صفحه 15 از 28 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 276

موضوع: زندگی در اکوادور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در اکوادور

به نظرم من خیلی از صحبت هایی که آقا بهمن در مورد اکوادور میکنند در مورد هر کشور دیگه ای هم میتونه صادق باشه، افغانی هایی که توی ایران هستند در مورد ایران دقیقا دقیقا دقیقا همین حرفا رو میزنند.
    مثلا میگن به شدت نژاد پرستیم و به هیچ وجه مشاغل خوب رو به افعانی ها نمیدیم و همیشه کارفرما ها بهشون حقوق نصفه و نیمه میدن و دو برابر از ایرانی ها ازشون کار میکِشَن، پولشونُ میخورن و ...... سرشون رو کلاه میذارن و توی دعوا ها همیشه 100% پلیس طرف ایرانی ها رو میگیره و ...
    تقریبا هر کشوری آدم بخواد مهاجرت کنه از این سری مشکلات و تبعیضات و ... هستش. بعدشم ما گزینه های زیادی برای مهاجرت نداریم که مثلا بخوایم بگین به جای اکوادور بریم بریتانیا ! نهایتش بتونیم ترکیه ای جایی مهاجرت کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط rasol1357 نمایش پست ها
    دوست عزیز جواب شما قانع کننده نیست، شاید بزودی یعنی شرایطی دارید که فعلا فکر برگشت ندارید، اگر انقدر که شما می فرمایید بد هست هزینه بلیط برگشت نهایت 5 میلیون تومن می شه و فکر نمی کنم هزینه زیادی باشه در مقابل هزینه های سربه فلک کشیده اونجا ( که من بعید می دونم اینطوری باشه)، تعدادی از دوستان من در مورد کانادا هم همین نظر رو دارن و تعدادی دیگه بسیار تعریف می کنند. بقول دوستمون بعید می دونم شرایط سخت اونجا به پای ایران برسه. ما در همون محیطی که شما می فرمایید بد داریم زندگی می کنیم در ایران، پس خیلی فرقی نداره که همین شرایط رو تویه کشور خوش آب و هوا زندگی کنیم، دوست عزیز، ما از آلمان یا آمریکا یا از دیگر کشورهای پیشرفته به اکوادور نمی خوایم مهاجرت کنیم که حسرت از دست دادن امکانات و شرایط رو بخوریم، بی کاری، گرونی، دزدی، نا امنی، و خیلی چیزهای دیگه رو به زیبایی هر چه تمام تر می تونید تو ایران مشاهده کنید، کنار اینها تحریم ها و خفقان آزادی فردی رو هم در نظر بگیرید، پس اگر براتون امکانش هست از چیزهایی تعریف کنید که ما اینجا نمی بینیم. ممنون از شما.
    شما در مورد خودم بپرسیدید نه درخواست یه جواب قانع کننده..
    در مورد هزینه زندگی خوب بالای 700$ خرجشه...
    بهتره کشور خودمو پایین نکشیم یکی از مشکلات ما اینه که دنبال کار تو زشته خودمون هستیم و فقط به فکر مهاجرت اون هم به هر قیمتی دریغ از اینکه کشور دیگه میتونه مشکلات خودشو داشته باشه
    یه مثال میزنم وقتی که داشتم در مورد کشور خودم حرف میزدم به این جماعت برمیخورد!!! انگار فقط باید از کشور عقب مونده خودشون تعریف کنم!!
    ایران خیلی خیلی از کشور های اینجا بهتره، اگر نسبت به جمعیت بخوایم حساب کنیم آمریکای جنوبی سرامد حتی مشکلات ناشناخته هم هستش
    مثلا اینجا کار ساده داشته باشین مسخرتون میکنن، کشورتون پایین میکشن و در کل این جماعت به شما میگن داشتید از گشنگی میمردید اومدید اینجا ( به ونزوئلایی ها میگن)
    واقعا ایران مردماش کاری باشن خیلی از مشکلاتش حل میشه
    تازه اکوادوری ها خصوصا بچه هاشون تو خیابون هستن جا برای زندگی ندارن و...بچه های کار و... اینجا تا دلتون بخواد میبینید فقط مشکلات ایران بزرگ شد!!!
    تازه حداقل خودم دارم تجربیات و مشاهدات دارم میگم و برای کسی تصمیم گیری نمیکنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman20 نمایش پست ها
    شما در مورد خودم بپرسیدید نه درخواست یه جواب قانع کننده..
    در مورد هزینه زندگی خوب بالای 700$ خرجشه...
