صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 66

موضوع: همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

بله میشه. فقط به یه مورد حواست باشه. این ویزا از تاریخ صدور فقط 3 ماه اعتبار داره و شما بعد از اینکه وارد سوئیس شدید باید تقاضای مجوز اقامت بلند مدت بدید. صدور خود این مجوز حدود 1 ماه طول می کشه. پس به نظر میرسه حداقل یک ماه قبل از انقضای ویزای کوتاه مدت باید تو سوئیس باشه و برای ویزای بلند مدتش اقدام کنه.

Junior Member

با سلام
    می شه بگید که برای درخواست اقامت طولانی مدت چه مدارکی لازم هست؟ آیا محل سکونت مثلا قرارداد اجاره ای چیزی می خواهد؟ یا آدرس کافیه
    ضمنا می دونید که اگر با هزینه شخصی قصد رفتن داشته باشم برای همسر و خودم چقدر ضمانت می خواهند؟ حساب بانکی چقدر موجودی باید داشته باشه؟
    ممنون از راهنمایی و کمک همه دوستان

با سلام
    منم کل اینترنت رو گشتم، مثلا englishfroum(pleaese help me with family reunion visa for non EU - English Forum Switzerland )، ولی معلوم نشد که آخر از بابت ویزای همسرم مطمئن باشم یا نه! خوشبختانه سفارت تماس گرفت و گفت که ویزای همسرم اومده، دقیقا 14 روز بعد از ویزای خودم که 8 هفته طول کشید. تا قبلش هرچی از سفارت میپرسیدیم میگفتند اصلا معلوم نیست، حتی بهم میگفتند حدود 20000 فرانک توی یکی از بانکهای سوئیس سپرده بگذارم تا احتمال اومدن ویزای همسرم بیشتر بشه، کاری که نکردیم! البته من دانشجوی دکتری توی ژنو هستم با حقوق 3500 فرانک در ماه(بعد از tax میشه 2900) و حدود 4 سال از ازدواجم میگذره که شاید در اومدن ویزا بی تاثیر نبوده. هرچند تعدادی از دوستان توی ژنو در شرایط مشابه من نتونسته بودند ویزای همسر رو بگیرند البته به گفته خودشون.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan6155 نمایش پست ها
    چون این اتفاق جدیدا برای یکی از دوستان هندی هم افتاد، بد ندیدم یه پیشنهاد به دوستان متاهل بدم. البنه این اتفاق پارسال هم برای یکی از بچه های ایرانی افتاده.

دوستان متاهلی که اول خودشون میان سوئیس و بعدا برای ویزای همسرشون اقدام می کنند، برای گرفتن ویزای همسرشون دچار مشکل می شن. البته نمی دونم این مساله چقدر عمومیت داره. فقط خواستم دوستان دچار مشکلات نا خواسته نشن.

از همه بچه هایی که در این زمینه تجربه دارن یا نمونه مشابه سراغ دارن، خواهش می کنم، بقیه دوستان رو هم از اطلاعات خودشون بهره مند کنند.
    اگه کسی ویزای شنگن از یه کشور دیگه داشته باشه و بخواد بره سوییس واسه دکترا، کدوم راه بهتره؟ برگرده ایران واسه ویزا اقدام کنه به همراه همسرش؟ اصلا اینکار شدنیه؟
    یا اینکه خودش بره سوییس مشغول شه بعد واسه همسرش درخواست بدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, Sharif University of Technology

سلام

دوستان من از ETH پذيرش گرفتم و 29 May وقت سفارت دارم. ميخواستم بدونم براي ويزاي همسرم چه مداركي بايد ببرم؟ منظورم اينكه چه فرمي بايد پر كنه؟ خانومي كه تو سفارت وقت ميده گفت ايشون بايد براي ويزاي توريستي اقدام كنه! از اونجايي كه ويزاي توريستي كلي دردسر داره (پرينت بليط هواپيما، رزرو هتل، bank statement) تو اين فرصت كم نميدونم چيكار كنم. لطفا راهنماييم كنيد.

Junior Member

متاسفانه الان یه خورده دیر شده ولی‌ برای دیگران "به هیچ عنوان" ویزا یه تورسیتی برای همسرتون درخواست نکنید . ویزا یه فامیلی یونیون(union) باید اقدام بشه.
    ویرایش توسط m.arash : June 17th, 2011 در ساعت 10:22 PM دلیل: پینگیلیش

Junior Member

با سلام و احترام
    اگه کسی هست که این سوال بنده رو جواب بده ممنون میشم چون هرچی دنبال جوابم گشتم تو پستها پیدا نکردم.
    خواهر بنده از یکی از دانشگاههای زوریخ پذیرش گرفته (البته بیمارستان و دانشگاه با همند) که استادش کارای ویزا رو به خودش سپرده. دیروز وقت سفارت داشت و طبق پستهایی که توی این انجمن نوشته شده بهش گفتم اول برو واسه خودت اپلای کن،ویزات که اومد وقتی رفتی بگیری مال شوهرت و بچه ات رو اون موقع مدارکش رو ببر.
    بهش گفتند که الن تغییر کرده و باید هر سه با هم بیاین و مدارکتون رو بیارید. حال مدارک خواهرم تکمیل بود و مدارک واسه همسرش و بچه اش رو اصلا اطلاعی نداره. اگه کسی هست کمک کنه ممون میشم.
    در ضمن تو نامه پذیرش باید قید شده باشه که اینا سه نفرند یا نیاز نیست؟

Junior Member manakp92 آواتار ها

سلام،
    من تازه عضو اینجا شدم و اطلاعات بسیار مفیدی اینجا به دست آوردم. من برای PhD قصد ادامه تحصیل در سوئیس رو دارم ، سوال من اینه که در صورتیکه همسرم موفق به دریافت ویزای همراه بشه آیا می تونه اونجا کار کنه و یا درس بخونه؟ بسیار ممنون می شم که اگه اطلاعاتی دارید به من بدید.
    ویرایش توسط manakp92 : July 2nd, 2011 در ساعت 12:04 PM

Junior Member

سلام
    من هم سوال مطرح شده بالا رو دارم ... همسر دانشجو میتونه مشغول به کار بشه؟ میتونه ویزای کار بگیره؟

Senior Member

سلام

برای ویزای همسر، سفارت به جز شناسنامه و سند ازدواج، مدرک دیگه ای هم میخواد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)