صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 66

موضوع: همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

چون من خودم مدت زیادی دنبال اطلاعاتی در زمینه گرفتن ویزای همراه دانشجو از سوئیس بودم و از جایی نتونستم گیر بیارم، گفتم شاید اطلاعاتم به درد بقیه بخوره.

اولا اینکه پروسه ویزای همراه را نمی توان بطور موازی با ویزای خود دانشجو شروع کرد (برعکس ویزای آمریکا و کانادا). پس اگه قصد دارید با هم برید، زمان لازم برای پروسه ویزا در نظر بگیرید.

بعد از اینکه ویزای دانشجو آماده شد، مدارک همراه + کپی سند ازدواج و یه نامه از دانشگاه که همسر را به عنوان همراه دانشجو ذکر کرده باشه به سفارت تحویل میشه.

ویزای من (همراه) دو هفته بعد از تحویل مدارک آماده بود.

بعد یه روز میبرید و پاسپورت رو تحویل سفارت میدید و فرداش با ویزا تحویل میگیرید.

همسر من برای دکترای eth داره میره ولی فکر کنم که برای همراه دانشجوهای دیگر سوئیس هم مراحل به همین شکل باشه.
    ویرایش توسط farhan6155 : August 24th, 2009 در ساعت 04:59 PM

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan6155 نمایش پست ها
    چون من خودم مدت زیادی دنبال اطلاعاتی در زمینه گرفتن ویزای همراه دانشجو از سوئیس بودم و از جایی نتونستم گیر بیارم، گفتم شاید اطلاعاتم به درد بقیه بخوره.

اولا اینکه پروسه ویزای همراه را نمی توان بطور موازی با ویزای خود دانشجو شروع کرد (برعکس ویزای آمریکا و کانادا). پس اگه قصد دارید با هم برید، زمان لازم برای پروسه ویزا در نظر بگیرید.

بعد از اینکه ویزای دانشجو آماده شد، مدارک همراه + کپی سند ازدواج و یه نامه از دانشگاه که همسر را به عنوان همراه دانشجو ذکر کرده باشه به سفارت تحویل میشه.

ویزای من (همراه) دو هفته بعد از تحویل مدارک آماده بود.

بعد یه روز میبرید و پاسپورت رو تحویل سفارت میدید و فرداش با ویزا تحویل میگیرید.

همسر من برای دکترای eth داره میره ولی فکر کنم که برای همراه دانشجوهای دیگر سوئیس هم مراحل به همین شکل باشه.
    با سلام و با تشکر از اطلاعاتتون ولی من یه بار زنگ زدم و گفتم آیا همراه هم میتونه بیاد اون فردی که جواب میداد با قاطعیت گفت خیر. حالا جالبه که شما اینطوری می گید. آیا میدونید که برای مستر هم همسر میتونه بره؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

همون طور که تو پیغام خصوصی هم بهتون گفتم، اکثر بچه هایی که حداقل تو زوریخ هستند، متاهلی اومدن. حالا من نمیدونم همسر نمیتونه بیاد یعنی چی؟
    شاید من منظور شما رو بد متوجه میشم. میشه بیشتر توضیح بدین.

Junior Member ahmadpeik آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, McGill University

سلام

می خواستم بدونم اين نامه دانشگاه که همسر رو به عنوان همراه دانشجو ذکر کرده باشه ضروريه؟
    If there is a will, there is a way

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

به سلامتی مثل اینکه کاراتون جور شده.
    این تجربه ما بود واسه دانشگاه ETH: دانشجو (ی متاهل) مدارکش (+ ترجمه سند ازدواجش) رو واسه دانشگاه می فرسته. دانشگاه واسه ویزا اقدام می کنه. دانشجو 2 هفته بعد از اقدام دانشگاه باید واسه اومدن ویزا گوش به زنگ باشه (چون بعضی وقتا دانشگاه دیر اطلاع میده). وقتی ویزا آماده شد، روزی که دانشجو میره سفارت که ویزاشو بگیره، همسر هم باهاش میره و مدارک و پرینت نامه دانشگاه رو میده و میگه من همراه ایشون هستم. (البته روزهایی که باید واسه ویزای دانشجویی و همراه بری سفارت جلو در سفارت مشخص شده.)