    بهتره کشور خودمو پایین نکشیم یکی از مشکلات ما اینه که دنبال کار تو زشته خودمون هستیم و فقط به فکر مهاجرت اون هم به هر قیمتی دریغ از اینکه کشور دیگه میتونه مشکلات خودشو داشته باشه
    یه مثال میزنم وقتی که داشتم در مورد کشور خودم حرف میزدم به این جماعت برمیخورد!!! انگار فقط باید از کشور عقب مونده خودشون تعریف کنم!!
    ایران خیلی خیلی از کشور های اینجا بهتره، اگر نسبت به جمعیت بخوایم حساب کنیم آمریکای جنوبی سرامد حتی مشکلات ناشناخته هم هستش
    مثلا اینجا کار ساده داشته باشین مسخرتون میکنن، کشورتون پایین میکشن و در کل این جماعت به شما میگن داشتید از گشنگی میمردید اومدید اینجا ( به ونزوئلایی ها میگن)
    واقعا ایران مردماش کاری باشن خیلی از مشکلاتش حل میشه
    تازه اکوادوری ها خصوصا بچه هاشون تو خیابون هستن جا برای زندگی ندارن و...بچه های کار و... اینجا تا دلتون بخواد میبینید فقط مشکلات ایران بزرگ شد!!!
    تازه حداقل خودم دارم تجربیات و مشاهدات دارم میگم و برای کسی تصمیم گیری نمیکنم
    خب بهمن جان حرفایی که میزنی درسته ، اما به نظرت 1 سال که اونجا هستی برای قضاوت خیلییی زود نیست؟
    من توی فروم همسایه دیدم دوستانی که رفته بودند آمریکا وقتی میخواستند جواب بقیه رو بِدَن میگفتند " من 3 سالی نمیشه بیشتر اینجا هستم و هنوز خیلی زوده که بخوام بگم اینجا خوبه یا بده " شما هم شاید بعد از چند سال نظرت عوض شه.
    از آمریکا بهتر میخوای؟ یه سر به تایپیک آمریکا توی فروم همسایه یا همین فروم بزن ، حتی کسایی که توی آمریکا هم هستند از اونجا به اون صورت تعریف نمیکنند و خیلیاشون میگن ایران بهتره!
    من فکر میکنم زمانی که از ایران میریم مشکلات و بدبختی های اینجا به کل از یادمون میره و فقط خوبی هاش یادمون میمونه و وطن و نژاد و خاک و .... تو خاطرمون میمونه.
    یکی از دوستان نوشته بود زمانی که میخواین از ایران بیاین روی یه کاغذ تمام مشکلاتی که توی ایران داشتید و به خاطرشون میخواین مهاجرت کنید رو بنویسید و با خودتون ببرید ، چون معمولا آدم پاش به غربت که میرسه تمام مشکلات کشورشو یادش میره .
    از روی دیگه هم تمام مشکلاتی که توی غربت باهاش برخورد کردید رو بنویسید و با خودتون به ایران بیارید تا دوباره فیلِتون هوسِ هندوستان نکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط stryk3r نمایش پست ها
    به نظرم من خیلی از صحبت هایی که آقا بهمن در مورد اکوادور میکنند در مورد هر کشور دیگه ای هم میتونه صادق باشه، افغانی هایی که توی ایران هستند در مورد ایران دقیقا دقیقا دقیقا همین حرفا رو میزنند.
    مثلا میگن به شدت نژاد پرستیم و به هیچ وجه مشاغل خوب رو به افعانی ها نمیدیم و همیشه کارفرما ها بهشون حقوق نصفه و نیمه میدن و دو برابر از ایرانی ها ازشون کار میکِشَن، پولشونُ میخورن و ...... سرشون رو کلاه میذارن و توی دعوا ها همیشه 100% پلیس طرف ایرانی ها رو میگیره و ...
    تقریبا هر کشوری آدم بخواد مهاجرت کنه از این سری مشکلات و تبعیضات و ... هستش. بعدشم ما گزینه های زیادی برای مهاجرت نداریم که مثلا بخوایم بگین به جای اکوادور بریم بریتانیا ! نهایتش بتونیم ترکیه ای جایی مهاجرت کنیم.
    تو همه ی کشور ها اولویت اول کار با خودشونه
    اما افغانی ها چند نفرشون قانونی وارد شدن؟ هر کاری دلشون خواست دارن انجام میدن حالا ازشون دفاع کنیم!!!
    کشورهای اروپایی بزرگ نکنید خیلی اوضاعشون خوب نیست و کار کمه
    همین ترکیه بیش ترین تمرکزش روی نیروهای بومی خودشه نه نیروهای خارجی، شما اصلا ترکیه با اینجا مقایسه نکن که ترکیه خیلی خیلی بهتره

