صفحه 13 از 28 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 276

موضوع: زندگی در اکوادور

پیش فرض پاسخ : زندگی در اکوادور

با عرض سلام خدمت دوستان و هموطنان عزیزم. میخواستم در اینجا مساله بسیار مهمی رو پیرامون یکی از آژانس های ایران که داره واسه ایرانیا به اصطلاح بلیت سفر به اکوادور رو صادر میکنه عرض کنم . خانمی هست در کرج مسئول یک آژانس هواپیمایی ( بدلیل شرایط و ضوابط فروم قادر به ذکر نام دقیق ایشان و آژانس مورد نظر نیستم ) که به اصطلاح اینطور وانمود میکنه که من فقط میتونم واستون بلیت کیتو رو بگیرم و مسیر سفر به اکوادور فقط تهران مسکو هاوانا سان سالوادور کیتو هستش و اینطور بیان میکنه که باید ویزای ترانزیت کوبا رو گرفت . من چند روزه که از راه بسیار آسون تر ، بسیار ارزان تر و با شرکت هواپیمایی بسیار بهتری به کیتو رسیدم و کاملا واستون رو میکنم که ایشون یه کلاهبردار حرفه ای هستش . وقتی به این خانم تماس میگیرین بهتون میگه مثلا ۸ میلیون بلیت سفر میشه ( قیمت بنا به روز و تاریخی که شما تعیین میکنین ) و ۲۵۰ دلار هم هزینه وقت سفارت میشه و باید برین محضر و تعهد محضری واسه سفارت کوبا تهیه کنین !!!!!!! من داشتم فریب این زن رو میخوردم تا اینکه سوال مهمی رو ازش پرسیدم و جواب شک بر انگیزی رو بهم داد. ازش پرسیدم من میتونم بلیت برگشتم رو زمانی که رسیدم به کیتو کنسل کنم؟ و اون گفت نه و این من رو به شک انداخت . اولین کاری که کردم حضوری رفتم سفارت کوبا و اونجا بهم گفتن هزینه ویزای ترانزیت میشه ۱۰۵ دلار پس تا اینجا این خانم ۱۴۵ دلار هزینه اضافی از شما میگیره . وقت سفارت کوبا رو خودتون تلفنی میتونین رزرو کنین ( اگه اطلاعات کامل سفارت و مدارک و فرماشو میخواین بهم خصوصی مکاتبه کنین) . این خانم بلیت سفر رو واسه شما مثلا به قیمت ۷ یا ۸ میلیون میگیره و به شما هم میگه بلیت برگشتتون میسوزه و به اصطلاح غیر قابل ری فاند هستش . شما که عزیمت کردید به کیتو با شما در رابطه هست و به اصطلاح دلسوزی میکنه و حالتون رو هر از گاهی میپرسه تا اینکه نزدیک تایم برگشتتون که شد مطمئن میشه که شما چیزی نفهمیدین و بویی نبردین و میخواین واسه همیشه اکوادور بمونین و قصد برگشت ندارین خودش میره تو سایت ایرفلوت و آویانکا و تقاضای ری فاند یا استرداد وجه بلیت برگشت شما رو میکنه و مبلغی در حدود ۵ میلیون تومان به حساب این خانم بر میگرده . ۱۴۵ دلار هزینه اضافی سفارت + هزینه اضافی که بابت صدور بلیت از شما میگیره ( تقریبا ۷۰۰ تومان ) + حدود ۵ میلیون تومان وجه برگشتی بلیت برگشت شما . اگه من دروغ میگم برید تحقیق کنین . این سفارت کوبا این دفتر ایرفلوت این سایت هواپیمایی آویانکا بخش استرداد بلیت . من از همه ایرانیایی که هنوز زمان بلیت برگشتشون نرسیده خواهش میکنم قبل از اینکه این شیطان و کلاهبردار خطرناک که تا بحال میلیون ها پول ایرانیا رو به جیب زده پول شما رو بازپس بگیره ، خودتون یا فامیلی که در ایران دارین به دفتر ایرفلوت در تهران مراجعه کنه و وجه برگشت رو پس بگیره و خودتون هم که اکوادرو هستین برین دفتر آویانکا و وجه بلیت برگشتتون رو بگیرین . ای کاش بیشتر پیرامون هر چیزی تحقیق کنیم . خدا رو شکر میکنم که من رفتم دنبالش و پی بردم به قضیه . مطمئن باشن الان این مطلب رو خودش داره میخونه و ممکنه از فردا سیستمش رو عوض کنه . اونایی که فریبش رو خوردن برن کرج و شکایتش کنن تا در آژانسشو ببندن هر چند که تا بحال میلیون ها پول خورده و دیگه واسش مهم نیست . شمایی که پول بلیت برگشتتون رو خورده میتونین برین دفتر ایرفلوت و آویانکا واستون سرچ میکنن شماره حسابی که پول بهش برگشته و از این طریق میتونین دنبال شکایت و پولتون برید البته اگه تا اون موقع این زن متواری نشده باشه . فکر میکنم اداره گردشگری بازرس داشته باشه . پیگیری کنین. من اگه فرصت کافی در ایران داشتم میرفتم دنبال شکایت و پیگیری پلمپ کردن آژانس این خانم. هرگونه سوالی داشتین در خدمتم . زندگی خیلی کوتاهه . پس بیاین به هم کمک کنیم . ممنون از همه دوستانی که توی این گروه به خیلی از سوالات من پاسخ دادن و کمکم کردن و مثل بعضیا بخیل نبودن . مواضب خودتون و جیبتون باشین که ایرانی تو ایران به ایرانی رحم نمیکنه .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AV2020 نمایش پست ها
    من از یه شرکت تجهیزات رادیولوژی تونستم جاب افر بگیرم، درمورد اقامت و کارت ملی اکوادور(سدولا) بین 3-6ماه طول میکشه بتونین بگیرین.مدرک ب2 اسپانیایی بگیرید اگر تافل وایلتس هم داشته باشین راحت میتونین کار پیدا کنین، اما واسه درامد خیلی خوب سابقه کار وچیزای دیگه هم دخیلن
    با درود
    و سپاس از اینکه با حوصله به دوستان جواب میدید. من شماره گذاری میکنم که راحتتر بشه پاسخ داد:

