صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 66

موضوع: همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpeik نمایش پست ها
    آقا من رفتم سفارت، خانومه گفت پروسه ويزای همسرتون 2 ماه طول ميکشه! به حرف اين خانومه اعتباری هست يا نه؟ من می خوام برم بليتم رو قطعی کنم. الان موندم چه کار کنم؟ تا اول دسامبر هم بايد سوئيس باشم!
    به ما هم گفته بودن 2 ماه ولی 2 هفته ای اومد. این دیگه بستگی به شانس داره و چیزای دیگه که من نمی دونم چیه. چون در مورد یکی دیگه از بچه ها 7-8 ماه طول کشید. بلیط رو 3 روز قبل از پرواز هم میشه قطعی کرد. فعلا دست نگه دار. راستی خونه گرفتن اینجا سخت ترین قسمت کاره. اگه هنوز وضعیت مسکنتون مشخص نیست، بهتره اول خودت بیای و این مشکل رو حل کنی. بعدا خانومت بیاد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه ETH

اگه به خواین با همسرتون بیاین من توصیه اکید میکنم كه همون moghe كه مدارک خودتون برای ETH میفرستین بهشون بگین كه متاهل هستین و مدارک همسرتون رو هم بفرستین در این صورت اونا برای ویزا ی همسرتون هم اقدام میکنن.
    شما بعد از اینکه ویزا ی خودتون اومد میرین سفارت در سفارت هم ی سری مدارک از شما میخان مثل عقدنامه و احتمالا ترجمه ی آلمانیش در نهت شاید چیزی در حدود ۶ هفته بعد ویزا ی همسرتون هم حاضره این ۶ هفته زمان ماکسیمم ای ی كه میگن (من تجربه ندارم)
    ولی اگه اقدام نکردین و اول خودتون اومدین اینجا و بعد از اینجا خواستین اقدام کنین شرایط به مرتب ساخت تر و طولانی تر میشه
    اگه از اینجا بخاین برای ویزا ی همسرتون اقدام کنین باید اول مدارک زیر رو فراهم کنین
    ۱- اجازه کار خودتون رو بگیرین كه اگه همه مدارکتون حاضر باشه خودش چیزی در حدود ۱ تا ۱.۵ ماه طول میکشه
    ۲- ی خونه پیدا کنین كه حداقل ۲ اتاق باشه (همون خونه 1 خوابه خودمون اینا هال رو ی اتاق حساب میکنن )
    این خیلی خیلی کار سختی و اگه خیلی زرنگ و خفن باشین شاید بتونین بعد از ۲ ماه تلاش پیدا کنین
    ۳- در سویس برین دفتر اسناد رسمی و اقرار کنین كه همین ی همسر رو دارین و child هم ندارین
    ۴- بیمه خودتون و تخمینی از بیمه همسرتون كه چه قدر میشه
    ۵- ۳ ماه فیش حقوق اتون
    ۶- دوبارh باس برین ی اداری دیگه و ی document بگیرین كه نشون میده شما قرض و قوله ندارین تو سویس
    ۷- ترجمه رسمی عقدنامه به آلمانی
    و همیه اینا رو ببرین به اداره مهاجرت اینجا تحویل بدین از اون طرف هم همسرتون باید در ایران ی لیست بلند بالا از مدارک رو
    اماده کنه و به سفارت تو ایران تحویل بده مثل ترجمه عقدنامه
    عدم سو ااپیشینه (گاهی نمیخوان!!) مدرکی كه نشون بده در ایران کجا ساکنید و ... كه لیستش بهتره از خود سفارت بپرسین
    هر بار ی چیز جدید میخوان.
    اگر همه ی کاراتون خوب پیش بره بطور معمول ۴ ماه پس از submit کردن مدارک ویزا حاضره

Junior Member ahmadpeik آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, McGill University

Smile پاسخ : همه سوالات درباره دانشگاه ETH

سلام

خوشبختانه ويزای همسر من هم اومد،
    ما 2 نوامبر درخواست ويزا رو در سه نسخه به سفارت در تهران داديم،
    ديروز از طريق تلفن بهمون خبر دادند ويزا حاضر شده و امروز 18 نوامبر ويزا صادر شد.
    منشی شرکتی که من رو استخدام کرده هم امروز (البته با کمی تأخير) VISA Approval همسرم رو واسم ايميل کرد. من قبلاً به پيشنهاد فرهان ازش خواسته بودم اين کار رو بکنه، اولش گفت دست ما نيست و به ما مربوطی نميشه ولی به هر حال فرستاد.

موفق باشيد.
    If there is a will, there is a way

Junior Member

نکته بسیار کلیدی : مدارکی که همسر شما در سفارت سوییس در تهران Submit می کند ابتدا توسط پست دیپلماتیک به برن فرستاده می شود و پس از ثبت شدن به کانتون مربوطه -مثلا زوریخ - فرستاده می شود. این پروسه حداقل 6 هفته طول می کشد. نتیجه :

برای تسریع در کارهایتان همسر شما در تهران باید حداقل یک ماه زود تر از زمانی که شما موفق می شوید تمام مدارک مورد نیاز را برای immigration office زوریخ فراهم کنید ، مدارک مورد نیاز خودش را به سفارت سوییس در تهران submit کند. در غیر این صورت اینجا باید بمونید سماق بمکید تا مدارک همسرتون برسه!!

تازه سماق مکیدن برای حالتیه که خوش شانس باشید و طرف کامل بهتون توضیح بده که قضیه چیه در غیر این صورت باید تمام این مدت توی این استرس باشید که چرا کارم طول کشیده لابد بازم سفارت گند زده

Junior Member

به مدارکی که تا حالا گفتم
    9- ترجمه آلمانی سو پیشینه همسرتون
    رو هم اضافه کنید

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط halehr نمایش پست ها
    به مدارکی که تا حالا گفتم
    9- ترجمه آلمانی سو پیشینه همسرتون
    رو هم اضافه کنید
    از ما این رو نخواستند.

Junior Member

چون شما همزمان با هم از داخل خاک ایران اقدام کردید. مدارکی که من گفتم برای اون آدم بیچاره ایه که از تو سویس داره برای ویزای همسرش اقدام می کنه.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

چون این اتفاق جدیدا برای یکی از دوستان هندی هم افتاد، بد ندیدم یه پیشنهاد به دوستان متاهل بدم. البنه این اتفاق پارسال هم برای یکی از بچه های ایرانی افتاده.

دوستان متاهلی که اول خودشون میان سوئیس و بعدا برای ویزای همسرشون اقدام می کنند، برای گرفتن ویزای همسرشون دچار مشکل می شن. البته نمی دونم این مساله چقدر عمومیت داره. فقط خواستم دوستان دچار مشکلات نا خواسته نشن.

از همه بچه هایی که در این زمینه تجربه دارن یا نمونه مشابه سراغ دارن، خواهش می کنم، بقیه دوستان رو هم از اطلاعات خودشون بهره مند کنند.

Junior Member

I just want to mention that my wife visa was ready. So my conclusion is, Although it was a time consuming procedure , it was definitely possible.

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان

یک سوال: اگه ویزای من و همسرم آماده باشه , من میتونم خودم 1-2 ماه زودتر برم و بعد همسرم بیاد اونجا؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)