نقل قول نوشته اصلی توسط stryk3r نمایش پست ها
    خب بهمن جان حرفایی که میزنی درسته ، اما به نظرت 1 سال که اونجا هستی برای قضاوت خیلییی زود نیست؟
    من توی فروم همسایه دیدم دوستانی که رفته بودند آمریکا وقتی میخواستند جواب بقیه رو بِدَن میگفتند " من 3 سالی نمیشه بیشتر اینجا هستم و هنوز خیلی زوده که بخوام بگم اینجا خوبه یا بده " شما هم شاید بعد از چند سال نظرت عوض شه.
    از آمریکا بهتر میخوای؟ یه سر به تایپیک آمریکا توی فروم همسایه یا همین فروم بزن ، حتی کسایی که توی آمریکا هم هستند از اونجا به اون صورت تعریف نمیکنند و خیلیاشون میگن ایران بهتره!
    من فکر میکنم زمانی که از ایران میریم مشکلات و بدبختی های اینجا به کل از یادمون میره و فقط خوبی هاش یادمون میمونه و وطن و نژاد و خاک و .... تو خاطرمون میمونه.
    یکی از دوستان نوشته بود زمانی که میخواین از ایران بیاین روی یه کاغذ تمام مشکلاتی که توی ایران داشتید و به خاطرشون میخواین مهاجرت کنید رو بنویسید و با خودتون ببرید ، چون معمولا آدم پاش به غربت که میرسه تمام مشکلات کشورشو یادش میره .
    از روی دیگه هم تمام مشکلاتی که توی غربت باهاش برخورد کردید رو بنویسید و با خودتون به ایران بیارید تا دوباره فیلِتون هوسِ هندوستان نکنه.
    ببنید با کلمات 1 سال یا 3 سال آدم خودشو گول نزنه، کسی که پولداره به طبع کمتر مشکلات میبینه چون پول داره و حامی خوب مالی داره پس دیرتر محیط میشناسه
    خودم همون ماه های اول پشیمون شدم بسی اینجا بیخوده و بستست!!!
    تازه آمریکا یه کاری چیزی میشه پیدا کرد اینجا نه!!!یعنی کار نمیدن و اخلاق بچه گانه ایی دارن!!!
    خودم زندگی نسبتا مناسبی داشتم فقط برای پیدا کردن کار اومدم این قاره که بعد از اپلای حتی آمریکا هیچ کاری طبق رشتم پیدا نشد!!حتی امریکا!!!یه جورایی میگفتن پروژه نداریم!!پس اوضاع اقتصادیشون خوب نیست
    کسانی که اینجا هستن واقعیت نمیگن، مثلا آدم میشناسم یکی نزدیک 1 سال یکی دیگه بالای 1 سال اینجان ولی کار درست و حسابی ندارن، یکی بیکار و یکی دیگه برای ایرانی ها کار میکنه(اینجا نتونست کار پیدا کنه اون هم با رشته خوبی که خوند)
    حرف های اون وبلاگ که زد درسته موقعی که بیایین اینجا و تو دل این جماعت زندگی کنید متوجه میشید کل این قاره بیخوده!!!حتی برزیل..
    ایران با ترکیه خیلی خیلی بهترن
    البته حق دارید باور نکنید ما الکی شرایط خودمونو سخت میکنیم تا مهاجرت کنیم بعد از مهاجرت تازه متوجه میشیم چه اشتباهی کردیم
    اینجا پول اضافه میخواد..

