صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 66

موضوع: همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

نقل قول نوشته اصلی توسط shabs نمایش پست ها
    سلام
    من هم سوال مطرح شده بالا رو دارم ... همسر دانشجو میتونه مشغول به کار بشه؟ میتونه ویزای کار بگیره؟
    Yes. She earns the same Visa as you get. Since you can work, she can work too

Junior Member

دوستان برای همسر باید برای چه نوع ویزایی اقدام بشه؟

ممنون

Junior Member

سلام. من متاهلم و می خوام برای Ph.D برای یکی از دانشگاه های سویئس یا کاندا Apply با گرفتن فاند بدم. می خوام بدونم مطمئنن به همسرم هم ویزا می دن تا با هم بریم.
    فرقی نداره دانشجو متاهل، زن یا مرد باشه؟ فرقی نداره که فاند بگیره یا بورس؟ می خام بدونم در این دو حالت همسرم(مرد) هم می تونه ویزا بگیره؟ آیا ویزا را دانشگاه مقصد میده؟

Junior Member

سلام به همه دوستان، اگر یه نفر برای دکترا اونجا مشغول شده باشه و مثلا بعد از 6 ماه یا یک سال ایران برگرده و عقد کنه، مشکلی از بابت گرفتن ویزای همسر ایجاد نمیشه؟ یعنی مثلا بریم و بعد از 6 ماه بیایم و عثد کنیم و بعد همسر برای ویزا اقدام کنه. خواهشا راهنمایی کنید. مرسی از همتون

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون از اطلاعات خوبتون. من همسرم پذیرش ETH داره و ویزاشم گرفته من و پسرم حدود 40 روز پیش اقدام کردیم ولی هنوز خبری از سفارت نیومده. البته همسر من بورس وزارت علوم ایرانه. من یه کم با دیدن اطلاعات شما که 20 روزه ویزاهاتون اومده نگران شدم اگر کسی مدت طولانی تری برای ویزا گرفتنش طول کشیده میشه اعلام کنه ممنون میشم.
    در ضمن امکان داره یه کم در مورد نحوه خونه اجاره کردن تو زوریخ برای من توضیح بدین. به سایتایی مثل comparis.ch میشه اطمینان کرد و اگر بله چطور باید از ایران اقدام کنیم. خیلی خیلی ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
    یه سوال دیگه شماهایی که رفتین آیا زبان آلمانی بلد بودین یا انگلیسی صحبت می کنین؟ امکان اینکه آدم تو زوریخ کلاس آلمانی بره هست؟ منظورم با در نظر گرفتن هزینه هاست. خیلی خیلی ممنون. من حتی یک کلمه هم آلمانی بلد نیستم ولی انگلیسیم بد نیست! خیلی نگرانم

Junior Member

ویزا همراه فرزند بالای بیست ویک سال هم میتونه بیاد ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق فردوسی

سلام
    همسر من برای دکترا دانشگاه بازل فول فاند قبول شده و بعد از کسر مالیات 2500 فرانک براش میمونه..چندتا سوال داشتم:
    1- برای ویزا همراه کی باید اقدام کنیم؟
    2- آیا برای ویزا همراه با وجود فاند همسرم لازمه که bank statement داشته باشیم؟
    ممنون میشم اگه کمک کنید

سلام
    من در موقعیت خیلی بدی هستم برایه فرصت مطالعاتی 6ماهه اقدام کردم باید تا مرداد ویزام دستم باشه و گرنه وزارت بهم هزینه نمیده
    میشه راهنمایی کنید خودم و همسرم( که به عنوان همراه با من هستند) ویزایه هر کدوممون از چه نوع هست؟
    و چه مدارکی باید پر کنیم؟
    از سایت سفارت چیزی متوجه نشدم اگه حضوری برم راهنمایی میکنند؟

Junior Member

سلام میشه یکی کمک کنه و جواب بده سریعا
    همسرم واسه مقطع دکتری سوئیس با فاند قبول شده..برای هتفه آینده وقت سفارت گرفتیم
    آیا من میتونم همزمان برای ویزا همراه اقدام کنم؟
    این که گفتین باید مدارک همسر همراه با مدارک خود فرد به دانشگاه فرستاده بشه که سریعتر انجام بشه مختص دانشگاه ETH هس..اخه همسرم دانشگاه ETH نیس؟
    چقدر طول میکشه ویزای همراه؟ توسایت سفارت نوشته 8-12 هفته..واقع اینقدر طول میکشه؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد کاربردی - بازل

سلام دوستان،
    منم تجربم ر در مورد درخواست ویزا به همراه همسرم مینویسم، بلکه مورد استفادتون قرار بگیره.

دانشگاه و فاند: من دوره دکترا دانشگاه بازل رشته اقتصاد پذیرش گرفتم با فاند 2500 فرانک در ماه.
    درخواست ویزا به همراه همسرم: به صورت همزمان مدارکمون ر به سفارت تحویل دادیم. باید بگم که اینکه من فاند داشتم تنها واسه خودم کافی بود و واسه همسرم هم یک نامه تمکن مالی جداگانه از بانک گرفتیم و ضمیمه کردیم (باز جا داره بگم که تو سفارت گفتند این نامه تمکن مالی باید به نامه من (شوهر) یا خود فرد یا پدر فرد باشه، ولی بعد یک هفته از اداره مهاجرت بازل بهم ایمیل زدن که نامه تمکن مالی باید به نام من (شوهر) یا خود فرد باشه که باز دوباره نامه تمکن گرفتیم و اسکنش ر ایمیل کردیم براشون).
    نتیجه: بعد 13 روز از اداره مهاجرت بازل ایمیل زدند که موافقت شده و برین سفارت (البته خود سفارت هم زنگ زد بعدش که بیاین).
    پینوشت: این قضیه 13 روز خیلی عجیبه، چون تو سفارت گفته بودند 2.5 ماهه میاد.
    پینوشت 2: کلا رفتار سفارت با دانشجوها خیلی عالی بود.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)