در هر صورت، نامه رو با خودتون ببرید. چون حداقلش اینه که اون خانومه داخل سفارت کارهاتونو زودتر راه میندازه و ممکنه نامه از طرف دانشگاه بهشون نرسیده باشه.

رشته و دانشگاه

Question پاسخ : همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

سلام ممنون از جوابتون

ببينيد من هم از ETH پذيرش دارم. مدارکم رو براشون فرستادم و برای من VISA Approval خودم رو با ايميل واسم فرستادند و گفتند با پاسپورتت برو سفارت و ويزات رو بگير. برای همسرم هم گفتند که لازمه بری سفارت و مدرک ازدواج ترجمه شده و پاسپورتش رو ببری. حالا چندتا سؤال داشتم:

1 - آيا من هم بايد برای ورود به سفارت سه نسخه فرم فارسی ويزا رو پر کنم؟
    2- آيا همسرم هم بايد اين فرم رو پر کنه؟ چند نسخه؟
    3- با اين توضيحات ويزای همسر چند روز طول ميکشه؟

من متأسفانه وقت خيلی کمی دارم و 1 دسامبر تحصيلم شروع ميشه!
    لطفاً اگر هر توضيحی که فکر مي کنيد موقع رفتن سفارت کمک مي کنه ارائه کنيد.

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpeik نمایش پست ها
    سلام ممنون از جوابتون

ببينيد من هم از ETH پذيرش دارم. مدارکم رو براشون فرستادم و برای من VISA Approval خودم رو با ايميل واسم فرستادند و گفتند با پاسپورتت برو سفارت و ويزات رو بگير. برای همسرم هم گفتند که لازمه بری سفارت و مدرک ازدواج ترجمه شده و پاسپورتش رو ببری. حالا چندتا سؤال داشتم:

1 - آيا من هم بايد برای ورود به سفارت سه نسخه فرم فارسی ويزا رو پر کنم؟
    2- آيا همسرم هم بايد اين فرم رو پر کنه؟ چند نسخه؟
    3- با اين توضيحات ويزای همسر چند روز طول ميکشه؟

من متأسفانه وقت خيلی کمی دارم و 1 دسامبر تحصيلم شروع ميشه!
    لطفاً اگر هر توضيحی که فکر مي کنيد موقع رفتن سفارت کمک مي کنه ارائه کنيد.

با تشکر
    ببینید، الان شما لازم نیست 3 نسخه فرم تحویل بدید احتمالا 1 نسخه ازتون بگیرند ولی یه مشکل کوچولو وجود داره.
    سفارت سوئیس 2 تا دربان داره. وقتی شما می خواهید برید داخل سفارت دربان مدارکتونو چک می کنه و اون 3 تا نسخه رو ازتون می خواد. یکی از این دربانها است که در مورد دانشجوهای ETH چیزی نمی دونه و هر چقدر بهش توضیح بدی که بابا ویزای من آماده است و فقط اومدم پاسپورتمو تحویل بدم، نمی گیره. فقط بهت میگه برو مدارکتو کامل کن. بنابراین:
    1- شما هر چی که آدمهای عادی باید با خودشون داشته باشند رو ببر حتی 3 نسخه از این فرم رو هم ببر تا اگه مثل ما گیر این دربان افتادی، کارت چند روز عقب نیفته.
    2- همسرتون باید هر 3 نسخه رو داشته باشه و همه مدارک لازم دیگر رو.
    3- به ما گفته بودن 2 ماه طول می کشه ولی قبل از یه ماه اومد. الان هم فصل خلوتیه، انشالا زود میاد.