Junior Member

دوستان حواستون باشه ایرانی هایی که اونجان نمیخوان ایرانی جدید بره اونجا به هزار دلیل که یکیش اینکه گرفتن نشنالیتی اونجا رقابتی نشه. در ضمن اگه یکم خلاقیت داشته باشین میشه یه بیزینس آنلاین بزنین. حساب پی پل باز کنین و از زندگی در یه جای ارزون و زیبا و آزاد لذت ببرین

Junior Member

من به بهمن حق میدم نخواد ایرانی اونجا زیاد شه مخصوصا اگه اونجا بیزینس زده باشه و نخواد دست زیاد شه. بارها در خارج کشور دیدم دو ایرنی بفاصله ده متر از هم رستوران زدن. واقعا نامردیه اینکار. زیراب زنی موج میزنه بین ما. کلا نظرم اینه اگه زرنگ باشی در کشوری که نزدیک بزرگترین بازار مصرفی دنیا یعنی آمریکاست و تحریم هم نیست و پر از توریست آمریکایی است میشه خیلی کارا کرد. یکم خلاقیت میخواد فقط. مثلا خیلیا هستن از یوتیوب هم پول درمیارن. بعضیها در ایبی و آمازون پول در میارن. کشور ارزون خوبیش اینه قدرت مانور زیاده
    ویرایش توسط dariush81 : March 19th, 2018 در ساعت 06:42 AM

اول اینکه اکوادور ارثیم نیست
    اقامتش حالا حالا ها هست چون پول دوست دارن
    جملاتی که گفتید از یه هیجان کاذب همراه با عدم شناخت و تجربه میاد
    اینجا تا دلتون بخواد چینی، ایرانی و.. میبینید و فکر کردید کارشون چیه...بیشترشون رستوران دارن اون هم از قدیم اینجان
    صادرات این جماعت دست دولته اون وقت شماها میخوایین صنعت دریایی و کشاورزی بگیرید تو دستتون چون بچه زرنگین؟اینایی که اینجان این فکر ها به دهنشون نرسید...
    این جماعت سواد نمیدونن چی هست دانشگاهاشون سطحش خیلی پاینه یه سری به سایتاشون بزنید بعد انتظار دارین خرید انلاین و... بدونن چیه؟!!!
    آمریکایی که میاد اینجا برای گسترش کار خودشه، یا انجام دادن کارهای درمانی و در نهایت یه مقدار توریست، اون تعداد توریستی که ترکیه داره اینا تو خواب نمیتونن ببینن حالا میخوایین از آمریکایی پول بکشین بیرون!!!
    و یه نکته تا ابد ملیت ایرانی همراه شما هست...و همینطور اینجا همچین ارزون نیست از ایران گرونتره...مثلا شینسل مرغ 1 کیلو بالای 8$
    اگر میخوان اینجا بیایین کاری نداره فقط یه بلیط میخواد دیگه کشورتون پایین نکشید اکوادور عمرا به ایران برسه...کل این قاره داغونه...
    امیدوارم روزی حتی برای جهنم ایران گریه نکنید...

Junior Member

با درود
    تشکر از دوستانی که تجارب خودشون رو به اشتراک میگذارند.
    ای کاش دوستمون جناب AV2020 که تاپیک رو زدند هم حضور پیدا کنند چون نظری متفاوت با نظرات بقیه دوستان داشتند.
    البته از دید بنده قبل از مهاجرت خیلی باید تحقیق کرد و البته از منابع موثق که میتونه سایتهای جهانی باشه که اقتصاد و کیفیت زندگی رو در کشورهای مختلف بررسی کردند.
    و صد البته وقتی قرار هست به کشور دیگری مهاجرت کرد و تمام دلبستگی ها رو رها کرد و رفت ، به یک کشور جهان اول با اقتصاد خوب و مردمان با فرهنگ مهاجرت کرد.
    حالا قبلش مقداری سختی کشید و روی زبان و سرمایه و مدرک کار کرد در نهایت نتیجه بهتری میشه گرفت.
    این طرز فکر مهاجرت به هر کشوری که فقط توی ایران نباشیم میتونه نتایج ترسناکی به دنبال داشته باشه.
    ممنون

Junior Member

ترکیه اجازه کار و اقامت ۲ ساله و پاسپورت نمیده. ضمن اینکه پی پل هم در ترکیه بسته شده. حساب ایرانیارم بسته. ۳ میلیون آواره سوری داره با اجازه کار. ۲ میلیون ایرانی هم البته داره با مجوز پول خرج کردن. البته اگه از اکوادور خوشتون نمیاد میتونین ۳ میلیون یورو بدین پاس ترکیه رو بخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)