1-رشته هایی مثل مهندسی مکانیک بازار کار دارن؟(در وبسایتی که قرار دادید گشتم 2 عنوان بود که اونم از زیر شاخه های مکانیک نیرو میخواستن)
    2-شرکتها از ما چه مدارکی میخوان که بدونن واجد شرایط هستیم؟؟مدرک تحصیلی کفایت میکنه؟
    3- سابقه کار رو چظور ارائه کنیم از شرکت نامه بگیرم که از تاریخ فلان تا فلان با این پست مشغول بکار بودم کافیست؟
    4- برای کار مصاحبه سفت و سخت انجام میدن؟
    5-و اینکه اگر مدارکی در مورد تخصصمون نداشته باشیم چطور میتونیم کار پیدا کنیم؟
    مثلا شخصی در رشته عمران تحصیل کرده ولی به هر دلیل برنامه نویسی موبایل میکنه . این فرد مدرکی در رابطه با تخصصش نداره چطور میتونه کار پیدا کنه؟
    6- مدارک فنی حرفه ای هم قبول هست اونجا؟
    7- فروم یا شبکه اجتماعی اکوادوری سراغ دارید که بشه با یه اکودوری صحبت کنیم؟

ببخشید سوالات زیاد شد. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    با سپاس از همه ی دوستانی که اطلاعاتشون رو به اشتراک میذارن

با سلام اگه دوست مجردی هست که همین روزا داره میاد اکوادور یا که تازه وارد هست بهم توی پی وی پیغام بده . با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash9 نمایش پست ها
    با درود
    و سپاس از اینکه با حوصله به دوستان جواب میدید. من شماره گذاری میکنم که راحتتر بشه پاسخ داد:

1-رشته هایی مثل مهندسی مکانیک بازار کار دارن؟(در وبسایتی که قرار دادید گشتم 2 عنوان بود که اونم از زیر شاخه های مکانیک نیرو میخواستن)
    2-شرکتها از ما چه مدارکی میخوان که بدونن واجد شرایط هستیم؟؟مدرک تحصیلی کفایت میکنه؟
    3- سابقه کار رو چظور ارائه کنیم از شرکت نامه بگیرم که از تاریخ فلان تا فلان با این پست مشغول بکار بودم کافیست؟
    4- برای کار مصاحبه سفت و سخت انجام میدن؟
    5-و اینکه اگر مدارکی در مورد تخصصمون نداشته باشیم چطور میتونیم کار پیدا کنیم؟
    مثلا شخصی در رشته عمران تحصیل کرده ولی به هر دلیل برنامه نویسی موبایل میکنه . این فرد مدرکی در رابطه با تخصصش نداره چطور میتونه کار پیدا کنه؟
    6- مدارک فنی حرفه ای هم قبول هست اونجا؟
    7- فروم یا شبکه اجتماعی اکوادوری سراغ دارید که بشه با یه اکودوری صحبت کنیم؟

