صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 85

موضوع: نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

پیش فرض پاسخ : انتقالی رشته پزشکی به ...

دوستان سلام..من دانشجوی سال 4 پزشکی دانشگاه سراسری هستم..اگه کسی اطلاعاتی راجب transfer به دانشگاهای خارج از کشور داره ممنون میشم کمکم کنه..

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط saroo27915 نمایش پست ها
    دوستان سلام..من دانشجوی سال 4 پزشکی دانشگاه سراسری هستم..اگه کسی اطلاعاتی راجب transfer به دانشگاهای خارج از کشور داره ممنون میشم کمکم کنه..
    به عقیده من شما یه خورده دیر واسه این کار می خواید اقدام کنید واین پروسه خیلی طولانی و زمان بر هست و من فکر میکنم بهتر اینه واسه شما که دستون رو همون ایران تموم کنید و واسه تخصص اقدام کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

سلام دوستان یه سوالی داشتم ...
    بعد از گذروندن علوم پایه در ایران میشه به دانشگاه های امریکا انتقالی گرفت و MD رو امریکا بگیریم..

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط saman11 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی داشتم ...
    بعد از گذروندن علوم پایه در ایران میشه به دانشگاه های امریکا انتقالی گرفت و MD رو امریکا بگیریم..
    جدای اینکه احتمالا دانشگاهههای پزشکی امریکا شما رو نخواهند پذیرفت، وزارت بهداشت ایران هم چنین اجازه ای به شما نمیده.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    بسيار جالب ، خيلى از شهروندان امريكاى شمالى و اروپاى مركزى ويا انگلستان هم براى تحصيل در رشته پزشكى راهى اروپاى شرقى ويا كشورهاى امريكاى لاتين مىشوند زيرا ورود به رشته پزشكى و هزينه تحصيل آن در كشورشان بسيار بالاست و توان ورود به دانشكده يا پرداخت شهريه را ندارند.
    اونها توان علمی ندارند وگرنه سیستم بهداشتی درمانی آمریکا برای سیتیزن های خودش loan داره که تماما بعد از تحصیل و اشتغال بازپرداخت میشه.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saroo27915 نمایش پست ها
    این چهار سالو خراب نکنید و همینجا تمومش کنید با خیال راحت برای تخصص اقدام کنید(چقدرم راحته تخصص ((: )

Banned
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : پزشکی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Radioseeker نمایش پست ها
    من در مورد اروپا هیچ اطلاعاتی ندارم. ولی در مورد آمریکا می تونم بهتون یه توضیحاتی بدم.
    .........
    این همه آدم در usmle قبول شدند و دارن تخصصهای تاپ مثل رادیو و کاردیو و نورو میخونند چه دلیلی داره این همه نا امیدی و بیش از حد سخت جلوه دادن مسیر پزشکی؟
    این مسیر ورود به رزیدنیت و observer بودن برای خود آمریکایی ها هم هست.
    اکثرا چون رزومه خوبی ندارند و یک معدل درب و داغون و در دوران تحصیل هم کار بدرد بخوری نکردند طبیعتا مطالب علوم پایه رو خوندن بعد از 7-8 سال و ... براشون خیلی سخته.
    در ضمن مزیت تحصیل ابتدای پزشکی(نه بعد از 4 سال علوم پایه) اینه که میتونی همزمان به تحصیلت usmle هم امتحان بدی با خیال آسوده و در بازه زمانی 7 ساله بدون نگرانی ویزا و هزینها رفت و آمد و ..... و نیاز به اینکه بری یه مستر بگیری و بعد در کنار اون امتحان بدی و .....
    من پسر و دختر دو تا آشناهامون که در دانشگاه شهید بهشتی پزشکی عمومیشون رو گرفتند هردو الان در نیویورک رزیدنت هستند . ولی خوب رزومه خیلی عجیب غریبی هم نداشتند فقط یک مقدار مقاله و.....
    ایشون که من پرسیدم وضعیت درامدی کسانی که در گرایشهای به قول شما تو سری خور(که من نمیفهمم چرا تو سری خور هستند مگر کاربرد ندارند؟ یا مگر اطفال و داخلی مردم بهشون نیازی ندارند؟ صف دیدنی مقابل مطب متخصصین اطفال در شهرستانهای ایران رو دیدید؟) همین حدوی هست که شما گفتید البته معمولش یه خورده میگن پایین تر 180 -190
    در مورد داشتن پلن هم موافقم ایراد اکثر کسانی که پزشکی میخونند همینه که پلن ندارند یعنی بعد از 8 سال درس خوندن و 2 سال طرح تازه یاد تخصص گرفتن در خارج میفتن که برای امریکا همین بازه 5-7 ساله در حداقل حالت خودش رو داره . اما اگر از اول به این فکر بیفتند بجز همون 2 سال که نیاز هست observer باشند (به نظرتون در حالتی ممکنه نیاز نباشه به این دو سال؟؟) فکر نمیکنم وقت دیگری تلف کنند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

سلام
    من پزشكي عموميم رو تموم كردم و طرحمو ٣ماهه شروع كردم
    پروسه رزيدنتي و اين چيزا رو كلا بيخيال شدم چون نميخوام ٤٠سالم كه شد برم
    ميخوام برم واسه ادامه تحصيل توي يه رشته مرتبط اقدام كنم
    ميشه بهم كمك كنيد كه چه جوري؟كدوم دانشگا؟
    ممنون ميشم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نقل و انتقالات دانشجویان حین تحصیل بین کشورها، دانشگاهها و رشته های علوم پزشکی

سلام.خسته نباشید ببخشید اگر با مدرک دیپلم بخواهیم فیزیوتراپی را در امریکا ایالت کالیفرنیا شروع کنیم ایا مستقیم میتوانیم دانشگاه برویم برای مقطع لیسانس؟ و آیا دانشگاه های دارای رتبه بالا این ایالت برای ایم رشته را میتوانسدمعرفی نمایید مرسی

Junior Member

سلام
    من دانشجوی ترم ۴ پزشکی هستم و تا اینجا معدل بالا هم دارم (دانشگاه سراسری ). در مورد تحقیقات هم امکانشو دارم که تا تموم شدن علوم پایه یه کارایی بکنم .
    میخواستم بدونم شرایط برا رفتن بعد از علوم پایه چطوره برا اروپا مخصوصا . امکان انتقال واحد ها هست جایی ؟ اپلیکیشن میدن ؟
    ضمنا فقط پزشکی رو میخوام ادامه بدم قصد تغییر رشیه ندارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)