th, 2011 در ساعت 11:02 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra202 نمایش پست ها
    دوست من بهتره بدون اطلاعات کافی قضاوت نکنید . من شخصا افرادی رو دیدم که با علوم پایه apply کردن و پزشکی ادامه دادن ، ضمن اینکه برای بسیاری از دانشگاههای آمریکا و کانادا باید لیسانس یکی از دروس علوم پایه رو (با شرایط مورد نظرشون)داشته باشی بعد در ادامش میتونی پزشکی بخونی .
    این کسانی‌ که شما گفتین با علوم پایه برای کجاها apply کردن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra202 نمایش پست ها
    . من شخصا افرادی رو دیدم که با علوم پایه apply کردن و پزشکی ادامه دادن ، ضمن اینکه برای بسیاری از دانشگاههای آمریکا و کانادا باید لیسانس یکی از دروس علوم پایه رو (با شرایط مورد نظرشون)داشته باشی بعد در ادامش میتونی پزشکی بخونی .

اولن گفتم که امکان پذیر هست !
    دومن شما خودت داری میگه لیسانس ، این ینی post-graduate !
    از سال 81 یا 82 دیگه به کسی مدرک معادل نمیدن که شما با پشتوانه اون بخاین خارج از ایران پزشکی رو ادامه بدین ، نهایت ابتدا بتونید برای یه لیسانس مرتبط اقدام کنید و بعد از اون برای خود پزشکی.
    ویرایش توسط Royal2009 : January 14th, 2011 در ساعت 10:48 PM

Junior Member

پیش فرض ادامه تحصیل دانشجوی در حال تحصیل در کانادا

سلام.
    من سال 2 پزشکی دانشگاه تهران هستم.
    میخواستم بدونم امکان اپلای برای کانادا درحالیکه هنوز درحال تحصیل هستم وجود داره؟
    خواهش میکنم هراطلاعاتی که دارید بهم بدین لطفا!
    ممنون.

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجوی در حال تحصیل در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط n_ava9 نمایش پست ها
    سلام.
    من سال 2 پزشکی دانشگاه تهران هستم.
    میخواستم بدونم امکان اپلای برای کانادا درحالیکه هنوز درحال تحصیل هستم وجود داره؟
    خواهش میکنم هراطلاعاتی که دارید بهم بدین لطفا!
    ممنون.
    راجع به این جریان خیلی صحبت شده ، یکم بگردید ، بی زحمت ،

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AKM نمایش پست ها
    آیا کسی اطلاع دارد که یک دانشجوی پزشکی (عمومی) در ایران، بعد از اتمام علوم پایه (سه سال اول) می تواند برای ادامه تحصیل در آمریکا Apply کند؟ یعنی اینکه بتونه برای ساپورت مالی در خواست کنه و همان رشته را ادامه دهد.
    سلام
    میشه همین سوالو درباره کانادا هم توضیح بدین؟

نمیدونم چرا کسانیکه تازه واردن صحبت های قبلی رو نمیخونن !

چندین بار تو این تاپیک گفته شده سیستم پذیرش پزشکی در آمریکا و کانادا کلن و اساسن متفاوته با ایران !!

تمام کسایی که برای اونجا میخان اقدام کنن ، باید اول یه لیسانس علوم زیستی داشته باشن ، تازه بفرض نبود مشکلات شهروندی و سایر گزینه هایی که یک دانشجوی ایرانی رو متمایز میکنه از کسایی که همونجا کالج رفتن و graduate شدن !

حالا اگر کسی شرایط یا امکانات خاصی داره ، اون مورد شخصی میشه و باید خودش پیگیر باشه .

در ایالات متحده، دوره رزیدنتی آخرین مرحله لازم در آماده سازی پزشکان برای طبابت به صورت مستقل است. همچنین می تواند فرصتی بسیار عالی برای پزشکان خارجی باشد تا تجاربی را در ایالات متحده کسب کنند.
    قبل از آغاز دوره رزیدنتی، دانشجویان آمریکایی باید ابتدا تحصیلات دوره کارشناسی خود را به اتمام برسانند، سپس چهار سال دیگر را در دانشکده پزشکی سپری و سرانجام مدرک دکترای پزشکی (M.D.) خود را اخذ کنند. متأسفانه، به خاطر پذیرش نسبتاً محدود و رقابت شدید، دانشجویان خارجی شانس زیادی برای پذیرش در برنامه های M.D. ندارند. این برنامه ها فقط از داوطلبین ساکن ایالات یا بخش های ویژه ای از ایالات متحده ثبت نام می کنند، و حتی آن دسته از برنامه هایی که از داوطلبین خارجی نیز ثبت نام به عمل می آورند معمولاً فقط تعداد معدودی از داوطلبین خارجی که مدرک کارشناسی خود را در ایالات متحده اخذ کرده اند را می پذیرند. به هر حال بسیاری از فارغ التحصیلان خارجی رشته های پزشکی (یا به اختصار IMG) می توانند دوره رزیدنتی خود را در ایالات متحده به اتمام برسانند.
    منبع : "محفوظ"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)