تنها مشکلی که ما با سفارت داشتیم، همون دربان قد کوتاه بود که 2 روز کارای ما رو به عقب انداخت.
    و یه موضوع دیگه اینکه اگه قبل از ساعت 8 صبح جلو در سفارت باشید، به دربان بگید دانشجویید، اول کارای شما رو راه میندازه.
    موفق باشید.

رشته و دانشگاه

سلام فرهان عزيز
    من امروز رفتم سفارت ويزاری خودم رو گرفتم (ويزای ورود به سوئيس يکبار عبور 3 ماهه)
    مدارک همسرم رو هم دادم و سفارت مدارک رو گرفت و يک مهر به گذرنامه همسرم زد و گفت با شما تماس ميگيريم.
    می خواستم بدونم، آیا واقعاً تماس مي گيرند يا بايد خودمون سر بزنيم بهشون.
    اين پروسه تقريبا چند روز طول ميکشه؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

سلام احمد جان
    جواب این سوال رو من دقیقا نمی تونم بگم. چون از ما شماره تماس خواسته بودند که اگه دیزا آماده شد، بهمون خبر بدن و ما شماره منزل رو داده بودیم ولی موقعی که ویزا آماده شده بود، ما مسافرت بودیم، نمی دونم با خونه تماس گرفته بودند یا نه ولی رو پیغام گیر که چیزی نبود.
    ولی چون ما هم شرایطمون مثل شما بود، یعنی یعنی ممکن بود من به پرواز نرسم. برای همین با منشی لب مربوطه و مسئول نیروی انسانی eth در تماس بودیم که ببینیم ویزا کی آماده می شه و ما از طریق ایمیل اونا بود که فهمیدیم ویزا آماده است و به محض اینکه از مسافرت اومدیم رفتیم ویزا رو گرفتیم. تقریبا 2 هفته طول کشید تا ویزا بیاد.
    شما هم با دانشگاه تماس بگیر و وضعیتت رو توضیح بده و بگو به محض اینکه ویزای همسرت آماده شد، بهت خبر بدن. منم اگه پیدا کردم اسم مسئول eth رو بهت میگم.
    شما با منشی لبتون در تماس باش. اونم می تونه اسم این خانومه رو بهت بگه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan6155 نمایش پست ها
    سلام احمد جان
    جواب این سوال رو من دقیقا نمی تونم بگم. چون از ما شماره تماس خواسته بودند که اگه دیزا آماده شد، بهمون خبر بدن و ما شماره منزل رو داده بودیم ولی موقعی که ویزا آماده شده بود، ما مسافرت بودیم، نمی دونم با خونه تماس گرفته بودند یا نه ولی رو پیغام گیر که چیزی نبود.
    ولی چون ما هم شرایطمون مثل شما بود، یعنی یعنی ممکن بود من به پرواز نرسم. برای همین با منشی لب مربوطه و مسئول نیروی انسانی eth در تماس بودیم که ببینیم ویزا کی آماده می شه و ما از طریق ایمیل اونا بود که فهمیدیم ویزا آماده است و به محض اینکه از مسافرت اومدیم رفتیم ویزا رو گرفتیم. تقریبا 2 هفته طول کشید تا ویزا بیاد.
    شما هم با دانشگاه تماس بگیر و وضعیتت رو توضیح بده و بگو به محض اینکه ویزای همسرت آماده شد، بهت خبر بدن. منم اگه پیدا کردم اسم مسئول eth رو بهت میگم.
    شما با منشی لبتون در تماس باش. اونم می تونه اسم این خانومه رو بهت بگه.

آقا من رفتم سفارت، خانومه گفت پروسه ويزای همسرتون 2 ماه طول ميکشه! به حرف اين خانومه اعتباری هست يا نه؟ من می خوام برم بليتم رو قطعی کنم. الان موندم چه کار کنم؟ تا اول دسامبر هم بايد سوئيس باشم!

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)