ببخشید سوالات زیاد شد. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    با سپاس از همه ی دوستانی که اطلاعاتشون رو به اشتراک میذارن
    شما برای کار اینجارو خیلی جدی نگیرید
    کار نیست اگر باشه به راحتی به ما نمیدن
    اینجا یه سری از بچه ها مدرک مکانیک دارن تو پایتخت و شهر دیگه نتونستن کار پیدا کنن
    سایت کاریابی خیلی جدی نگیرید
    این کشور صنعتی نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman20 نمایش پست ها
    شما برای کار اینجارو خیلی جدی نگیرید
    کار نیست اگر باشه به راحتی به ما نمیدن
    اینجا یه سری از بچه ها مدرک مکانیک دارن تو پایتخت و شهر دیگه نتونستن کار پیدا کنن
    سایت کاریابی خیلی جدی نگیرید
    این کشور صنعتی نیست
    بهمن جان منظورت از اینکه میگی " برای کار اینجا رو زیاد جدی نگیر " یعنی کار های تخصصی با حقوق بالا و ... هست ؟ یا نه هر کاری حتی مشاغل آزاد و فروشندگی و خدماتی و ... هم شامل این حرفت میشه ؟ اگه کلا نشه واسه کار روی اونجا حساب باز کرد که دیگه چه طوری میخوایم اونجا گذران زندگی کنیم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط stryk3r نمایش پست ها
    بهمن جان منظورت از اینکه میگی " برای کار اینجا رو زیاد جدی نگیر " یعنی کار های تخصصی با حقوق بالا و ... هست ؟ یا نه هر کاری حتی مشاغل آزاد و فروشندگی و خدماتی و ... هم شامل این حرفت میشه ؟ اگه کلا نشه واسه کار روی اونجا حساب باز کرد که دیگه چه طوری میخوایم اونجا گذران زندگی کنیم ؟
    ببینید اینجا کار تخصصی کمه و حقوق ها بالا نیست و کارهای تخصصی به ما به راحتی نمیدن و به دوست و آشناهاشون میدن، کارهای دیگه اگر وضع مالی اساسی خوبه کار خودتون راه بندازید وگرنه این جماعت به خارجی ها کار نمیدن یا خیلی سخت!اینجا وضع اقتصادی اصلا خوب نیست و همینطور مردم قدرت خرید بالا ندارن مثلا اینجا طلافروشی خیلی خیلی کمه
    اگر کسی گفت زبان یاد بگیرید به شما کار میدن برای پول شما نقشه کشیدن این جماعت با زبان مادریشون تو خیابون زندگی میکنن حالا به ما کار بدن!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط oldgamer نمایش پست ها
    من دوست از شیلی داشتم تو انستاگرام باهاش آشنا شده بودم
    خودش میگفت بیا شیلی خیلی از ایران بهتره و ..............
    صحبت اکوادور شد که راحت اقامت میدن اتفاقا خیلی خوشش اومد گفت کشور بینظیریه و خودش اکوادور میره و ..........
    گفت حتما برم اکوادور
    متاسافنه اینستاگرام اکانتمو دلیت کرد غیر فعال کرد اون آیدی گم کردم
    اوضاع شیلی هم خوب نیست
    کل این قاره مشکل اساسی به نام فقر داره
    تازه به شما مشکلات نمیگن فقط خوبی هارو میگن
    دیگه نمیگن کار نیست، فرهنگ پایینه و...

نقل قول نوشته اصلی توسط nassar1128 نمایش پست ها
    اقا بهمن سلام
    مي خواستم از وضعيت كار و زندگي در انجا بپرسم
    آيا اين چيزي كه دوستان ميگن حقيقت داره كه در پستاي قبلي گزاشتن و همه رو ناميد كردن؟
    بدرد زندگي خانوادگي و پيشرفت بچه ها نمي خوره؟
    كار انجا گير نمياد؟ من نگاه كردم امارها نشون ميده نرخ بيكاريش خيلي كمه
    اینجا کار نیست
    بدرد بازنشستگی میخوره ولی پیشرفت نه
    این نرخ ها الکیه اینجا تا دلتون بخواد دست فروش میبینید خصوصا داخل اتوبوس ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman20 نمایش پست ها
    اینجا کار نیست
    بدرد بازنشستگی میخوره ولی پیشرفت نه
    این نرخ ها الکیه اینجا تا دلتون بخواد دست فروش میبینید خصوصا داخل اتوبوس ها
    بهمن جان اینطوری که میگی خیلی اوضاع بده که !!! پس خودت بهمن جان اونجا چی کار میکنی؟ ( فضولی نباشه ) منظورم اینکه کار و بارِت و .. چیه ؟

Junior Member

سلام.
    آقا بهمن اگه این صحبتهای شما صحت داشته باشه و ملت خودشون بی خانمان و فقیر اقتصادی و فرهنگی هستن. همه بیکار
    و دستفروش و
    خلاصه بنا به گفته های شما اکوادور یک افغانستانه در آمریکای لاتین پس این سیستم مهاجرتی شبیه به کانادا و استرالیا
    چیه راه انداختن. ماها رو میخوان چکار؟ که به آمار بیکاران بیخانمان ها و دستفروش های اتوبوسیشون اضافه کنن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)